Mozart ‘bezoekt de St. Jan in Goirle VERHUUR TAP INSTALLATIES Wereldkampioen in assortiment en service Johnnie Walker Wij gaan naar Polen toe, wij gaan naar Polen toe! Bols RSV FEVIOR nieuws H.S.V. “De Rietvoorn” Audacia^ IV GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Courvoisier VS Stadswandeling Oisterwijk Sm- wandeling Moergestelse dartcompetitie 2006 Slijterij ’In den Korenmaaier VOOR BIJV. EXAMENFEESTJES! PAGINA 11 ,6de 209 Fles 2de 214 3de 208 De beste kwaliteit, voor een lage prijs. Fles 70 cl. Red Label Black Label Liter Fles 11-06-06, GROENEKAN Kees op ’t Hoog, Kayla Z2 Kees op ’t Hoog, Kayla Z2 3de 216 (Rabobank Trophy) 18-06-06, MOERGESTEL Kees op ’t Hoog, Kayla Z2 Kees op ’t Hoog, Kayla Z2 12-06-06, ROSMALEN Kees op ’t Hoog, Kayla Z25de 206 Kees op ’t Hoog, Kayla Z24 de 208 (rabobank Trophy) Keep walking met Johnnie Walker. Wedstrijden van deze week: maandag 26 juni: Plok - Tijm’sss 3A woensdag 28 juni: One hundred and Epi Veerkes J donderdag 29 juni: Triple One I - Veerkes BZ; ’t Centrum - Trib 20; Koekoek - Triple One II Op Zondag 2 juli a.s. is er een cultuurhis torische stadswandeling door het centrum van Oisterwijk o.l.v van een gids van de Heemkundekring "De Kleine Meijerij". Er wordt er om 10.30 uur gestart vanaf Tiliander, ingang Lindeplein. Gids is Enny van Helden. De wandeling duurt ongeveer 2 uur en eindigt met een kopje koffie/thee. Kosten 3,00 per deelnemer (incl. koffie/thee). Jeroen van de Wiel, Karin van de Ven, Eva Knegsel, Karin Ketelaars, Lieke Kaptijns, Christel van Dal, Jet van Gestel, Jenna van Rijen, Annie Hekker, Anouk van Beek, Stacy Lapien, Femke Deffeus, Eva Stukje, Josi Klomp, Kim Neelen en Gini Ketelaars. Dit werd uitbundig gezongen door het softbal pupillen rayonteam van Brabant, nadat ze afgelopen weekend Nederlands kampioen werden. Ze wonnen de fina le wedstrijd met maar liefst 11-2. Afgelopen weekend werd in Almere de Nederlandse kampioenschappen gespeeld voor de Little League. Vanuit Brabant deed er ook een team mee, rayon Den Bosch. In dit team zitten 8 speelsters van Roef! (Moergestel) Naast Roef! spelen er nog meiden mee van de softbalvereni- ging Twins (Oosterhout) en Gryphons (Den Bosch). The Little League wordt ieder jaar gespeeld, de winnaar van dit toernooi mag zich Nederlands kampioen noe men en meedoen aan de Europese kampioenschappen in Polen. De winnaar hier van mag dan weer naar Amerika om te spelen voor het wereldkampioenschap. De centrale organisatie wordt geregeld vanuit de Bond voor Honk- en Softbal. De rayonteams worden echter getraind en gecoached door vrij willigers van de verenigingen. Het zag er naar uit tot drie weken geleden dat het niet zou luk ken om trainers en coaches te krijgen voor het Brabantse rayonteam. Jeroen van de Wiel heeft het, ondanks zijn drukke werkzaamheden, toch nog voor elkaar gekregen dat er op 17 en 18 juni in Almere een team aanwezig was. Samen met Tom Deelstra en Annie Hekker is hij gaan trai nen en coachen. We gingen dus naar Almere met de veronder stelling om een leuk toernooi te spelen en veel te leren, maar dat we kampioen werden dat hadden we niet verwacht. Maar we wonnen van de teams Utrecht, Rotterdam en Amster dam. Wie had dat gedacht dat Het Zuiden het zou winnen van de teams uit West-Nederland waar het Mekka van de honk- en softbal is. En we hebben niet zomaar gewonnen, alle vier de poulewedstrijden werden gewonnen dus zaten wij zeker in de finale. De andere finale plaats moest komen vanuit drie teams die ieder twee wedstrijden in de poule hadden gewonnen. Na veel rekenwerk bleek Utrecht de andere fina list. De finale werd met grote overmacht gewon nen, dus gaan we verdiend naar Polen, waar we tegen Polen, Rusland, België, Duitsland en Neem een Bos wandeling. Het Mozart program opent met het overbe kende ‘Laudate Dominum’ dat wordt gevolgd door het ‘Adagio in C fiir Glasharmonika. ‘Eine kleine Nachtmusik’ in een orgeluitvoering volgt na het ‘Dulcissimum Convivium’ uit de ‘Litanae de Venerabili Altaris Sacramento’. Vervolgens kunt u luisteren naar 2 korte stuk jes, ‘Abendempfindung’ en ‘Die Zufriedenheit’. Het programma ‘dat ongeveer een uur duurt, wordt besloten met ‘Andante in F fiir eine klei ne Orgelwalze’ KV 616 en het eveneens zeer bekende ‘Exsusltate Jubilate’. Het concert begint om 15.00 uur. De entree bedraagt slechts 5,-; CJP-ers en 65+ betalen 4,-. Donateurs hebben gratis toegang. Voor verdere informatie: zie onze internetsite ‘http://members.home.nl/brabantseorgelklan- ken’ of telefonisch op 013-4553879 of 5435762 19-06-06, MOERGESTEL Kees op ’t Hoog, Kayla Z23de 433 In de Rabobank Trophy selectie wedstrijden gaat Kees op ’t Hoog na 2 van de 3 