Openluchtmis en processie bij Mariakapel Paul Spapens schrijft boek over bijgeloof Van Heesewijk Geslaagd!!! korti«SsaC iale I In Memoriam: Vanaf vandaag kunt u bij ons weer terecht voor ‘n heerlijk diner. De Zonnebloem Bridge voor iedereen! Nieuwe activiteit i I Harry van Boxtel Na 'n fijne vakantie zijn we weer lekker uitgerust! Onze nieuwe kaart biedt talloze mogelijkheden! OU Ook voor 'n lekker kopje koffie of 'n heerlijke lunch staan wij graag voor u klaar! Bijgeloof van alledag NOTARIS Kalligrafie (55+ ers opgelet) Stichting Welzijn Ouderen BRASSERIJ 'D£ SCHOUW' 7S jaar Femke de Laat PAGINA 3 K B.O. AFDELING MOERGESTEL ja BAERDIJK 20 5061 GG OISTERWIJK TELEFOON 013 - 528 68 47 FAX 013 - 521 65 11 E-MAIL notaris@vanheesewijk.knb.nl Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag Bestuur, fractie en leden van Gemeente Belangen. 22,70 voor 20 lessen excl. materialen. Aan melden bij Corry de Jong, tel. 513 3295. Heeft U vragen over de cursus kalligrafie dan kunt U contact opnemen met Karin Maton, tel. 513 4011. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Afgelopen week kwamen bij onze redac tie nog de naam binnen van een geslaagd persoon. Van harte proficiat! ROC Tilburg SPW 3 Kinderopvang: Carlijn Jonkers. Hoewel iedereen natuurlijk bezig is met het heerlijke weer zijn wij al weer bezig met de voorbereidingen voor de cursussen van komend najaar. Wegens grote belangstelling starten we dit jaar met een tweede cursus kalligrafie in gemeenschaphuis de Roozendries. In deze cur sus leert U verschillende schoonschriften met een speciale pen. Al vrij snel kunt dit toepas sen op zelfgemaakte kaarten, menu’s, kalen ders etc. Naast het kalligraferen is er voldoen de gelegenheid om een praatje te maken met de andere cursisten. De totale kosten bedragen In de gemeente oisterwijk enthousiasme los onder de lezers van deze krant. Voor het boek is de serie sterk uitge breid, zodat de inhoud bestaat uit 366 onder werpen. De voorbeelden van bijgeloof zijn zodanig geko zen dat ze volledig passen en toepasbaar zijn in deze tijd. De meest uiteenlopende onderwerpen komen aan bod: afkloppen, kleuren, sport, plan ten, dromen, voedsel, dieren, insecten, getallen, natuurverschijnselen, voortekenen, het dagelijks leven en nog veel meer. De voorbeelden wor den gegeven met de autoriteit van de kenner van het onderwerp. Tegelijk zijn ze laagdrempelig en daardoor toegankelijk opgeschreven. Het boek kost 11,50 en is verkrijgbaar via de boekhandel en Kempen Uitgevers: publisher@eurobib.nl Dankzij een donatie gaat de Zonnebloem op woensdag 26 september een dagje uit. Het programma is als volgt. 11.30 uur: samenkomst bij ’t Draaiboompje waar U een welkomstdrankje krijgt. 12.00 uur: koffietafel 13.15 uur: in de bus om naar de Papegaaien- opvang in Veldhoven te gaan 14.00 uur: aankomst waarna we het park kun nen bezichtigen. 16.00 uur: is er tijd voor koffie. 