ooo Koos en Cor van de Ven vijftig jaar getrouwd Voor de 26e maal “Toer Mee op zondag 27 augustus Grandioze seizoensopening bij Audacia 020 I Aphrodite r KANDIJ/ PEPERKOEK BAKKERIJ KOUWENBERG KRENTEN BOLLEN 5 STUKS AARDBEIEN SLOFFEN Scftiiderw erfden Feest op zondag 20 augustus Huidverzorgingsinstituut 1 Komend weekend a.s. Vrijdag, zaterdag en zondag staat het sportpark van Audacia weer bol van de voetbal- en muziekactivitei- ten. We staan namelijk alweer op de drempel van een nieuw voetbalsei zoen en dan is het de beurt aan het traditionele openingsweekend van het seizoen. KOOS VAN DE VEN Koos zag het levenslicht op 11 juni 1929 op het adres Heuvelstraat C240. Hij was de jongste van vier kinderen: twee jongens en twee meisjes. Koos is daarvan inmiddels nog de enige over levende. Vader Van de Ven had een boerderij en ook Koos zou in eerste instantie voor het zelfde vak kiezen. Eerst moest hij echter naar de bewaarschool. Zr. Fidelia en Zr. Alexina hadden hem daar onder hun hoede. Later waren het de broeders in de Bosstraat die zich over hem ontfermden. Als 13-jarige verlaat Koos de school om thuis te gaan werken want hij wilde, net als vader, boer worden! Het leven en zijn gezond heid beschikten echter anders want het werk werd voor Koos lichamelijk te zwaar. Op 20-jari- ge leeftijd moest hij een zware hernia-operatie ondergaan. Toen werd hem ook meteen verteld dat hij iets anders moest gaan zoeken omdat het boerenwerk voor hem veel te zwaar zou zijn. Hij kwam terecht bij de NCB afd. Verzekeringen (latere Interpolis). Koos kon toen nog niet ver moeden dat hij daar z’n hele werkzame leven zou blijven tot aan 1989. Het ‘computertijdperk’ Koos kenden elkaar echter al wel eerder. Koos ging namelijk nogal wat bruiloften af samen met Janus Jonkers en Harrie Wolfs om de bruilofts gasten te vermaken. Tijdens de bruiloft van ’n zus van Cor leerden ze elkaar kennen. Er zijn sindsdien weinig keren voorbijgegaan dat Koos zijn Cor niet door de Heuvelstraat zag fietsen als ze op weg terugging van haar werk in Moergestel naar de Biest... In 1954 resulteer de dat dus in een échte verkering. De ‘grootste onderneming’, zoals ze het zelf noemden, in die periode is de fietstocht geweest die beiden maakten naar ‘De Efteling’. ’n Hele dag waren ze er samen geweest. Zoals al eerder vermeld trouwden ze op 21 augustus 1956. Rond de klok van 08.30 uur zal het geweest zijn in het gemeentehuis van Hilvarenbeek en ‘n uur later in de Antoniuskerk te Biest-Houtakker. Gefeest werd er daarna bij de bruid thuis op de boerderij. Na hun huwelijk trekken ze tijdelijk in bij ’n zus van Koos (de familie Witlox) aan de Schoolstraat in Moergestel. Hun nieuw te bou wen huis aan de Schoolstraat (hoek Scheerman) was nog niet klaar. Na enkele maanden namen ze daar hun intrek en daar zijn ook hun vier kin deren geboren: vier dochters! Tot in 1964 blij ven ze in de Schoolstraat wonen; daarna ver huizen ze naar hun nieuw gebouwde huis waar ze tot op dit moment nog steeds woonachtig zijn aan de Bosstraat. Goed idee, bij koffie of thee! 4 HALEN -3 BETALEN De werkgroep M.O.V. in Moergestel organiseert op zondag 27 augustus 2006 voor de 26e keer de “Toer Mee”. Deze sponsorfïetstocht heeft ten doel gelden bijeen te brengen voor de projecten van de Moergestelse Pater Theo Raaijmakers in de opvang en opleiding van straatkinderen in Cochabamba in Bolivia (Zuid Amerika). Ook voor deze Toer Mee is in Moergestel en omgeving wederom een prachtige ca. 40 kilo meter lange fietstocht uitgezet met de mogelijk heid eveneens een kortere tocht van ca. 25 kilo meter te rijden. De groep biedt de fietsers onder weg enige versnaperingen aan en daarnaast nog enige attracties. Het ligt in de bedoeling, dat de deelnemers zich laten sponsoren. Voor belangstellenden, die geen sponsor hebben kunnen vinden en die KENNISMAKING Het vonkje sloeg pas echt over tijdens een zon dagse dansavond in ’t Draaiboompje. Cor en toch mee willen doen, kan ook meegefietst wor den voor een minimumbedrag van 2,50 per persoon, met per gezin een maximum van €6,-. Informatie en startkaarten zijn op zondag 27 augustus te verkrijgen bij het start/finishbureau dat staat opgesteld op het Sint Jansplein. Er is gelegenheid tot starten tussen 11.00 en 13.30 uur, terwijl de deelnemers voor 17.30 uur worden terugverwacht bij de finish. COR VAN DEN BIGGELAAR Cor werd geboren op 30 september 1926 in Biest-Houtakker. Ook haar ouders hadden een boerderij en Cor was op twee na de oudste van tien kinderen: gelijkelijk verdeeld over vijf jon gens en vijf meisjes, ’n Bewaarschool kende Biest-Houtakker niet, dus Cor was al zes jaar toen ze voor het eerst naar school kon: de Antoniusschool op ‘de Biest’. Na de lagere school deed ze nog enkele jaren huishoud school in Hilvarenbeek