B GEZIEN IN GEKEL Moergestelse jongeren bouwen zelf Stijldansen is weer hot bij Robben in Tiliander Stijlvolle Mariaviering Oisterwijk Swingt 1 t/m 3 september! G KWF Kankerbestrijding zoekt collectanten RE/MAX Niet pandgericht, - maar klantgericht! Gemeente Oisterwijk Per abuis heeft het evenement Oisterwijk Swingt een verkeerde plek gekregen op de kalender in de gemeentegids 2006/2007 die onlangs in de gemeente Oisterwijk is verspreid. Oisterwijk Swingt vindt niet plaats van 25 tot en met 27 augustus, maar van vrijdag 1 september tot en met zondag 3 september. Onze excuses voor het ongemak! Weer grote belangstelling voor de openluchtmis PAGINA 5 w .euselhof en Stanislaus in Oisterwijk en De De donkere wolken boven de kapel aan de Oisterwijkse weg konden de honderden deel nemers uit Moergestel en omgeving aan de openluchtmis op 15 augustus - het Hoogfeest van Maria Tenhemelopneming - niet afschrik- makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten INSCHRIJVEN VIA NIEUWE WEBSITE Alle nieuwe jaarcursussen starten op maandag Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 In Goirle, Hilvarenbeek, Moergestel en Oisterwijk werken De Runne en Thebe samen onder de naam De Runne/Thebe op het terrein van huishoudelijke zorg, verpleging, verzorging en dagverzorging^^^||HM^hfhMgil££Ittdeze zorg aan zowel de bewoners van de De Clossenborch in Hilvarenbeek, De iet in Oisterwijk, als aan de klanten thuis. Om MfVmaBHHM^aan werken met geïntegreerde teams. De medewerkers van deze teams kunnen ingezet worden in zowel de zorgcentra als in de thuissituatie. Heeft u zorg nodig neem dan contact op met het Bureau Zorgbemiddeling. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 AUGUSTUS 2006 Door twee personen werd ’n kort woordje geschreven n.a.v. de openluchtmis van vorige week dinsdag. Beide geven we hierbij weer. Oftewel liever: gezien in de nieuwe gids van de gemeente Oisterwijk. ’n Oplettende Moergestelnaar zag wat er mis is: Reuselhof en Stanislaus bevinden zich nou eenmaal nog steeds in Moergestel en niet in Oisterwijk... Het blijkt trouwens niet het enige foutje te zijn in de gids. Brabants Dagblad schreef er afgelopen week ook al over. Toon van Gils zorgde als vanouds voor de sfeer volle begeleiding van de Hemelse muziek die door het koor Cantate Domino ten gehore werd gebracht. Gewapend met zijn oude missaal en op kousenvoeten perst hij de celebrale tonen uit het elektronisch orgel, een geschenk van de zusters. De drie gilden begeleidden de pastoor en zijn gevolg in de stoet die vanaf de tennis hal het Mariabeeld naar haar tijdelijke bos plaats bracht. Ook vereerden zij Maria met de traditionele vendelgroet tijdens de consecratie. Het koor begroette Maria met het eeuwenou de lied “wij groeten u, o koningin, o Maria... De aanwezigen zongen uit volle borst mee. Het thema van de dienst was: “Doe wat Hij u zeg gen zal”. Een inspirerende preek waarin voor al een oproep werd gedaan ieder op zijn manier te streven naar (wereld)vrede. Kortom, een geweldige traditie werd voor de 28e keer luister bijgezet en is mogelijk dank zij de belangeloze inzet van zeer velen. Met het lied “God groet u zuivere bloeme, Maria maged fijn” werd de dienst afgesloten. Laten we deze traditie blijven koesteren. Maria keerde tevreden glimlachend weer terug. Streetdance en Breakdance stond de laatste jaren meer in de belangstelling bij jongeren dan Stijldansen. Maar de Engelse Wals, foxtrot en jive zijn weer opeens hartstikke ‘hot’. Dat blijkt ook uit de vele reacties die Herman Robben kreeg na deelname in april aan de ‘Goed Voor Talentshow’ van de Rabobank. Maar niet alleen om naar te kijken. “Heel veel mensen die vroeger bij ons dansten komen nu weer bij ons terecht. Dat zijn de zogenaamde herintreders, die hebben de smaak weer hele maal te pakken. De jeugd spiegelt zich vooral aan de bekende Nederlanders zoals Jim van Bakkum van Idols en Koert-Jan de Bruijn van GTST die met Stijldansen in het televisiepro gramma ‘Dancing with the Stars’ de sterren van de hemel dansten”. Pastoor Theo te Wierik zorgde voor een wonder: het bleef droog tijdens de spe