17.00 uur: vertrek naar huis. Opgeven voor dit uitje, waar verder geen kos ten aan verbonden zijn, kunt u tot en met 9 sep tember bij Riet Janssen-Nouwens, tel. 513 1816 of Thilly van de Wouw-van den Berk, tel. 513 2292. Wacht niet te lang met aanmelden want de deelname is beperkt en.u hoeft géén lid van de Zonnebloem te zijn om aan dit uitstapje deel te nemen!!! Geschokt zijn wij door het voor ons toch vrij plotseling overlijden van Harry van Boxtel. We wisten dat Harry ziek was en onlangs weer opgenomen was in het ziekenhuis. Maar dat hij zo snel van ons heen moest gaan, heeft ons verrast. Jarenlang was Harry lid van onze partij; Gemeente Belangen. Vanwege zijn jour nalistieke hobby waarin hij zich terecht uiterst neutraal opstelde, was hij de laat ste jaren niet meer politiek actief binnen de partij. Maar wel was Harry altijd aan wezig op de jaarlijkse algemene leden vergadering waarbij hij elke keer weer enkele nuttige tips meegaf. Harry kon urenlang praten en filosoferen over zijn werk in het onderwijs, over de politiek, over Moergestel, maar vooral ook over zijn gezin: echtgenote, kinderen en kleinkinderen. En hoe je het ook wendde of keerde; Je stak er altijd iets van op. Na zijn pensionering ging Harry de jour nalistiek in. Als vrijwilliger wel te ver staan. Voor Moergestel Nieuws en de Nieuwsklok versloeg hij jarenlang met name de gemeenteraads- en commissie vergaderingen. Maar ook op tal van ande re gemeentelijke en politieke bijeenkom sten was Harry aanwezig om daar verslag van te doen. En dat deed hij met verve, en vaak was dat tot in de late uren, zodat er geen of nog nauwelijks tijd over was om een glaasje fris mee te drinken. Vaak was Harry het ook die kritische vra gen stelde aan politici en/of gemeentebe stuurders. Nooit werd er door hem op de man of vrouw gespeeld, nooit was er in zijn ver slaglegging ook maar enigszins sprake van persoonlijke voorkeuren van welke aard dan ook. Integendeel zelfs; zijn ver slagen waren altijd een correcte weerga ve van hetgeen ter tafel was gebracht. Genoemde weekbladen én de vele lezers zullen dat gaan missen. Wij kennen Harry als een bevlogen iemand die wist waar hij voor stond. Tegelijkertijd kennen wij hem ook als een prettig iemand in de omgang waar bij naast het serieuze werk er ook altijd ruimte was voor een vrolijke noot. Ook dat zullen wij node missen. Wij wensen Anny, de kinderen en klein kinderen veel sterkte om dit verlies te kunnen dragen. Wij willen bij voldoende deelname op 4 september 2006 starten en eindigen op 11 december met een bridgecursus voor beginners. Het is als alle activiteiten een S.W.O. en K.B.O. aangelegenheid. De cursus zal bestaan uit 12 lessen op maandagavond van 19.30 tot 22.30 uur (minimale deelname 12 personen).Dit vindt plaats in de Roozendries. Bridge is een kaartspel, dat over de gehele wereld als wedstrijdsport wordt beoefend. Men speelt met een vaste partner als paar tegen ande re paren een aantal spellen. Ieder paar speelt deze spellen, zodat aan het eind van de zitting een uitslag kan worden berekend om te kijken wie deze spellen het best heeft gespeeld. Het is door iedereen op zijn/haar eigen niveau te spelen, nadat men zich een aantal basisregels heeft eigen gemaakt. In de beginnerscursus zal het bieden en afspe len voor de beginnende bridger behandeld wor den.De lesavond zal bestaan uit twee onderde- len.Voor de pauze zal de theorie behandeld worden en dit zal na de pauze aan de hand van een aantal voorgestoken spellen worden geoe fend. Ook krijgt men bij de cursus een bridge boek, zodat men de behandelde stof thuis nog eens kan bekijken. Nadat men de cursus beëindigd heeft, kan men het geleerde in praktijk brengen door regel matig thuis te bridge of elders in clubverband. Ook bestaat de mogelijkheid zich aan te slui ten op maandagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur in de Roozendries. Kosten per