3 SLOGGI GRATIS E4E Oerbostocht Vlassak& Van lersel Poirters IK Moergestelnaren vormen voor een keer de Schotse ‘Mc Gèèsel Clan’ Hé, jij daar!!! Mozart met een knipoog Wielerfestijn in Moergestel i Modehuis ■§2 Gas, water, sanitair en tegelwerk Zink, dak en cv werkzaamheden Korenschuur 25 5066 EX Moergestel Zaterdag 3 juni Dat spul is nodig om de Highland games te kun nen spelen. Heesbeen biedt die aan aan zijn klanten. Van origine zij Highland games mili taire trainingen. Tegenwoordig is het vooral toeristisch vermaak. De Schotten vermaken zich met stoere sporten als kogelstoten, touw- L O O D GI E T E R S B E D RIJ F Tel. 013-513 28 33 Fax 013-513 01 58 Raadhuisstraat 17 - 5066 AP Moergestel Op zaterdag 3 juni organiseert Vereniging Natuurmonumenten een wandeling met de boswachter. De wandeling begint om 14.00 uur en duurt 2 uur. Deze voorjaarswande- ling voert door de Oisterwijkse bossen en langs de vennen. Wilt u meewandelen en genieten van het frisse voorjaarsgroen meldt u zich dan aan bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209 of op www.natuur- monumenten.nl. Leden betalen 4,-, niet- leden 7,-kinderen tot 12 jaar mogen mee voor 2,-. WieKentKunst gaat paalwerpen (en meer aparte dingen bij ’t Stokske) om 11.00 uur en jammer genoeg geen Rabo Dikke Banden Race. De wielerstichting hoopt volgende jaar weer een volledig programma te kunnen organiseren Voor de jeugdrenners en rennertjes beginnen de wedstrijden om 11.00 uur en eindigen omst reeks 16.30 uur. Er wordt gereden in totaal 7 categorieën in de leeftijden van 8 tot en met 14 jaar. De stichting heeft weer inschrijvingen van een groot aantal deelnemers uit geheel Nederland en België mogen ontvangen. Maar ook de regio zal sterk vertegenwoordigd zijn met kanshebbers uit vooral Moergestel. Jeugdwielerwedstrijden zijn heden ten dagen zeer populair en trekken vele sportliefhebbers. Op zondag 11 juni van 11.00 uur tot ca. 15.30 uur zal het centrum van Moergestel dus weer in het teken van de wielersport staan. Honderden jeugdige en wellicht toekomstige kampioenenf?) zullen aan de start komen. Het parcours loopt via de Kerkstraat, Rootven, Pr. Irenestraat, Pr. Beatrixstraat, Pr. Magrietstraat, Pastoor Jansenstraat, Burg. Bardoelstraat en de Schoolstraat. De start is op het Rootven en finish in de Kerkstraat. Ben je creatief en tussen de 2 en 16 jaar? Kun je schilderen, kleien, teke nen, lassen, plakken, enz.? Dan is er vóór jullie en dóór jullie een expo sitie, genaamd: KIKU, ofwel KinderKunst Moergestel. Deze wordt gehouden in maart 2007 in Galerie ‘De Verdieping’. Je kunt je hiervoor aanmelden. De selectie vindt plaats in het najaar. Ben je geselecteerd, dan is de eigen bijdrage 5,-. Om dit te kunnen realiseren houden we op 298 september 2006 een veiling met schitterende werken van kunstenaars. Heb je nog vragen? Bel ons dan: Mariëlle van de Wouw-Heerkens, Pr. Irenestraat 13, tel. 513 2722 of Karin Verbakel-Rooth, Kerckackerstraat 3, tel. 513 1321. Henk Heesbeen demonstreert bij ’t Stokske (achtergrond) het Schotse paalwerpen. ’t Moet niet gekker worden. Die gedachte zou op kunnen komen bij alweer een andere activiteit in het kader van het nieuwe evenement van WieKentKunst op zondagmiddag 25 juni. Op het vroegere voetbalveld naast ’t Stokske kan worden deelgenomen aan paalwerpen en dat is weer mogelijk omdat daar aan de Zandstraat aan Schotse Highland games wordt gedaan. De man daarachter is Henk Heesbeen. trekken, het rondsjouwen met loeizware gewich ten en het befaamde paalwerpen. Gebruiken de Schotten daarvoor palen van acht meter, Heesbeen heeft palen van een meter of drie. Het is natuurlijk hartstikke frappant en toeval lig dat zoiets in Moergestel wordt aangeboden. Heesbeen was meteen bereid mee te doen aan het nieuwe WieKentKunst, dat immers als thema ‘traditionele sporten en spelen’ heeft. Alsof dat zo heeft moeten zijn. Iedereen kan gra tis een aantal Schotse sporten uitproberen. Uiteindelijk levert dat een kampioen op. Hij of zij is niet de kampioen van Moergestel, maar voor één keer van de Mc Gèèsel Clan. Heesbeen woont aan de Oud Haarenseweg in Oisterwijk. Hij heeft een bedrijfje dat is gespe cialiseerd in ‘in- en outdoor-activiteiten’. Van ’t Stokske huurt hij het voormalige voetbal veld. Wie er wel eens langs is gekomen zal het niet zijn ontgaan dat op het gras een aantal buitenissige voorwerpen staat. Pijl en boog Bij 't Stokske is in het kader van de nieuwe WieKentKunst nog vele meer te doen. Het is kenmerkend voor WieKentKunst dat activitei ten steeds verspreidt over het dorp en het bui tengebied worden aangeboden. Bij ’t Stokske zijn twee gerenommeerde