moorman Guus Moonen voltooit Race Across America Kelnerrace is terug! Kermis Moergestel met vele topattracties! Jeugd-, vakantieweek f De 1 B V LG A AUTOMOBIELBEDRIJF Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s In vier deelnames driemaal de finish bereikt KONINGS OPTIEK Rootven 5, 5066 AT Moergestel Tel. 013 - 5130691 luiste /minebrillen- lectie uiteniMr Na een afwezigheid van 5 jaar is het weer zover. Op dinsdag 4 juli tijdens de Moergestelse kermis zal er vanaf 19.30 uur weer een kelnerrace op het Rootven plaatsvinden.' De race is echter wel in een nieuw jasje gesto ken. Hij is minder uitgebreid maar zeker zo spectaculair als voorgaande edities. Ditmaal is het parcours wat afgelegd dient te worden een luchtkussen met daarin allerlei obstakels. Het spectaculaire aan deze vorm is dat de deelne mers voordat ze het parcours afleggen eerst “dol” gedraaid worden. Vandaar ook de nieu we naam “Dizzy-Kelner-Race”. Deelname gebeurt in teams van twee personen waarbij de eerste persoon dolgedraaid wordt en met een blad bier het parcours aflegt, de twee- Ouderwets vermaak Ook Moergestel kan zich opmaken voor enke le dagen van dit puur Hollandse vermaak. Op het Sint Jansplein worden voor vijf dagen ruim 30 zaken opgebouwd. Voor de oudere jeugd staan een Autoscooter, KickDown, Catch The Wave Wipp, Superrups en BreakDance klaar. Topper in Moergestel is de Booster. Ook niet weg te denken van de kermis in Moergestel is ten waren op. Ondanks extra rust kon zijn lichaam niet meer genoeg herstellen om het hoge tempo vast te houden. Op de laatste dag werd het spannend. De 6e plaats van Moonen kwam in het gedrang. De persoon die achter hem lag, haalde hem in. Met een krachtsinspanning die niemand meer voor mogelijk had gehouden, pakte Guus zijn 6e plaats terug. Zo finishte hij woensdag 21 juni om 6 uur 's ochtends (lokale tijd) op de bou levard van Atlantic City. Guus was erg tevreden over zijn prestatie. "Het klimmen ging als nooit tevoren.", meldde hij trots. "Ik ben nog nooit zo hard de bergen omhoog gereden." Verder was hij vooral blij hij gezond en wel de finish had gehaald. Na een paar dagen rust gaat Guus volgende week al weer aan het werk. Hij organiseert dan de Tour Ultime. Een marathontocht waarin fietsers de Tour de France in één keer uitrijden. De start is in het eerste weekend van septem ber. Voor verder informatie kijk ook op de web site: www.guusmoonen.nl natuurlijk de Cake Walk welke ook dit jaar weer aanwezig zal zijn. Voor de jongere kermisgasten staan er een Draaimolen en Minicars opgesteld. ‘Altijd prijs’ geldt voor de kleinsten bij de Lijntrek en Eendjes vissen. Leuk voor hen is ook de Aqua Blasta. Bij deze laatste attractie fungeren de kinderen als echte brandweerlieden. De behendigheid kan door de volwassenen worden getest bij de Grand Pusher, Jackpot en de Lucky Cranes. Bij Van Gogh’s Tekenstudio kan in razend tempo een karakteristiek portret worden gemaakt! De oliebollenkraam, suiker spin- en popcornverkoop en snoepkraam zor gen voor het stillen van de hongerige magen en de lekkere trek. de persoon dient het blad bier te tappen en aan te geven maar mag de ander niet begeleiden door het parcours. Het team wat het meeste bier in zo min mogelijk tijd naar de overkant brengt is de winnaar. Men looft ook een originaliteitprijs uit voor de deelnemers die het meest origineel verkleed zijn. Inschrijven voor het evenement is moge lijk bij Café de Brouwer. De kosten voor deel name bedragen 5,-. Er kunnen 20 teams deel nemen aan de race dus zorg dat je er snel bij bent. Terecht wordt er wel eens gezegd dat de kermis het grootste, gratis toegankelijke, openbare pretpaleis van Nederland is. Veel mensen bele ven er al veel plezier aan om de verrichtingen van de kermisgangers in de vaak fraai verlich te attracties gade te slaan. Lekker slenteren tussen het publiek, terwijl er smakelijk in een oliebol wordt gehapt of aan een zuurstok wordt gelikt. Ook het plaatsen en opbouwen van de technisch zeer geavanceerde wagens is de dagen voordat het vertier losbarst al een belevenis op zich. Kindervriend Maandag 3 juli komt Clown Bassie naar de ker mis in Moergestel. Vanaf 19.00 uur is deze kin dervriend aanwezig op het kermisterrein