Hé, jij daar!!! Nieuwe gelovigen? De Vennen” skeelerde naar Den Bosch Sportvereniging ’’ROEF!” Van Post, PTT, TPG naar TNT Harmonie H.S.V De Rietvoorn Verzamelbeurs Boxtel Vogelcursus IVN Exclusieve stads- en sculptuurwandeling in Oisterwijk Open Repetitie Showband Taxandria Roef! School- handbaltoernooi Moergestelse dartcompetitie 2006 Het Rode Kruis en Humanitair Oorlogsrecht RSV FEVIOR 1ste 411 ,4de 411 4de 206 ,4de 425 U Op 11 juni wordt er een wedstrijd georganiseerd om de TH beker. Deze wedstrijd wordt gehou den op het brede stuk van de Voorste Stroom. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij: Jan Rokven 513 3122 of Hans van Esch 0499-571189. Zondag 11 juni organiseert de VBV haar ver zamelbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in Vmbo- College te Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 eurocent. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoon kaarten, melkkuipjes enz. Op iedere beurs wordt Aandacht besteed aaneen speciaal thema. Voor zondag 11 juni is dit mineralen. Voor de jeugd is er een speciaal thema: Didl. Ben je creatief en tussen de 2 en 16 jaar? Kun je schilderen, kleien, teke nen, lassen, plakken, enz.? Dan is er vóór jullie en dóór jullie een exposi- tie, genaamd: KIKU, ofwel KinderKunst Moergestel. Deze wordt gehouden in maart 2007 in Galerie ‘De Verdieping’. Je kunt je hiervoor aanmelden. De selectie vindt plaats in het najaar. Ben je geselecteerd, dan is de eigen bijdrage 5,-. Om dit te kunnen realiseren houden we op 29 september 2006 een veiling met schitte rende werken van kunstenaars. Heb je nog vragen? Bel ons dan: Mariëlle van de Wouw-Heerkens, Pr. Irenestraat 13, tel. 513 2722 of Karin Verbakel-Rooth, Kerckackerstraat 3, tel. 513 1321. Vrijdagmorgen werd de kerk verrast door twee bezoekers met een overdreven belangstelling voor de dienst. Twee vrijwel identieke hondjes deden hun uiterste best de kerk binnen te komen. Nadat ze er enige malen uitgestuurd waren bleven ze met veel misbaar de hele morgen voor de sacris- tiedeur hangen en maakten met veel geblaf hun ongenoegen duidelijk Voor de politie zich over hen kon ontfermen, maar wel nadat een foto kon worden gemaakt, ver dwenen ze even mysterieus als ze gekomen waren. Blijkbaar was hun doel bereikt: vereeuwigd te worden bij de Moergestelse kerk. Al jaren skeelert een groep leden van Schaatsclub “De Vennen” op de laatste zondag van mei naar Den Bosch. In verband met de slechte weersomstandigheden in het laatste weekend van mei, werd echter besloten de tocht dit jaar uit te stellen tot zondag 4 juni. Dat bleek een prima besluit want in tegenstel ling tot een week eerder was nu het wegdek wel droog (een noodzakelijke voorwaarde voor vei lig skeeleren). Om 7.00 uur werd vanuit Moergestel vertrokken richting de St. Jan in Den Bosch. Het peloton skeeleraars bestaande uit 4 dames en 7 heren werd begeleid door 3 fietsers, een motor en een volgwagen. Via een prachtige door Mathieu Bruurs uitgezette route over rustige wegen met zo veel mogelijk goed berijdbaar asfalt, werd na een tocht over 35 km Den Bosch bereikt. Voor 4 van de 11 deelne mers was vanuit Den Bosch vervoer terug naar Moergestel geregeld. De overige 7 deelnemers (waaronder 1 dame!) skeelerden via een korte re route (21 km) terug naar Moergestel. Mede dankzij het prachtige weer kan Schaatsclub “De Vennen” weer terugkijken op een zeer geslaagd evenement, dat volgende jaren zeker een vervolg zal krijgen. Het IVN Oisterwijk start met een basisvogel- cursus. Er worden 9 lessen gegeven op woens dagavond van september tot mei, met aanslui tend een excursie per les op zaterdag of inciden teel op zondag. Er wordt extra aandacht gege ven aan vogelgeluiden. De cursus kost 110,- of 85,- als u lid wordt van het IVN Oisterwijk. Uitgebreidere info is te vinden onder www.ivnoisterwijk.nl U kunt zich opgeven bij Arie Nederhoff, tel 528 6106 of arie.nederhoff@planet.nl KORPSCONCOURS Op zaterdag 10 juni wordt de eerste wedstrijd gevist met het korps. Deze wedstrijd wordt in Moergestel op de Zandput gehouden van 9.00 -12:00 uur. Diegenen die zich voor het korps hebben