Geslaagd feest 50 jaar HSP Roef! 'De Werf'of 'Den Boogaard' Bent u één van de gelukkigen voor een nieuwe woning in De Nr O 'n hypotheken Inburgeringsfilm ‘Ana Ismi Ina’ wint Europese prijs II Het is tijd voor de Rabobank. a Rabobank Neem contact op met Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk voor onze speciale projectrente. zijn trots op je! De kinderen gingen ondertus sen gewoon door met het waterfestijn op het springkussen en de slidingmat. Mede dankzij de vele vrijwilligers en de spon soren en de klusgroep van de Bienekebolders, kijkt de organisatie tevreden terug op een zeer geslaagde dag. Noureddine Erradi, Hans van Brunschot en Hans Schoenmaker in de Ridderzaal met de oorkonde behorende bij de “European Quality Label Price” Woensdag 24 mei jl. werd op het binnen hof, onder het toeziend oog van minis ter van onderwijs Maria van der Hoeven en in aanwezigheid van de Duitse am bassadeur de heer Duckovitsch, de European Quality Label Price uitgereikt voor de documentaire “Ana Ismi Ina”. Naast al deze sportiviteit was er ook nog tijd voor een drankje, hapje en gezellig bijkletsen. De voorzitter, Nico van Dijck, stond nog even stil bij ‘t verleden, ’t heden en de toekomst van de club, waarna Annie Hekker van een afge vaardigde van de honk- en softbalbond een ere-penning uitgereikt kreeg wegens haar grote inzet voor de honk- en softbalsport. Annie, we Oprichtingsavond kopersvereniging Jong Gebouwd Moergestel Inmiddels hebben zich al een aantal kandida ten gemeld die zich sterk willen maken voor realisatie van zo’n project in de kern Moergestel en daarom te komen tot zo’n kopersvereni ging Een reden temeer om zaken snel op te pak ken. Daarom wordt er a.s. donderdag 15 juni een eerste bijeenkomst gehouden bij de Schouw, Rootven 43. Aanvang: 20.45 uur. Bert Klerks, voorzitter van Jong Gebouwd Oisterwijk, zal aanwezig zijn om de nodige informatie te verstrekken en ervaringen uit te wisselen. Belangstellenden die denken tot de doelgroep “Starters” te horen zijn van harte wel kom. Vele leden, oud leden en mensen die HSP Roef! een warm hart toedragen wisten afgelopen zaterdag weer de weg te vinden naar het Roef!-terrein. Tien teams deden ’s morgens mee aan het mixtoemooi. Aansluitend kregen de jeugd training van hun idolen, spelend bij Neptunes en in het Nederlandse honkbalteam. Door de allerkleinsten werd er een peanutbalwedstrijd gespeeld. Deze film is gemaakt door het Moergestelse productiebedrijf HVB Mediaproducties in opdracht van ROC Midden-Brabant uit Tilburg. In de film maken docenten Inburgering van het ROC een studiereis naar Marokko. Daar onder vinden zij aan den lijve met welke problemen je te kampen krijgt als hoogopgeleide inburge- raar. De film, die is uitgebracht in het Nederlands, Engels, Spaans en Frans, is in ver schillende Europese landen vertoond en het IJslandse parlement wil zelfs het inburgerings- beleid aanpassen na het zien van de film. In “Ana Ismi Ina” vertonen hoogopgeleide deel nemers hetzelfde gedrag als allochtonen in ons en andere West-Europese landen. Ze klonteren in groepjes bij elkaar en maken nauwelijks con tact met de andere deelnemers. Na het succes van deze film, hij kreeg eerder een derde prijs op het filmfestival in Metz, zijn Hans van Brunschot, collega Hans Schoen maker en stafmedewerker Internationalisering aan het ROC Midden Brabant Noureddine Erradi begonnen aan een nieuw project Met een internationaal gezelschap van tien verschillen de nationaliteiten zijn zij in de tweede helft van april naar Turkije gereisd om te laten zien wat er gebeurt als een meertalige groep moet inburgeren. Met name de opmerking in het juryrapport dat de prijs aan dit project mede werd toegekend door de hoge kwaliteit van de documentaire rechtvaardigt een welgemeend proficiat aan onze dorpsgenoot en zijn collega’s. Mogelijkheden voor goedkope starters- woningen in Moergestel? Gemeente Belangen, van o.m. voorma lig wethouder Jan Oerlemans en Kees Rijnen (fractievoorzitter), heeft het ini tiatief genomen om mogelijkheden te onderzoeken om te komen tot realisa tie van goedkope starterswoningen in Moergestel, conform het model dat thans ook in Oisterwijk speelt. Aanleiding is vooral de teleurstelling bij een groot aantal jongeren bij de verloting van vier starterswoningen in de Krijtestraat, Moergestel die onlangs heeft plaats gevonden. Er waren voor deze vier woningen circa 60 kandidaten waaruit blijkt dat er een grote behoefte is. Doelstelling is om te komen tot een zgn. kopersvereniging die in samenspraak/- werking met gemeente en de woningstichting mogelijkheden onderzoekt voor realisatie van woningen in een prijsklasse van €135.000,— tot circa €150.000,—. PAGINA 7 Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk Tel. (013) 529 50 50. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JUNI 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7