Eet en beweeg je fit B GEZIEN IN GEMEl 3— ZE ME n s G Sterke verhalen en na afloop biechten tijdens fietstocht langs leugenbankjes PP r I Een gezond ’Moergestel-Nieuws’ en de vakantie... gewicht de moeite waard!!! Redactiemedewerkers RE/MAX ;/A| Start verkoop in de bibliotheek die ons van tijd tot tijd de helpende hand kunnen bieden. 1 fy: manat Ie therapie haptor cesarthe rapie Traditiegetrouw houdt ook ‘Moergestel-Nieuws’ dit jaar weer haar zomer vakantie. Dat betekent dat de krant NIET verschijnt in de weken 29, 30 en 31. De laatste krant vóór de vakantie mag u verwachten op woensdag 12 juli. Woensdag 9 augustus verschijnt dan weer het eerste nummer na de vakantie. De redactie Weekblad ‘Moergestel-Nieuws’ is op zoek naar Maryse van der Steen Voedings/gewichtsconsulent Gevestigd in Moergestel www.dieetfit.mextone.nl Weekblad ‘Moergestel-Nieuws’ Uitgever Martien Oerlemans Deelnemers aan de Leugenbèngskes Fietsroute kunnen te biechten bij Ron van der Sanden en Corrie Laurenssen. Met andere woorden: we zijn op zoek naar personen die interesse hebben om de redactie te versterken en het leuk vinden om eens ‘n artikel te schrij ven over Moergestel, over gebeurtenissen in Moergestel of over mensen die er wonen. De onderwerpen kunnen zeer divers zijn en komen vaak tot stand aan de hand van gesprekjes met mensen. Het kan daarbij gaan om ideeën die door ons worden aangedragen maar zéker zo welkom zijn ideeën van de schrijver zelf. Als je er dan ook nog ‘n digitale foto bij kunt maken, dan is dat natuurlijk mooi meegenomen. Al bij al is het een interessante bezigheid die weliswaar onbezoldigd is, maar door het ‘gedrukt zien’ van zelfgeschreven teksten meer dan voldoening biedt. Eens per jaar komen de redactieleden bij elkaar om ‘onder het genot van’ even gezellig bij te kletsen. Lijkt het je wat en durf je de uitdaging aan meld dat dan door ons via e-mail een briefje te schrijven. Ons adres: buro76@planet.nl Wij nemen dan graag contact met je op. De gehele maand juni kun je elke donderdag ochtend vrijblijvend tussen 9.00 en 9.30 uur de praktijk bezoeken voor een persoonlijke inta ke. Raadhuisstraat 27, 5066 AP Moergestel, Tel. 013 - 513 3120 Verrassend, en origineel fietsevenement in Moergestel £•1 Ons zelfstandig ondernemerschap garandeert u: Onze werkwijze Een op maat gemaakt eetpatroon en bewegings- plan is de rode draad van de consulten. Het behandelplan start uiteraard met een persoon lijke intake en een gezondheidstest. Er is een wekelijks contact, waarbij er sprake is van een combinatie van voedingsadviezen en verant woord bewegen onder begeleiding van de gewichtsconsulent en fysiotherapeut. Ben je geïnteresseerd of heb je vragen neem dan gerust contact op met ons: Groeps- praktijk Van den Meijdenberg 513 3120 of Maryse van der Steen: 06 17382191. Of het nu in het dorp is of in de stad, een leu- genbankje is een Brabants fenomeen. Ze staan in een park in de stad, aan de rand van een dorp of in de natuur. Op deze bankjes worden de laat ste nieuwtjes uitgewisseld. Wanneer deze ver halen worden aangedikt, heten het leugens. De Stichting Moergestel Fietsdorp heeft het alom bekende fenomeen van het leugenbank- je als uitgangspunt genomen voor een verras send fietsevenement. De stichting promoot Moergestel als plaats waar het mooi fietsen is en waar de fietser meer dan welkom is. Jaarlijks organiseert de stichting een aantal activiteiten om Moergestel als fietsdorp op de kaart te zet ten. De Leugenbèngskes Fietsroute is 40 kilometer lang. Op twee plaatsen kan voor een verkorting worden gekozen. Het traject voert onder meer door het Diessens Broek, langs het Wilhelmina- kanaal, landgoed De Baest, de Heilige Eik en de bossen en de vennen van Oisterwijk. Start en finish is op het St. Jansplein bij de kerk in Moergestel. Vanaf 13.00 uur kan worden ver- Merels en ook andere vogels komen regelmatig op