opgegeven worden om 8.00 uur aan de Zandput verwacht. U bent van harte welkom op zondag 11 juni om 12.00 uur in Music- Theatrehouse La Vida (het oude Noorderligt) Veldhovenring 79 5041 BB te Tilburg (zie www.la-vida.nl voor route beschrijving) waar wij een concert verzorgen m.m.v. het opleidingsorkest, harmonie en slag- werkgroep. Tevens presenteren wij u deze middag onze nieuwe uniformen en ons nieuwe vaandel. De volgende werken worden ten gehore gebracht door de harmonie; Choral and Rock Out, Beatles Collection, Moment for Morricone, Music, Bandology. Door de slagwerkgroep Back to Brufford, Treinritme, Heart of Brazil, Played Alive, Back to Bozzio, en door het opleidingsorkest Aldergate, Lord of the Rings, Children of the World, Blue Overture en Taking my Walrus for a Walk. Het belooft voor u een bijzonder leuk geva rieerd concert te worden, waarbij de toegang gra tis is. Bezoek ook binnenkort eens onze nieuwe web site www.tntharmonietilburg.nl Op de zondag 11 is er een cultuurhistorische stadswandeling door Oisterwijk inclusief een rondleiding over Oisterwijk Sculptuur Er wordt er om 10.30 uur gestart vanaf het cul tuurcentrum Tiliander, ingang Lindeplein. Gids is Bernard Bekkers. De wandeling duurt ongeveer 3 uur met eventuele tussenstop. Kosten 5,00 per deelnemer. Inlichtingen: Bernard Bekkers 521 2766 of WV Oisterwijk 528 2345. Mede met het oog op het nieuwe seizoen 2007, waarvoor de repetities in het najaar weer een aanvang nemen, zijn er bij de showband plaat singsmogelijkheden voor muzikanten, zowel in de blazersgroep alsook voor slagwerk en overslag. Daartoe zal een Open Repetitie gehouden wor den op woensdag 14 juni van 20.00 tot 22.00 uur in Tiliander. Tijdens deze open repetitie is er een mogelijk heid om geheel vrijblijvend nader kennis te maken met de leden van onze band en het Instructieteam. Dit kan, als U nog geen instru ment bespeelt, bestaan uit een informatief gesprek, waarin de mogelijkheden voor nieu we leden worden uiteengezet. Daarnaast ook informatie hoe de opleiding tot muzikant of slagwerk kan plaatsvinden, indien wenselijk via de muziekschool. Voor bezoekers die al eeminstrument of slag werk kunnen bespelen, is er gelegenheid om vrijblijvend plaats te nemen tussen de muzikan ten of slagwerk, om gezamenlijk onder leiding van de dirigent Antoine van Rooy een nieuw muziekstuk of mars in te studeren. Indien U vooraf nog graag wat meer informatie wilt, kunt U bellen met de voorzitter Mart Schapendonk, tel. 528 2871. Dinsdag 13 en donderdag 15 juni wordt op het sportterrein van Roef! het jaarlijkse school- handbaltoernooi gehouden. Het toernooi is voor alle basisschoolkinderen vanaf groep 3 tot en met groep 8. De wedstrijden beginnen om 18.00 uur. Tijdens dit toernooi laten we de kinderen ken nismaken met het leuke handbalspel. En natuurlijk staan gedurende die avonden spor tiviteit en gezelligheid voorop. U bent van harte welkom om te komen kijken, de kinderen aan te moedigen en kennis te maken met Roef! handbal. Tot dan! Afgelopen zondag heeft Steven van den Elzen van Plok het ‘Open Moergestel Darttoernooi’ gewonnen. Proficiat Steven met de overwin ning! Ook heeft Plok de eerste positie verste vigd door een 9-3 overwinning van Triple One I. Als ze zo door blijven gooien, komt het kampioenschap wel erg vroeg in beeld. Maar met een wedstrijd minder en 12 punten kan Veerkes J met een goeie uitslag nog makkelijk dichterbij komen en is de aansluiting weer een feit. Er zijn deze week maar liefst twee 180’s gegooid. Een door Maarten Traa (One hundred and Epi) en een door Peter Geerts (Veerkes A). Uitslagen speelweek 5Plok-Triple One 19-3; One hundred and Epi-Koekoek 7-5; Veerkes A-Veerkes BZ 10 2; Trib 20-Tijm’sss 3A 5 - 7‘t Centrum- Triple One II 7 - 5 Stand na speelweek 5:1. Plok 5 - 48; 2. Veerkes J 4 - 36; 3. Triple One I 5 - 32; 4.’t Centrum 5 - 30; 5. Koekoek 4 - 29; 6. Veerkes A 5 - 27; 7. One hundred and Epi 5 - 25; 8. Tijm’sss 3A 4 - 23; 9. Triple One II4 - 21; 10. Veerkes BZ 4 - 16; Trib 20 5 - 13 Hoge finishes: 1Arthur Mansveld (‘t Centrum) 147; 2. Wout Huijben (Veerkes J) 97; 3. Youri Jaszewski (Veerkes J) 93. 