Schoonmaak beelden kerk Skeeleren voor de hele familie tijdens Koninginnedag Moergestels project krijgt mogelijk een provinciaal vervolg Het unieke project Moergestel Filmt krijgt mogelijk een provinciaal vervolg. Momenteel vinden de eerste gesprekken plaats om het inzamelen van particu lier filmmateriaal in heel Brabant te gaan organiseren. In Moergestel zelf kan dit project van WieKentKunst en MTV al niet meer stuk. Terwijl nog steeds men sen filmpjes aandragen, zijn er al duizend ingeleverd. VIDO Hij is weer actief! Showband Taxandria organiseert Taptoe Oisterwijk Het is alweer een paar weken geleden dat de Stempelpost (foto 2005) Op Koninginnedag (dit jaar zaterdag 29 april) zal Schaatsclub “De Vennen” in samenwer king met het Oranjecomité Moergestel een skeelertocht voor de hele familie organiseren. Tussen 9.30 en 10.30 uur kan er op 2 plaatsen gestart worden: bij café ’t Stokske aan de Zandstraat in Moergestel en bij restaurant het kerk door een grote groep vrijwilligers werd schoongemaakt. Sindsdien ziet de kerk er weer piekfijn uit. Als enigszins verlate actie zorgde op maandag 10 april Jaap Drubbel ook weer voor het onder houd van de houten beelden: afstoffen en in de was zetten met zuivere bijenwas. gedaan zal zijn om van een fijne muziekavond te genieten. Er zal een tribune geplaatst wor den met 400 zitplaatsen waarvoor kaarten a 7,50 verkrijgbaar zijn. Verder zijn er over het hele terrein voldoende gratis staanplaatsen. Een zeer grote trekker op deze Taptoe zal Drumfanfare Exempel zijn, dat in 2001 en 2005 twee keer een gouden medaille behaalde op het WMC in Kerkrade, en bovendien ook nog twee keer Nederlands kampioen in hun klasse wist te worden. Reden te meer om zaterdag 3 juni een bezoek te brengen aan Taptoe Oisterwijk. Meer informatie over Taptoe Oisterwijk op onze website www.showbandtaxandria/taptoe.nl Koninginnedag Op zaterdag 29 april om 11.00 uur gaat door Showband Taxandria traditiegetrouw een muzi kale groet gebracht worden aan verzorgingshuis De Vloet. Om 12.00 volgt een aubade aan de gedecoreerden van Oisterwijk bij het Gemeentehuis, en tenslotte zal om 13.00 uur, samen met Jong Taxandria de optocht met ver sierde fietsen begeleid worden. (Vrouwen in de overgang) Behoefte aan een luisterend oor? Iedere eerste en derde woensdag van de maand kun je bij ons binnenlopen voor een praatje met een kop koffie of thee. Ervaringsdeskundigen luisteren en praten met je over uiteenlopende zaken.Ook bestaat er de mogelijkheid om je op te geven voor een gespreksgroep, 12 keer voor 40 euro. De komende inloopochtend is woensdag 3 mei 2006 van 09,30 uur tot 10.30 uur. Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164, 5014'EG Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 06 - 48316923, of per e-mail vidotilburg@planet.nl Je kunt ook onze web site bekijken www.home.zonnet.nl/vidotilburg Duizend filmpjes ingezameld via Moergestel Filmt Kleijn Speyck, Bosweg 140 te Oisterwijk. De inschrijving is geopend vanaf 9.15 uur. Er zal een parcours van 4,5 kilometer worden uitge zet dat door de deelnemers in eigen tempo tot uiterlijk 11.30 uur één of meerdere keren kan worden afgelegd. Elke ronde moet er worden gestempeld en voor Mensen let op! De pannenverkoper is weer actief in en om Moergestel. Hij heeft het voornamelijk voorzien op 55-plussers. Hij zegt dat hij van Solingen uit Zeist is (daar heeft hij ook een visitekaartje van) en dat hij binnenkort met pensioen gaat en dat u zijn laatste set pannen/bestek of iets dergelijks kunt kopen (u kunt vrij veel afdingen). Verder meldt hij