moorman 4.40 4.50 2.40 5.50 iedere 2e pond halve prijs 1.65 1.00 1.20 4 55 Ixötf JL 0.90 Slagerij J. van Zon-Reyrink c Kip in ketjap Gehakt h.o.h. Blinde vinken ‘Titsenbollen’? Kom het leren op de ‘spulplöts in Moergestel Belgische “graven en gravinnen” op bezoek in Moergestel Elke week 'n Weekmenu de ‘Snack van de week'! Gehaktbal speciaal (gehakt met uien) I Hl DEZE WEEK: lijs van de Wouw 4 Hamburgers 4 Runder- schnitzels SAMEN OwU Eisalade Scholf iletschotel De Belgische en Nederlandse vrienden en vriendinnen op bezoek in de Efteling Will Fonken heeft de vijf kilo zware ‘titsenbol’ van haar man Sjef goed bewaard. r 4 stuks 500 gram Oisterwijkseweg 9, Moergestel, Tel. 5132465 AUTOMOBIELBEDRIJF 100 gram De Efteling De volgende morgen kwamen we nog eventjes naar binnen om de laatste regels te ondernemen. Toen stapten we op de bus naar "De Efteling” Daar gingen we eerst een foto maken en de tassen wegleggen. Daarna mocht je in de Efteling gewoon vrij rondlopen. Dat was wel leuk. Er was zoveel te doen in de Efteling niet om op te noemen. Tussen de middag waren we gaan eten bij "De Steenbok” Party Donderdag avond was er nog een party geor ganiseerd door kinderen uit Moergestel. En sommige ouders. Het duurde van half 8 tot 10 uur. Het was echt heel leuk allemaal spelletjes en sommige kinderen gingen met elkaar dan sen. Thomas Wel ten, Laura Kennes en Janneke van Diessen hadden ook nog een dansje gedaan. Er was ook een hele leuke DJ uit groep 8. Iedereen vond het jammer dat het afgelopen was. En de DJ speelde z’n laatste lied. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Provencaals De lessen De laatste morgen van die drie dagen was aan gekomen. We kregen lessen Engels en gingen op de computer een verslagje maken wat wij nu hebben gedaan. En we kregen smaaklessen van de juffrouw, en we maakten een tekening van de Efteling. Die worden opgehangen op de scholen in België en Nederland. Tussen de middag aten we broodjes met vlees en hagel slag. Erna konden we nog even buiten spelen en om 2 uur was het gedaan. Toen moesten ze weg en zien we ze waar-schijnlijk niet meer. Sommigen komen nog logeren in Moergestel en wij in Oostkamp. Stijn van der Hispaillie (Oostkamp) en Kars Welten (Moergestel) Daar kregen we friet met frikadelballetjes. Toen zetten we de tassen weer terug en gingen we weer. In de Efteling rondelopen en in attrac ties. De meeste durfden niet in de python, maar wij wel. Dat was de leukste attractie. Er is ook een nieuwe maar die was nog niet open "de Vliegende Hollander”. Dat was jammer. Woensdag: 500 gram Gehakt 500 gram Verse worst 500 gram Shoarmareepjes g Het is al vaker gezegd: het succes van WieKentKunst is dat zoveel Moergestelnaren aan anderen willen laten zien wat ze aan talenten hebben, wat ze kunnen, wat ze weten en waar ze plezier in hebben. Dit unieke con cept staat ook weer aan de basis van WieKentKunst op zondagmiddag 25 juni. Ook nu weer vinden op verschillende plaatsen in het dorp zelf en in het buitengebied (dat hoort er wat WieKentKunst betreft steeds bij) ver schillende activiteiten plaats. Rond de kerk is de ‘spulplöts’ ingericht. Hier worden tiental len spelletjes van vroeger gedemonstreerd. De handleiding is een boekje met spelletjes die vroeger in Moergestel werden gespeeld. Aan dit boekje is vorige week in Moergestel-Nieuws aandacht besteed. In Moergestel moet ooit ontzettend veel ‘getitsenbold’ zijn. Dat vertellen oude ren die het zelf ooit hebben gedaan. Hoe dat ging, dat ‘titsen’ of‘centje titsen’? Kom op zondag 25 juni naar het St. Jansplein in Moergestel. De ouderen van Moergestel zelf leren aan wie dat wil ‘titsenbollen’ en andere spelletjes uit hun jeugd. De ‘spulplöts’ rond de kerk is een van de activiteiten