Jan Geerts stopt na 40 schooljaren Cor van de Ven - van den Biggelaar ‘Koos van de Ven Hallo St. Janszangertjes Koos en Cor van de Ven vijftig jaar getrouwd Voor alle gele shirtjes... Waarvan 35 jaar voor de klas PAGINA 3 Vervolg voorpagina in de Schoolstraat te Oisterwijk. hun 50-jarig huwelijksfeest ‘Kinderen en ffeinkinderen Overblijfkinderen en ouders van de Hertog-Jan School Groetjes en tot ziens, Overblijf moeders Hertog-Jan Dus, mensen in de gele shirtjes: DANK JULLIE WEL!!! Wij vinden het vervelend om op deze manier afscheid te moeten nemen van jullie. Maar gezien de situatie op school en de manier waarop wij zijn behandeld zijn wij genoodzaakt om met ingang van het nieuwe schooljaar per direct te stoppen. Wij betreuren de gang van zaken en hebben met pijn in ons hart deze beslissing genomen. We willen jullie bedanken voor de fijne jaren die we samen hebben gehad en hopen dat jullie ons besluit kunnen begrijpen. Jeugdvakantieweek Moergestel bedankt onderstaande bedrijven voor hun bijdrage aan de jeugdvakantieweek: ‘Bosstraat 11, 5066 ‘E‘B Moergestel Na een super leuke jeugdvakantieweek ging ik vrijdagavond mijn zoontje ophalen bij de afsluitende disco-avond. In mijn hand had ik 2 presentjes voor de moeders die de hele week het groepje van mijn zoon hebben begeleid. Hij heeft immers genoten van de speurtocht, het uitje met de bus, het knutselen, het bosspel etc. Terwijl ik rondkijk verbaas ik me over de drukte. Bijna 400 kinderen. Wat een organisatie is dit geweest. Tja, de organisatie, de mensen die daar de hele week in hun gele shirtjes rondsjouwden. Dat moet je toch allemaal maar willen doen, voor ONZE kinderen. Ik kwam 14 presentjes tekort... Firma op 't Hoog (ramen en kozijnen) Fista - Middelbeers Palingkwekerij Reijrink Europrof Van Dijk Verhuur Bakkerij van Hulten Café Cafetaria Epi Copy Cat Druk- en Kopieerservice Bruurs Loon- en Transportbedrijf Schoenfabriek van Bommel De Geitenhoeve Firma Reinders Thijs van de Wouw keukens Partyboerderij 't Draaiboompje Frans Becx Tuinmachines RMR Interieur Novy van Wezel Drogisterij Kemps Buro 76 Moergestel Nieuws werken aan de doelstelling. Grote zorg is daar bij de huisvestingsproblematiek van de negen scholen. Het gehele BOOM-gebeuren is ervan overtuigd dat er snel iets móet gebeuren m.b.t. tot de schoolgebouwen en minstens met een ver sneld onderhoudsprogramma. Bosstraat. Z’n vier kinderen hebben allemaal wel even iets met paarden gehad, althans zijn lid geweest van de ponyclub of rijvereniging. Van de twaalf kleinkinderen heeft echter nie mand ook maar ’n klein beetje van opa’s liefde geërfd... diet feest vieren wij in Café 't ‘Draaiboompje, Mild 1 te Moergestel. Indien u het bruidspaar wilt feliciteren, bent u van harte welkgm vanaf 18.30 tot 20.00 uur. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 AUGUSTUS 2006 Jan Geerts is een echte Moergestelnaar, gebo ren op 4 maart 1944. Hij behaalde na het vol gen van de Sint Jozefschool in de Bosstraat het gymnasiumdiploma aan het Seminarie Beekvliet te Sint Michielsgestel en behaalde de onderwijzersakte in 1966 aan de Kweekschool Sint Stanislaus te Tilburg. Na een korte perio de van vervangen moest hij kort in militaire dienst en al in augustus 1968 ging hij als onder wijzer werken aan de Maria Gorettischool, de huidige Graaf van Urselschool. Daarvan was hij van 1986 tot juli 2001 directeur en daarna ver vulde hij tot heden de functie van algemeen directeur binnen de scholenstichting BOOM. VEEL BEREIKT Zo werd de afgelopen periode BOOM tot een stichting gevormd die als er als eenheid staat voor het onderwijs, die als bestuur herkenbaar is voor alle leerkrachten, die ook als zeer goed en ter zake bekend staat in bovenschoolse ande re netwerken en als een stichting die, nog lang niet alles bereikt hebbend, met elan en voort varend deskundig en realistisch blijft verder AFSCHEID ”Ik ben dankbaar dat ik na mijn grote periode van lesgeven als algemeen directeur nog zoveel positiefs heb kunnen doen voor het onderwijs in Oisterwijk en Moergestel. Misschien is er nu wat meer tijd om samen met mijn echtgenote gezellige dingen te doen en voor mijn hobby: de fotografie. Ik schaf nu een aantal functies af, doch wil wel, zoals steeds, een substantiële bij drage blijven leveren aan iets in mijn woonplaats Moergestel!” Jan Geerts zal als algemeen directeur worden opgevolgd door Ton Bressers uit Best. Jan neemt officieel afscheid in een door de Stichting BOOM aangeboden receptie op donderdag 24 augustus van 16.30-18.30 uur in Congres centrum De Leijhof te Oisterwijk. Iedereen is hierbij van harte welkom! Tijdens misviering 20 augustus Ónze kinderen pakken uit! Zondag 20 augustus 2006 