Pleinfestijn 2006 op voorhand al een succes d’Ambiejans on Tour Collecte EHBO Rode Kruis zoekt vrijwilligers voorlichting RONDOM DE KERK RE/MAX De Zonnebloem Niet pandgericht, maar klantgericht! 00 00h Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren verzorgt al enige jaren een educatief schoolproject voor de groe pen 7 en 8 op de basisscholen binnen haar afdelingsgebied. Doelstelling van dit project: jongeren bekend maken en inzicht verschaffen in het werk, de dienst, hulp- en zorgverle ning van het Rode Kruis binnen Nederland en projecten in het bui tenland. (O ja, mocht je interesse hebben om in de toe komst met het orkest mee te doen, en dit evenement eventueel volgend jaar mee te maken, maar ook alle andere optredens, neem dan even geheel vrijblijvend contact op 06- 40857830. Schroom niet en bel gewoon!). Rectificatie BRIDGE voor iedereen Bij de prijs staat excl. boek, dat moet zijn inclusief. Corry de Jong. VRIJDAG 25 AUGUSTUS Vanaf20.30 uur komen er verschillende beken de DJ’s langs met dansbare muziek voor de jeugd. De organisatie kiest voor een bepaalde opstelling, waarmee een intieme sfeer in de hand wordt gewerkt. De muziek is zodanig opgesteld dat de buurt nauwelijks overlast zal hebben en dat het publiek maximaal kan dan sen met muziek die varieert tussen dance en Top 40. EXTRA AANDACHT E.H.B.O.-ERS: Donderdag 7 september bijzondere oefenavond. Aanvang 19.30 uur. Vision Makelaardij Stichting Welzijn Ouderen 7 JfiKONWtoftW/C ZATERDAG 26 AUGUSTUS De zaterdagavond is vanaf 20.30 uur geheel vrijgemaakt voor een fantastische live band met de regionaal bekende naam "Out of Time”. Het is een allround partyband bestaande uit een strakke basis van drums en bas, aangevuld met toetsen en gitaar en twee superspontane zange ressen. Het zijn alle zes professionals, die hun sporen in de showbizz ruimschoots hebben verdiend. Het repertoire is zeer divers en up- to-date, zodat het feilloos aan de hoogste ver wachtingen voldoet. Met hits en veel medleys van bekende lekkere oude en nieuwe dance classics brengt de band het Feest der Herkenning: dé garantie voor een volledig geslaagde avond! Out of Time is kwaliteit en bezorgt het publiek een enerverende avond. Er is er maar een die dit kan dwarsbomen. En dat is de God Pluvius. Als het drie dagen lang regent dat het giet, blijft het publiek waarschijnlijk weg. En zonder publiek is er geen cultureel hoogstaand muziekfestijn op het plein. Dat zouden de bands, het publiek en ook de organisatoren café-herberg De Veerkes en café- bar De Tijm’s, niet verdienen. SPECIAAL TINTJE OP ZONDAG Op zondag ligt het muzikale accent op het Nederlandstalige genre met o.a. een aantal regionale artiesten. Maar er is meer. Immers, op deze zelfde zondag vertrekken er honderden fietsers vanuit het Sint Jansplein in het kader van Toer-Mee, allemaal om het geweldige werk van pater Theo Raaymakers te steunen. Verder is er voor de kinderen een springkussen en voor de fietsers is er koffie verkrijgbaar met gebak van Bakker Verkooijen. Iedereen die gebak bestelt, steunt het goede doel van pater Theo extra. Verkooijen heeft namelijk het gebak tegen kostprijs ter beschikking gesteld onder voorwaarde dat de winst naar het goede doel gaat. Geniet daarom ook op deze zondag van muziek, gebak en vertier en zorg dat u er bij bent! Opnieuw gaat (s)taporkest d’Ambiejans erop uit om Moergestel muzikaal te ver tegenwoordigen in het buitenland. Voor de 7de keer gaat er opgetreden worden in het Belgische pittoreske plaatsje Malmedy, gelegen in de Belgische