DE KREKUL creatieve en culturele vorming Rode Kruis nep-collecte Laureatenconcert in conferentieoord Zonnewende Steunpunt voor vrijwilligerswerk in de gemeente Oisterwijk Inspiration weer aan de slag! VIDO Tweede overdekte speelgoedmarkt Expositie Ineke Zoontjens galerie de verdieping Thema-avond DVN Bent u op zoek naar een administratief medewerkster? U mag mij bellen op telefoonnummer 06-49822211 ‘t Is echt waar, dit mooie ‘blondje’ wordt al weer 40 jaar. Stick ling Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk (Vrouwen in de overgang) K.B.O. AFDELING MOERGESTEL 1 glas in lood mozaïeken werken met groen en bloem poppenhuizen en miniaturen maken kantklossen Ik ben op zoek naar administratief werk, telefoniste/receptioniste, voor 24 uur per week evt. verdeeld over 4 werkdagen (ma. t/m do. in overleg). Programma verkrijgbaar in de bibliotheek Oisterwijk Voor inlichtingen: tel. 013-5902340 (na 19.00 uur) www.krekul.nl Hoe werkt MADD? MADD vindt vooral lokaal plaats. Kan het buurthuis een likje verf gebruiken? Ligt het park al tijden vol met hondenpoep? Is het tijd voor een straatkrant waarin de bewoners zich aan elkaar voorstellen? Moet er in een natuur gebied nodig gesnoeid worden? Kan het die renasiel helpende handen gebruiken? Heeft de plaatselijke buddyzorg wat meer aandacht nodig? Iedereen die in zijn omgeving iets wil aanpakken kan activiteiten aanmelden in de klussendatabase op www.makeadifferenceday.nl Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Lisette de Kok, coördinator steunpunt voor vrijwilligerswerk op telefoonnummer 528 4080 of per mail steunpuntvrijwilligers- werk@regio.twern.nl PAGINA 3 Kalligrafie (55+ ers opgelet) Hoewel iedereen natuurlijk bezig is met het heerlijke weer zijn wij al weer bezig met de voorbereidingen voor de cursussen van komend najaar. Wegens grote belangstelling starten we dit jaar met een tweede cursus kalligrafie in de Roozendries. In deze cursus leert U verschil lende schoonschriften met een speciale pen. Al vrij snel kunt dit toepassen op zelfgemaak te kaarten, menu’s, kalenders etc. Naast het kalligraferen is er voldoende gelegenheid om een praatje te maken met de andere cursisten. De totale kosten bedragen 22,70 voor 20 les sen excl. materialen. Aanmelden bij Corry de Jong, tel. 513 3295. Hebt u vragen over de cur sus kalligrafie dan kunt u contact opnemen met Karin Ma ton, tel. 513 4011. Aan alle senioren van Moergestel We zijn weer met onze activiteiten begonnen in de Roozendries. Mocht u behoefte hebben aan een praatje of een bakje koffie, loop gerust eens binnen.Ü kunt dan ook meteen een kijk je nemen bij de activiteiten die dan plaatsheb ben. Mocht u zich willen aansluiten bij een of andere activiteit dan kan dat altijd. Voor vra gen kunt u te allen tijde terecht bij degene die dan les geeft of bij Corry de Jong, tel. 513 3295. U bent van harte welkom in onze soos. Dus tot ziens. Corry. Organisaties én individuen Bezoekers van de site kunnen zien welke acti viteiten er in hun regio plaatsvinden en zich bij de organisator van een klus aanmelden. Op de site staan diverse ideeën voor leuke klussen. De website brengt partijen met elkaar in con tact, levert voorbeeldpersberichten, alle digita le bestanden van de communicatie-uitingen en biedt een landelijk overzicht van alle acti viteiten. Geïnteresseerden kunnen zich via deze site ook aanmelden voor de gratis maan delijkse email-nieuwsbrief over MADD. Na een welverdiende vakantie gaat Inspiration weer van start. Wie zijn wij? Een gezellige zanggroep, met een verscheide nheid aan repertoire, die regelmatig optreedt in Moergestel en omstreken. We hebben een leuke planning gemaakt, met aan het eind van dit jaar een sfeerconcert. Hou je van zingen? Wil je deel uit maken van een gezellige zang groep? Heb je op donderdagavond tijd om te komen repeteren Heb je zin om de sfeer te komen proeven en een repetitie geheel vrijblijvend mee te maken? Kom dan op 7 september om 20.00 uur naar het Parochiecentrum. Kun je die avond niet, maar spreekt het je wel aan, neem dan contact op met Marianne van den Meijdenberg, 513 3790. Bij Zanggroep Inspiration ben jij van harte welkom! De Open Dag van de Krekul op zondag 20 augustus j.l. was weer een enorm succes. De belangstelling was zelfs nog aanmerkelijker groter dan andere jaren. Voor snelle beslissers zijn er echter nog mogelijkheden voor inschrijving bij de volgende cursussen: portret- en figuurboetseren hakken in steen keramisch handvormen kunstgeschiedenis Rome en Toscane: kunst en architectuur Behoefte aan een luisterend oor? In september hopen wij te starten met een nieu we gespreksgroep geef je zo snel mogelijk op! Iedere eerste en derde woensdag van de maand kun je bij ons binnenlopen voor informatie over wat wij voor u kunnen betekenen. Ook bestaat er dan de mogelijkheid om je op te geven voor een gespreksgroep, 12 keer voor 40 euro.De komende inloopochtend is woensdag 6 sept, van 9.30 tot 10.30 uur. Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164, 5014 EG Tilburg, ingang park de Horion. Voor info 06 - 48316923. Op zondagmiddag 10 september a.s. zullen er weer jonge musici concerteren in onferentie- oord Zonnewende. Tijdens dit middagconcert treedt op: het OAK -TRIO: Max Knigge,altviool,DiedrikOrnée, klarinet, Cathelijne Noorland, piano. Het pro gramma bestaat uit werken van o.m.: Mozart, Bruch, Stravinski, Enescu, Debussy en Schumann. De Zonnewende concerten willen een podium bieden aan jonge getalenteerde musici uit bin nen- en buitenland, die hun sporen reeds heb ben verdiend bij (inter)nationale muziekcon coursen. De concerten worden zonder winst oogmerk georganiseerd. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Aan vang 14.15 uur; kaarten verkrijgbaar aan de zaal; prijs 10,- p.p. (incl. consumptie) (kin deren t/m 16 jaar gratis). Organisatoren en partners MADD wordt landelijk gecoördineerd door CIVIQ, instituut vrijwillige inzet, in samenwer king met Vereniging Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk (Vereniging NOV). Partners en sponsoren van MADD zijn VSBfonds, ministerie van VWS, Rabobank, communica tieadviesbureau THE WAT GROUP, Univé en softwarebedrijf Efficiency Online. Verschillende landelijke vrijwilligersorganisa ties zoals Scouting Nederland, NOC-NSF, de Zonnebloem, Humanitas, Het Nederlandse Rode Kruis, het Ronald McDonald Kinderfonds en de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels zijn betrokken bij MADD en doen actief mee. Koepels als Vereniging van Nederlandse Gemeenten ondersteunen MADD. Informatie: www.makeadifferenceday.nl Nordic walking Indien er oudere mensen zijn in Moergestel die hier aan willen deelnemen, kunnen zij zich rechtstreeks melden bij zwembad de Leye in Oisterwijk. Er moeten minimaal 10 deelne mers zijn. Kosten: 75.= p.p. (incl. 10 baden- kaart de Leye, bruikleen stokken en deskundi ge instructeur). Excl. paskosten 7.= (borg 2.25). Tijden in overleg. Eerste les start vanuit de Leye. Inlichtingen via Corry de Jong, tel. 513 3295. Duizenden Nederlanders actief op MADD Op 3 en 4 november 2006 staat vrijwilligerswerk centraal tijdens de tweede Make a Difference Day (MADD). Duizenden Nederlanders steken dan de handen uit de mouwen bij talloze vrij- willigersactiviteiten in heel Nederland. Iedereen kan meedoen: individuen, scholen, bedrijven, gemeenten, vrijwilligersorganisaties en -centra les. Deelnemen kan door vrijwilligersactivi- teiten aan te melden of te zoeken op www.make- adifferenceday.nl. Vanaf 2006 gaat MADD samen werken met de Natuurwerkdag. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2006 De vakantietijd is weer voorbij. Na een gewel dige zomer en 2 hittegolven wordt het weer tijd om aan de gezellige donkere dagen voor Kerstmis te denken. Vorig jaar hebben wij voor het eerst een speelgoedbeurs georganiseerd is ons clubgebouw Den Donk en deze was erg suc cesvol. Wij denken dat ‘n tweede editie zeker ook zal slagen en nodigen u uit om op 8 oktober 2006 vanaf 10.00 tot 15.00 uur naar ons gebouw te komen en onze markt te bezoeken. Deze markt is helemaal overdekt. Hoe willen we dat doen? Iedereen kan bij ons een tafel huren waar hij/zij zijn speelgoed spellen kinderkleertjes zelf te koop kan aan bieden. Ook kunt u bruikbaar en compleet speelgoed dat u zelf niet wilt verkopen aan ons schenken en wij zullen deze spullen dan ver kopen. De opbrengst daarvan komt geheel ten goede aan scouting Sint Jan Moergestel. Deze spullen kunt u afgeven op 7 oktober tussen 13.00 en 17.00 uur bij Den Donk (Bosstraat) of u belt met onderstaand telefoonnummer en we maken een afspraak om de spullen te komen halen. U kunt, het regent toch bijna iedere dag, aan de slag om uw goede verkoopbare speelgoed uit te zoeken. We hebben diverse mogelijkheden en uiteraard degene die het eerste komt heeft de meeste keus en kan terecht in ons gebouw. Er zijn geen professionele marktkooplieden of anders aanwezig op onze markt alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. Tafel ongeveer 