Vlooienmarkt Moergestel Tentoonstelling “1 tegen allen en medewerkers wensen iedereen een prettige vakantie! FRANS VAN VELTHOVEN Kermismaandag Gemeenteschild verschieting Moergestelse Gilden Dauwtrappen op Kampina 50 JAAR! ETB FRANS VAN VELTHOVEN 31 RE/MAX In de vakantieperiode zij wij van juli t/m 12 augustus geopend van 09.00-13.00 uur -w. Wandeling Loonse en Drunense duinen Bosavontuur Voor storingen en service zijn wij normaal bereikbaar onder telefoonnummer 013-5131245 of O6-512O78O8. J 1 Gezamenlijk het ochtendgloren....beleven! 55 Gilde St. Catharina Moergestel .alle kinderen wandeling gaat door het losse zand. 1. 'Iedereen kan zich vanaf nu inschrijven voor de Vlooienmarkt van CV de Dorstvlegels. De markt wordt dit jaar voor de tweede keer gehouden, wegens groot succes afgelopen jaar en wel op zondag 3 september op het St. Jansplein. De vlooienmarkt is geopend van 09.00-16.00 uur en de entree is 1,00. Meer activiteiten? Kijk op www.natuurmonumenten.nl Er mogen uitsluitend tweedehands goederen verkocht worden. De huur van een markt kraam bedraagt 17,50. Jaarlijks vindt de Gemeenteschildverschieting tussen de drie Moergestelse Gilden plaats. Dit jaar was zeer speciaal, want voor het eerst werd deze gehouden op ker- mismaandag 3 juli jl. Voor info inschrijvingen: S. Weytmans 06-43001283 of T. Moorman 513 3732. Graag na 18.00 uur. MEER ACTIVITEITEN? Kijk op www.natuurmonumenten.nl Vision Makelaardij Schoolstraat 7 - Moergestel - Telefoon 013-513 1245 Ons zelfstandig ondernemerschap garandeert u: De bibliotheek daagde de klas uit om 80 opdrachten uit te voeren, zoals een rap maken en shirtreclame ontwerpen voor de bibliotheek. Met alle 3 de basisscholen in Moergestel werd een contract getekend. Als de klas zou winnen, werden de medewer kers van de bibliotheek getrakteerd op een ont bijt of taart. De kinderen van de Hertog Jan wil den ook reclame gaan maken voor de biblio theek (via MTV). Pech voor de bibliotheek Allereerst de Gemeenteschildverschieting; hier voor werden 7 pijlen per persoon geschoten waarvan de 15 beste schutters per gilde meetel len: le prijs Gilde St. Catharina met 91 punten; 2e prijs Gilde St. Sebastiaan en Barbara met 80,52 punten en als 3e Gilde St. Joris met 70 punten. Het Gilde St. Sebastiaan en Barbara schiet met Handboog en de overige twee Gilden hebben Kruisboog als wapen. Om toch een eerlijke vergelijking te kunnen maken worden de pun ten van handboogschutters gecorrigeerd met een factor. Voor dit jaar bedroeg deze factor l ,32 per geraakt schot. In de “Rode Draad” een leesbevorderingsprogramma van de bibliotheek in samen werking met de basisschool, was dit jaar een nieuw onderdeel opgenomen voor groep 7: “1 tegen allen”, een uitdagingspel tussen bibliotheek en klas. 30 juli 2006 Vereniging Natuurmonumenten organiseert op zondag 30 juli een wandeling in het Nationaal Park de Loonse en Drunense Duinen. De wan deling begint om 10.00 uur en duurt tot 15.30 uur. Een lunchpakket neemt u zelf mee. De boswachter leidt u tijdens deze 5,5 uur duren de wandeling door het bos naar heide en stuif zand. Leden van Natuurmonumenten betalen 8,-, kinderen 6,- en niet-leden betalen €12,. Voor deze wandeling graag vooraf reserveren bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209 of boeken via www.natuurmonumenten.nl. BEWEGEND ZAND? Het Nationaal park de Loonse en Drunense Duinen bestaat voor een deel uit een droog stuifzandgebied. Dit stuifzandgebied beslaat ongeveer een derde van het totale gebied en bestaat voornamelijk uit kale zandruggen en - heuvels. De boswachter zal u vertellen over de flora en fauna maar ook over het alle activiteiten die er ondernomen worden om een meer gevarieerd bos te krijgen. De wandelaar krijgt tijdens deze tocht een goed beeld van het natuurgebied en het beheer van Vereniging Natuurmonumen ten. Tip: trek goede wandelschoenen aan want de Woensdag 19 juli 2006 Op woensdag 19 juli organiseert Bezoekers centrum Oisterwijk van Vereniging Natuur monumenten een doe-middag speciaal voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Een gids leert je wat survival tips om te overleven in de natuur. De kosten voor deze middag bedragen 3,- voor leden van Natuurmonumenten, niet- leden betalen 5,- Van tevoren aanmelden is nodig en kan bij het bezoekerscentrum, tel. 521 9209 of via www.natuurmonumenten.nl van groep 7 hebben keihard en zeer enthousiast gewerkt aan alle opdrachten. De bibliotheek moest dus 3 keer trakteren. Het resultaat van “1 tegen allen” willen we graag presenteren in de bibliotheek. Tot 17 juli liggen de werkstukken van de