Zilveren legpenning voor Jan Oerlemans Het is tijd voor Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk Kandidaten aanmelden voor de Moergestelse vrijwilligersprijs RE/MAX g Talenten uit ons werkgebied treden samen op met nationaal bekende artiesten onder leiding van een professioneel orkest. De afgelopen weken is hiervoor keihard gerepeteerd en dat zal tijdens deze wervelende show te zien en te horen zijn. Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk bestaat 100 jaar en organiseert daarom op 13 en 14 mei een unieke show met zang en dans, in de Racketclub in Oisterwijk. Leden van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk hebben als eerste de gelegenheid gekregen om de gratis entreekaarten te reserveren. Voor de 2 voorstellingen op zondag (aanvang 14.00 en 20.00 uur) zijn nog kaarten beschikbaar. Daarom kunnen alle klanten -op vertoon van hun Rabo- bankpas- kaarten verkrijgen aan de recepties van onze kantoren. Kom dus snel langs (op op) en beleef deze feestelijke en weergaloze show! Ermelindis-beeldje wordt op 23 juni uitgereikt DRUKKE BAAN In zijn wethouderstijd heeft hij zich verdien stelijk gemaakt op een groot aantal zaken die met de financiën van de gemeente te maken hadden. Dit had hem wel toevertrouwd want in zijn burgerfunctie behartigde hij voor een grote internationale bankinstelling ook hoofd zakelijk financiële zaken. Tevens had hij in zijn Na vier jaren komt er een einde aan de bestuur lijke loopbaan van Jan Oerlemans als wethou der in het College van de Gemeente Oisterwijk. De verkiezingen hebben een andere uitslag gegeven zodat de coalitiebesprekingen ook een ander College konden brengen. Dat is dan ook gebeurd en Gemeente Belangen zit de komen de vier jaren niet in het College van Burgemeester en Wethouders. Omdat hij zich alleen als wethouderskandidaat beschikbaar had gesteld gaat Jan Oerlemans het College dus verlaten en zal minstens voor vier jaren de vorderingen van het Gemeentebestuur met een kritische blik kunnen volgen vanachter zijn privé bureaustoel en niet vanuit de raads- bankjes. Geheel afscheid nemen van de poli tiek zal hij zeker niet doen. portefeuille ook een gedeelte van sociale zaken, zorg, ouderenproef, recreatie en sport. En dit is dan nog maar een gedeelte van de taken geweest van de afgelopen 4 jaren als wethou der en de jaren daarvoor als raadslid. Wel zegt hij node afscheid te hebben genomen van het College en dat hij nu zonder baan zit zal wel wennen zijn. Het drukke gedoe en dat 24 uur per dag is nu geheel weggevallen. Maar gezien zijn inzet moet het hem zeker lukken iets anders te gaan doen. gersprijs is dan ook ‘De Moergestelse Reus’. De idee daarachter is dat een vrijwilliger, net als een reus, met kop en schouders boven de rest van de samenleving uitsteekt. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een eer betoon aan alle vrijwilligers, die steeds belang- rijker worden, maar van wie er steeds minder zijn. Deze dorpsgenoten verdienen het om eens per jaar in de schijnwerpers te worden gezet. Dat gebeurt door middel van de verkie zing van de vrijwilliger van het jaar. De jurering wordt gedaan door een onafhan kelijke jury van betrokken Moergestelnaren onder voorzitterschap van Hennie van Schooten (voorzitter Stichting WieKentKunst). De jury wordt gevormd door Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Maarten Lapien, Frans van der Poel, Jan van Dijk en Marieke van Kerkoerle-Vugts. Samen vormen zij een mooie dwarsdoorsnede van de Moergestelse samenleving. Aanmelden gaat eenvoudig. Het beste is om even contact op te nemen met Hennie van Schooten, telefoon 513 3072. Aanmelden kan ook per brief (D’n Duyp 41) of per e-mail (hennievanschooten@home.nl). 3 AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR.. De jaarlijkse Moergestelse vrijwilli gersprijs (2005) wordt weer uitgereikt op vrijdagavond 23 juni. Dat gebeurt in de aula van Stanislaus tijdens de opening van het jaarlijks evenement van Wie KentKunst. Voor de Moergeselse vrij willigersprijs kunnen nog tot 31 mei kandidaten worden aangemeld. De Moergestelse vrijwilligersprijs wordt voor de zesde keer toegekend. De vijf eerdere win naars waren Eddie Hurkmans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denissen- van de Wouw en vorig jaar de Kerkhofgroep. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een gemeentelijke prijs. Het initiatief is destijds genomen door de Stichting WieKentKunst. Later is deze geste aan de vrijwilligers overge nomen door de gemeente. Nu zijn er vrijwil- ligersprijzen voor alle drie de kernen: Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Elke kern heeft een eigen jury, een eigen prijs winnaar, een eigen uitreiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar een bronzen beeldje dat de reuzin Ermelindis voor stelt. De volledige benaming van de vrijwilli- y^****^ Ons zelfstandig ondernemerschap garandeert u: ZILVEREN LEGPENNING Na afloop van zij n laatste raadsvergadering als wethouder is hem op 20 april jl. door Burgemeester Drs. Ivo Kortmann de hem toe gekende Gemeentelijke Onderscheiding, de Zilveren Legpenning met draagspeld uitge reikt. Uiteraard deelde zijn echtgenote Mieke ook in de feestvreugde. Toen wij hem een paar dagen later bezochten was hij al weer druk bezig met het proberen een andere job te vin den want hij is volgens hem nog te jong om alleen maar huiselijke - en tuinwerkzaamhe den te gaan doen. Hb F PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 3 MEI 2006 I Redactie 'Moergestel-Nieuws' en Buro '76 Wij zijn op zoek naar diverse twee-onder-een-kap woningen. makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl >x Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 1. Maximale service. 2. Hoge kwaliteit van dienstverlening. 3. Geen 9-5 mentaliteit. 4. Enthousiaste makelaars. 5. Betrokkenheid met onze opdrachtgevers.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5