persoon ca 37.50 euro excl. cursus boek. Opgave voor 28 augustus bij Corry de Jong, tel. 513 3295; b.g.g. duidelijk naam en adres inspreken de evt. partner. Heeft men geen partner dan proberen wij daarvoor te zor gen. Op dinsdag 15 augustus (Feest van Maria Tenhemelopneming) wordt voor de 28e keer de jaarlijkse openluchtmis gehouden in het bos bij de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg in Moergestel. De H. Mis begint om 19.30 uur en heeft als thema: ‘Doe wat Hij u zeggen zal’. Evenals vorig jaar wordt de openluchtmis voor afgegaan door een processie, waarin het Mariabeeld door de Moergestelse gilden zal worden gedragen naar het openluchtaltaar. Die processie vertrekt om 19.10 uur vanaf de Waterhoefstraat (ter hoogte van de sporthal) Zoals reeds velen van U bekend is vinden in het sociaal cultureel centrum de Roozendries diver se activiteiten plaats voor senioren (55+ers onder verantwoordelijkheid van de KBO Moergestel. Aan deze activiteiten willen wij met ingang van het nieuwe seizoen 2006 -2007 een nieuwe activiteit toevoegen en wel een glas in loodcursus. Om U op de hoogte te brengen wat deze cursus inhoudt starten wij met een informatiebijeenkomst gevolgd door een 3-tal lessen van ongeveer 2 tot 2 1/2 uur. Kosten per deelnemer 29,75 incl. materiaalkosten. Daarna vinden er een 6-tal vervolglessen plaats. Kosten per deelnemer 15,75 excl. materiaalkosten, deze bedragen 25 tot 50. Bovenstaande cur sussen zijn inclusief koffie en thee. Mocht U belangstelling hebben meldt U dan aan bij Corry de Jong, tel. 513 3295. Heeft U vragen over de cursus Glas in lood dan contact opnemen met Jac.Wolfs, tel 06- 51085095. Bijgeloof, dat is het onderwerp van het nieuwe boek van Paul Spapens. In dit boek geeft de jour nalist en schrijver Paul Spapens tal van voor beelden van hedendaags bijgeloof. De titel van het boek is ‘Bijgeloof van alledag’. Dit slaat met name ook op de opzet van het boek: voor alle dagen van het jaar wordt een voorbeeld gegeven. De beschreven 366 vormen van bij geloof zijn met behulp van een toegankelijke index gemakkelijk op te zoeken. Een boek over bijgeloof past in een van de spe cialismen van Paul Spapens. De journalist bij het Brabants Dagblad is een autoriteit op het gebied van volksgeloof. Volksgeloof bevat veel elementen van bijgeloof. Paul Spapens schreef meerdere boeken over volksgeloof, heiligen en aanverwante onder werpen. Als journalist heeft hij een neus voor zaken die actueel zijn, die veel mensen bezig houden of aanspreken. ‘Bijgeloof van alledag’ sluit aan bij de brede belangstelling voor bij geloof. Deze belangstelling hangt onder meer samen met de ontkerkelijking. Het door Kempen Uitgevers uitgegeven boek is gebaseerd op een serie over bijgeloof in het Brabants Dagblad. Deze serie maakte veel en gaat dan via de Oisterwijkseweg naar de Mariakapel. Wie wil kan zich daarbij aanslui ten. Voorganger is pastoor Theo te Wierik msc, die tevens de preek zal houden. Het Moergestelse gemengd koor Cantate Domino zal de zang verzorgen. Er is een beperkt aantal stoelen beschikbaar. Bij slecht weer is de Mis in de kerk van Moergestel; in dat geval zullen de kerkklokken om 19.00 uur luiden. Men ver trouwt er echter op, dat de openluchtmis even als alle voorgaande keren gewoon door kan gaan. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2006 R

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3