s Jan en Cor Wolfs vieren gouden feest 00 55 80 KLONTJES- MIKJE 4 KAAS-UIEN BROODJES 4 PARIJSE BOLLEN TUM ^SCHEPEW> Zondag 7 mei Jaarmarkt p Aphrodite BAKKERIJ KOUWENBERG •h ScfiCcCerw erfen Al 18 jaar genieten van de vrije tijd... WK voetbal ook in ‘Moergestel-Nieuws’ Van 10.00 tot 17.00 uur M.O. y JAN WOLFS Jan werd geboren op 5 februari 1928 aan de Vinkenberg. Was het destijds nr. C214, nu is het nr. 16. Jan groeide op in een boerengezin als de oudste van acht kinderen. Dat zouden er tien geweest zijn als niet twee van hen vroegtijdig kwamen te overlijden. Vader Wolfs had ’n gemengd boerenbedrijf. Jan bezocht uiteraard de bewaarschool en de lagere school (7 klassen). Hij had echter ’n hekel aan school; met de broeders had hij niet zoveel op... Nee, Jan was veel liever thuis om te helpen op de boerderij. Dat deed hij dan ook zoveel als het kon, en voor al de grote vakantie was voor hem ’n groot feest. Dat betekende immers ’n hele tijd weg van school, temeer ook omdat de boeren destijds extra verlof voor hun kinderen konden krijgen zodat die thuis mee konden helpen oogsten. Het was na Jan’s schoolperiode dus niet zo moeilijk in te vullen wat hij zou gaan doen. Tot 1948 bleef Goed idee, bij koffie of thee! hij thuis werken, daarna verkaste hij toch naar de Boerenbond. Samen met Piet Ketelaars runde hij in de beginperiode het ‘pakhuis’ (’t welbekende Stoom aan het Rootven). Dagelijks maakte hij het tochtje met de fiets door d’n Hippelpad tot aan 1954. Toen werd de nieuwe Boerenbond aan de Schoolstraat betrokken. Daar bleef hij tot aan 1988 en na 40 trouwe dienstjaren mocht Jan gebruik gaan maken van de Vut-regeling. Hij had toen drie generaties Jonkers als zaakvoerder meegemaakt: Jan, Janus en Jan. Vooral de beginjaren was het zwaar werk, zei Jan. Op den duur is het allemaal geau tomatiseerd, maar voor die tijd was het allemaal nog handwerk. Vooral het kalizout en de kolen die (met de schop!) gehaald moesten worden uit treinwagons in Öisterwijk en weer met paarden- wagens vervoerd moest worden. Voordat er echter de nieuwbouw in de Schoolstraat stond moest Jan vaak met de bak fiets het dorp in om bestellingen thuis te bren gen. Dat kwam ook nog eens door het feit dat veel burgers voer en zo kwamen kopen. In late re jaren ging de Boerenbond zich meer en meer toeleggen op het gezinsleven op de boerderij, maar ook voor de ‘gewone’ burger. Veel gezin nen hielden thuis achter in ’n hok nog ’n var ken. Dat was in de winter ’n welkome voedsel bron voor de vaak grote gezinnen. Jan denkt echter met veel plezier aan zijn tijd bij de Boerenbond en bekent dat hij er onge looflijk veel mensen door heeft leren kennen. Daar geniet hij nog dagelijks van... COR TIMMERMANS Cor werd geboren op 19 november 1931 aan de Kromstraat 2 in Hilvarenbeek. Het ouderlijk huis (eveneens een boerderij) staat er nog en wordt nu bewoond door een broer van Cor. Het gezin Timmermans bestond uit zes kinde ren. Cor was de derde in de rij en zij bezocht de bewaarschool en de lagere school (nu Adrianusschool) in Hilvarenbeek. Het laatste jaar lagere school deed ze de gebruikelijke naai- Op dit moment is Jan nog druk met de werk zaamheden in eigen tuin. Er ligt een grote moestuin en een groot gazon, hij houdt kippen en is hij ook graag te vinden in zijn bloemen kas. Daarnaast fietsen ze samen veel of kunt u ze ’s winters minstens twee keer in de week zien wandelen. Cor heeft daarbij natuurlijk nog de zorg over het huishouden en mag ze graag ach ter de naaimachine zitten. Zoal al verteld vieren ze op maandag 8 mei hun gouden feest. Die feestelijke dag wordt om 11.00 uur begonnen met een H. Mis in onze parochiekerk en ’s avonds is er van 17.30 tot 19.00 uur een receptie in Partyboerderij 't Draaiboompje. Graag wensen we Jan en Cor, samen met kinderen en kleinkinderen, een heel fijne dag toe en we gunnen ze van harte dat ze samen nog vele jaren mogen genieten. Van harte proficiat! {if IHuidverzorgingsinstituut KENNISMAKING Jan en Cor kenden elkaar heel oppervlakkig voordat het moment daar was dat ‘de vonk’ let terlijk oversloeg. Het was op de zondag van Diessense kermis in 1952 in een danstent. De kermissen was trouwens vrijwel het enige ver tier dat men in die tijd had. Verder waren er geen of weinig uitjes. Het was dus dat na die zondag het tweetal vaker met elkaar afsprak. In het begin alleen nog maar op de zondag, later kwa men daar de zaterdag en woensdag bij. Jan heeft de tocht naar Hilvarenbeek vaak gemaakt, vertelt hij. ‘Weer of geen weer’, trok hij door de Molenakker (toen nog zandweg) of over de ‘kenderkoppen’ van de Heuvelstraat. De verkering resulteerde uiteindelijk in hun huwelijk. Dat werd gesloten