Geslaagd!!! Liefdadigheidsbazaar in parochiecentrum I 25 75 Aphrodite 5 SEIZOEN- BROODJES BAKKERIJ KOUWENBERG Bijeenkomst leiding jeugdvakantieweek 100-Jarige drukkerij wordt koninklijk! APPELHEERTJES KAAS-UIENSTOK WieKentKunst organiseert fancy-fair in kader van evenement op 25 juni BRILLEN LENZEN Gevestigd als praktijkondersteuner: Hanneke van Eert-van Laarhoven Scftitóerw erfden Huidverzorgingsinstituut Vanaf 1 juni 2006 werkzaam in de huisartsenpraktijk van: P. Terwindt en N. Blessing, huisartsen Wat zij voor u kan betekenen leest u in het nadere artikel. De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Deze bazaars werden veelal georganiseerd door de Missienaaikringen. De dorpelingen liepen de deur plat van het parochiezaaltje. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 williger en als deelnemer. De organisatie zorgt dat de meest kwetsbare mensen elke week kunnen rekenen op een paar onbezorgde uren. Met de opbrengst van de ver koop van onder meer tafelkleden, schorten en boekenleggers worden nieuwe hobbymateria- len gekocht. De derde groep die meedoet bestaat uit medewerkers van Amarant, meer precies de Kerkhovense Molen in Oisterwijk. Deze men sen met een verstandelijke beperking, overigens ook afkomstig uit Moergestel, verkopen onder meer honing en appelsap. Meerdere liefdadigheidsorganisaties verkopen de spulletjes die hun deelnemers maken. De opbrengst is voor deze organisaties, stuk voor stuk goede doelen die ieders ondersteuning verdienen. De organisatie die een kraampje hebben zijn ‘Recreatieve Activiteiten’ (voor heen de welfare van het Rode Kruis), Amarant en de eerwaarde zusters van Stanislaus. Net als met de traditionele sporten en spelen waar het de aanstaande WieKentKunst om draait, zal een fancy-fair onder de 45-plussers gegarandeerd ook een déja vue-gevoel oproe pen. De fancy-fairs behoorden net als de ker mis tot de jaarlijks terugkerende evenementen. Eenjaar of vijftien geleden voerden Die Naemloose Speelers ook een wagenspel op. Toen is deze foto gemaakt. Foto: Jan van den Hurk, Voor het nieuwe evenement aanstaande zondag 25 juni heeft WieKentKunst zelfs weer een authentieke fancy-fair georganiseerd. Voor wie niet meer weet wat dat was, geeft de Dikke van Dale de verklaring: een liefdadigheidsbazaar. En dat is precies wat WieKentKunst hiermee beoogt. De fancy-fair wordt gehouden in het parochiecentrum van Moergestel. Vrijdag 23 juni a.s. komen we bij elkaar om de groepen te verdelen onder de leiding. Heb je je al opgegeven dan verwachten we je om 19.00 uur in Den Donk. Ook als je je nog niet hebt aangemeld als leiding ben je van harte wel kom. We hebben nog steeds leiding nodig. Als je twijfelt kom dan zeker. Je kunt vast een beet je sfeer proeven, kennis maken met de organi satie en met de aanwezige leid(st)ers. Ook het programma wordt alvast doorgesproken. Bij vragen of verhindering kun je bellen met Geesje van den Boer (505 2345). Tot vrijdag 23 juni om 19.00 uur in Den Donk. Jodenvet van Die Naemloose WieKentKunst zelf exploiteert tijdens de fancy- fair een rad van avontuur. Daarmee zijn peper koeken van bakker Van Hul ten te winnen. Paul Poort is de man die het rad van avontuur zal laten draaien. Buiten op straat is nostalgisch snoepgoed te koop, zoals jodenvet en snoeppa- pier. Deze verkoop in de vorm van straatacts wordt gedaan door leden van toneelvereniging Die Naemloose Speelers. Deze Moergestelse toneelgroep trekt ook met een wagenspel door Moergestel. Overal kun je ze tegenkomen met twee heerlijke kluchten. Met dit wagenspel geven Die Naemloose Speelers een artistieke invulling van het thema van WieKentKunst: ‘Traditionele Sporten en Spelen.’ Kempenhorst College Oirschot Vmbo afdeling bouwtechniek: Stijn Bloemen. Vmbo afdeling groen: Kees Bierkens. Vmbo afdeling metaal techniek: Emiel Antonis. Vmbo gemengde leerweg ICT: Berry van Esch en Ivo Rosenberg. Vmbo theoretische leerweg: Linda Bierkens, Hanneke Mols en Koen Swinkels. 2College Ruiven Berkel-Enschot Vmbo: Joris op ’t Hoog en Judie van Zundert. 