Bloeiende vennentocht rl HYPOTHEEK VISIE Het leven van de vleermuis Sportinstuif senioren Heidewandeling over de Kampina DIGITAAL FORMAAT FOTO’S Zelfportret van een cursist Jeugdschaakclub Moergestel VANAF Kemps Kies voor je eigen levensstijl... ...samen met Hypotheek Visie Niet pandgericht, Bel Jos van Dijk RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel lijs van de Wouw RE/MAX -- maar klantgericht! 11,5x 15,2 cm 10x15 cm Uw FotoQuelle verkooppunt: Landgoed Huis ter Heide Zaterdag 12 augustus 2006 Vereniging Natuurmonumenten organiseert op twee zaterdagavonden - op 5 en 12 augustus -een avondontdekkingstocht op Landgoed de Stippelberg. Deze tocht staat geheel in het teken van de in het gebied levende vleermuizen. Het vertrek is om 21.00 uur vanaf de bushalte ‘De 15% MEER BEELD Op zaterdag 12 augustus 2006 organi seert Vereniging Natuurmonumenten een extra lange vennentocht op het land goed Huis ter Heide. De excursie begint om 10.00 uur vanaf café-res- taurant 't Maoske, Middelstraat 24 in de Moer. De tocht duurt ongeveer 5 uur. Vooraf reserve ren bij het Bezoekerscentrum Oisterwijk, (521 9209) is verplicht. Ook kunt u zich opgeven via www.natuurmonumenten.nl. Er wordt in het veld geluncht, dus vergeet niet een lunchpak ket mee te nemen! De kosten voor deze excur sie bedragen 4,- voor leden van Natuur monumenten, niet-leden betalen 7,-. Kinderen tot en met 12 jaar betalen 2,-. Op zondag 13 augustus organiseert Vereniging Natuurmonumenten van 10.00 tot 12.00 uur een wandeling over de Kampina. Dit prachtige hei degebied, tussen Oisterwijk en Boxtel, staat in deze periode volop in bloei. De boswachter laat u de mooiste plekjes zien en vertelt over het natuurbeheer dat nodig is om de heide in stand te houden. Voor reservering en info over de plaats van vertrek kunt u bellen met Bezoekers centrum Oisterwijk, tel. 521 9209. Deze excur sie is 4,- voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 7,- De boswachter neemt u graag mee voor een wandeling over de grote paarse heide en ver telt u er alles over. Is uw riolering verstopt? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! ste drie weken gratis te komen proefdraaien bij onze jeugdschaakclub Laat dat eventu eel op bovenstaand e-mail adres weten. Clubavond elke maandag van 18.30 tot 20 uur in “Den Donk” (behalve in basisschoolvakan ties). jL VudoaT T©cA (Jm-v te- leten-f 55 De Stippelberg zaterdag 5 en 12 augustus 2006 Onder de noemer ‘zelfportret van een cursist’ presenteren enkele etscursis- ten van Tilburgs beeldend kunstenaar Twan Hendriks, een portret van zichzelf. Deze mini-expositie is in de maand augustus te zien in bibliotheek Moer gestel. Twan Hendriks is een Tilburgs kunstenaar. Hij geeft cursussen bij het Cursushuis van de OBT; bibliotheek Midden-Brabant. De portretten van de expositie zijn ontstaan zonder op de plaat te kijken naar wat er getekend werd. De enige controle was het gezicht in een opgestel de spiegel. Hierdoor zijn er kleurrijke portret ten ontstaan met een bijzonder fraaie verbeel ding die toch een herkenbaarheid hebben van de maker. Voor meer informatie over deze ets- cursus kunt u een folder méenemen, kijken op www.kunstwan.nl of informatie vragen aan de balie van de bibliotheek. Deze mini-expositie zal in de loop van het jaar te zien zijn in alle bibliotheken van de OBT; bibliotheek Midden-Brabant. Vanaf 31 juli staat de expositie van etsen in bibliotheek Moergestel, Schoolstraat 37. Woensdagmorgen 16 augustus starten we weer met onze wekelijkse gymclub van 8.45 tot 9.45 uur in Sporthal Stokeind. Bij aanvang graag de contributie voor de eerste periode afdragen aan Leny Swinkels. Deze bedraagt 16 euro. Tot ziens. Groetjes, Leny. Zondag 13 augustus 2006 ook het leefgebied van een aantal bijzondere planten en dieren. Tussen de struikheide kunt u een levendbarende hagedis aantreffen. Het is ook het gebied van de tapuit. Op de nattere delen bloeit de zeldzame zonnedauw, een insec tenetend plantje. Het gentiaanblauwtje, een bijzondere vlindersoort, komt ook alleen op vochtige heide voor. Alleen door een zorgvul dig natuurbeheer kunnen deze bijzondere soor ten in dit unieke gebied behouden blijven. Want onder invloed van met name zure regen en verdroging kreeg het pijpenstrootje uitste kende kansen om de heide te verdringen. Vereniging Natuurmonumenten voert nu een beheer om de vergrassing tegen te gaan. Er gra zen runderen (Blonde d’Aquitaine) en