die WieKentKunst organiseert in het kader van het evenement ‘traditionele sporten en spelen’. Rauwe ham 100 gram Snijworst 100 gram Zeeuws spek 100 gram WieKentKunst organiseert ‘traditionele sporten en spelen’ Tientallen ‘titsenballen’ Een van de spelletjes die in dit boekje staat is ‘titsen’. De naam van het spel kent verschillen de variaties. Een jaar of 50 geleden werd dit nog volop in Moergestel gespeeld. Een belangrijk attribuut was een zware, ronde bal die wel vijf kilo kon wegen. Sinds WieKentKunst met het nieuwe evenement naar buiten is getreden, blijkt dat er nog ettelijke tientallen van deze bal len in Moergestel bewaard zijn gebleven. Will Fonken (1940) bijvoorbeeld heeft de bal nog in haar bezit waarmee haar overleden man Sjef heeft gespeeld. Ze kent trouwens een mooie uitdrukking: ‘Tranen als titsenbollen’, dat wil zeggen ‘tranen met tuiten huilen’. Will is een van de Moergestelnaren die komt demonstre ren hoe het ‘titsenbollen’ in zijn werk gaat. Het spel werd gespeeld met ‘oude’ centen, legt Johan van Herck (1937) uit. Hij kan de spelregels zo gedetailleerd vertellen dat het is alsof hij het gisteren nog gespeeld heeft. Op de vraag of het ‘titsenbolllen’ ook met een eurocent kan wor den gespeeld moet hij het antwoord schuldig blijven. WieKentKunst gaat dat uiteraard pro beren. Na eerder, om precies te zijn van 26 tot en met 28 april, in België op bezoek te zijn geweest vond afgelopen woensdag tot en met vrijdag het tweede gedeelte van de uitwisseling plaats tus sen de Graaf van Urselschool en de Sint PieterSchool uit Oostkamp (de woonplaats van de echte Graaf van Ursel). De kinderen uit de groepen 7 (5 in België) kunnen terugkijken op een geslaagde uitwisseling waarbij het contact leggen over en weer voorop stond. Hieronder vindt u het verslag dat door twee kinderen over de dagen dat de graven en gravinnen uit Oostkamp op bezoek waren in Moergestel. Toen de Belgische kinderen aan kwamen, was het leukste gedeelte van alles. Toen hebben we tussen de middag gegeten. Daarna zijn we met een huifkar naar het bezoekerscentrum geweest in Oisterwijk. We konden er van alles doen, spe len, naar binnen fossielen kijken, en nog veel meer. Toen gingen we terug naar school en toen gingen de Belgische mensen mee naar de gastgezinnen. Mitje steken Een ander spel dat zal worden gespeeld (het is maar een greep), is ‘mitje steken’, tegenwoor dig nog wel bekend als ‘landje veroveren’. Cor van Poppel-Jansen (1940) en hare mens Joes komen demonstreren hoe je met behulp van een eenvoudig zakmes waarlijk een grootgrondbe zitter kunt worden. ‘Mitje steken’, merken we tegen Cor op, was toch een echt jongensspel- leke? ‘Klopt’, zegt ze, ‘maar bij ons thuis waren veel meisjes en die wilden ook wel eens een spel letje spelen dat jongens speelden.’ Overigens was Cor een kei in touwtjespringen, zoals alle meisjes in haar jeugd. Stel je voor: ‘We hadden een lang touw dat we over heel het Rootven spanden. We sprongen touwtje mid den op het Rootven. Dat kun je je toch niet meer voorstellen.” WieKentKunst roept ouderen op om samen met anderen spelletjes te demonstreren. Neem asje blieft contact op met 5133072, e-mail hennie- vanschooten@home.nl DEZE WEEK uit eigen keuken: ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON (013) 513 1769 gepaneerde scholfilet met sla, ravigottesaus PAGINA 4 1 Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl MAANDAG EN DINSDAG: Speklappen 500 gram 2.75 DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG De gehele week uit eigen keuken Geldig van donderdag t/m woensdag; zowel afgehaald als bij ons te gebruiken. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 MEI 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 4