moorman U wilt nóg meer om te kiezen? WILDnacht Geslaagde Skeelertocht tijdens Koninginnedag Expositie Vogels kijken in Oisterwijk Stadswandeling Oisterwijk Zaterdag 6 mei Student aan de slag bij Café de Brouwer Spijkerbroekhangen op Jaarmarkt tok. Oisterwijkseweg 43 - Moergestel - Tel. 513 2268 - E-mail: buro76@planet.nl AUTOMOBIELBEDRIJF Dan is er altijd nog de mogelijkheid uw eigen kaartje te ontwerpen (met foto of tekening bijvoorbeeld) of om dat samen met ons te doen... Het mooiste dat u kunt krijgen verdient toch ook het mooiste? Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Stichti ng Welzijn Ouderen den ronden. Op vertoon van deze oorkonde ont vingen de deelnemers bovendien een drankje van de horecagelegenheid waar zij gestart waren. Vrijdag 12 mei zal “The Budget Bar” van start gaan en zondag 21 mei “Het Brouwer Partycafé”. Door het verspreiden van flyers en posters door Moergestel en het plaatsen van advertenties wordt bekendheid gegeven aan deze avonden. Maar vooral door mond tot mond reclame zullen deze avonden hopelijk uitgroeien tot een groot succes waarmee de opdracht van Bart geslaagd zou zijn. Hallo, wij gaan naar de Wereldjamboree en houden daarvoor een actie op de jaarmarkt van 7 mei a.s. Deze actie is leuk voor zowel jong en oud, want we gaan Spijkerbroekhangen. Wie houdt dit het langste vol? Voor het geval u ons wilt steunen zonder mee te hangen aan onze spijkerbroeken dan mag u ons uiteraard ook zo een bijdrage geven. Tot ziens op de jaarmarkt! Groeten van Maik, Koen, Marloes, Inge en Christy Vanaf zaterdag 22 april tot zaterdag 3 juni exposeert Hans Peeters in het Bezoekerscentrum Oisterwijk. De expo sitie bestaat uit aquarellen van kenmer kende vogelsoorten van de Kampina en de Oisterwijkse bossen en vennen. De expositie is gratis te bezoeken tijdens de ope ningstijden van het bezoekerscentrum. Het centrum is elke dag geopend van 10.00 uur tot 17.00 behalve op maandag. DE NATUUR IN HET PIKKEDONKER! Hou je van spanning en enge verhalen in het donker? Wil je graag weten wat er ’s nachts alle maal gebeurt in het bos? Ga dan mee op een nachtwandeling in de Oisterwijkse bossen. In de schemer, aan het begin van de avond ont dek je de vleermuizen met behulp van een bat- detector. Later, als het echt donker wordt komen de nachtvlinders en bosuilen de rust ver storen. Samen observeren we de zeer speciale natuur in het gebied en ontdekken jullie de geheimen van flora en fauna in de nacht. Geen spook- of griezeltocht in het donker, wel een onvergetelijk nachtelijk avontuur. Laat je zaklantaarn maar thuis, wij zorgen dat het kampvuurtje voldoende licht geeft. Ouders mogen ook deelnemen aan deze WILDnacht. Op zondag 7 mei a.s. is er een cultuurhistori sche stadswandeling door het centrum van Oisterwijk o.l.v. van een gids van de Heemkundekring "De Kleine Meijerij". Er wordt er om 10.30 uur gestart vanaf Tiliander, ingang Lindeplein. Gids is Nico Haneveld. De wandeling duurt ongeveer 2 uur en eindigt met een kopje koffie/thee. Kosten 3,00 per deelnemer (incl. koffie/thee). Inlichtingen: Bernard Bekkers 521 2766. EXPOSITIE VAN HANS PEETERS Als in het voorjaar de natuur weer tot leven komt, roept die om aandacht. Zo ook de schil derijen van de in Brabant geboren Hans Peeters. Hij schildert pas enkele jaren, maar heeft nu al zijn zesde expositie. Zijn aquarellen geven sfeervolle portretten weer van vogels, zoals steenuil, ijsvogel en blauwborst. Maar ook typi sche bosbewoners, als spechten, boomklever en buizerd ontbreken niet. Hij is aangesloten bij een groep van Nederlandse natuurkunstenaars, WildLife-Art genaamd. Vanaf zijn tien jaar trekt Hans Peeters door de Brabantse natuur. Het begon met tochtjes in de bossen en weilanden rondom Dongen. Daar zag hij zijn eerste ransuil en trof er destijds nog broedende grutto’s aan. Vanaf die tijd spelen vogels een belangrijke rol in zijn leven. “Ik kan me geen leven zonder vogels voorstellen.” Jarenlang was hij bestuurslid van de natuur- vereniging ‘Ken en Geniet’ en ving hij vogel vangers en stropers bij de politie Tilburg. Tegenwoordig is hij persvoorlichter bij Vogelbescherming Nederland. Iedere twee weken verschijnt er een natuurreportage