Kermis Oisterwijk dit jaar nog spectaculairder! Busbedevaart naar Kevelaer Neeltje Rijnen Vurhaai-reünie in Moergestel!!! Geslaagd!!! Steunpunt voor vrijwilligerswerk in de gemeente Oisterwijk Avondwandeling langs de Oisterwijkse vennen Jeugdcircus II Grigio presenteert: Sterrenfestival Geslaagd!!! e We hebben nog ’n heeljaar te gaan, maar toch... Van harte gefeliciteerd!!! behaalde haar bul Nederlands Recht aan de Universiteit van Tilburg en haar bul Notarieel Recht aan de Radboud Universiteit Nijmegen. De openingstijden van de kermis zijn als volgt: vrijdag van 17.00 tot 01.00 uur; zater dag van 13.00 tot 01.00 uur; overige dagen van 13.00 tot 24.00 uur. Stuur uw gegevens daarom even naar: mar- tien.oerlemans@planet.nl en wellicht is het interessant om er even bij te zetten waar u pre cies in ‘De Vurhaai’ gewoond hebt en wan neer! We zien uw reacties heel graag tege moet! Reserveren: wij adviseren telefonisch kaar ten te reserveren: tel. (0411) 62 1215 (meer dere lijnen) dagelijks tussen 09.00 en 16.00 urn en tussen 18.30 en 19.30 uur. Afgelopen week kwamen bij onze redactie nog wat namen van geslaagden binnen. Van harte proficiat! ROC Midden-Brabant, Verpleegkundige: Maartje van Roessel Helicon opleidingen Boxtel, Vakbekwaam hovenier: Joost van Roessel Fonteys Hogeschool Eindhoven, Marketing en commerciële economy: Nannie Van Rooij. open heidegebied, zodat de wind vrij spel had op het water, maar omstreeks 1900 werden hier op grote schaal productiebossen aangeplant. De afgelopen jaren zijn verschillende vennen leeggepompt en schoongemaakt. De gids ver telt wat daar allemaal bij kwam kijken en hoe het er nu uit ziet. Het huidige bosbeheer is er op gericht om deze eentonige bossen om te vormen tot een meer natuurlijk bos. Ook het boomvrij maken van de oevers van de vennen hoort daar zeker bij. Tijdens deze excursie ziet u hier mooie voor beelden van en kunt u samen met onze gid sen beleven wat er rond de schemer allemaal gebeurt in onze bossen. ne tijd het belang en de noodzaak van de Heilige Eucharistie moge doen inzien. De reiskosten zijn voor volwassenen 18 euro p.p. (onder 18 jaar 8 euro). U kunt zich opgeven vanaf 23 juli tot 15 augustus bij Mevr. J. van Balkom, Krijtestraat 26,5066 BH Moergestel, tel. 513 1544. Nadere informatie ontvangt u bij inschrijving. punt gesloten van maandag 10 juli tot en met vrijdag 4 augustus. Lisette de Kok, coördinator steunpunt voor vrijwilligerswerk Telefoonnummer: 528 4080, mail: steunpunt- vrijwilligerswerk@regio.twern.nl Kijk ook eens op onze site www.twern.nl/steun- puntvrijwilligerswerk voor vacatures en nieuws. Op dit moment zijn we bezig met het actualiseren van de adressenlijst van oud-bewoners van Oisterwijkseweg, Industrieweg e.o. in Moergestel. Uit gangspunt daarbij is de meest actuele lijst die op dit moment voorhanden is: de lijst van tien jaar geleden. Ongetwijfeld zijn er intussen weer veel adres sen veranderd, en het zou jammer zijn dat u juist daardoor de reünie zou moeten missen. Voordat we over ’n tijdje uitnodigingen gaan sturen, kunt u ons wellicht al ’n handje helpen door nu alvast uw naam en adres op te geven via de e- mail. We vergelijken die gegevens dan met de lijst van nu en wordt uw adres wordt automa tisch aangepast. RECTIFICATIE VOORGAANDE BERICHTEN Voor het stillen van de inwendige trek komen de vis- snackkraam, suikerspin popcorn, pindakraam en zelfs een ijssalon. Natuurlijk mag, zoals ieder jaar, de poffertjeskraam ook dit jaar weer niet ontbreken. Niet alleen op het kermisterrein zijn specta culaire dingen te beleven, ook in de lucht zorgt de organisatie van de kermis voor veel spektakel. Tot maar liefst twee keer toe wordt er in Oisterwijk een gigantische vuurwerk- show gepresenteerd. De kermis wordt vrijdag avond 14 juli omstreeks 22.30 uur officieel ingeluid met een knetterende luchtshow. Ook op woensdagavond 19 juli, de laatste kermis avond, zal een