2m2 5,- bij inschrijving te vol doen of overmaken op 13.45.12.200. Laat zo snel mogelijk weten of u mee wilt doen want vol is vol. Voor info of aanmelding: Riky Bergman 513 2407Jan Jonkers 513 3620; Peter van de Wouw 06-22171727. Marktcommissie Scouting Sint Jan Zaterdag 2 september wordt, met een expo sitie van het werk van Ineke Zoontjens, het culturele seizoen bij Galerie de Verdieping aan de Industrieweg 16 geopend. Voor Ineke is schilderen het uiting geven aan gevoelens. Zelf noemt ze haar werk graag “een kleurrijke schakering van figuratieve expressie”. Ze is begonnen met het schilderen, in klein for maat, van bloemen. Intussen schuwt ze ook de grotere formaten niet. Haar inspiratie doet ze op door goed om zich heen te kijken. Wat er ver volgens uit haar penselen vloeit is, ook voor zichzelf, altijd weer verrassend en vernieuwend. De technieken die ze daarbij gebruikt zijn afhankelijk van haar gevoelens en een weerslag van haar emoties op dat moment. Het liefst werkt Ineke met acryl omdat deze verfsoort haar de vrijheid biedt om met plezier en vol doening haar schilderijen tot stand te brengen. Al met al een bijzondere kunstenares met een bijzondere expositie. Ineke èn Galerie de Verdieping ontvangen u graag van 2 t/m 10 september op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Een voor proefje? Kijk dan op onze website www.gale- riedeverdieping.nl Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren houdt ieder jaar, in overleg met het landelijke Rode Kruis en overige fondsen in de maand juni een collecteweek. Ruim van te voren wordt dit aangekon- digd in lokale, regionale en landelijke bladen en er verschijnen spotjes op t.v. met het betreffen de campagne thema en de exacte data. Dit jaar werd de collecteweek gehouden van 18 t/m 24 juni. In week 34 kwamen er echter berichten binnen bij de afdeling, dat er gecollecteerd werd in Oisterwijk, dit blijkt om een activiteit te gaan, die niet uitgevoerd wordt door collectanten van en voor het Rode Kruis, omdat de collecteweek al in juni werd gehouden. Onder het mom van het Rode Kruis blijken er toch mensen langs de deur te komen om te collecteren! Make a Difference Day is in 2005 voor het eerst in Nederland geïntroduceerd naar Engels en Amerikaans voorbeeld. MADD 2005 was een groot succes: meer dan 20.000 vrijwilligers, VIPS (waaronder diverse leden van de Koninklijke Familie en de regering) zetten zich in bij zo’n 2.000 klussen verspreid over het hele land. De Natuurwerkdag, georganiseerd door verschillende natuurorganisaties, waaron der Landschapsbeheer, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer, vindt al vijf jaar plaats op de eerste zaterdag van november. In het hele land gaan dan duizenden vrijwilligers aan de slag bij diverse natuurprojecten. Door de samen werking kan nu ook tijdens MADD op grote schaal vrijwilligerswerk in de natuur gedaan worden en zal begin november geheel in het teken van vrijwilligerswerk staan. Hierbij nodigt het bestuur van de DVN - afde ling Tilburg e.o. u uit voor het bijwonen van een thema-avond over “Invloed van drugs en alcohol op diabetes’ op donderdag 14 sep tember 2006 van 20.00-22.00 uur Wijkcentrum “De Ypelaer”, Corellistraat 10 te Tilburg. Spreker: dhr. Jeroen Doorenbosch, educa tor. Het dagelijks rekening houden met alle aspec ten van het leven met een chronische ziekte is over het algemeen al lastig genoeg. Voeding, medicatie, beweging, metenhet is een dag taak, en dat iedere dag weer! Wat nu als er nu extra zaken aan dit lijstje worden toegevoegd die ook sterke invloed kunnen hebben op de bloedglucose waarde? Twee van deze zaken zijn alcohol en drugs. Kun je het effect hiervan in schatten? Kun je er rekening mee houden bij de inname van voedsel en de toediening van medicijnen? Wat is het effect op korte en lan gere duur? Is er bij verschillende middelen ook verschil in het effect op je diabetes? Jeroen Doorenbos, educator bij de Diabetes vereniging Nederland, probeert u wegwijs te maken in de moeilijke materie van alcohol en diabetes en drugs en diabetes. Na deze avond zult u hopelijk wat meer weten over de werking en het effect van de verschillende middelen. Natuurlijk zal er ruimschoots gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Graag heet de afdeling u van harte welkom op deze avond! Wilt u deze avond bij wonen, dan kunt u zich telefonisch aanmelden bij Gerard Janssen tel. 455 7316 of per mail: janssen.dvn@12move.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3