Vrijwillige brandweer Moergestel te gast op Zonnewende Sa Wielerfestijn in Moergestel O Danilo Fakibolo: podium voor Walt Disney Zonnebloemloterij A Bel Jos van Dijk Traditionele sporten en spelen in de bibliotheek ^ulihiis van de Wouw St. Janszangertjes naar Kinderkorenfestival! nun en medewerkers op vrijdag 2 juni 2006 feliciteren hun collega Jeanne van der Linden met de geboorte van haar zoontje Elektro Technisch Buro Frans van Velthoven BV Het gaat goéd met de St. Janszangertjes. Zo goed zelfs dat we het aan durven mee te doen aan het Nationaal Kinderkorenfestival. Het wordt nu spannend want er zijn wel 800 deelnemers en het is al snel: op 11 juni in Rijsbergen. Het duurt de hele dag. We moeten drie liedjes zingen voor een jury. Ook de presentatie is belangrijk. We hebben geluk dat Teun Op ’t Hoog voor ons een logo heeft willen ontwer- We doen er alles aan om de wacht tijd voor de geboorteboeken zoveel mogelijk te beperken. Het kan echter 'n weekje langer duren voordat we u bellen dat u ze mag halen. Is uw riolering verstopt? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! Als dank voor het altijd paraat staan voor de veiligheid van leerlingen en docenten, nodigde Europrof de brandweerlieden met echtgenotes uit voor een buffet voorbereid door de eerstejaars leerlingen kok. Na afloop werd er een rondleiding gegeven door conferentieoord Zonnewende, de mooie villa uit de jaren dertig. De informele ontmoeting eindigde met een ritje in de modern toegeruste brandweerauto en een blusactie op het terrein van Europrof door een van de leer meesters kok. Zaterdag 17 juni zal muziekvereniging Prinses Juliana een groots concert geven in de Tennishal “Stokeind” te Moergestel. Dit concert, met als thema Walt Disney, is zeker voor de jeugdige bezoeker een feest van herkenning, maar ook de ouderen zullen deze avond zeker genieten. De tennishal, welke in de zomermaanden onder dak biedt aan Fakibolo, een overdekte speeltuin, zal een perfect decor zijn voor het Walt Disney concert. Wat te denken als de beer Baloe samen met Mogli tijdens de muziek van Jungle Book, in de hal zullen rondslingeren in de speeltoe stellen. Wellicht zal Alladin, met behulp van een springkussen, door de zaal zweven. Ook zullen natuurlijk Belle en het Beest niet ontbreken en zal de Klokkenluider van de Notre Dame te horen zijn. De muziek welke door muziekver eniging Prinses Juliana vertolkt zal worden, komt natuurlijk uit deze films, en zal zeker door iedereen meegezongen, geneuried of zelfs gefloten kunnen worden. Is het normaal gespro ken tijdens een muziekuitvoering stil in de zaal, nu hopen we dat iedereen actief mee wil doen. Behalve de bekende Walt Disney figuren zal ook Harry Potter niet ontbreken. Deze bekende tovenaarsleerling wilde deze avond persé aan wezig zijn. De Rattenvanger van Hameien is een verhaal apart. Dit verhaal zal namelijk uitge beeld en verteld gaan worden door het jeugd theater “Josefien”. Het harmonieorkest zal dit natuurlijk ondersteunen met haar muziek. Het belooft dus een spannende avond te wor den; spelen, luisteren, kijken en vooral meedoen met de klanken van Walt Disney. Omdat het concert vooral bedoeld is om de jeugd te stimuleren iets meer met muziek te doen, zullen op vrijdag 9 juni de Basisscholen van Moergestel bezocht worden. Met behulp van filmmateriaal en muziekinstrumenten zal aandacht gegeven worden aan het Walt Disney concert, en het samen muziek maken in het alge meen. Ook krijgen alle kinderen tijdens deze bezoekjes een kleurplaat mee. Deze kunnen op zaterdag 17 juni, voorafgaande het concert, ingeleverd worden, en natuurlijk zijn hier mooie prijzen mee te winnen welke die avond aan de winnaars uitgereikt zullen worden. Dus peuters, kleuters, tieners, ouders en groot ouders zijn allen van harte welkom op dit spet terende Walt Disney concert op zaterdag 17 juni. Het concert begint om 19.00 uur en zal tot ongeveer 20.30 uur duren. Tennishal “Stokeind” zal om 18.30 uur de deuren openen, zodat de kinderen zowel voor als ook nog na het concert kunnen spelen in Fakibolo. De toegang voor dit alles is gratis. De jaarlijkse Zonnebloemloterij is weer van start gegaan. De vrijwilligers van de Zonne bloem