om 10.00 uur vertellen de kinderen over hun vakantieer- varingen. Natuurlijk hopen wij ook dat er weer een fijn schooljaar volgt. Daar moe ten we samen aan werken maar willen ook God vragen om te helpen. Om dit te mogen beleven zijn jullie van harte uitgenodigd op zondag 20 augustus 2006 om 10.00 uur in onze parochiekerk. Ons kinderkoor de St. Janszangertjes die recent de 2e prijs hebben behaald op het nationaal korenfestival luisteren live deze viering op. BOVENSCHOOLS Door de vele bijzonder grote veranderingen in het basisonderwijs ondervonden de laatste decennia veel schoolbesturen en schoolteams moeilijkheden die een belemmering vormden voor het doel waar zij voor stonden: de basis- schooljeugd onderwijzen en vormen als ver lengstuk van de opvoeding die de kinderen in hun ouderlijk gezin krijgen. De besturen van de afzonderlijke scholen binnen Oisterwijk en Moergestel waren al gegroepeerd gaan samen werken, maar de noodzaak tot grotere concen tratie van besturen groeide allengs en kreeg in 1998 gestalte in het ene basisschoolbestuur BOOM, waarin negen bijzondere basisscholen werden beheerd en geleid. Jan Geerts werd er de eerste bovenschoolse directeur van, met een kantoor in het gebouw van Basisschool Merlijn Donderdag 17 augustus is het weer zover. Om half vier gaan we weer zingen. Na ons succes vorig seizoen: tweede plaats in het nationale kinderkorenfestival, gaan we vro lijk verder, zingend natuurlijk. Zondag 20 augustus zingen we in de kerk. We laten dan voor het eerst de mensen onze nieuwe koor-t-shirts zien. Jullie moe ten dan om half tien in het parochiecen trum zijn. Corry en Anneke en ik hebben er zin in. Jullie ook natuurlijk. Nieuwe leden kunnen donderdag 24 augus tus, van half vier tot half vijf mee komen doen. Welkom. Muzikale groeten van Maike. BELEIDSPLAN Geerts kreeg er in feite ’n ruim mandaat om te werken. Hij ging eerst orde scheppen in 20 grote dozen met papieren, bestudeerde die en ging voor BOOM een beleidsplan voor de dage lijkse praktijk maken. Toen was hij een jaar verder! In dat beleidsplan werd grote aandacht geschon ken aan voorwaardenscheppende aspecten om te komen tot behoorlijk onderwijs: personeels beleid, financieel beleid en beleid m.b.t. huis vesting van scholen. Jan Geerts zegt daarover: “Al wat ik wilde aan pakken moest een duidelijke meerwaarde heb ben voor het onderwijs op onze scholen. En zo kwam ik met BOOM tot een vernieuwd beleid m.b.t. personeelsbeleid en diverse regelingen voor ziekte onder het personeel, tot in feite een nieuwerwets personeelsbeleid met extra accen ten op onderlinge samenwerking en aandacht voor mentaliteit en motivatie!”. FEEST a.s. Zondag is het gouden feest. Ongetwijfeld zullen hun vier meiden met de resp. partners en de kleinkinderen er een onvergetelijk feest van gaan maken dat ’s morgens om 11.30 uur begint met een bijzondere viering in onze parochiekerk. Het 50 man sterke NCB Mannenkoor maakt er, samen met Gilde St. Catharina, haar opwachting. Daarna wordt het feest voortgezet in Partyboerderij ’t Draai boompje waar ongetwijfeld met familie en vele vrienden en kennissen de herinneringen zul len worden opgehaald. Het gouden paar kijkt er nu al belangstellend naar uit, want één ding mag duidelijk zijn: ze hebben er zin in! Graag wil ‘Moergestel-Nieuws’ nu alvast de hartelijke gelukwensen overbrengen aan Cor en Koos en hen van harte ’n fijne dag toewensen en nog vele gezonde jaren daarna! Van harte proficiat! M.O. Op zondag 20 augustus 2006 vieren onze ouders en grootouders Na veertig arbeidzame jaren in het onderwijs neemt Jan Geerts afscheid. Op vijf jaar na heeft hij ‘de hitte van iedere onderwijsdag’ gekend als leraar en later als directeur van basisschool Graaf van Ursel in Moergestel. De laatste vijf jaar als Algemeen Directeur van de Stichting BOOM, de Stichting Bijzonder Onderwijs Oisterwijk en Moergestel. Met zijn opleidingen mee een halve eeuw actief zijn in het onderwijsgebeuren, heeft van Jan Geerts een onderwijsman ‘pur sang’ gemaakt. Onder meer vanuit de opgedane praktijkervaringen en als algemeen direc teur van een groot schoolbestuur heeft Jan Geerts bijzondere verdiensten verwor ven voor dat bestuur en daarmede voor de onderwijswereld van de bijzondere scho len in Oisterwijk en Moergestel en door zijn contacten met het openbaar onder wijs en met onderwijsinstellingen in de regio bovendien in breder verband. De 2d. Mis vindt plaats om 11.30 uur in de parochielcgrfSt. jans Onthoofding te Moergestel. 51 bent van harte uitgenodigd om deze viering bij te wonen. t tor. (Artikel met welwillende medewerking overgenomen uit ‘Nieuwsklok’).

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3