om van alles aan de jonge kermisbezoekers uit te delen, zoals vlaggetjes en buttons, maar natuurlijk ook gratis kaartjes voor de kermis! Dinsdag 4 juli wordt er een voor Moergestel unieke vuurwerkshow gebracht. Rond de klok van 22.00 uur zal de skyline van Moergestel wor den verlicht door deze geweldige show. Openingstijden kermis: vrijdag van 17.00 tot 01.00 uur; zaterdag en zondag van 13.00 tot 01.00 uur; maandag en dinsdag van 13.00 tot 24.00 uur. ‘Afzien bij beklimming’ Voor de derde keer is Guus Moonen er in geslaagd om de zwaarste fietsrace ter wereld te volbengen: de Race Across America! Moonen vestigde een nieuw per soonlijk record: De 53-jarige ultracyclist deed 10 dagen, 16 uur en 46 minuten over deze non-stop fietstocht van 5000 km. De tocht, die voor de 25 keer werd georgani seerd, ging 11 juni van start in Oceanside, California. In totaal deden er 29 renners mee, verdeeld over 2 categorieën. Het Apalache gebergte zorgde voor de eerste schifting. Guus kwam goed mee, ook al is hij niet op zijn best in de bergen. Hij kwam als 5e langs het 'time- station'. Daarna de woestijn in, urenlang fiet sen over rechte wegen. De staat Kansas werd geteisterd door een orkaan. Dat ging gepaard met windstormen die snelheden bereikten van 100 km/u. Uit voorzorg werden er zelfs een aantal controle punten gesloten. Sommige ren ners moesten uit veiligheidsoverwegingen ver plicht 2 uur wachten. Guus kon de storm net voorblijven. De verzengende hitte, het opwaaiende stof en de koude nachten waren voor veel renners funest. Problemen met de luchtwegen en het hart waren veel gehoorde klachten. Guus, die zelf maar 65% longcapaciteit heeft, had zich hier goed tegen gewapend. Hij inhaleerde een medi cijn dat zijn longen bevochtigde en droeg een monddoek. Daardoor kon hij probleemloos verder rijden. De eerste dagen ging het geweldig. Moonen kwam amper van zijn fiets en vloog alle bergen over. Hij verbaasde vriend en vijand door 4 dagen en 3 nachten door te gaan zonder echt te slapen. Dat moest hij wel bekopen. Na de eerste echte nachtrust, kon hij amper of niet wakker wor den. Zwalkend zat hij op de fiets. De crew in de volgauto moest alles in het werk stellen om hem wakker te krijgen en te houden. Waar Guus halverwege nog dacht aan het bre ken van het seniorenrecord van 10 dagen en 12 uur, moest hij op de voorlaatste dag inzien dat hem dat niet zou lukken. De wind in Kansas had hem te veel energie gekost heeft. De krach- Afgelopen week zijn alle 374 kinde ren die zich opgegeven hebben voor de jeugdvakantieweek ingedeeld in groepen en verdeeld onder de lei ding. We zijn bijna rond, maar zoe ken nog voor 3 kleutergroepen en voor 3 B-groepen leiding. In totaal komen we dus nog 12 leid(st)ers tekort. Heb je nog tijd en zin om mee te doen, bel dan snel met Dion Tekath (513 3198), dan heb je nog iets te kiezen. Naast leiding zoeken we nog steeds men sen die willen helpen bij de zeskamp (woensdag- en/of donderdagmiddag) en bij het spelcircuit op het Roef!-terrein (dinsdagochtend en/of -middag). Ook hier voor kun je bellen met Dion Tekath (513 3198). Zondag 6 augustus komen we met alle lei ding bij elkaar in Den Donk. Om 11.00 uur wordt iedereen dan verwacht om de laat ste puntjes op de i te zetten en eventuele wijzigingen te bespreken. Tot zondag 6 augustus Organisatie Jeugdvakantieweek MOERGESTEL - Op en rond het Sint Jansplein zal komend weekend weer een gezellige kermis gehouden worden. Van vrijdag 30 juni t/m dinsdag 4 juli is er van alles te beleven. De kermis zorgt dan als vanouds voor veel vertier. Jong en oud gaan enkele leuke dagen beleven aan dit oer-Hollandse volksfeest. Met de komst van de nog altijd immens populaire Clown Bassie wordt het ongetwijfeld nog druk ker op het kermisterrein. I I PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 JUNI 2006 (week is 1 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Lastminute prijzen voor eerste 3 weken in juli van vrijdag t/m vrijdag) Te huur, luxe 6 pers, bungalow op vakantiepark De Roompot te Breskens. Op 100 meter van het strand en op 1 km van het centrum van Breskens. Info: email: evherck@home.nl of na 18.00 uur 06-47770986 X

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3