wedstrijden aan de leiding van de 132 gestarte Z2 combinaties, de beste 24 combinaties gaan door naar de Finale. Tevens heeft Kees zich geplaatst voor de Brabantse Kampioenschappen op 18/19 augus tus te Aarle Rixtel in de klasse Z2 met zijn paard Kayla. Doordat de wedstrijd van Veerkes J niet is door gegaan neemt Plok op dit moment wel een zeer grote voorsprong. De vraag is of Veerkes J deze nog wel in kan halen. Het lijkt erop dat Plok weer de le plek in poule A gaat veroveren. Verder heeft Christ Antonis (Tijm’sss 3A) een 180 gegooid. Mare Rijnen (Koekoek) gooide een 105 uitworp en Jasper vd Aa (Veerkes BZ) een 77 uitworp. Uitslagen speelweek 8: Triple One Il-Plok 4 - 8; Tijm’sss 3A-One hundred and Epi 4-8; Veerkes BZ-Koekoek 4 -8; Trib 20-Triple One 11-11. Stand na speelweek 8:1. Plok 8 - 74; 2. Veerkes J 6 - 53; 3. Triple One I 7 - 50; 4.0ne hundred and Epi 8 - 49; 5. Koekoek 7- 45; 6. ‘t Centrum 7 - 42; 7. Veerkes A 7 - 41; 8. Tijm’sss-3A 7 - 39; 9. Triple One II 7 - 35; 10. Veerkes BZ 7 - 26; Trib 20 7 - 14 Kroatië zullen spelen. Het toernooi wordt van 1 juli t/m 5 juli gespeeld. We willen bij voor baat de sponsors, die het mogelijk maken om in Polen goed voor de dag te komen, bedanken voor hun bijdrage. Samen met de ouders is er afgelopen week erg veel geregeld, want er is heel wat te regelen als je op het laatste moment een toernooi in het buitenland gaat spelen. Dus softbal pupillen zet hem op in Polen. Wie weet kunnen jullie in Polen ook stunten en gaan we naar Amerika. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 JUNI 2006 Op zondag 2 juli staat voor de jeugd de “Zandputbeker” weer op de agenda. Er zal gevist worden op de Zandput van 10.00 - 12.00 uur en alle jeugdleden zijn van harte welkom. Om 9.00 uur zal in café “De Klaore” de plaatsloting geschieden. Hopelijk wordt het weer een visrijk concours waarbij grote brasems geen uitzondering zijn. De laatste jaren worden hier steeds meer en steeds grotere brasems gevangen. De kans om in aanmerking te komen voor de kanjerko- ningbeker op het eind van het seizoen is hier dan ook het grootst. Kortom van alles is moge lijk op het aanstaande concours. Dus schrijf je snel in!!! Kosten voor deelname zijn 1,50 Euro per deel nemer. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij Bart Klijsen, tel. 513 1902 of Jan Mutsaers tel. 513 4001. Twee zeer bekende artiesten afkomstig van onze zuiderburen zorgen er voor dat zondag 2 juli een onvergetelijke middag zal worden voor de liefhebbers van Mozart. Sopraan Cristel De Meulder en organist Jan Van Mol zijn de personen die in staat zijn de toehoorders te doen geloven dat men in de tijd van Mozart leeft. De Midden-Brabantse Orgelkring had het erop staan om speciaal dit duo naar Goirle te halen vanwege de bijzondere mogelijkheden van het fraaie Loret-Verneersch orgel uit 1856. Het lukte, wellicht mede, omdat zij het volledige ver trouwen van de Orgelkring kregen om zelf een weloverwogen Mozart program samen te stel len in het Mozartjaar. (Mozart werd immers 250 jaar geleden geboren). Jan van Mol, organist van de Antwerpse Sint Pauluskerk, studeerde aan het Antwerpse Conservatorium en later aan het Lemmens Instituut en het Conservatorium van Gent. In 1973 werd hij laureaat van de internationale orgelwedstrijd in Avila. Hij was samen met Cristel De Meulder in 1998 oprichter van ‘Calcant’, een vereniging die het (huis)orgel wil promoten. Hij maakte vele CD’s. Cristel De Meulder behaalde aan het Koninklijk Vlaams Muziekconservatorium Antwerpen de Eerste Prijs Kamermuziek en het Hoger Diploma voor Zang bij Liana Jespers. Zij volg de een meestercursus liedinterpretatie en een meestercursus Bachcantates. Zij specialiseerde zich in klank georiënteerd zingen o.a. in Nederland bij Ingrid Voermans. Zij heeft een zeer ruim repertoire van oude tot hedendaag se muziek en wordt in binnen en buitenland vaak gevraagd. Talloze CD’s zijn ondertussen van haar verschenen en ze treedt ook regelma tig op met het bekende Goeyvaertsensemble o.l.v. Mark De Smet. Ze treedt zal jaren op met organist Jan Van Mol. Audacia ingedeeld met o.a. Taxandria, Nevelo en Oirschot Vooruit Klasse 4G waarin het eerste elftal van Audacia het komende seizoen vertoeft is als volgt samen gesteld: - Audacia - Boxtel (Boxtel) - Braakhuizen (Eindhoven) - ESV Eindhoven) - Nevelo (Oisterwijk) - Oirschot Vooruit (Oirschot) - RPC (Eindhoven) - ’t Groenewoud (Eindhoven) - Taxandria (Oisterwijk) - Tongelre (Eindhoven) - vv Gestel (Eindhoven) - WWZ (Eindhoven) Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 Jonge jenever van Nederlandse bodem. 70cl. 1 1 - I COUgVOlSIEK

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 11