B GEZIEN IN GESSEL Kan uw project 1.500,- gebruiken? 24e Wandelavondvierdaagse groot succes met record aantal wandelaars PrO geeft uitgebreide informatie over het zelf bouwen van betaalbare woningen PAGINA 6 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 JUNI 2006 Rabobank r lijk alle sponsors Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk besteedt jaarlijks een deel van haar winst aan de lokale gemeenschap. Bent u betrokken bij een maatschap pelijk project dat wel wat ondersteuning kan gebruiken? Of heeft u een goed idee waar de plaatselijke gemeenschap beter van wordt? Dan heeft u nu de kans om daar 1.500 voor te winnen. Tijdens de afdelingsvergaderingen in oktober kiezen leden van de bank uit drie genomineerde projecten de winnaar die 1.500 verdient. De twee overige projecten ontvangen een donatie van 750. Mocht je nu al vragen hebben dan kun je kontakt opnemen met een van de actieve leden van PrO in Moergestel Marian Bastiaan, Hans Denissen, Wil Orlemans, Petra Lambregts of Maarten Lapien Hoe komt uw project in aanmerking? Het project moet aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moet het een maatschappelijk doel dienen en geen winstoogmerk hebben. Wilt u meedoen? Stuur een omschrijving van uw project, met een duidelijke schriftelijke toelichting, vóór 1 september 2006 aan Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk, afdeling Communicatie. Heeft u nog vragen? Bel dan (013) 529 53 60. Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse van 2006 mogen we dit jaar weer zeggen dat deze als zeer geslaagd genoemd mag worden. Het weer was fantastisch. Dit jaar waren er 706 betalende wandelaars, die voor een medaille gingen, dat waren er 22 meer dan in 2005, we hadden 6 wandelaars meer dan het bestaande record van 700. Deze aantallen zijn als volgt over de afstanden verdeeld 531 voor de 5 km. 127 voor de 10 km. en 48 voor de 15 km. De stijging ligt bij de 10 en 15 km.wandelaars. De organisatie is daar heel blij mee. Voor Moergestel is dit een hoog aantal. Tegen de wandelaars wil de organisatie zeggen denk er eens over na om volgend jaar nog meer in te schrijven voor de 10 of 15 km, het is nl. veel rus tiger lopen en de routes zijn veel mooier en voor de lopers voor de grote Nijmeegse en Apeldoomse vierdaagse is de 15 km een mooi training. Een extra compliment willen we geven aan een aantal jongeren die de 15 km hebben gelopen. Hopelijk zijn zij een voorbeeld voor veel jongeren om in 2007 aan deze mooie wandeltoch ten deel te nemen. *1 De avond staat vooral in het teken van infor matieverstrekken. Zo zal Aert van de Oetelaar van Jong Gebouwd Oisterwijk iets vertellen over de bevindindingen van zijn vereniging. Ook Frits Pijnenburg, oud-wethouder van de Gemeente Bladel, komt voorlichting komen geven over de initaiatieven die in de gemeen te Bladel op dit terrein in de afgelopen jaren al gerealiseerd zijn. Natuurlijk is er gelegenheid om vragen te stellen aan alle mensen, die iets vertellen. PrO heeft zich in de verkiezingen duidelijk geprofileerd als partij die serieus werk wil maken van het woningprobleem onder jon geren. Zij heeft zich ten doel gesteld om 50% van de te bouwen woningen betaalbaar te bouwen. Gelukkig zijn er andere partijen die de noodzaak van deze ondersteuning ook zien. Dit heeft geresulteerd in een eerste bijeen komst voor Jong Gebouwd Moergestel in de Om elk jaar deze wandelavonden tot een suc ces te brengen is er veel hulp nodig, en die heb ben we weer opnieuw gekregen van een aantal vrijwilligers zoals posten, brigadiers, inschrij vers, of andere functies. Zonder uw hulp is dit grote sportevenement met Moergestelse men sen niet te organiseren. De organisatie is hen daarom weer zeer erkentelijk en hoopt ook in 2007 weer op hun hulp te kunnen rekenen. Wij zijn alle hulpverleners erg dankbaar, dus heel hartelijk dank hiervoor. Huize Stanislaus voor het gebruik van de min, het uitdelen van de har tige hapjes en de opslag van de materialen en de koffie e.d., mensen van de E.H.B.O., Hertog jan voor het gebruik van de speelplaats, de mensen van MTV en Moergestel Nieuws voor de mooie foto’s, de harmonie die de wande laars weer voortreffelijk heeft ingehaald, stapor- kest d’Ambiance voor de sfeer op het plein, de gemeente, de politie voor de instructie van de brigadiers, De mensen van het Oranjecomité, ook de mensen die we vergeten zijn, maar ook voor hun hulp in welke vorm dan ook is de Stichting zeer dankbaar. Verder zijn we natuur- Op 29 juni a.s. vanaf 20.00 uur organiseert PrO een voorlichtingsavond voor jonge mensen die geinterresseerd zijn in het zelf bouwen van een betaalbare woning. De avond wordt gehouden in Cafe-Restaurant De Brouwer. Schouw op initiatief van Gemeente Belangen. Uiteraard zijn wij blij dat andere partijen ook de noodzaak zien om serieus werk te maken voor het betaalbaar bouwen van jongeren. Denk jij serieus na over het bouwen van een eigen woning in Moergestel? Vind jij, net als PrO, dat de woningnood voor jongeren nu seri eus opgepakt moet worden? Ben je alleen maar belangstellend?Heb jij goed ideeen of plannen voor oplossingen? Wil jij graag, met anderen, meedoen om te komen tot een Jong Gebouwd Moergestel? Kom dan naar Den Brouwer op 29 juni en laat je stem horen! zeer dankbaar, want zonder uw hulp is dit evenement moeilijk te organise ren Indien er nog mensen zijn die actief aan de organisatie van de wandelavondvierdaagse wil len deelnemen, zijn zij van harte welkom, neem contact op met het secretariaat. We zitten voor al verlegen om mannen voor hand- en spandien sten, enkele dames zijn dit jaar in de organisa tie opgenomen, (tel. 513 2207). Bij de organisatie zijn 1 medaille voor de 6e en 1 medaille voor de 8e keer gebracht die waren gevonden, deze zijn bij het secretariaat (Krijtenbogtstraat 2) op te halen. De wandelavondvierdaagse voor 2007 is gepland van dinsdag 5 t/m vrijdag 8 juni 2007 (onder voorbehoud). Omdat in 2007 de Organisatie 25 jaar bestaat en de 25e avondvierdaagse onder auspiciën van der NWB wordt georganiseerd willen we hier extra aandacht aan besteden. U hoort hier in de loop van 2007 meer over. Wij wensen ieder een prettige vakantie en een fijne zomer. Organisatie Wandelavondvierdaagse. r5- u 6 sjuö Je moet zorgen dat je altijd je camera bij je hebt! Dat dachten ook de perso nen die deze foto stuurden... Lekker zittend op ’n terras komen twee jonge lui voorbijgesneld op ’n scooter met daarachter ’n aanhangertje met ’n paar bakken bier erop. Ze komen echter iets te stoer voorbij waarbij het aanhan gertje gaat kantelen en wordt het flesjes rapen. De rest laat zich raden. Hilariteit alom en ’n leuk plaatje... FAj p b< I*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 6