tot het moment dat ze gaat werken. Bij diverse families in de omge ving is dat geweest, tot zelfs in Moergestel. Zoals alle meisjes in die tijd deed ze dat werk tot de dag dat ze in het huwelijksbootje stapte. JA ©mi Kerkstraat 21. Oisterwijk. tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl HEEL ACTIEF Mensen die Koos en Cor ’n beetje kennen weten dat het altijd erg actieve mensen zijn geweest én gebleven! ’n Kleine opsomming: Koos was vanaf 1954 vijfjaar gemeenteraadslid; hij is 23 jaar bestuurs lid van St. Jan geweest; 33 jaar collectant; 10 jaar voorzitter van ponyclub Fevior; hij was 10 jaar actief als sauwelaar en 10 jaar toneelspe ler. Op dit moment is Koos al 23 jaar lid van Gilde St. Catharina; 20 jaar lid van het man nenkoor van de NCB en al bijna 10 jaar lid van het bejaardenkoor. Cor is al 30 jaar actief bin nen de Ziekengroep van de parochie; ze orga niseert al 10 jaar de jaarlijkse collecte voor het gehandicapte kind en daarbij collecteert ze zelf ook al 30 jaar lang voor allerlei instanties. Ook Cor zingt al 10 jaar bij het bejaardenkoor, en bij dat alles mogen we ook nog wel vermelden dat ze zich altijd wel laten zien als er in Moergestel weer een of andere activiteit is! Hebben we het nog niet gehad over de paarden- liefhebberij van Koos. Het fokken van paarden is altijd ’n fanatieke hobby van hem geweest. Op dit moment lopen er nog vier paarden ach ter hun ruim in het groen gelegen huis aan de Vervolg pagina 3 Op vrijdag 18 augustus trappen we af met de volgende wedstrijden voor de lagere senioren en nieuw dit jaar de dames: 18.30 uur Audacia 5 - ’t Stokske; 18.30 uur Audacia 6 - de Bunders; 18.30 uur Audacia DAI - SV SOS dames; 19.30 uur Audacia 3 - Manege Hooijen; 19.30 uur Audacia 4 - Spoordonkse Boys; 19.30 uur Audacia 7 - Oirschot Vooruit 7. Deze avond wordt verder opgeluisterd door “de Magie Sound drive in Show”. Op zaterdag 19 augustus zullen vanaf 14.00 uur 12 samengestelde teams door bedrijven, verenigingen, families etc. strijden om de felbegeerde wisseltrofee in een onderling toernooi. Deelnemende teams zijn: A-Twee, Sc ’t Zand, Moergestel FC, ’t Draaiboompje, NNITV, DMG, Das A-Team and Friends, de Poekeltjes, De Klaore, Brouwer JrKPJ en Voab. De gehele dag zal de muziek ver zorgt worden door disco “Clos FM’en ’s avonds na het toernooi zullen er nog 2 geweldige artiesten optreden te weten: de Andre Hazes look a like “Jeroen Paardenkoper” (dit talent moet u gezien hebben!) en zanger “Paul Oppermans”. Op zondag 20 augustus is het de “Jeugd- dag”, die dit jaar mede verzorgd wordt door de medewerking van Voetbalschool Zundert. Vanaf 11.00 uur wordt er gestart met het Stre.etsoccer-tournooi voor de F- pupillen, waarna de E-D-C en B jeugd middels een circuittraining de dag zullen vervolgen. Tevens is er voor alle pupillen nog een gratis loterij. De hoofdprijs is een trainings-clinic bij de “Eerste Nederlandse VoetbalschooF’te Zundert. Ook op deze dag staan de eerste officiële wedstrijden op het programma voor ons le en 2e elftal. Zij beginnen met de bekercom- petitie en de volgende wedstrijden staan op het programma: 12.00 uur Audacia 2-SET 2; 14.30 uur Audacia 1 - Gloria UC 1. Na de wedstrijd van Audacia 1 is het dan de beurt aan zanger Bart Schuermans om de feeststemming er nog hoger in te bren gen. Tevens zal deze gehele dag de muziek verzorgd worden door “DJ Peter Drive in Show”. Wij hopen dan ook tijdens deze dagen u te verwelkomen op ons sportpark aan de Molenstraat om zodoende het komend voetbalseizoen geweldig in te luiden. Commissie Seizoensopening Audacia 2006 Op 21 augustus 1956 gaven Koos van de Ven en Cor van de Ven-van den Biggelaar elkaar het ja-woord in de Antoniuskerk van Biest-Houtakker. a.s. Zondag gaan ze dat heuglijke feit om 11.30 uur gedenken in onze parochiekerk. De muzikale medewerking komt tijdens de viering van het NCB-mannenkoor dat voor die gelegenheid naar Moergestel komt. Koos is al 23 jaar trouw lid van het koor. Dat langdurige lidmaatschap is echter maar ’n klein detail van al wat er te vertellen valt van hun 50-jarige echtverbintenis. Afgelopen week spraken we met het gou den paar op hun huisadres aan de Bosstraat 11. kwam er aan binnen de organisatie en dat bete kende voor Koos en ‘n 80-tal collega’s einde car rière. Ondertussen (het zal rond 1950 zijn geweest) had Koos nog enig moment met de gedachten gespeeld om naar Brazilië te gaan emigreren. Daar werden echter tijdelijk geen Nederlanders meer toegelaten en moest het idee noodge dwongen ’n idee blijven. 1 r Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 16 AUGUSTUS 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1389 Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl 32° Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1