Vouwgordijnen en gordijnen Oranjecomité Moergestel GEZIEN IN GEKEl Modehuis POÏrtGFS JM 3+1 GRATIS r A 24e Wandelavondvierdaagse in Moergestel De 24e wandelavondvierdaagse wordt dit jaar gelopen van dinsdag 6 juni t/m vrij dag 9 juni 2006. Er zijn weer mooie routes uitgezet van 5-10-15 km., de organisa tie heeft er voor gezorgd dat de routes zo min mogelijk over de doorgaande wegen lopen i.v.m. de veiligheid van de wandelaars. Oranjecomité Moergestel geeft de vlag door X Jo Miezels www.woninginrichting-janmichiels.nl K natuurlijk de persoonlijk medaille. f 1 dB C TEN CATE 50 Weet u wel dat wandelen een van de gezond ste sporten is, het is niet alleen goed voor uw lichaam (u krijgt er sterke botten van) maar het is ook heel goed voor uw geestelijke bewust zijn, tijdens het wandelen komt u geestelijk tot rust, en na een wandeling van ong. 10 km hebt u een voldaan gevoel, zeker als je in zo’n mooie omge ving als Moergestel kunt rondwandelen. Bovendien zijn er maar op enkele plaatsen in Brabant de mogelijkheden om 5-10 en 15 km. wandelingen te doen, dus maak er gebruik van. We geven u nog enkele positieve effecten van wandelen zoals: Wandelen heeft een positief effect op het cholesterolgehalte en werkt bloeddruk ver lagend. Aangezien een hoge bloeddruk vaak veroorzaakt wordt door overgewicht, wordt aangeraden regelmatig te bewegen. Iemand die de minimale Nederlandse Norm Gezond 'n zekere Willy uit de Postelstraat is op 17 mei j.l. kennelijk 50 jaar geworden... Wederom ’n oplettende lezer die de foto maakte en ons per e-mail toestuurde. Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk Ntt'J'W Ml ‘GEEF ELKAAR DE HAND’ Net als voorgaande jaren wordt er weer een modeshow gehouden in de Reuselhof. Let op! deze keer op maandag 29 mei van 14 uur tot 16 uur. Daar sluiten wij ons graag bij aan. Men is weer aanwezig met een grote collectie dames- en een iets kleinere sortering herenkleding. Enkele dames zullen deze middag kleding showen in verschillende kleuren, maten en modellen. Er hangt een aantrekkelijk prijs kaartje aan. Ook zijn er diverse aanbiedingen, zoals: pantalons, rokken, japonnen /pakjes, nachthemden/pyama’s. Je moet dit echt gezien hebben, dus kom gerust een kijkje nemen het verplicht je tot niets. Een lekkere kop koffie of thee staat dan ook weer klaar met een koekje. Geen vervoer? Geen nood. Eén telefoontje en je wordt gratis opgehaald en weer thuisgebracht. Wel op tijd bellen naar Jacqueline Vis 513 2523 of Gina Smits 513 2007. DORPSWANDELING Donderdag 1 juni hebben wij bij goed weer een dorpswandeling gepland. Wilt u gebruik maken van een rolstoel, gebruikt u een rolla- tor of wilt u gezellig meewandelen? Het kan alle maal! Wij proberen zoveel mogelijk mensen daarvan te laten genieten. Heeft u geen rol stoel en wilt u er toch een gebruiken laat het ons dan zo snel mogelijk weten, wij proberen er dan een voor u te bemachtigen. Wij willen vertrekken vanaf de Reuselhof om 13.30 uur. Onderweg gebruiken we een kopje koffie of thee en wandelen dan weer terug. Mocht het 1 juni slecht weer zijn dan verschuift deze wandeling naar 8 juni. Wilt u naar en van de Reuselhof vervoerd wor den om van daaruit mee te wandelen, geef het even door. Wij proberen het zelf of met de Zonnebloem allemaal te regelen. Heeft u nog vragen of wilt u ons helpen dan graag een telefoontje naar Jaqueline Vis, tel. 513 2523 of Gina Smits, tel. 5132007. OPROEP! Zonder extra vrijwilligers kunnen wij dit niet realiseren. Wie wil meehelpen om deze wande ling te doen slagen? Laat het ons dan even weten. Wij doen het allemaal omdat deze men sen graag nog eens een stukje van ons mooie Moergestel willen zien. de lange wachttijden. Bij de inschrijving ontvangt men een brief waarop enkele belangrijke punten staan aange geven. Een extra aandachtspunt is dat men buiten de bebouwde kom links moet lopen of zoals het op de routes staat aangegeven. De start is elke avond tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf het St. Jansplein, op vrijdag 9 juni zijn de starttijden aangepast omdat de Stichting alle wandelaars ongeveer tegelijkertijd op het St. Jansplein wil laten aankomen, de starttijden zijn dan voor de 15 km. wandelaars om 17.15 uur, de 10 km. wandelaars om 17.45 uur en de 5 km. wandelaars om 18.30 uur, wij hopen dat dit voor de allerkleinsten niet te laat zal zijn. Door deze ongelijke start hopen wij dat de wandelaars tussen 19.45 en 20.15 uur gezamen lijk in een grote stoet voorafgegaan door Harmonie “Prinses Juliana” het St. Jansplein zullen bereiken, waar zij door familie en beken den en de muzikale