2College Durendael Oisterwijk Vmbo 4 Basisberoepsgericht: Daan Vrijhoeven. Vmbo 4 Kaderberoepsgericht: Ilona van Antwerpen, Lotte van de Loo, Samantha van de Loo, Anne Martens, Noortje Oerlemans en Amy van Pelt. Vmbo 4 Theoretische leerweg: Marc van den Boogaard, Suzanne van den Boogaard, Rebecca Da Costa, Lindsey Fonken, Floortje Heijnen, Judith op ’t Hoog, Remco Jansen, Panchero de Kort, Steffi de Kort, Peter Moorman, Annewil Nouwen, Erik van de Ven, Claudia Verhoeven, Marlijn Verhoeven, Frans Witteveen, Nea Wolfs, Kelly van de Wouw en Kevin van de Wouw. Havo: Manouk Essenstam, Theun Hens, Jemey Martens, Willem Maton, Floris Poort, Harm Smulders, Imke van der Steen en Sabine Wolfs. Atheneum: Yvonne van Haaren en Veronie Philipse. Midden Brabant College Tilburg Afdeling uiterlijke verzorging: Elies van Haaren. Afdeling consumptief breed: Thomas Bloemen. Afdeling landbouw en natuurlijke omgeving: Bertjan Versteijnen. St.-Ódulphuslyeum Tilburg Havo: Kim van der Aa, Paul de Groot, Lotte Heijkants, Annerie Kocx, Tom Kuypers, Mark van Riel, Martine van de Schoot en Inge van Velthoven. Vwo: Jelmer Hooghiemstra, Sanne Laurenssen, Marlou van de Loo, Dagmar Marcus, Evelien Smolders, Fleur van Velthoven, Henrik Verzijl en Ruth de Vries. Theresialyceum Tilburg Vwo: Iggy van Lith. ROC Midden Brabant College Tilburg Vwo-certificaat: Jo Ketelaars en Mike Taselaar. Van harte proficiat allemaal! Overal in het dorp ‘traditionele sporten en spelen’ WieKentKunst aanstaande zondag Het is weer WieKentKunst. Aanstaande zon dagmiddag 25 juni van 12.00 uur tot 17-00 uur zijn overal in Moergestel activiteiten rond het thema ‘traditionele sporten en spe len’. Het volledige programma staat in deze Moergestel-Nieuws op pagina 3. Voor de negende keer organiseert de cultu rele stichting WieKentKunst een evene ment. Door zijn opzet en door steeds ande re thema’s te kiezen is WieKentKunst een in Brabant uniek dorpsevenement. Zowel de Moergestelnaren als steeds meer bezoekers van buiten weten dit te waarderen. Het nieu we evenement speelt zich weer af op ver schillende locaties in de bebouwde kom en daarbuiten. Het thema ‘traditionele sporten en spelen’ is bij uitstek geschikt om actief mee te doen. Goede doelen WieKentKunst heeft de fancy-fair nog eens terug willen brengen, maar dan in een iets andere vorm. Liefdadigheidsorganisaties krij gen de kans hun spulletjes te verkopen en zich te presenteren. WieKentKunst streeft naar de versterking van de Moergestelse samenleving en daar hoort aandacht voor deze organisaties zeer zeker bij. Het zou mooi zijn als een fancy- fair met deze insteek elk jaar weer wordt gehou den. De spulletjes die verkocht worden zijn echt allereenvoudigst. Zoals zakdoekjes en gebrei de babykleertjes, gemaakt door de zusters van Stanislaus. De zusters verkopen deze dingen ten bate van de missie in Brazilië en op de Filip pijnen. Al net zo eenvoudig zijn de producten van ‘Recreatieve Activiteiten’. Dit ontplooit de activiteiten in Oisterwijk, maar er zijn Moer gestelse mensen bij betrokken, zowel als vrij- Drukkerij Em. de Jong in Baarle-Nassau, waar o.a.wekelijks ‘Moergestel-Nieuws’ wordt opge maakt en gedrukt, draagt sinds afgelopen vrij dag officieel het.predikaat ‘Koninklijk’. Burgemeester J. Hendrikx van Baarle-Nassau maakte dat bij de officiële viering van het eeuw feest bekend. Directeur Joep de Jong Kreeg daarnaast ook nog de zilveren legpenning van de gemeente Baarle-Nassau. Het bedrijf, dat vanaf 1968 een enorme expansie doormaakt, behoort met 360 werknemers tot een van de grootste drukkerijen in de Benelux. Vanaf nu is het dus officieel: Koninklijke Drukkerij Em. de Jong B.V. ‘Moergestel-Nieuws’ feliciteert directie en mede werkers van harte met deze bijzondere mijlpaal! Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Goed idee, bij koffie of thee! 4 betalen 1 GRATIS QO t 1 Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 21 JUNI 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1384 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Bum '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@planet. nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl s 7 AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER t schepens 7WEEMELERS 7Q Schoolstraat 5 M J MOERGESTEL Tel. 013-513 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1