verenigingen thuis die ook meedoen aan WieKentKunst. Het Moergestelse gilde St. Sebastiaan en Barbara heeft bij ’t Stokske drie schietbomen en een schietbaan. Het gilde schiet met de handboog. Deelnemers aan WieKentKunst mogen het schieten met de handboog uitproberen. Hoofdman Jan van Rooij ziet deelname aan WieKentKunst onder meer als een mogelijk heid om de aandacht te vestigen op het land juweel dat in 2008 wordt gehouden. De direc te aanleiding daartoe was het 575-jarig bestaan van het gilde. Boerengolf Dat is nog niet alles wat de locatie ’t Stokske betreft. Op een weiland vlakbij organiseert WieKentKunst zelf ‘boerengolf’ of ‘klomp- golfVermoedelijk is het de eerste keer dat dit in Moergestel kan worden gespeeld. De deel nemers slaan met stokken met daaraan klom pen een bal door een weiland. Om het voor de deelnemers leuk te houden ruimt WieKent Kunst eerst alle koeien vlaaien op! Voor meer informatie over de nieuwe WiekentKunst, tel. 513 3072 en e-mail hennievanschooten@home.nl Tweede Pinksterdag, maandag 5 juni a.s., is het weer Brabantse Kastelendag. Kasteel Nemerlaer, op de grens van Oisterwijk-Haaren, is die dag van 12 uur ’s middags tot 5, deelne mer aan deze dag met een uitbundig program ma. ‘Met urenlang plezier voor het hele gezin in en om het kasteel;, zoals de organisatie stelt. Elk jaar opnieuw blijkt dat er gezinnen zijn die de hele middag aanwezig zijn omdat ze alles wil len beleven wat geboden wordt. Meer dan vijftig medewerkers, in alle leeftijds categorieën werken die dag mee om een plezie rig programma rondom het thema ‘Mozart Het WK komt eraan! Met het WK op komst wordt het tijd om de oranje versieringen weer voor de dag te halen. Wil jij ook iets gaafs in elkaar zetten om het Nederlands elftal te steunen? Op zaterdag 3 juni vanaf 14:00 uur kun je bij Vision terecht. Vanaf 6 jaar mag je langs komen en je eigen oranje versiering in elkaar te knutselen. De entree bedraagt 1,50. Woensdag 7 juni is het weer tijd om met waterballonnen te gaan gooien. Jeugd vanaf 8 jaar kan dan van 13.30 tot 15.30 uur goed nat worden en al je vriendjes ook. De entree bedraagt 1,-. Vision is natuurlijk ook gewoon geopend op de normale openingstijden. Deze zijn op donderdag van 19.00 tot 23.00 uur, op vrij dag van 15.30 tot 17.30 uur, op vrijdag van 19.00 totOl.OO uur, op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op dinsdag van 19.00 - 23.00 uur. Tijdens deze openingstijden kunnen alle jongeren van Moergestel en omstreken langs komen voor een potje pool, om te com puteren, om iets te drinken, om muziek te luisteren of gewoon voor een gezellige bab bel! We zijn druk bezig met het uitbreiden van de activiteiten, dus heb je nog tips, opmer kingen of ideeën? Neem dan even con tact op met info@jcvision.nl of kom gewoon even langs. met een knipoog’ in te vullen. ‘Mensen hoeven niet eens van de muziek van Mozart te houden om toch te kunnen genieten van het gebode- ne. Er is klein theater, muziek, show, dans en expositie in soms nogal hilarische vorm. ‘En dat kan’, zeggen ze in kasteel Nemerlaer, ‘want Mozart was wel een begaafd componist en musicus, maar hij was ook een kwajongen die de mensen van zijn tijd graag schokte met zijn streken. En daarom durven we het best aan om wat grappen in zijn sfeer te maken’. Entree: acht euro; kinderen tot elf jaar vijf euro. Zondag 11 juni a.S, - Moergestel Oisterwijk Op zondag 11 juni zal in de kom van Moergestel voor de derde keer weer de RABO Komtoer worden verreden. Ook dit jaar weer organiseert de Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk in samenwerking met de Wielerclub Pijnenburg uit Tilburg in de kern van Moergestel het Wielerfestijn voor de jeugd. De wed strijden worden gehouden dit jaar alleen voor de jeugd aangesloten bij de KNWU. Vanwege de wereldkampioenschappen voetbal is het programma aangepast. Vervroegde start Hondensport In de bossen die pal grenzen aan ’t Stokske heeft PHV (politiehondenvereniging) De Veiligheid zijn domicilie. Deze vereniging bestaat 75 jaar, óók zeer respectabel. De sport die de leden beoefenen is het africhten van politiehonden. Op zondagmiddag 25 juni wor den twee demonstraties gegeven. Toeschouwers krijgen tekst en uitleg en dan zal blijken hoe interessant het is om met honden iets te kun nen bereiken. “Het leukste aan onze sport? Eén zijn met het dier en lekker bezig zijn in de natuur”, aldus Harrie Beerens van PHV De Veiligheid. O O) f PAGINA 3 Vi uw SLOGGI dealer M |«i 20W of utaj dt «mad itrtif. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 31 MEI 2006 Stichting Wielerronde R0UWEBI1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3