bezoek bij Jan van Haaren aan De Stappert in Moergestel. De merel op de foto komt met vaste regelmaat en eet zelfs uit de hand... In Moergestel kan zondagmiddag 18 juni vanaf 13.00 uur worden deelgenomen aan de Leugenbèngskes Fietsroute. Dat is een route door de natuur rond Moergestel langs zoveel mogelijk rustbankjes en picknickplaatsen. Op vijf van deze bankjes laten vertellers horen waarom ze leugenbankjes worden genoemd: vanwege de sterke verhalen die er worden verteld. Bij de laatste halte staat een biechtstoel en daarin kan de fietser zijn eigen sterke verhalen kwijt. De vakantie is voor veel mensen ook de tijd van het jaar om eens (vaker) een boek te pakken. Vanaf vrijdag 16 juni gaat in alle vestigingen van de OBT de jaarlijkse verkoop van afgeschreven boeken van start. Een mooie gelegenheid om tegen een zacht prijsje een stapel boeken aan te schaffen. Bij deze boeken is het ook niet zo erg als ze te maken krijgen met zon, zee en water. Eventueel laat u ze na lezing gewoon achter op uw vakantieadres, leuk voor de volgende gas ten. Het gaat om de volgende doelgroepen: 1mensen met lichamelijke stoornissen en met overgewicht, zowel volwassenen als kinde ren 2. mensen die overgewicht hebben of neigen tot overgewicht en een gezonde leefstijl wil len bereiken 3. mensen die hun algehele gezondheid willen bevorderen; energiek, fitheid, conditie zijn hierbij de kernwoorden Wie zijn overgewicht wil aanpakken wil ook graag een blijvend resultaat. Met hulp van de gewichtsconsulent kunnen mensen met over gewicht stap voor stap hun levensstijl gezonder maken waardoor ze op een gezond gewicht komen en zich uiteindelijk weer fit en energiek voelen. Maryse van der Steen, gediplomeerd gewichtsconsulent, begeleidt en ondersteunt cliënten bij het bereiken en behouden van een gezond lichaamsgewicht: “Overgewicht is vaak hinderlijk en voelt ook niet prettig aan. Bovendien blijkt overgewicht heel nadrukke lijk een belangrijke factor te zijn bij het ontstaan van gezondheidsklachten en het vertraagt gene zingsprocessen. Ook je gevoel van fitheid en energie wordt hierdoor sterk negatief bepaald. In mijn praktijk kwam ik erachter dat er een grote behoefte bestaat aan een behandelmetho de waarbij er sprake is van een combinatie van gezonde voeding en bewegen”. Samen met J. van den Meijdenbergfysiothe rapeut in Moergestel, is er een programma ont wikkeld “eet en beweeg je fit” waarbij mensen individueel worden begeleid en ondersteund bij het aanleren van goede voedingsgewoonten en het toepassen van (meer) beweging. trokken. De vertellers blijven tot 17.00 uur op hun post. Op het St. Jansplein is voor een euro een professioneel uitgegeven fietsfolder met routebeschrijving verkrijgbaar. Deze route kan ook nadien nog worden gefietst. De fietser komt langs talrijke bankjes. Op vijf bankjes zitten vertellers. Ze vertellen mooie en spannende verhalen. Het zijn verhalen.waar je om kunt lachen, verhalen met een moraal of waar je van denkt ‘ze kunnen me nog meer ver tellen’. De deelnemer kiest er zelf voor om naar een verhaal te luisteren. De vertellers staan op die plekjes waar het niet alleen heel erg mooi is, maar waar het ook stil is. Als de fietsroute bijna ten einde is, heeft de fietser nog een ontmoeting met een biecht vader. Hij zetelt in een biechtstoel en hij nodigt de deelnemer uit zijn zonden op te biechten. Voor biechtvader speelt Ron van der Sanden van toneelvereniging Trappaf. Zijn hulp is ‘biechtstoeldienares’ Corrie Laurenssen van toneelvereniging Die Naemloose Speelers. PAGINA 5 makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 2 A» w 3 4- 5. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JUNI 2006 Maximale service. Hoge kwaliteit van dienstverlening. Geen 9-5 mentaliteit. Enthousiaste makelaars. Betrokkenheid met onze opdrachtgevers. Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5