Jaarmarkt: zonovergoten en gezellig Hoogtepunt eeuwfeest Rabobank nadert Dankbetuiging VIDO Zomeravondbridge I jamboree I ■/5 r-r Zeker weten: niet vergeten!!! Moergestel, mei 2006 Past. Janssenstraat IA Gust en Zus van Haaren-van Pelt Kinderen en kleinkinderen (Vrouwen in de overgang) Behoefte aan een luisterend oor? Binnenkort hopen wij te starten met een nieu we gespreksgroep geef je zo snel mogelijk op! Iedere eerste en derde woensdag van de maand kun je bij ons binnenlopen voor informatie over wat wij voor u kunnen betekenen. Ook bestaat er dan de mogelijkheid om je op te geven voor een gespreksgroep, 12 keer voor 40 euro. De komende inloopochtend is woensdag 17 mei 2006 van 09,30 uur tot 10.30 uur. Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164, 5014 EG Tilburg, ingang park de Horion. Stichting Welzijn Ouderen Ambassadeurs gemeente Oisterwijk steken de grote plas over Reuzen uitgenodigd voor festival in Canada gevierd. Het hoogtepunt moet een festival wor den met reuzen uit alle delen van de wereld. Aan de reuzen is als voorwaarde gesteld dat ze wor den gedragen. Uit gebrek aan vrijwilligers zijn er steeds minder gedragen reuzen. De reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom beho ren tot deze categorie. Overigens heeft het Reuzengilde aan vrijwilligers geen gebrek. Er melden zich voortdurend nieuwe vrijwilligers. Als enige stad in Noord-Amerika kent Québec een paar reuzen. Deze cultuur is meegebracht uit Frankrijk. Québec ligt in het Franstalig gedeelte van Canada. De reuzen vormen een wezenlijk onderdeel van de identiteit van de mensen daar. De organisatie wil door middel van het festival Canada en de Verenigde Staten kennis laten maken met de reuzencultuur. Er worden honderdduizenden bezoekers verwacht. De organisatie neemt een flink deel van de kosten voor de overkomst van het reuzengezel schap uit de gemeente Oisterwijk voor zijn rekening. Een deel moet door het gilde zelf worden opgebracht. Het bestuur van het reu zengilde rekent er op dat voldoende geld door middel van subsidie en sponsoring kan worden binnengehaald. Zeker sinds het reuzenfestival vorig jaar worden de reuzen gezien als ambas sadeurs van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. BINGO IN DE REUSELHOF Op 17 mei is het om 19.30 uur weer de laatste bingo dit seizoen in de Reuselhof. Wij hopen op een grote opkomst. We spreken af dat U met zijn allen komt, en wij voor koffie en mooie prijzen zullen zorgen. En maken er op deze manier een leuke gezellige avond van. Groetjes Bep en Diny. Zoals ieder jaar kunt U ook nu weer deelnemen aan de zomeravondbridge in Moergestel. We beginnen op donderdagavond 18 mei a.s. om 19.45 uur in de Roozendries. Gelieve tijdig aan wezig te zijn. Dit gaat zo door, elke donderdag om de 14 dagen telkens om 19.45 uur. De verdere data zijn 1 juni, 15 juni, 29 juni, 13 juli, 27 juli, 10 augustus en 24 augustus. Voor de kosten hoeft u het niet te laten, want voor 1.50 euro bent u een avond onder de pannen. Ook elke maandagmiddag kunt U bij ons terecht, op de vrije bridge-inloop. We beginnen dan om 13.30 uur. Gelieve dan om 13.15 uur aan wezig te zijn. Hebt U op maandagmiddag geen partner? .Geen probleem, wij zorgen er voor. Voor evt. verdere informatie 513 2533. De drie reuzen van Oisterwijk (Peer Paroel), Moergestel (Gèèselse Ermelindis) en Heukelom (Heukelomse Mie) zijn officieel uitgenodigd voor een groot cultureel evenement in Québec in Canada. De uitnodiging is onlangs gedaan tijdens een internationaal reuzentreffen in Steenvoorde in het noordwesten van Frankrijk. Het bestuur van de Stichting Reuzengilde heeft inmiddels al besloten de uitnodiging te aanvaar den. Dit betekent dat de drie reuzen in het gezelschap van de reuzengroep van rond de 60 personen (inclusief muziekgroep FC NOTT) in augustus 2008 de grote plas oversteken. In 2008 viert Québec het feit dat de stad 400 jaar geleden is gesticht. Dat wordt groots bekende artiesten op. Met deze show geeft de bank haar leden en klanten niet alleen een unieke avond cadeau. Maar zij biedt ook een professioneel podium aan de talenten die graag een carrière in de muziek- of danswereld voor ogen hebben. Er zijn nog kaarten beschikbaar voor zondag middag en -avond. Klanten van de bank kun nen, op vertoon van hun Rabobankpas, een gratis toegangskaartje ophalen aan de recepties van de kantoren in Diessen, Hilvarenbeek, Moergestel en Oisterwijk. De volgende talenten doen mee aan de show: Anne Klerks, Carmen Danen, Dorien van Kalmthout, Eelko van Leest, Elkie Broers, Frédérique Arnold, Jan Coppens, Jan Pasmans, Jody van Liempd, Jos Kooien, Kim Beiten, Leon van Bijsterveldt, Linda Stillekens, Marjolein Verhoeven, Punt Uit (Corné Marsé, Robbert-Jan IJzendoorn en Rien Groenland), Serge Habiyaremye en Wil Hendrikx. Dansschool Robben en The