moorman JOHNS Geen mens is gelijk, geen gesprek hetzelfde Tiliander Oisterwijk Vleermuizen excursies STI J LDANSEN STREETDANCE - BREAKDANCE NU AANMELDEN! ZOEKERTJES ZOEKERTJES COMPUTERTYPEN yxis meubel- en autostoffeerderij Moergestel Dauwtrappen op de Stippelberg 1-y Cultuurcentrum www.danscentrumrobben.nl Tel. 06 - 30379532 A van de Wouw zz 1 CC "Tl AUTOMOBIELBEDRIJF Op vrijdag 25 augustus en 1,2,8 en 9 septem ber 2006 organiseert het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten avond- excursies over vleermuizen. De avond begint om 20.00 uur en duurt ongeveer twee en een half uur. De activiteit is zeer geschikt voor gezinnen met kinderen vanaf 8 jaar. Omdat het aantal deelnemers beperkt is, is tijdig reserveren noodzakelijk. U kunt hiervoor bellen met het bezoekerscentrum, tel. 013- 5219209. De kosten voor deze avond bedra gen 4,- voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 7,- Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Wegens grote belangstelling extra groep Vanaf groep 6. Aanvang 28 augustus 2006. Opgaves: Typebureau van der Pluijm Op maandag van 17.00 tot 18.30 uur 013-5133793 E-mail: info@typebureau.nl Site: www.typebureau.nl Let op! Beperkte plaatsen. Het mysterie van vleermuizen Vleermuizen zijn altijd mysterieuze dieren geweest. Door hun verborgen levenswijze wist men weinig van de vleermuis af en onbekend maakt onbemind. Dankzij de moderne elektro nica is veel van het mysterieuze dier bekend geworden. De avond begint met een mooie diapresentatie waarbij een deskundige gids u op beeldende wijze van alles verteld over het leven van vleermuizen. Onder andere het son- arsysteem waar ze hun eten mee opsporen komt ter sprake, maar ook wat ze eten, hoe groot ze zijn en waar ze wonen. Speuren naar vleermuizen In het tweede deel van de avond gaat u met de gids op zoek naar vleermuizen. Tijdens de excursie door het bos leert u hoe u de vleermui zen kunt vinden, en waar u op moet letten als u op ‘vleermuizenjacht’ gaat. Met behulp van een vleermuisdetector spoort u dwergvleer- muizen, watervleermuizen en misschien wel de rosse vleermuis op. Vanaf augustus breekt voor veel vleermuizen de paartijd aan. Mannetjes proberen met luide kreten vrouwtjes naar hun tent te lokken en met ze te paren. Wie weet hoort u deze kreten ook! Aan de gesprekken gaat een cursus vooraf van vijf dagdelen van 2,5 uur. Vervolgens gaat u ongeveer 12 gesprekken houden van 1,5 uur. Met uitwerking van de vragenlijst en vervoer kost het u +/- 3 uur per gesprek. Per gepland bezoek ontvangt u 5 euro als onkostenvergoe ding. Uiteraard sluiten wij voor u, over deze periode, een vrijwilligerverzekering af. In het najaar van 2006 komen er brochures over het huisbezoekwerk en geef ik nadere voorlichting in Moergestel. Bent u nieuwsgierig geworden en wilt u meer informatie ontvangen? laat het mij even weten, ik ben te bereiken op telefoonnummer 528 4080 op maandag, dinsdag en woensdag (m.u.v. 21 augustus tot 12 september a.s.). Met vriendelijke groet, Ouderenwerker regio- team Oisterwijk liesbethlautenschutz@regio.twern.nl Vereniging Natuurmonumenten orga niseert op zondag 27 augustus een lange dauwtrapexcursie door het natuurgebied de Stippelberg. De excursie start om 6.30 uur duurt onge veer 5 uur. U neemt uw eigen eten mee. Een verrekijker en stevige schoenen komen goed van pas bij deze wandeling. Het is een extra lange wandeling, dus niet geschikt voor kin deren onder de 10 jaar. Voor deze excursie dient u vooraf te reserveren bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209, waar meteen de vertrek plaats bekend wordt gemaakt. De kos ten voor deze ochtend bedragen voor kinderen €2,-voor leden van Natuur monumenten €4,- en niet-leden beta len €7,-. Citaat uit een verslag van een vrijwilliger van het bezoekproject in de Waterhoef Het onderzoek in de wijk Waterhoef is afgerond, het verslag geschreven. Van de bestaande groep vrijwilligers willen er zes vrijwilligers ook aan de slag in Moergestel, doet u ook mee? Vrijwilligers gezocht voor project Preventief Huisbezoek 75 plussers in de kern Moergestel -centrum- In het voorjaar 2007 start de Twern, in samen werking met verschillende organisaties, het huisbezoekproject 75 plussers in Moergestel. Ouderen van 75 jaar en ouder, worden verzocht mee te werken aan dit onderzoek. Vrijwilligers, gaan na een cursus van vijf dagdelen. Op pad met een vragenlijst waarin vragen worden gesteld over gezondheid, welzijn en voorzienin gen. Daarnaast beschikken de vrijwilligers over een map met folders die aan de ouderen, op hun verzoek kunnen worden uitgereikt. Het is de bedoeling dat ouderen zelf met de geboden informatie aan de slag