ciale H. Mis op Maria ten Hemelopne ming op 15 augustus j.l. bij het Maria- kapelleke. Honderden gelovigen waren gewapend met paraplu’s en andere anti- regenattributen naar het bos achter het kapelleke getogen. Buurtvereniging de Vurhaai had alles weer picobello in orde. 18 en dinsdag 19 september in de nieuwe dans school van Robben in Tiliander. Meer info op de door Casper Boot ontworpen website danscentrumrobben.nl Daar vindt u ook de link naar het inschrijfformulier. Persoonlijke info via 06 30379532 Moergestel, augustus 2006 - Iedereen kan iets doen tegen kanker. Bijvoorbeeld, door een paar uur te gaan collecteren in de collecteweek van KWF Kanker bestrijding. Met het geld dat onze collec tanten ophalen, kunnen we meer weten schappelijk onderzoek mogelijk maken. Onderzoek waarmee betere en minder ingrijpende behandelingen ontwikkeld kunnen worden. De collecte wordt dit jaar gehouden van 4 t/m 9 september. Wie zich als col lectant wil inzetten of meer informatie wil over het collecteren kan bellen met Els van Houtert 513 1749 of Annette Donders 513 3361. Meer informatie staat ook op www.kwfkankerbestrij- ding.nl Grote teleurstelling was er na de verloting van de starterswoningen in de Werft. Deze teleur stelling is voor de gemeentelijke partijen Gemeente Belangen en Pro aanleiding geweest om actie te ondernemen. Beide partijen hebben een bijeenkomst georganiseerd om een eerste aanzet te geven voor de oprichting van een kopersvereniging in Moergestel. Na de tweede bijeenkomst in De Brouwer is er een voorlopig bestuur, bestaande uit 5 aspirant leden, opge richt. Het bestuur is voortvarend aan de slag gegaan en kan jullie voorstellen aan kopers vereniging STEM i.o., Starters En Moergestel. Kopersvereniging STEM i.o. stelt zich ten doel d.m.v. collectief particulier opdrachtgeverschap betaalbare woningen voor starters te bouwen. Er is hard gewerkt en druk vergaderd voor de Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl ken. Zij werden niet teleurgesteld: het bleef droog, wat Pastor Te Wierik de uitspraak ont lokte dat Maria hier kennelijk de hand in moest hebben. In de bijna dertig jarige geschiedenis van deze viering was regen nog nooit een spel breker. De dienst werd voorafgegaan door een kleina processie waarin het Mariabeeld onder begelei ding van de Moergestelse gilden door de natte bossen naar haar bestemming - de open plek in de bossen achter de Mariakapel - werd gebracht. In een prachtige natuurlijke omlijs ting was zij het middelpunt van een jaarlijkse devotie-uiting die niet meer weg te denken is uit Moergestel. De Mis, waarin Pastor Theo te Wierik voorging, had als thema: ‘Doe wat Hij u zeggen zal’, woor den uit het bekende verhaal van de bruiloft in Kana. Onder begeleiding van het koor kreeg de Eucharistieviering extra kleur, doordat uit volle borst veel Marialiederen werden gezongen. Het geheel droeg bij aan en fijne sfeer, waarin de drukte van de dag duidelijk plaats had gemaakt voor gevoelens en gedachten die deze devotio nele viering tot een fijne beleving maakten. Pastor Te Wierik dankte aan het slot alle vrij willigers die bijgedragen hadden aan de orga nisatie van deze viering, met name Buurt vereniging De Vurhaai’ die ook dit jaar weer het leeuwendeel hiervan voor haar rekening heeft genomen. Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! SvJlUÖf oprichting van de vereniging. De vereniging heeft reeds een naam gekregen. Er is een web site ontwikkeld, er is een start gemaakt met een klein onderzoek naar mogelijke bouwloca ties, er is contact gelegd met de gemeente en de voorlopige statuten van de vereniging zijn opge steld. Maar wat zou een vereniging zijn zonder leden. Leden die een bijdrage kunnen én willen leve ren aan de vereniging om zo te bouwen aan hun eigen woning. Bij deze doet het voorlopig bestuur een oproep aan jongeren die starter zijn op de woningmarkt en op zoek naar een betaalbare woning in Moergestel. Inschrijven kan via het aanmeldingsformulier op de web site: http://www.do.nl/stem/, mogelijk gemaakt door Digitaal Oisterwijk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5