Schieten met katapult, bakken van de kaai en beugelen toe, in Moergestel kan alles Aanvraag éénjarige pacht BBL-gronden voor het jaar 2007 Met de katapult schieten kan weer voor een keer op zondag 25 juni in Moergestel. Verpachting BBL-percelen voor het jaar 2007 Peelvenen ‘Kaai bakken’ Een andere volslagen onbekende sport die naar Voor meer informatie over WieKentKunst: 513 3072 en hennievanschooten@home.nl RE/MAX Vision Makelaardij Zelfs college ‘bokspringt’ van Moergestel naar Oisterwijk en Heukelom Moergestelse bokspring-stunt gaat lukken De organisatie van het ‘super’ bokspringen van Moergestel naar Oisterwijk en Heukelom is rond. Op initiatief van de culturele Stichting WieKentKunst sprin gen ploegen deze route van meer dan tien kilometer op zondag 25 juni. Deze niet eerder vertoonde sportieve actie vindt plaats in het kader van een door WieKentKunst in Moergestel georganiseerd evenement met als thema ‘traditio nele sporten en spelen’. Zeldzame traditionele sporten beoefenen met WieKentKunst Haktollen opnieuw succes In D’n Donk wordt een professionele beugel baan ingericht. Bij goed weer komt deze bui ten te liggen. De beugelbaan komt naar Moergestel dankzij de goede contacten die WieKentKunst heeft met de Nederlandse Beugelbond. Beugelen werd vroeger in of bij elk Brabants café gespeeld. Momenteel wordt het nog door duizenden beoefend in Noord- Limburg en Oost-Brabant. Deze traditionele sport is sterk in opkomst, mede dank zijn deel name van vrouwen en jongeren. WieKentKunst is ervan overtuigd dat het beugelen bij de bezoe kers in de smaak zal vallen. Oisterwijk en Heukelom. Uit alle drie de plaatsen komen ook muziekgroepen die de springers gaan begeleiden: Mirlitonfanfare De Klomp, FC NOTT en het Heukeloms Hèrmenieke. Het belooft een kleurrijk, carnavalesk evene ment te worden omdat veel groepen hebben aangekondigd zich te zullen verkleden. De organisatie onder leiding van Jan Rijnen en Gertruud Terwindt van WieKentKunst heeft veel geïnvesteerd in veiligheid. Daarvoor staat men in nauw overleg met de politie en de EHBO. Van alle kanten is er medewerking. De Moergestelse scouting bijvoorbeeld bouwt een ereboog op het St. Jansplein. Om de voorgenomen route te springen zijn er momenteel al voldoende ploegen, onder meer caféploegen, vriendenploegen, bedrijfsploegen en ploegen van sportverenigingen. Het is toe gestaan reclame te maken. Geïnteresseerden kunnen zich nog steeds opgeven. Naarmate er meer ploegen zijn wordt de route groter. Opgeven kan bij Jan Rijnen, telefoon 513 2120, Pastoor van den Boogaardstraat 43, Moergestel. Moergestel komt is het ‘Kaai bakken’. Deze sport kent nog ettelijke honderden beoefena ren in Oost-Groningen. Daar wordt het ‘Kaai Bakken’ in competitieverband gespeeld. Voor bezoekers aan WieKentKunst is het een leuke ervaring om dit zeer oude spel eens te spelen onder leiding van de Groningse beoefenaren. Het ‘Kaai Bakken’ wordt gedaan bij het Draaiboompje en is ook daar onderdeel van een uitgebreid aanbod van sporten en spelen. Een ander concentratiepunt van WieKentKunst is D’n Donk. Hier zijn, wegens succes vorig jaar, geprolongeerd Sjaak van Herk uit Oisterwijk en Kees van Elderen uit Moergestel. De bezoe kers aan het ambachten-evenement in 2005 zullen zich herinneren dat Sjaak van Herk hak tollen draaide en Kees van Elderen vliegers bouwde. De twee kenden een zeer grote toeloop. Deden ze dat vorig jaar als ambacht, dit jaar kunnen ze weer meedoen omdat haktollen en vliegeren traditionele sporten zijn. Het thema wordt, zoals dat van WieKentKunst inmiddels bekend is, op een creatieve manier uitgewerkt. Het bokspringen is daar een voor beeld van. Bokspringen is’een traditioneel spel dat voor deze gelegenheid een sport wordt. Daarvan kan wel worden gesproken nu tiental len mensen zo’n grote afstand al bokspringend gaan overbruggen. Vanaf het moment dat het idee naar buiten is gebracht, is daar van alle kanten enthousiast op gereageerd. Dit enthousiasme is door allerlei verenigingen en organisaties omgezet in ploe gen van tussen de tien en de vijftien mensen. Zelfs het college van Oisterwijk en de politie ke partijen CDA, PRO en VVD doen mee met ieder een eigen bokspringploeg. Aan het bok springen nemen vrouwen, mannen en kinde ren deel. Het bokspringen begint op zondagmiddag 25 juni rond 12.00 uur op het St. Jansplein in Moergestel. Vervolgens gaat het door de bos sen naar Oisterwijk en verder door Heukelom, langs Café Mie Pieters en natuurgebied De Pierenberg weer terug naar Moergestel. De deelnemende ploegen komen uit Moergestel, Ons zelfstandig i ondernemerschap garandeert u: Katapult: laat dat woord vallen en mening 50- plusser zal zeggen: ‘Toen ik jong was liep ik met zo’n ding.’ Een katapult was tot een jaar of veertig geleden een veel voorkomend en geac cepteerd speelgoed voor jongens. Uit veilig heidsoverwegingen mag de katapult niet meer, laat staan er mee schieten, behalve in een bevei ligde kooi. In het kader van het jaarlijks evenement op zondag 25 juni heeft WieKentKunst een Vlaamse organisatie naar Moergestel uitge nodigd met een spectaculaire vorm van volks vermaak. De katapultkooi is een van de zeldzame tradi tionele sporten die in Moergestel gratis kun nen worden beoefend. Om een indruk te krij gen van de vele sporten die in Nederland en Vlaanderen nog worden beoefend, wordt een aantal daarvan naar Moergestel gehaald. De bezoekers kunnen kijken hoe een sport wordt gespeeld, kunnen zelf deelnemen of kunnen zich door deskundigen laten informeren. Hierin werkt WieKentKunst nauw samen met het Nederlands Centrum voor Volkscultuur. De katapultkooi is de enige in Vlaanderen. Het gevaarte is dertien meter lang en komt te staan op het St. Jansplein in het dorpshart van Moergestel. Daar maakt deze geheide publiek strekker deel uit van een zeer breed opgezette ‘spulplöts’. Op deze speelplaats worden tiental len spelletjes gedemonstreerd die vroeger "in Moergestel werden gespeeld. Zoals altijd is alles wat WieKentKunst te bieden heeft volle dig gratis. Alleen voor een boekje met oude spelletjes moet 2,50 euro worden betaald. Alle basisschoolleerlingen van Moergestel krijgen dit boekje gratis. PAGINA 5 DLC realiseert groene plannen voor 16 miljoen Nederlandersl Ondergetekende wil in aanmerking komen voor éénjarige pacht van BBL-gronden in: ha. (exclusief BBL-gronden) Bedrijfsoppervlakte: Handtekening: Datum: (JOV) jongvee (MLV) melkvee (MSV) mestvee (PLV) pluimvee (PRD) paarden stuks stuks stuks stuks stuks (SPN) schapen (VPK) varkens (ZGN) zeugen (OVC) overige stuks stuks stuks stuks Bij een samenwerkingsverband dienen de initialen en geboortedatum van alle deelnemers vermeld te worden. Doorhalen wat niet van toepassing is. Binnenkort wordt door het Bureau Beheer Landbouw gronden (BBL) voor het groeiseizoen 2007 begonnen met de uitgifte van percelen die voor éénjarige verpachting of Plan Tijdelijk Gebruik in het kader van de landinrichtingswet in aanmerking komen. Belangstellenden kunnen zich vóór 1 juli 2006 schriftelijk aanmelden. Ook degenen die nu reeds gronden van het BBL pachten, dienen zich schriftelijk te melden indien zij opnieuw in aanmerking wensen te komen. Aanvragen kunnen worden ingediend door onderstaande antwoordcoupon ingevuld en ondertekend in te zenden. Aan het insturen van de aanmelding kan geen enkel recht worden ontleend. Deze procedure heeft slechts het karakter van een belangstellingsregïstratie. Het BBL behoudt zich het recht voor, ook buiten deze belangstellingsregistratie om, gegadigden te zoeken aan wie uitgifte in éénjarige pacht kan plaatsvinden. Voor de definitieve toezegging kan het BBL advies inwinnen bij derden. De belangstellenden die zich tot uiterlijk 1 juli 2006 op de aangegeven wijze aanmelden, krijgen uiterlijk 31-12-2006 schriftelijk bericht of zij voor uitgifte in éénjarige pacht in aanmerking komen. Belanghebbenden zullen worden geselecteerd aan de hand van de volgende uitgangspunten: bij voorkeur het hoofdberoep in de landbouw leeftijd onder 65 jaar, tenzij er een bedrijfsopvolger aanwezig is voldoende vakbekwaamheid te pachten gronden gebruiken als goed huisvader. Api - A50 Uden-Veghel Beerze-Reusel Dommelstroom Gemert-Bakel Goirle Graspeel Keersop-Bergeijk De Leijen dienst landelijk gebied voor ontwikkeling en beheer Teteringen Ulvenhout-Galder Weerijs Wintelre Oerle Nat Compensatie/HSL Gronden Buiten de (Landinrichtings)projecten Aan het Bureau Beheer Landbouwgronden Afdeling Grondzaken Postbus 1287 5004 BG Tilburg makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Akkerbouw/veehouderij/gemengd bedrijf/fruitteelt/ tuinbouw ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JUNI 2006 Wederpartijnummer (zie linkerbovenhoek vorig contract): Voorletter(s) en naam:* Geboortedatum: Telefoon (Mobiel): Adres: Postcode en woonplaats: Bedrijfsopvolger: Geboortedatum: Bedrijfstype: Ondergetekende verklaart hierbij: 1. bij toewijzing aan het einde van het pachtjaar (31-10-2007) de sloten in schouwbare toestand te brengen; 2. na aanvaarding BBL-pacht geen grond aan derden te verhuren; 3. de percelen op te leveren per 31-10-2007 op de in de streek gebruikelijke wijze. 1. Maximale service. 2. Hoge kwaliteit van dienstverlening. 3. Geen 9-5 mentaliteit. 4. Enthousiaste makelaars. 5. Betrokkenheid met onze opdrachtgevers. Voor Plan Tijdelijk Gebruik in het kader van de landinrichtingswet: Baarle-Nassau De Hilver Zundert Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5