fraai vuurwerk vanaf22.30 uur de skyline van Oisterwijk sieren. Clown Bassie, welke nog steeds ongekend po pulair is, zal maandag 17 juli om 19.00 uur een bezoek aan de kermis brengen. Overal waar de clown gaat en staat is het een drukte van belang. Dit is dus jouw kans om Clown Bassie te ont moeten en met hem op de foto te gaan, vergeet dus zeker niet je fotocamera mee te nemen! Het internet is niet meer weg te denken in de hedendaagse wereld. Net als vorig jaar is alle informatie over de kermis in Oisterwijk ook te vinden op www.kermisoisterwijk.nl. Ook kunt hier terecht voor kortingsbonnen waarmee u dan nog voordeliger kermis kunt vieren. De reünie van ‘De Vurhaai’ in Moergestel vindt plaats op zaterdag 16 juni 2007. Tijd en locatie worden nog bekendgemaakt. Dat het gezellig gaat worden kunnen we nu alvast vertellen. De buurtvereniging bestaat immers 50 jaar en ’n gouden feest wordt maar éénmaal gevierd! We hebben leuke dingen geregeld en er treedt ’n zéér fameus orkest op. Vrijdag 21 juli 2006 Op vrijdag 21 juli 2006 organiseert Bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten een avondwandeling met uitleg door de Oisterwijkse bossen en langs de vennen. De excursie start om 20.00 uur. De wandeling duurt ongeveer 2.5 uur en wordt begeleid door twee gidsen van Vereniging Natuurmonumenten. De afgelopen weken heeft het steunpunt voor vrijwilligerswerk een aantal stukjes en vacatu- reladders geplaatst met hierin helaas een ver keerd telefoonnummer. Het goede telefoon nummer moet zijn: 528 4080. Natuurlijk kan via dit telefoonnummer nog steeds gereageerd worden op voorgaande stukjes. Let op: In verband met vakantie is het steun- Toegangsprijzen: Kinderen t/m 12 jaar eerste rang: 5,00; tweede rang: 4,00. 13 jaar en ouder: eerste rang: 8,00; tweede rang: 6,00. Kinderen tot en met 2 jaar gratis entree. Groepskorting vanaf 25 personen (uit sluitend na reservering); 65-ers ontvangen 1,00 korting. De circuskassa’s zijn één uur voor iedere voorstelling geopend. Stichting Tilburgsche Broederschap O.L. Vrouw van Kevelaer Vanouds kent Tilburg en omgeving een levendige verering voor de H.Maagd. Ook de devotie tot Onze Lieve Vrouw, Troosteres der bedroefden, is er niet onbe kend voor ons Brabantse volk vooral voor de regio Tilburg/Goirle en omgeving. Het bestuur van de Tilburgse broederschap heeft voor dit jaar 2006 voor de 269ste keer deze busbedevaart met muzikale begeleiding vastgesteld op zondag 20 augus tus a.s. Wij stellen u allen uit Tilburg en omgeving in de gelegenheid deze bedevaart met ons samen te gaan vieren in Kevelaer (Duitsland). Ook dit jaar zal Mgr.Dr. J. Heeffer uit Rome (Italië) ons in alle diensten voorgaan in de Kruisweg, Plechtig Lof en H. Eucharistie vieringen in de Basiliek van Kevelaer. Intentie: Dat onze Lieve Vrouw de mens van deze moder- HET BOS MAAKT ZICH KLAAR VOOR DE NACHT Wat is rustgevender dan na een drukke dag nog even een boswandeling maken. Genieten van de rust in het bos en misschien nog wel een ree tegenkomen. Of luisteren hoe de vogels zich weer opmaken voor de nacht. Even aan de oevers van een ven kijken wat er zoal leeft aan soorten eenden, ganzen en vleermuizen. Het natuurgebied “Oisterwijkse bossen en ven nen”, in 1913 als eerste natuurgebied in Noord- Brabant aangekocht door Natuurmonumenten, staat bekent om de tientallen vennen. Namen als bijvoorbeeld Kolkven, Brandven, Brouw kuip en Witven wijzen op o.a. verschillen in ont staanswijze, uiterlijk en gebruik ervan in het ver leden. Tijdens de excursie wandelt u langs een aantal van deze vennen en hoort u meer over dit prachtige gebied en zijn ontstaanswijze. Vroeger lagen de vennen in een uitgestrekt De kosten bedragen 4, - voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 7,-, kinderen tot 12 jaar 2,-. Deze wandeling is niet geschikt voor kinderen jonger dan 10 jaar. Graag van tevoren reserveren bij het bezoe kerscentrum, tel. 