Ardennen, net onder Luik, tegen de Duitse grens. U zult zich afvragen hoe d’Ambiejans hier terecht is gekomen? We geven U graag enige uitleg: Toen ca. 7 jaar geleden d’Ambiejans nogal uitgedund was, werd een poging gewaagd om het orkest nieuw leven in te blazen en werd een teambuilding-weekend georganiseerd in Robertville, vlakbij Malmedy. Op een van de avonden werd besloten om wat muziek te gaan maken op het plein in Malmedy. Dit schijnt doen nogal aangeslagen te zijn, want binnen ’n kwartier kwam er iemand (van de plaatselijke VW) op de groep af om te vragen of het orkest belangstelling had om het volgende jaar terug te komen om een zondagmiddag muzikaal op te vullen. Tijdens dat optreden is het verzoek gericht om het jaar daarop op te treden op zater dag- en zondagmiddag. En dat doen ze nu aan staand weekend voor de 6de keer. Interesse om de optredens bij te wonen en de typische Belgische Bourgondische sfeer te proe ven, (s)taporkest d’Ambiejans zal optredens verzorgen op zaterdag 19 augustus a.s. van ca. 14.00 tot 19.00 uur en op zondag 20 augustus a.s. van 13.00 tot 17.00 uur, omgeving de ter rassen van het plein “Place Albert” in het cen trum van Malmedy. Dat dit festijn op voorhand een succes genoemd mag worden, ligt simpel aan het feit dat er twee horecaondernemers zijn die hun nek durven uit te steken. Hun samenwerking en de bereid heid van een klein aantal sponsors maken dat er in het naseizoen van de zomer weer iets te doen is in Moergestel. Ze kiezen voor muziek en kleinschaligheid en wel drie lang, namelijk vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 augustus. En het is gratis. Het programma is gericht op een breed publiek. Het hoeft dus in de komen de jaren alleen maar te groeien, want alle ingre diënten voor een waar grootse muziekmeer- daagse zijn aanwezig. BIJ HET OVERLIJDEN VAN HARRY VAN BOXTEL Dankzij een donatie gaat de Zonnebloem op dinsdag 26 september een dagje uit. Het programma is als volgt. 11.30 uur: samenkomst bij ’t Draaiboompje waar U een welkomstdrankje krijgt. 12.00 uur: koffietafel 13.15 uur: in de bus om naar de Papegaaien- opvang in Veldhoven te gaan 14.00 uur: aankomst waarna we het park kun nen bezichtigen. 16.00 uur: is er tijd voor koffie. 17.00 uur: vertrek naar huis. Opgeven voor dit uitje, waar verder geen kos ten aan verbonden zijn, kunt u tot en met 9 sep tember bij Riet Janssen-Nouwens, tel. 513 1816 of Thilly van de Wouw-van den Berk, tel. 513 2292. Wacht niet te lang met aanmelden want de deelname is beperkt en.u hoeft géén lid van de Zonnebloem te zijn om aan dit uitstapje deel te nemen!!! E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel komt in de week van 20 t/m 26 augustus weer bij u langs om te collecteren. Van de opbrengst van deze collecte kunnen we o.a. materialen aanschaffen en/of vernieuwen, nieuwe cursussen verzorgen enz. Om niet achter te blijven met de nieuw ste ontwikkelingen willen we ook onze leden een opleiding AED (hartdefibrillator) geven. Wist u dat u altijd een beroep op ons kunt doen bij de organisatie van evenementen? Onze vrij willigers zetten zich daarvoor o.a. belangeloos in! Daarbij komt dat u altijd gebruik kunt maken van onze verbandposten (zie de adres sen op het kaartje dat u krijgt overhandigd bij de collecte). Voor al onze (vrijwillige) activiteiten is echter wel geld nodig, vandaar deze broodnodige col lecte! Bij voorbaat hartelijk dank voor uw mede werking! Bestuur EHBO-vereniging St. Christoffel Door middel van een overzichtelijk traject worden naar aanleiding van