Landjuweel Oisterwijk 2008 officieel van start 107.6 FM 45° IA 'HA ET 050 g Aphrodite ZOMERSLOF RADIO DECIBEL MINI PINKSTER- BROOD 10 MINI BROODJES BAKKERIJ KOUWENBERG Schema WK 2006 in het hart van deze krant In het hart van deze krant vindt u het com plete speelschema van het WK voetbal 2006 dat volgende week begint. Het sche ma is makkelijk uitneembaar en kan prima als leidraad dienen. Bevestig het op ’n leuk en makkelijk plaatsje ergens in huis en u hebt er de komende vier weken plezier van! OLIJFBOMEN: I r www.decibel.nl SchiicCerwerfden y - Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Het schema wordt u aangeboden door: - BAXHA Schilderwerken - Café-Restaurant De Brouwer - Partyboerderij ’t Draaiboompje - H. Kerkhof Schilderwerken - MB Keukens en Interieurs - Novy Van Wezel - Sport Outlet Moergestel - Frans van Velthoven MIDDEN-BRABANT Telefoon 013-5424177 I Goed idee, bij koffie of thee! Na de opening van de vergadering door Niels van de Ven werd het woord gevoerd door Deken-schatbewaarder Jos Kolk van het Gilde St. Joris Sebastiaan. Op verzoek van het bestuur lichtte hij, namens tien afgevaardigden van de vijf Gilden, het ontstaan en toekomst toe. Een idee geboren uit de gedachte van twee Gildebroeders om een Landjuweel te organise ren met alle actieve Gilden uit de gemeente onder auspiciën van de Federatie. Aan dit Landjuweel kunnen alle 208 Gilden uit Brabant deelnemen. Een cultureel evenement wat om de 7 jaar wordt gehouden. Met de zes Kringen in de provincie zal op zijn vroegst (na 2008) het 42 jaar duren voor dit weer mogelijk is. De gemeente Oisterwijk heeft ook zijn volledige medewerking toegezegd en Burgemeester Kortmann is verheugd met de samenwerking tussen de Gilden. De notaris Van Heesewijk heeft zijn kennis en kunde om, zoals het for- De toast Namens de stichting wordt Kees bedankt waar na men overgaat tot het brengen van de toost. Niels citeert de wijsgeer Epicurus (Griekse wijsgeer, 300 v. Chr.): “Het is niet zozeer de hulp van onze vrienden die ons helpt als wel het vertrouwen dat hun hulp, ons inboezemt”. Er is veel gebeurt sinds de start, maar de uitdaging zal nog enige vorm aannemen. Het Landjuweel zal een historisch evenement in de vorm van een uniek cultureel volksfeest worden. De betrokkenheid van alle inwonenden van Oisterwijk zal hierbij voorop staan voor alle leef tijden en culturen, georganiseerd door en met de broederschap van eeuwen oude tradities van het Gilde. (GE) De oprichting Na de toelichting ging notaris Van Heesewijk over tot het formele deel van de oprichting: het passeren van de akte. Gelukkig was gekozen voor een verkorte versie daar het voorlezen van alle gegevens van de afgevaardigden wat al een ruime tijd in beslag nam. Toch werd er goed geluisterd naar de notaris wat duidelijk werd toen Peter van Loon (Koning en afgevaardig de van Gilde St. Sebastiaan Oisterwijk) opmerk te dat hij in de Prinsessenstraat woont. Door ondertekening van de akte is de stichting een feit. De stichting bestaat uit een algemeen bestuur (de afgevaardigden) en een dagelijks bestuur bestaande uit Niels van de Ven (voor zitter), Gert van Elderen (vice-voorzitter/secre- taris) en Jan Zebregs (penningmeester). De kersverse voorzitter Niels van de Ven is even ontroerd als trots. Namens de stichting spreekt hij zijn dank uit naar de notaris. Het is toch de verdienste geweest van de notaris om op tijd de akte te realiseren. Er was tijdens het opstellen een zekere mate van enthousiasme en plezier merkbaar. Mede hierdoor heeft de nota ris het weekend voor de oprichting doorge werkt. De stichting spreekt haar dank uit dat de notaris zijn dienste om niet beschikbaar heeft gesteld. Men is bijzonder tevreden. Juiste voor het moment van de presentatie van het logo wordt de voortgang onderbroken door Jan Zebregs. Hij verteld dat Niels als onafhan- Nu opgeven voor de 24e