IJslandse paarden om het gras kort te houden. Daarnaast wordt er op een kleine schaal handmatig geplagd. Kampina, een kleurrijk natuurgebied Kampina is een fraai Brabants heidegebied dat omringd wordt door bossen en doorsneden wordt door enkele beken. Het noordelijk deel van de Kampinase heide is vrij droog met daar in veel struikheide. Deze heidesoort bloeit nu prachtig paars. Het zuidelijke deel is een stuk vochtiger. Hier groeit de dopheide. Juist de afwisseling van vochtige en droge heide maakt dit gebied zo uniek. Beide typen heide zijn dan Landgoed Huis ter Heide Landgoed Huis ter Heide is een paradijs voor rustzoekers. Het prachtige landgoed is 800 ha. groot en grenst aan het Nationaal Park de Loonse en Drunense Duinen. Bos, heide, akkers en vennen wisselen elkaar hier af. Sinds 1992 is Vereniging Natuurmonumenten bezig hier het "Plan Lobelia" te realiseren. Het Leikeven is inmiddels in al zijn glorie hersteld en een groot deel van het eentonige naaldbos is, al weer 9 jaar geleden, gekapt. De boswachters die vandaag met u op pad gaan laten u zien hoe prachtig de natuur zich, na deze toch wel ingrij pende maatregelen, ontwikkeld heeft. De aanleg van de ringweg rond Tilburg heeft ook voor het landgoed gevolgen gehad. 11,5 x 15,2 cm Bij de aanleg van de weg ging 13 hectare natuur van het aangrenzende landgoed De Mast ver loren. Omdat het hier om natuur gaat, een zeld zaam goedje in Nederland, wordt het verlies ruim gecompenseerd door 90 hectare land bouwgrond die aan Huis ter Heide werden toe gevoegd. Tot slot is er volop aandacht voor de vogels, boomleeuwerik, veldleeuwerik en boompieper. U kunt ze tegenkomen, dus...vergeet niet uw verrekijker mee te nemen! Boswachter’ halverwege de weg van Milheeze naar De Rips. De tocht duurt ongeveer 2 uur. Omdat het aantal deelnemers beperkt is, is tij dig reserveren noodzakelijk. U kunt hiervoor bellen met het bezoekerscentrum in Oisterwijk, tel. 521 9209. De kosten voor deze avond bedra gen 4,- voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 7,-. "Vliegende muizen" Vleermuizen worden al eeuwenlang gezien als mysterieuze beesten die in je haren zouden vliegen en bloedzuigers zouden zijn. Niets van dit alles is waar. Een vleermuis is niets meer dan een vliegende "muis". Een zoogdier dat leeft van insecten. Vleermuizen leven ‘s nachts en maken gebruik van ultrasone geluiden bij het vangen van insecten. De insecten weerkaatsen het geluid en worden zo door de vleermuizen opge spoord. Tijdens de excursie wordt er gebruik gemaakt van een baddetector ofwel een vleer muisverklikker. Dit apparaatje kan vleermuis geluiden omzetten in voor mensenoren hoor bare geluiden. Iedere vleermuissoort is zo te her kennen aan zijn eigen geluid. Op de Stippelberg kunnen we de dwergvleermuis, de laatvlieger, de grootoorvleermuis, de watervleermuis en de rosse vleermuis ontdekken. De boswachter neemt u graag mee op pad en als u vragen heeft stel ze gerust. Tip: pas uw kleding aan aan de weersomstandigheden. Loop eens binnen of bel voor een afspraak. U bent wjjwo«. van harte welkom! In het seizoen 2005/2006 schaakten gemiddeld 12 jeugdschakers bij JSC Moergestel. Deze jeugdschaakleerlingen varieerden in leef tijd van 6 t/m 12 jaar. De meeste kinderen waren leerlingen van van “De Bienekebolders”, maar we hadden gelukkig ook kinderen van de “Hertog Jan” en van de “Graaf van Ursel”. Bij ons kregen de kinderen bij vooral schaakles op “maat”: van beginneling tot redelijk gevor derd (Teun van Knegsel). Wat de jeugdschaakopleiding in 2006/2007 betreft zullen we uiteraard doorgaan met de goede dingen van het vorige seizoen maar toch zullen er een aantal aanpassingen/verbeterin- gen doorgevoerd worden. Net zoals in 2005/2006 zal in 2006/2007 ook weer geschaakt worden in “Den Donk” Het nieuwe jeugdschaakseizoen start op maan dag 21 augustus 2006. Inlichtingen: per e-mail: t.leermakers@planet.nl of 528 8173. Zijn er nog nieuwe basisschoolkinderen uit de regio die belangstelling hebben om de eer- - .n I PAGINA 5 r Uw Eigen Drogist Rootven 8 5066 AW Moergestel Tel. 513 1281 Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Wetten Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Hypotheek Visie Besterdring 221, 5014 HK Tilburg tel. (013)581 I8 60 Kijk ook eens op hypotheekvisie.nl 12cent Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkc 24 uur per dag, 7 dagen per week! Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5