in dagblad De Telegraaf van hem en geregeld schrijft hij over vogels in Buitenleven en Grasduinen. Een expositie over vogels van de Kampina en Oisterwijkse bossen kon niet uit blijven. De organisatie wil graag de volgende personen en bedrijven hartelijk danken voor hun bijdra ge aan het slagen van de vijfde Oranje- Skeelertocht: de vrijwilligers die zorgden voor de bemensing van de stempelposten en het beveiligen van de kruisingen, beide horecabe drijven voor de gastvrijheid en de drankjes voor de deelnemers, Inno van den Heuvel voor het prachtige ontwerp van de oorkondes en Yvonne Post voor het printen van de oorkon des. Op zaterdagavond 6 mei is er in bezoe kerscentrum Oisterwijk een unieke WILDnacht voor kinderen van 8 t/m 16 jaar. De WILDnacht begint om 21.00 uur en duurt ongeveer 2 uur. Het belooft een spannende ontdekkingsreis te wor den in het donker. Samen gaan jullie op zoek naar de vleermuizen en nachtvlin ders. Kom meedoen en ontdek het nachtleven in de natuur. Je kunt vanaf nu een plaats reserveren, dus ben er snel bij (tel. 521 9209)!. De kosten voor deze middag bedragen 4,- voor leden van de Wildzoekers of Natuurmonumenten, niet-leden betalen €5,-. i.s.m. Geef Elkaar De Hand Maria viering 11 mei Vorige week meldden wij u dat we op donder dag 11 mei naar Spoordonk zullen gaan voor de jaarlijkse Mariaviering. In dat bericht ver gaten wij een vertrektijd af te spreken voor hen die gezamenlijk met de fiets daar naar toe wil len komen. Wij stellen voor dat de fietsers op het St. Jansplein verzamelen en daar vandaan om 13.00 uur vertrekken. Wél moéten zij zich ook opgeven bij Corry de Jong, Gina Smits of Jaqueline Vis in verband met het aantal perso nen voor de koffie. Bij Café de Brouwer is Bart Claassen, student Small Business Retail Management aan de Fontys HEAO in Eindhoven, bezig met het uitvoeren van een aantal prak tijkopdrachten. Hij gaat avonden organiseren zodat ‘uitgaan in Moergestel wat levendiger wordt’ aldus Bart. Op vrijdag is over het algemeen niet veel te doen voor de plaatselijke jeugd in Moergestel terwijl er genoeg jongeren zijn die graag op stap gaan in hun eigen dorp. ‘Sinds het verdwijnen van, de in heel Midden-Brabant bekende, Den Boogaard viel er voor deze groep een groot gat’. Dit is de reden dat er op vrijdag eens in de twee weken een avond georganiseerd wordt Voor de jeugd vanaf 16 jaar. Deze avond gaat “The Budget Bar” heten. Bier, wijn en fris kosten dan namelijk maar €1,25. Zo houdt café de Brouwer rekening met het beperkte budget waarmee de jongeren op stap gaan. Op zondag is “Het Brouwer Partycafé” aan de beurt. ‘Eens in de twee weken zal het dan echt feest worden in de skihut van de Brouwer. Veel muziekstijlen zullen aan bod komen zoals Nederlandstalig, top 40,70’s, 80’s, 90’s en disco. Kortom voor ieders wat wils’. Bart richt zich op zondag op een wat ouder publiek dan op vrij dag, namelijk, jongeren van 18 tot 30 jaar. Verder gaat hij zich bezig houden met de actie “Amstel Cash Café”, waarbij groepen op hun eigen ludieke wijze een leuk bedrag kunnen cas- hen. Ook het WK, 30+ avonden en een aan tal taken op het gebied van management beho ren tot zijn praktijkopdrachten. Ondanks de slechte weersvoorspellingen bleef het op de ochtend van Koninginnedag droog. Dit betekende dat de door Schaatsclub “De Vennen” in samenwerking met het Oranje- comité Moergestel georganiseerde skeeler tocht gewoon door kon gaan. Waarschijnlijk door het koude weer was de belangstelling dit jaar met 58 deelnemers wat kleiner dan voor gaande jaren. Om 9.30 uur werd gestart bij ’t Stokske en het Kleijn Speyck (speciaal voor de deelnemers uit Oisterwijk) voor de eerste ronde over 4,5 km. De deelnemers reden deze ronde in eigen tempo en als zij nog energie over had den konden zij doorgaan voor nog een aantal ronden. Na afloop ontvingen zij een oorkon de met daarop hun naam en het aantal gere- 1 K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013)513 2268 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! In de gemeente oisterwijk PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 3 MEI 2006 ■g.aby WorLd

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7