521 9209 of op www.natuur- monumenten.nl Volgens René Duursma, van Duursma Kermis- organisatie BV, komen er ieder jaar veel exploi tanten graag weer terug naar de Oisterwijkse kermis. “Ze hebben het hier goed naar hun zin en het is een gezellig publiek.” Duursma ver wacht dit jaar weer veel van de kermis. “We heb ben er dan ook weer alles aan gedaan om voor leuke attracties te zorgen. Ook bij de giganti sche vuurwerkshows en tijdens de meet greet met Clown Bassie verwacht ik veel publiek”. Vermaak voor jong en oud bieden in Oisterwijk de Sensation, Crazyjungle, spookhuis, glazen doolhof, StarWars, Magie Circus, NumerOne Wipp en Hyper. Natuurlijk ontbreken de auto scooter en Breakdance niet. Spectaculair en alleen voor échte waaghalzen zijn de Bungee Katapult en Booster CyberOne, in deze attrac ties vlieg je met ongekend hoge snelheid door de lucht. Een snelle rit voor de hele familie kan ten slotte gemaakt worden in de familie achtbaan Big Apple. Voor de allerkleinsten uit Oisterwijk en omge ving staan de draaimolen, vliegtuigmolen, buggyride, minicars en convoyride opgesteld. Leuk voorde jeugd is ook het eendjes vissen, muizenspel, ballenfontein, kikkerspel en het lijntrek- en bussenspel. Prijs heb je als kind bij deze attracties, die onder de categorie ‘behendigheidsspelen’ vallen, altijd. Ook leuk voor de jeugd is de trampoline. Op het gebied van behendigheid voor de gro teren kan men terecht bij het voetbalspel, smashball, circus Arena, kleurenspel, Balco Rotor, Grand Pusher, jackpot en natuurlijk de grijpkraantjes. Nog even en dan staan 80 artiesten te stralen in de piste. Van 8 tot en met 23 juli presenteert jeugdcircus II Grigio uit Haaren haar gloed nieuwe show ‘Sterrenfestival’. Deze titel is niet zomaar gekozen want in 2006 bestaat II Grigio 45 jaar. Een goede reden dus om de echte sterren - de circusartiesten - in het middelpunt te zet ten. ‘Sterrenfestival’ is een pure circusshow, waarbij klassieke j en eigentijdse nummers elkaar in hoog tempo opvolgen. Een paar hoogtepunten: het trapezenummer waarbij de artiesten Fleur en Maartje een mooi staaltje acrobatiek uitvoeren in een kleine ring boven in de piste. Het circuspaard Leslie rijdt samen met artieste Anke ‘par force’, dit is het onder grote snelheid verzorgen van acrobatiek en dans op een paardenrug. En natuurlijk zijn de clowns ook weer van de partij: Pedro, August en hun vrienden hebben een heel moeilijke stunt bedacht, het gaat ze lukken, zeggen zeOoit al een paard gezien dat kan touwtje springen? Nou II Grigio heeft deze primeur! En dan is een groot aantal nummers nog niet genoemd. Denk bijvoorbeeld aan de acrobaten, de éénwielers, de trampolinespringers, de goo chelaars, de koorddansers en vergeet onze twee eigenwijze honden, Max en Beau niet. Spreek - stalmeester Jolien neemt het hooggeeerde publiek mee tijdens de 2,5 uur durende show. De voorstelling wordt onderbroken door een pauze, de gasten kunnen dan in de geheel nieuw aangeklede foyer een hapje en drankje nuttigen tegen kindvriendelijke prijzen. Voorstellingen: van 8 juli tot en met 23 juli dagelijks om 14.00 uur. Extra voorstellingen: dinsdag 18 juli 10.00 uur; donderdag 20 juli 10.00 uur; zondag 23 juli 20.00 uur. OISTERWIJK - De kermis in Oisterwijk biedt dit jaar weer voor iedereen volop vertier! Maar liefst ruim 50 attracties vinden van vrijdag 14 tot en met woensdag 19 juli aanstaande een plekje aan de Lind. De organisator van de kermis, Duursma Kermisorganisatie BV, heeft net als vorig jaar weer een aantal spectaculaire attracties voor de kermis in Oisterwijk weten te contracteren, waaronder de Katapult Bungee en Booster CyberOne. www.vluchteling.org WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING Help vluchtelingen hun dromen waarmaken! STICHTING VLUCHTELING ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 12 JULI 2006 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3