dagelijkse voor beelden situaties aangehaald, waarbij het Rode Kruis een helpende functie uitoefent, denken we daarbij aan evenementen, nood situaties, sociale contacten, vakanties en acti viteitenclubs, evenals opvang en hulp tij dens oorlogssituaties en bijstand aan slacht offers tijdens en na rampen. In het afde lingsgebied gaat het om ongeveer 15 basis scholen, waarvan in het afgelopen jaar in de kernen Haaren, Helvoirt en Esch een aan bod aan voorlichting kon worden gedaan. Om nu voor het komende jaar voorlichting mogelijk te maken en aan te kunnen bieden in Oisterwijk en Moergestel worden nieuwe vrijwilligers gevraagd, om de al bestaande groep uit te breiden. Het gaat daarbij om 1,5 uur per basisschool verspreid en in overleg met de schoolleiding per jaar. Vind je dit een uitdaging, leuk om voorlichting te geven, interesse in basisonderwijs en eenvoudige opdrachten samen uitwerken? Wil je meer informatie en je aanmelden, neem contact op met Theo Diepens, tel. 528 4639, e-mail: theodiepens@parelnet.nl of met een van de plaatselijke vertegen woordigers, waarbij voor Moergestel, H. van Gils, tel. 513 3207, e-mail: ajmvangils@home.nl Stijldansen voor senioren Onze dansclub zoekt nog nieuwe leden voor het stijldansen! Wij starten op 20 september 2006 en eindigen op 25 april 2007. Elke woensdag middag is er dansen in Den Donk, Bosstraat la. De lessen zijn vanaf 13.00 tot 14.00 uur en aan sluitend - na de koffie/theepauze - is er nog tot 15.30 uur gelegenheid om te dansen. De danslessen worden verzorgd door Nico Kuiper uit Tilburg, die al meer dan 30 jaar les geeft aan senioren in Moergestel en zijn zowel voor beginners als gevorderden en geheel afge stemd op onze leeftijd. Rustig aan dus! Vanaf de leeftijd van 50 jaar is U van harte wel kom, dit geldt ook voor personen die niet in Moergestel of de gemeente Oisterwijk wonen of die geen lid zijn van de K.B.O. De dansen die wij o.m. beoefenen zijn: De Quickstep, Foxtrot, Engelse wals, Tango, Rumba, Cha cha cha, Bleu roses en ook dan sen we zo af en toe nog de klassiekers zoals: De St. Bernhardwals, Spaanse wals, Weense wals, Valeta. Verder organiseren we op het einde van het seizoen een dinerdansant. Allemaal oerge zellig dus! De kosten worden grotendeels vergoed door de gemeente Oisterwijk. De eigen bijdrage varieert - afhankelijk van het aantal deelnemers - vanaf 25,- tot 40,- per seizoen. Graag voor 10 sep tember 2006 aanmelden svp! Voor meer informatie kan U terecht bij onze contactpersoon van de SWO KBO: Kees Buiter, Kriekenakker 25,5066 MJ Moergestel, Tel. 513 3348 ofb.g.g. 06-25333276. ’MOERGESTEL NIEUWS' - WOENSDAG 16 AUGUSTUS 2006 PAGINA 5 I TvE K.B.O. AFDELING MOERGESTEL hij de echtgenoot, de vader, schoonvader en opa. Voor zijn kleinkinderen had hij koos naampjes bedacht, waarbij hij zich nooit vergiste. Zo had hij zijn Lieveke, zijn Schatteke, zijj Poezeke, zijn Menneke en zijn Prulleke. Het zesde kleinkind is op komst en ongetwijfeld zal hij daarvoor ook wel weer een koosnaampje in gedachten hebben gehad. makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten een uitkomst. Hij was als een kind zo blij dat zijn gezondheid weer terug was en dat hij weer van alles kon. Hij straalde weer van enthou siasme en werklust. Maar ook hier botste het weer met de machine: een infectie bij de pace maker gaf dusdanige problemen, dat allerlei medische maatregelen niet meer hielpen. En veel te vroeg voor ons begrip is Harry dan ook, verzwakt, op donderdag 3 augustus overleden. Als de dood dicht bij ons zijn gezicht laat