wandelavondvierdaagse in Moergestel De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar weer gelopen van dinsdag 6 juni t/m 9 juni. Men kan zich nog opgeven tot 2 juni elke avond tussen 18.00 en 21.00 uur en wel op de volgende adressen: Krijtestraat 17, Regen- beemdeke 7, De Stappert 49 of Herengoed- straat 13. Op elk adres kunnen ook groepen ingeschreven worden (een groep bestaat mini maal uit 10 personen). Het inschrijfgeld bedraagt 3,00 p.p. bij de start op dinsdag 6 juni bedraagt het inschrijfgeld €3,50 p.p., dus best de moeite waard om voor af in te schrijven u hebt dan ook geen last van een lange rij bij de nainschrijvingen. De start is de eerste 3 avonden steeds tussen 18.00 en 19.00 uur en op vrijdag 9 juni voor de 15 km.wandelaars om 17.15 uur, voor de 10 km.wandelaars om 17.45 uur en de 5 km. wan delaars om 18.30 uur. De organisatie heeft weer een aantal mooie routes uitgezet, en er is ook weer kans voor iets lekkers tijdens de wande lingen, maar dit lekkers is wel alleen voor beta lende wandelaars, de organisatie gaat er vanuit dat diegene die niet bereid zijn startgeld te betalen ook zo sportief zullen zijn geen versna peringen aan te nemen, dit geldt zowel voor kin deren als volwassenen. Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden, en op vrijdag 9 juni weer veel gezelligheid op het plein. Het Oranjecomité zal op vrijdag 9 juni bloemen en snoepzakken verkopen. De Harmonie heeft haar medewer king toegezegd en ook d’Ambiance is van de par tij om de sfeer op het plein te vergroten. Wilt u meer informatie: 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Tijdens de 4 avonden is de orga nisatie te bereiken via het nr. 06-52483244. Het logo Om het Landjuweel zijn eigen herkenbaarheid te geven is in een eerdere vergadering een keuze gemaakt uit een 7-tal voorstellen voor een eigen tijds logo. Het gekozen ontwerp is afkomstig van Edelsmid Kees Ketelaars die een toelichting geeft op het logo. Het logo bestaat uit de vijf vaandels van de Gilden in een cirkel. De vaan dels grenzen aan een rode krans welke de parel van Oisterwijk symboliseert. In het midden bevinden zich drie toren een symbool voor de drie kernen binnen Oisterwijk (Oisterwijk, Moergestel en Heukelom). De kleuren Geel, rood en groen zijn terug te vinden in de kleu ren van de Gilden. De zo gevormde bloem zal in 2008 zeker stralen en in volle bloei zijn voor het Landjuweel. Omdat Kees had begrepen dat de stichting niet goed bij kas is volgt hij de notaris. Kees schenkt daarom het logo met alle rechten en zal het volledig uitwerken voor de stichting. ni n ra Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 DÉ TREND VAN DIT MOMENT! h] Huidverzorgingsinstituut Op maandagavond 22 mei j.l. is de oprichting van de Stichting Landjuweel Oisterwijk 2008 een feit geworden. De notaris, mr. drs Van Heesewijk liet de akte passeren en edelsmid/beeldend kunstenaar Kees Ketelaars overhandigde het door hem ontworpen logo. een later tijdstip wordt voorzien van het logo meel heet, “om niet” beschikbaar gesteld. Wij zouden zeggen gratis en voor niets maar dat dekt de lading zeker niet. kelijke voorzitter betrokken is bij de organisa tie en geen lid is van een van de vijf Gilden. Omdat Niels toch “een beetje” bij het Gilde hoort krijgt hij een sjerp omgehangen die op en benaming. 1 I' - Weekblad voor Moergestel 41 RUIN 80 JAAR FIETSPLEZIER j WOENSDAG 31 MEI 2006 31e JAARGANG - Nr. 1381 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. WIJMIii*1'i'i' ii 1 1 i h ii f a r 32° 1VJ1T I p i lUiuvvituiyiiiyoiiiQiiii Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Wij hebben een ruime keuze in diverse soorten en maten olijfbomen tegen zeer scherpe prijzen. Kom geheel vrijblijvend kijken. 3 QUERCUSHOUT Hild 3,5066 CL Moergestel ST 06 51122589 013-5221030 www.quercushout.nl 1*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1