gaan. De vrijwilliger wijst hen alleen de weg. Van de vrijwilligers die willen meerwerken wordt veel gevraagd en zij dienen over de vol gende vaardigheden te beschikken: affiniteit hebben met ouderen in de leeftijd van 75 jaar en ouder goed kunnen luisteren, vertrouwen winnen een semi-gestructureerd gesprek kunnen voeren in staat zijn om informatie helder over te brengen, voorlichting kunnen geven kunnen samenvatten en een verslag maken kunnen signaleren en met vertrouwelijke gegevens kunnen omgaan gevoelige onderwerpen kunnen bespreken grens weten tussen vrijwilliger en beroeps kracht Selectie vrijwilligers: met alle vrijwilligers die zich aanmelden vindt een intakegesprek plaats, waarna beide partijen beslissen of mijn verder gaat met het project. Gezien het aantal huishou dens in het centrum van Moergestel ga ik er van uit dat we nog veertien vrijwilligers nodig heb ben voor de uitvoering. Wat kost het u aan tijd: U dient van eind janu ari tot medio mei 2007 beschikbaar te zijn voor gemiddeld 3 uur per week. De Stippelberg ontwaakt Vroeg uit de veren is al bijzonder en zeker als u op plekken in de natuur bent waar u anders geen toegang heeft. De boswachter neemt u mee naar unieke plekken in het ontwakende natuurgebied zoals bijvoor beeld het overwinteringverblijf van vleer muizen. Hij zal u vertellen over de flora en fauna maar ook over activiteiten die onder nomen worden door Natuurmonumenten om een meer gevarieerde natuur te krijgen op de Stippelberg. Een voorbeeld van een dergelijke activiteit zijn de stuwen die in het afwateringssys- teem zijn gelegd. Deze zorgen ervoor dat water niet te snel wordt afgevoerd waardoor het bos zijn oorspronkelijk natte bodem weer terugkrijgt. Het Stippelberg kent een zijader van de peelrandbreuk, de zogenoem de Milheezerbreuklijn. Deze breuk zorgt voor een hoogteverschil maar opvallender is dat het lage gedeelte droger is als het hoger gelegen gedeelte. Onderliggende leemlagen houden het water vast. Het natuurgebied bestaat voornamelijk uit een aangeplant naaldbos. Sinds 1994 wordt dit natuurge bied beheerd door Natuurmonumenten. Vanaf die tijd wordt er hard gewerkt om van dit voormalige productiebos een natuur lijk bos te maken. Een bos waar dode bomen bewust niet weggehaald worden. Insecten, paddestoelen en mossen maken namelijk dankbaar gebruik van deze halfverteerde bomen. Vogels vinden op hun beurt weer voedsel. Het bos huisvest een groot aantal verschillende vogels zoals roofvogels als de havik, wespendief, buizerd en boomvalk. Maar ook andere vogels als de boomleeuwe- rik, zwarte specht, appelvink en geelgors. Genoeg te zien dus tijdens de excursie! 4 Hhb !i - rr i''W PAGINA 6 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 AUGUSTUS 2006 1 r Vrijblijvende prijsopgave Advisering in kleur en stoffen Ook voor boot of caravan Zowel in stof als in leer Ook voor projecten Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! John Smits Telefoon: (013) 513 29 82 Werkplaats: Kerkstraat 14 Moergestel Mobiel: 06 41 85 63 16 Computertypen 013-5133793. Haal een écht typediploma! Aanvang 28 augustus 2006. Te koop: Mountainbike 10-12 jaar €50,-; Oma fiets zwart €50,-; Kinderfiets meisje 6-8 jaar €15,-. Step rood/geel/blauw €15,-. Tel. 013-5132100. Unieke sieraden uit eigen atelier. Persoon lijke ontwerpen en veranderingen. Alle repara ties en restauraties van sieraden. Kees Ketelaars, Tilburgseweg 11, Moergestel. 013- 513 3168. kosten, bij ’normale' grootte €3,00; anders €4,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: ’De Klusjesman’, Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. ■w w w. ki n de rsc hoe n enkopen.nl VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Bezoek ook eens onze web-site: www. schepenstweewielers.nl Schepens Tweewie- lers, Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Weesge groet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast on mogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit be- richt. U krijgt wat u vroeg. Éénpersoons schotel, bij Ons in het res taurant: 6,80. U hebt de keuze uit 10 gerech ten. Deze gerechten zijn ook af te halen: €5,50. Chinees Restaurant ‘Yueng Shing’.Tel. 513 1163. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 Herenfiets Giant mt 57. 7-vers. rollerbrake naafdynamo verende zadelpen. achterlicht aut. Tel. 06 525 97 728. Pr. 325,-. Vakantie voorbij en uw oude spullen bij elkaar gezocht die u wilt verkopen? Huur dan een kraam op de Vlooienmarkt in Moergestel op zondag 3 september. Incl. Tel 06- 43001283/013-513 3732. F Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl J jf i BW

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 6