zien, dan stellen wij vragen. Waarom juist deze mens? We stellen God dan verantwoordelijk voor dat verlies. E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 In de gemeente oisterwijk Redactie: Ton van Elsdingen Vv Hans Festen Jo van Os Jt Ireen Stieger Jj Ad Wolfs Een markante mens is van ons heengegaan, zomaar.onverwacht. En we hadden hem zo graag nog om ons heen gehad, met zijn charmante blijheid en opti misme. Markant, charmant, blij, optimistisch, leder die hem kende herkent hem hierin. Maar we kunnen er best nog wel wat epithetons aan toevoegen: actief bv., gedreven en joviaal. Allemaal kenmerken die een vertegenwoor- Wie in zijn leven echter echt ervaren heeft dat God hem nabij is, zowel in kwade als in goede dagen, gaat anders tegen de dood aankijken. Wie God in zijn leven ontdekt heeft, met Hem als een vriend is gaan omgaan, met Hem vreugde en droefheid heeft gedeeld, hoeft zich in verband met de dood geen angstige vragen te stellen. Hij heeft immers heel zijn leven lang God leren kennen als een trouwe God, een God die redding en uitzicht biedt. En deze God verandert niet op het doodsbed. Laten wij bidden dat wij in ons eigen leven mogen ervaren dat God bij ons is en ons helpt als wij het nodig hebben. diger heel goed van pas komen. En dat is Harry dan ook lang geweest. Hij had bovendien ook de gave van het woord, zowel mondeling als schriftelijk. En omdat hij ook goed met jongeren wist om te gaan, was zijn overstap naar het onderwijs dan ook niet verwonderlijk. Heel wat jonge mensen heeft hij de fijne kneepjes van de handel bijgebracht, en met plezier. Dat plezier en die kundigheid om dingen te organiseren en te regisseren kwam ook in Moergestel goed van pas. De trimclub “De Vrije Trimmers” werd bij de ingebruikname van de trimbaan, enkele tientallen jaren geleden, door hem opgericht. Ook was hij mede oprichter van de toneelgroep “Die Naemloose Speelers” en twintig jaar lang was hij daarin regisseur. Moergestel kent van hem ook de fraaie foto’s die hij maakte en exposeerde, nadat hij in Oisterwijk een cursus fotografie had gevolgd. U kent vast nog de portretfoto’s die hij maakte van oude mensen, prachtige koppen. De foto's drukte hij zelf af in zijn eigen donkere kamer. Was Harry overdag altijd actief, de avonden en weekenden waren voor Harry heilig. Dan was Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! www.parochiemoergestel.nl www.kerk-in-oisterwijk.nl Kijk voor ons actuele huizenaanbod -op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Natuurlijk, in de loop der jaren werd Harry geleidelijk aan ouder en wat bezadigder, maar hij bleef actief, zij het op een wat rustiger manier. Zijn gemakkelijke manier van omgaan met mensen en zijn vaardigheid met het woord maakten hem tot een ideale correspondent voor zowel Moergestel Nieuws als Nieuwsklok. Van zeer nabij heb ik hem persoonlijk ook mogen meemaken als collega-redacteur van “Rondom de Kerk”, de in Moergestel Nieuws op geregelde tijden verschijnende rubriek van nieuws uit de parochie. In deze redactie commissie zullen we zijn levendige directheid en goede ideeën node missen. Met machines had Harry ‘t nooit zo op. De computer was maar een eigenwijs ding, en eigenwijs contra eigenwijs botst nogal eens. Toch was Harry zes jaar geleden heel blij met een ander machientje. Hart en longen hadden bij Harry altijd al voor problemen gezorgd. De plaatsing van een pacemaker, die de functie van zijn wat pro blematische hart zou gaan verbeteren, was

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5