Singing Pearls leveren ook een bijdrage aan de show. SOCIAAL CULTURELE DAG GOIRLE Op donderdag 20 april 2006 werd er weer een Sociaal Culturele Dag gehouden voor senioren te Goirle. Dit elk jaar terugkerend evenement werd, met ondersteuning van de K.B.O. Moergestel, georganiseerd door de K.B.O. te Goirle. Het thema voor deze viering was: ’’Folklore en Nostalgie.” Om 9.30 uur werd aangevangen met een Plechtige Heilige Mis in de kerk van H. Johannes Onthoofding te Goirle, waarin pas toor Martin van Zutphen ons voorging. De gezangen tijdens deze dienst werden verzorgd door het gemengd koor St. Caecilia uit Goirle.. Na de viering werden de senioren in het Jan van Besouwhuis onthaald op koffie met het tradi tionele K.B.O.-gebakje. Achtereenvolgens werd er gesproken door dagvoorzitter Frans Jochems, Jef van de Lisdonk, voorziter K.B.O. Goirle, kringvoorzitter Jos Schoenmakers en burge meester Rijsdorp uit Goirle. Nadat de dagvoorzitter de burgemeester had bedankt voor haar goede woorden, kondigde hij een optreden van Huub Hermans aan, met als titel: Ik zéé n Kéénd van Ceese. Een optre den met veel humor en nostagie, waarbij er veel gelachen werd. Om 12.30 uur stond er een overheerlijk brood jes buffet klaar. Na het buffet was er nog volop gelegenheid om even bij te praten, of om oude of nieuwe kennissen te begroeten. Daarna was er een optreden van ’’Goeien Aord,” met Elckerlijc speelliederen. Er werd met een zeer grote verscheidenheid aan muziekinstru menten, zoal: de gitaar, een Kempische doedel zak, harmonica, klarinet, draaiorgeltje, fluit, draailier, allerlei nostalgische liedjes gespeeld en gezongen, waarbij zo nu en dan uit volle borst werd meegezongen door de genodigden. Al met al een gezellige boel! Na de middagpauze was er een optreden van de volksdansgroep :”De Happy Dancers,” uit Goirle die alle lof verdienden voor hun dans kwaliteiten. En die de aanwezigen zelfs zo ver wisten te krijgen, dat ze onder de slogan: ’’Bewegen moet!” meededen aan een stukje ochtendgymnastiek in de middag! Later was er nog een optreden van de huisarts Jan van Eijck, met een uiteenzetting over de vroegere dorpdokter. Om ruim 16.30 uur werd de dag beëindigd door kringvoorzitter Jos Schoenmakers met de woorden: Allemaal bedankt voor deze zeer geslaagde dagtot ziens en wel thuis. Tenslotte bedankte de dagvoorzitter Frans Jochems alle aanwezigen voor hun komst en in het bijzonder alle personen die een bijdrage had den geleverd aan het slagen van deze fijne dag. C.B. Het hoogtepunt van het 100-jarig bestaan van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk nadert. In het weekend van 13 en 14 mei vindt er een uniek muziekevenement plaats in de Racket club in Oisterwijk. Talenten uit Diessen, Hilvarenbeek, Moergestel en Oisterwijk heb ben onder begeleiding van professionele zan gers, dansers en musici keihard gerepeteerd om voor leden en klanten van de bank een geweldige show neer te zetten. Op zaterdagmid dag zijn er twee speciale kindershows, een met Bart Bosch en Nol Havens en de andere met Bart Bosch en Chlpz. Over het totale weekend worden meer dan 5.000 mensen verwacht. Tijdens de Goed voor Talent show passeren diverse zang- en dansnummers de revue. Er worden nummers gezongen uit musicals als Annie, Cabaret en Moulin Rouge, maar ook van artiesten als Anouk, Gloria Estefan, Phil Collins, Cher, Kate Winslet en Tom Jones. Er wordt ook gerapt en gedanst, zoals streetdance, breakdan ce en ballroom- en latin a la Dancing with the Stars. Alles wordt uitgevoerd door onze loka le talenten. Daarnaast treden er ook nationaal Graag willen wij u dankzeggen voor de vele blijken van belangstelling bij gelegenheid van ons 50-jarig huwelijksfeest. De vele attenties in de vorm van bloemen, kaarten, enveloppen en cadeaus hebben ons aangenaam verrast! Aan iedereen dan ook langs deze weg: hartelijk bedankt voor de onvergetelijke dagen! De reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom traden onlangs op in het Franse Steenvoorde. Daar hadden ze een ontmoeting met onder meer deze unieke reuzen uit het Afrikaanse land Bourquina Faso. Als in 2010 opnieuw een reuzenfestival in de gemeente Oisterwijk wordt gehouden, komen ook deze reu zen over. De traditionele Jaarmarkt kende afgelopen zondag een sfeervol verloop. Dankzij het fraaie zomerweer zaten de terrassen lekker vol en was het gezellig vertoeven op de markt. Sportievelingen waagden zich aan het ‘spijkerbroekhangen’, georganiseerd door ’n vijftal jeugdleden van Scouting St. Jan die iets extra’s willen bijverdienen voor de Wereld Jamboree waaraan ze deelnemen in Engeland 2008. Eopbrenastl I voorde I UOTLd j Mijl tr I F gv \V K.B.O. AFDELING MOERGESTEL In de gemeente oisterwijk PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 10 MEI 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3