afd. Moergestel zullen in de periode van 12 t/m 24 juni bij u aanbellen om loten te ver kopen. De loterij is een belangrijke bron van inkom sten voor de Zonnebloem. Wie aan de loterij meedoet, steunt daarmee zowel het landelijke als het plaatselijke Zonnebloemwerk. De Zonnebloem zet zich in voor langdurig zieken, lichamelijk gehandi capten en eenzame ouderen. Met de opbrengst organiseert de Zonnebloem tal van activiteiten, zoals dagtochten en diver se aangepaste vakanties waar jaarlijks veel zie ken en gehandicapten van genieten. Met de loterij zijn aantrekkelijke geldprijzen te verdienen. De trekking is op maandag 13 november 2006. De uitslag staat na 17.00 uur op teletekst van Ned. 1,2 en 3. U kunt ook kij ken op www.zonnebloem.nl Er zal een trek- kingslijst gepubliceerd worden in Moergestel- Nieuws. De prijs per lot is 2,00 per stuk. Er zijn 5020 geldprijzen en de hoofdprijs is 15.000. Er zit 164.000 in de prijzenpot. Als u de Zonnebloem een warm hart toedraagt, steun dan dit werk en koop loten!!!! Mocht de Zonnebloemvrijwilliger u niet thuis treffen dan kunt u een gift overmaken op 13.45.24.485. De Zonnebloem is u daarvoor erg dankbaar. Voor meer informatie over het Zonnebloem werk in Moergestel kan men contact opnemen met Miny Selten, tel. 513 0053 of Petra Verheyen, tel. 513 2351. Vanaf 12 juni kunt u in de bibliotheek alvast een voorproefje nemen op de komende Wie Kent Gèèsel Spuls van Wie Kent Kunst met als thema “traditionele sporten en spelen”. Daarbij hoort veel zelfgemaakt speelgoed zoals bijvoor beeld een proppenschieter, pijltjesschieter, blik- lopen, hoepel, stelten, tollen voor meisjes en haktollen voor jongens, springtouwen en elas tieken, knikkers en titsebollen, ratelaars, schoen poetsdoosje om mee te hinkelen en ’n vliegende Hollander. Ook zijn er mooie spellen en andere materia len uit grootmoeders tijd te zien uit de verza meling van de heer Ven Hedel van de Heemkundige Kring. Het is zeker de moeite waard om eens een kijk je te nemen want de vitrinekasten staan vol! Tot ziens in de bibliotheek. Zondag 11 juni: Op zondag 11 juni wordt in het centrum van Moergestel de jaarlijkse Rabo Komtoer voor de vierde keer verreden. Deze komtoer bestaat uit wegwedstrijden voor jeugdwielrenners en ren- sters die lid zijn van wielerclubs in Nederland en België. De wedstrijden voor de jeugdwielrenners begin nen om 11.00 uur en duren tot ca. 15.30 uur. In totaal worden er 7 wedstrijden gereden in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar. Er is zeer veel belangstelling voor dit wedstrijdevene- ment. Ruim 300 jeugdige wielrenners en ren- sters hebben voor deze wedstrijden ingeschre ven. Men komt uit het gehele land en zelfs uit België is een grote deelname te verwachten. pen en we hebben nieuwe poloshirts. Nu zien we er uit als een echt koor! We zingen dus goed. We zien er goed uit. En het wordt een goede dag. Want we zingen niet alleen: er is ook o.a. een luchtkussen en een workshop streetdance. We houden jullie op de hoogte en we bedanken degenen die ons gehol pen hebben! Wens ons maar gerust succes! De Sint Janszangertjes Uit Moergestel en de regio nemen ook plaat selijke favorieten deel die goed zijn voor een overwinning. We noemen hierbij Danny van Poppel, Djago Smits, de broertjes de Laat en Weken uit Moergestel. Maar er zijn nog meer kanshebbers voor de prijzen zoals de vele ren- nertjes van de Tilburgse Wielerclub Pijnenburg. De toegang voor dit wielerfestijn op zondag 11 juni is gratis. Start en permanence is bij café de Brouwer op het Rootven en finish is in de Kerkstraat tegenover de kerk St. Jans Onthoofding. De aanwonenden aan het par cours worden verzocht de rijweg tijdig vrij te maken van geparkeerde auto’s. T I- t, F RESERVEER DAAROM TIJDIG!!! RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel PAGINA 3 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Prinses Irenestraat 9 5066 BO Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl Naar eigen wens en ontwerp i Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis Gratis offerte, geheel vrijblijvend ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 7 JUNI 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3