op 8 mei 1956 in het gemeentehuis van Hilvarenbeek, en amper ’n half uurtje later in de kerk van St. Petrus Banden. Men had er toen in de vroege ochtend al ’n H. Mis opzitten, want, zoals in die tijd gebruikelijk, was er ’s morgens eerst ’n misvie ring waarin de overleden familieleden werden herdacht. Het huwelijksfeest, dat twee dagen duurde, vond plaats bij de bruid thuis. Na het feest begaf het prille echtpaar zich naar hun huisadres aan de Vinkenberg 19 in Moergestel. Vader Wolfs had die boerderij kort tevoren gekocht en later werd die door de broer van Jan over genomen. In oktober 1962 betrokken Jan en Cor het door henzelf gebouwde huis waarin ze nu nog wonen: Schoolstraat 69A. Samen krijgen ze vier kinderen: drie dochters en een zoon. Die zorgden op hun beurt weer voor 13 kleinkin deren. Vooral op de zondag betekent dat een druk ‘open huis’. Met veel plezier trouwens kijken ze daar elke week weer naar uit. Ze wonen er nog steeds heel graag. ‘Want’, zegt Jan, ‘ze worden hier allemaal oud in de buurt’. Daarna somt hij de gouden bruiloften op die alle directe buren hebben mogen beleven: Willem Kwinten, Sjef de Laat, Harrie Wolfs en nu dus zijzelf. VANDAAG DE DAG Voordat Jan en Cor hun huidige bezigheden ver tellen moeten we met de gouden bruidegom toch nog even terug in de tijd. Jan heeft nl., naast zijn dagelijkse werkzaamheden, niet bepaald stil gezeten. Zo was hij secretaris/penningmeester van de zgn. Gezinszorg; 15 jaar lang was hij bestuurslid van de harmonie; 24 jaar lid van de Raad van Toezicht van de Rabobank, waarvan 15 jaar als voorzitter; hij was voorzitter van de Pluimveehoudersbond; penningmeester van de Werktuigencoöperatie; 25 jaar bestuurslid van het St. Nicolaascomité; vele jaren collec tant in de kerk en op dit moment maakt hij nog deel uit van de zgn. Kerkhofgroep. cursus. Dat was min of meer de gewoonte voor alle meisjes. Naaien en verstellen van kleding moest men immers goed onder de knie hebben. Op 14-jarige leeftijd kwam Cor van school en ging thuis werken op de boerderij en in het gezin. Vaak betrof het ook zwaar werk, want ook de meisjes moesten in de oogsttijd mee het land op en werkdagen van 12 uren of meer waren niet vreemd. Menigmaal heeft ze ook bij andere gezinnen de hand uit de mouwen gesto ken om er een handje te gaan helpen. In amper ’n maand tijd hebben we het genoegen gehad om u ’n viertal echtparen voor te stellen die hun gouden huwelijksfeest mogen vieren. Deze week komt die eer toe aan Jan Wolfs en Cor Timmermans. Uiteraard 50 jaar getrouwd en wonen de aan de Schoolstraat 69A. Menig Moergestelnaar zal Jan ongetwijfeld kennen als de man die bij de Boerenbond werkte en gezeten achter zijn bureau de bestel- bonnetjes uitschreef. Althans, zo herinneren wij hem ons. Maar er is natuurlijk nog veel meer te vertellen over 50 jaar samenzijn... Verkoop - reparatie - verhuur Kerkstraat 21. Öisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl a.s. Zondag is het weer zover: de Moer- gestelse jaarmarkt. Nog altijd een van de eerste jaarmarkten van het seizoen en ook een van de drukste. U kunt snuffelen op meer dan 200 kramen met een gevarieerd aanbod en ook de standwerkers zijn weer van de partij. Tevens is er een kindermarkt met tweedehands speelgoed en zijn er een aantal kinderattracties opgesteld. Tijdens uw bezoek is het bovendien goed vertoe ven op een van de gezellige terrassen die zich aan de markt bevinden. Zoals altijd wordt de markt ook deze 29e keer door C.V. De Dorstvlegels georga niseerd. Zij zorgen voor de op- en afbouw, het toezicht bij het parkeren en zijn op die dag het aanspreekpunt voor de markt kooplieden. H Heeft u al kaartjes voor Goed voor Talent? Adverteerders opgelet! Woensdag 31 mei komt ‘Moerstel-Nieuws’ met in het hart van de krant het speelsche ma van de wereldkampioenschap voetbal in Duitsland. Dit uitneembare speelschema wordt full color uitgevoerd en biedt aan ‘n achttal bedrijven de kans om zich op ‘n spe ciale manier te presenteren. Interesse om ook uw bedrijf via het speelschema te promoten? Neem dan eens contact met ons op: buro76@planet.nl en wij vertellen u de mogelijkheden. Schoolstraat 5 me Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 3 MEI 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1377 L 'b' bËraËSR Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk Telefoon 013-5424177 44 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel .tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl I ^4? Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER WjRb p I luiuwituiyniyoinouu. Kijk op pagina 5 voor meer informatie! MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1