begeleiding van het stapor- kest D’Ambiance worden opgewacht. De Stichting hoopt dat het weer gezellige wan delingen worden met mooi wandelweer en op vrijdag een gezellige avond op het plein met veel publiek. Voor meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 21.00 uur). De Stichting Wandelavond vierdaagse Moergestel. We hebben wel enkele aandachtspunten: Kinderen onder de 10 jaar mogen niet zonder begeleiding meelopen. De organisatie is in handen van de Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel en staat onder auspiciën van de N.W.B. Men kan voor de wandelingen inschrijven in de periode van 29 mei t/m 2 juni elke dag tus sen 18.00 en 21.00 uur, het inschrijven kan op de volgende adressen: Krijtestraat 17, Regen- beemdeke 7, De Stappert 49 of Herengoedstraat 13. Het is mogelijk dat een adres op een bepaald moment gesloten is, ga dan gerust naar een ander adres. Het inschrijfgeld bedraagt 3,- pp, aan de start kan men ook nog inschrijven maar dan is het inschrijfgeld 3,50 pp. De Stichting adviseert de wandelaars om niet tot de laatste dag met inschrijven te wachten i.v.m. geeft de mogelijkheid om de conditie uiterst effectief t verbeteren. Daarnaast is het gewoon gezellig en ontspannen om in de natuur te wandelen. Zeker in de huidige jachtige maat schappij. Het is ook leuk om met een groep te lopen, u kunt zelf een groep vormen, is de groep 10 of meer personen dan komt de groep ook nog in aanmerking voor een groepsmedaille, naast Het is inmiddels vijf jaar geleden dat in de Gèsselse een noodkreet voor een nieuw Oranjecomité te lezen was. Gelukkig reageer den 8 nieuwe leden op deze noodkreet en onder de bezielende leiding van Martien Oerlemans, het enige overgebleven oude Oranjecomitélid, ging een enthousiast nieuw comité van start. Ondertussen is Koninginnedag in Moergestel uitgegroeid tot een feest voor jong en oud. Naast de traditionele tocht op de versierde fiets door het dorp organiseerde het comité beachvolley- baltoernooien, een spelenkermis en skeeler- tochten. Steeds samen met vele vrijwilligers en verenigingen uit ons eigen dorp. Mede dank zij de geweldige sponsoren kon het Oranje comité allerlei artiesten laten optreden op ons eigen openluchtpodium, midden op het Sint Jansplein. Zo herinneren we nog Lijn 7, die jong en oud op de dansvloer kreeg, maar ook de Jan van Brusselband of Party People brachten de stemming er goed in. De meeste kinderen weten nog wel hoe Hallo en Flappo of Pipo Pellis met z’n grappen iedereen aan het lachen kreeg. En wie heeft er niet een rode, witte, blauwe of oran je ballon opgelaten op Koninginnedag of een pilsje gedronken aan de Oranjebar. Gelukkig heeft Moergestel weer een Oranjecomité en houdt Moergestel z’n Oranjecomité. Want na enkele kleine verschuivingen binnen het comité, gaan nu 6 Oranjecomitéleden vertrek ken. Gelukkig hebben de nieuwe leden het afgelopen jaar al volop meegedraaid in de orga nisatie en zijn klaar voor Koninginnedag 2007. Monique Franken, Nicole Franken, Yvonne Post, Maartje van Dijk, Brigit van de Berg en Marjon van Deijl dragen de rood-wit-blauwe oranjecomité vlag over aan: Jan-Willem Bloemen, voorzitter; Angeline Verspeek, secre taris; Erik van Dam, penningmeester; Christel Lammerts, Corine Joosten, Emilie Dieduks- man, Emilie van Noesel en wensen het nieu we Oranjecomité heel veel succes! Bewegen haalt (dat wil zeggen een half uur per dag matig intensief bewegen) heeft een sterk verlaagde kans op hart- en vaatziek ten. Zeker in vergelijking met iemand die evenveel overgewicht heeft, maar niet vol doende beweegt. Een wandelaar heeft tot op hoge leeftijd voor deel van de loopsport. Vooral de been- en bilspieren worden sterk en soepel. Tegelijker tijd bewegen de arm- en rompspieren door het sportief wandelen. De versterkte spie ren van de romp en benen ontlasten op hun beurt de knie- en heupgewrichten en steu nen de wervelkolom. Wandelen zorgt voor een grotere stabiliteit van het hele lichaam. Ook stimuleert het lopen de botaanmaak, waardoor de balans tussen botafbraak en botaanmaak aanzienlijk verbeterd wordt. Vooral de eenvoud van het wandelen als sport Raadhuisstraat 17 - 5066 AP Moergestel F PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 MEI 2006 K.B.O. AFDELING MOERGESTEL HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 Bij aankoop van 3 producten, het 4e gratis. Combineren uit verschillende Ten Cate collecties is mogetijk. Laagstgeprijsde product is gratis. De actie loopt van 20 mei t/m 1 juli 2006 De complete woninginrichter

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3