180 scores: 1. Wendy van Dal (Trib 20) lx; 2. Maarten Traa (One hundred and Epi) lx; 3. Peter Geerts (Veerkes A) lx. Wedstrijden van deze week: woensdag 7 juni: Veerkes J - Trib 20; Veerkes BZ - One hundred and Epi donderdag 8 juni: Triple One II - Veerkes A; Koekoek - Plok; Tijm’sss 3A - ’t Centrum afspraken waar men vooral op moet letten is dat de burgerbevolking zoveel mogelijk wordt gespaard. Vandaar dat men op CNN tijdens de invasie in Irak zo’n nadruk legde op de weini ge burgerslachtoffers en de precisie operaties die de VS voerde. In andere gebieden zijn burgers juist het slachtoffer. Kinderen verliezen hun ouders en vrouwen worden systematisch ver kracht Alle reden dus om als internationale gemeenschap te protesteren. Mensen moet blij ven wijzen, blijven zeggen dat degene die zich niet aan de regels houdt, niet straffeloos is. Ooit is de oorlog voorbij en kunnen de schuldigen vervolgd worden. En het feit dat het Rwanda tribunaal bestaat, dat in Den Haag Milosevic terecht stond, geeft het teken dat mensen mis daden niet ongestraft kunnen begaan. Om het humanitair oorlogsrecht onder de aan dacht te brengen geeft het Rode Kruis voorlich ting op scholen en houdt lezingen. Indien u het belangrijk vindt om dit werk te steunen, of belangstelling heeft voor een van deze lezingen kunt u contact opnemen met Rode Kruis (www.rodekruis.nl) en bellen met S.van Roijen- van der Kuip tel: 0651950112, vrijwilliger Humanitair oorlogsrecht Nederlandse Rode Kruis. Dagelijks lezen wij over gewapende conflicten in de krant. We lezen over Guantanamo bay over hoe staten met andere landen omgaan en elke keer lijkt het dat er een volledige rechteloosheid is als het om oorlog gaat. Maar wie denkt dat er geen regels zijn voor oorlogvoering, komt er bedrogen uit. Deze regels bestaan en zijn vast gelegd in het Humanitair oorlogsrecht. Wat is humanitair oorlogsrecht precies? Wat houdt het in? De basis van humanitair oor logsrecht werd in 1864 gelegd. In Genève werd een verdrag getekend waarin er afspraken wer den gemaakt over hoe men de gewonden en zie ken moet behandelen tijdens de oorlog. Al snel bleken deze regels niet voldoende en werden zij meerdere keren aangepast. Er kwam een twee de verdrag van Genève voor oorlogen ter zee. In het derde verdrag werden de afspraken over hoe men krijgsgevangenen moet behandelen vastgelegd. Na de Tweede Wereldoorlog werd het duidelijk dat er afspraken moesten worden gemaakt over hoe men de burgers moet bescher men in oorlogstijd. Door de nieuwe manier van vechten waren immers duizenden burgers slachtoffer geworden. Over dit onderwerp werd in 1949 in Genève een verdrag opgesteld. In 1977 werden er twee aanvullende protocollen aangenomen. Daarin werd duidelijk afgespro ken hoe men de slachtoffers van internationa le gewapende conflicten moet beschermen en hoe men slachtoffers van niet internationale conflicten moet beschermen. Vooral dat laatste is zeer belangrijk. Immers de wereld veran dert. Oorlogen tussen meerdere landen zijn er helaas nog, maar gewapende conflicten binnen een land komen steeds vaker voor. Tsjetsjenië, Bosnië, Soedan (Darfur), Rwanda zijn maar een kleine greep uit wat er de afgelopen decen nia heeft plaatsgevonden en nog steeds plaats vindt. Het humanitair oorlogsrecht geldt vanaf het moment dat een gewapend conflict begint en het duidelijk is dat het om structurele gevechts handelingen van enige tijdsduur en omvang tus sen gewapende groepen gaat. Vanaf dat moment zou de internationale gemeenschap er met argus ogen op toe moeten zien dat men zich bij deze gevechten aan de “regels” houdt. Een van de Uitslagen: 6 mei Üdenhout Kees op ’t Hoog, Kayla Z2 7 mei Üdenhout Kees op ’t Hoog, Kayla Z2 21 mei Soest Kees op ‘t Hoog, Kayla Z2 Kees op ’t Hoog, Kur op muziek Z26de 64.65 28 mei Boxtel Kees op ’t Hoog, Kayla Z2 De dauwskeeleraars van “De Vennen” met begeleiders na aankomst bij de St. Jan. Zie voor meer foto’s van deze activiteit ook de website www.devennenmoergestel.nl. PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JUNI 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7