kinderen van groep 7 in de bibliotheek van Moergestel. Tijdens de zomerperiode (3 juli t/m 12 augus tus) zijn de openingstijden als volgt: maandag, woensdag, donderdag 10.00-13.00 uur; vrijdag 10.00-13.00 en 18.00-20.00 uur. Normaal vindt er op deze bewuste maandag het traditionele Koningsschieten plaats, wat voor elk Gilde om de 4 jaar een terugkerende gebeur tenis is. Evenals dit jaar, zal er telkens wanneer er geen Koningsschieten is, de Gemeenteschild verschieting plaatsvinden. Deze verschie- ting is een 4-jaarlijks terugkerend evenement op de kermismaandag, welke afwisselend door een andere Gilde uit de Moergestelse Gemeente georganiseerd zal worden. Tergelijkertijd met de Gemeenteschildver schieting wordt op deze dag de onderlinge prijs- verschieting tussen de drie Gilden gehouden. Het gilde St. Catharina viel dit jaar de eer om deze bijzondere dag te mogen organiseren. De Gilde begonnen deze dag met het uithalen van hun Keizers en Koningen om vervolgens in grote getale de gezongen Heilige mis in de St. Jans Onthoofding bij te wonen. Na afloop van deze Mis, werd er een vendelgroet gegeven aan de aanwezige Keizers, (ere)Hoofd- mannen, Koningen en Geestelijke Overheid. Vervolgens trokken de Gilden rond het middag uur met trommen, vaandels en vlaggen door het dorp richting het schietterrein nabij Party- boerderij ’t Draaiboompje. Na een zinderende strijd tussen de 54 schutters om het Gemeenteschild en het persoonlijke schild kwamen er op deze zeer warme maan dagmiddag de volgende winnaars uit de bus. Vrijdag 14 juli 2006 Op vrijdag 14 juli om 06.30 uur organiseert Vereniging Natuurmonumenten een dauwtrap- arrangement op de Kampinaheide. Het arran gement, inclusief ontbijt, duurt ongeveer tot 09.30 uur. Voor dit arrangement kunt u zich aan melden bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209 ofviawww.natuurmonumenten.nl. Bij aanmelding wordt u de exacte plaats van ver trek uitgelegd. Kosten: 13,- voor leden van Natuurmonumenten, 16,- voor niet-leden, kinderen tot 12 jaar 11,-. Bij de onderlinge prijsverschieting, waarvoor 10 pijlen geschoten werden, bleken onderstaan de gildebroeders de sterkste te zijn: le prijs St. Sebastiaan en Barbarajack Welten le prijs St. JorisPiet Kouwenberg le prijs St. CatharinaRené Sterke De prijsuitreiking vond plaats in Partyboerderij ’t Draaiboompje, waarna in een zeer warme gebroederlijke sfeer de middag werd afgesloten. Het Gilde St. Catharine wil alle prijswinnaars van harte feliciteren met hun behaalde resul taten en wil tevens alle gildebroeders en -zus ters bedanken voor hun inzet voor het slagen van deze gebroederlijke en heuglijke dag. Vroeg uit de veren is al bijzonder en zeker als er niet gewerkt hoeft te worden. De boswach ter van Natuurmonumenten, neemt u mee naar de ontwakende Kampina. Wellicht komen we tijdens deze wandeling ook ’’wakkere” bewo ners van dit in dauw gehuld natuurgebied tegen of zijn er aan het hemelfirmament prachtige sfeerbeelden te zien. Kortom, een wandeling waar natuurbeleving en rust centraal zullen staan maar waar ook gewezen word op leuke din gen die u alleen niet zouden zijn opgevallen, spo ren van dieren, geluiden, prenten, vraat. Wie weet wat u allemaal tegenkomt. Heeft u nog vra gen, stel ze gerust aan de boswachter. Na afloop wacht u een gezamenlijk ontbijt. Vergeet vooral uw verrekijker niet en stem uw kleding af op het weer. KAART EN KOMPASLEZEN Kom je ooit in een situatie dat je echt niet meer weet waar je bent, dan kun je het volgende doen. Zorg dat je een beeld krijgt van de omge ving en kijk dus bij het lopen af en toe eens ach terom. Zo voorkom je dat je ongemerkt in een rondje loopt. Let ook goed op de geluiden, want die kunnen je weer naar de bewoonde wereld brengen. Maar er zijn nog veel meer tips, heb je een hor loge met wijzers, dan heb je ook een kompas. De gids vertelt hoe dat werkt. Aan de hand van een kaart en een kompas ga je, samen met de groep een route lopen. Heb je zelf een kompas, dan is het wel handig om die mee te nemen. )p weg naar Jj 2. 3. 4. 5. makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Deskundige voorlichting, prima service, alleen topmerken, uitstekende garantie en volop parkeerruimte, daarvoor gaat u naar ELEKTRO TECHNISCH BURO PAGINA 5 Maximale service. Hoge kwaliteit van dienstverlening. Geen 9-5 mentaliteit. Enthousiaste makelaars. Betrokkenheid met onze opdrachtgevers. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 12 JULI 2006 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Mt triQMk - -•

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5