dat hij zojuist bij slagerij Ketelaars veel spullen heeft afgeleverd. Dit is absoluut niet waar! Deze meneer dient aan gepakt te worden, en dat kan alleen met uw hulp. Deze meneer rijdt in een Nissan, heeft een "stads-uiterlijk", rond gezicht met bril. Komt deze verkoper bij u op "de dam" rij den, noteer dan a.u.b. het kentekennum- mer van zijn auto en probeer zijn visite kaartje te bemachtigen. Deze gegevens heel graag doorgeven aan: slagerij Ketelaars, tel. 013 -5131262 zo kunnen wij ervoor zorgen dat hij zijn on-eerlijke verkoop staakt. Alvast bedankt! Dat enorme aantal noemt Ed Hurkmans. Hij is leider van Moergestel Filmt waarin MTV en WieKentKunst eendrachtig samenwerken. Voor MTV is dit een van de jubileumactivitei ten in het kader van het 25-jarig bestaan. WieKentKunst is er bij betrokken omdat deze stichting zich onder meer sterk maakt voor het Moergestels erfgoed. Dat dit erfgoed onder meer uit een ontzaglij ke hoeveelheid filmpjes bestaat is inmiddels wel duidelijk geworden. Het gaat dan niet alleen om de aantallen, maar even zo goed om de inhoud van de filmpjes. Ed Hurkmans (van MTV) struikelt zowat over zijn woorden als hij ver telt en laat zien wat het in januari begonnen project tot op heden heeft opgeleverd. De nadruk ligt inderdaad op ‘zien’ omdat de filmpjes de kijker mee terugnemen in de tijd. De meeste ingeleverd filmpjes zijn ontstaan in de jaren ’70. Er zijn ook genoeg uitschieters naar de tijd daarvoor. Filmpjes uit de jaren ’80 zijn schaarser. In de jaren ’70 is Moergestel sterk gaan veranderen. Dat maakt het bekijken en bewaren van de filmpjes zo boeiend en belang rijk. Het project voorziet er in dat het belangrijkste filmmateriaal zal worden bewaard in het Regionaal Historisch Archief in Tilburg en in de Brabant Collectie van de Universiteit van Tilburg. Dit garandeert dat de filmpjes over Of de heiligen het daar zelf helemaal mee eens waren valt nog te bezien. Ambrosius bijvoorbeeld lijkt te zeggen: "Ho ho, blijf eens van me af!". Bij Isidorus is het niet helemaal duidelijk: sommigen zeggen dat hij zijn hoofd terugtrok omdat de stoffer zo kie telde, volgens anderen echter zei hij"Hè, doet dat nog eens!” iedere deelnemer is er na afloop een prachtige oorkonde met daarop het aantal afgelegde kilo meters. Bovendien hebben café ’t Stokske en res taurant het Kleijn Speyck toegezegd de bij hun bedrijf gestarte deelnemers een drankje aan te bieden. Deelname staat open voor zowel jeugd als volwassenen, en is voor iedereen gratis. Het dragen van een helm en andere beschermings- materialen wordt aanbevolen en deelname is op eigen risico. Omdat na iedere afgelegde ronde van 4,5 kilometer kan worden gestopt, is deze tocht bijzonder geschikt om als gezin aan deel te nemen. Door het vroege tijdstip is deelna me aan deze tocht de ideale mogelijkheid om Koninginnedag 2006 een sportief begin te geven, waarna er nog voldoende tijd over is voor de andere op Koninginnedag georganiseer de activiteiten. honderden jaren nog kunnen worden beke ken. Onder meer van de zijde van de Brabants Collectie van de UvT is belangstelling getoond om het Moergestelse project, dat uniek is in Nederland, op een provinciaal niveau te tillen. Behalve de filmpjes, heeft het project ook aller lei filmmateriaal opgeleverd. Worden de film pjes allemaal keurig teruggegeven aan de eige naren, het materiaal is steeds geschonken. Denk daarbij aan filmcamera’s, filmprojectoren, vie wers en wat al niet meer. Ede Hurkmans heeft de tientallen objecten allemaal in dank aan vaard. Hij stalt ze uit in zijn bioscoopje naast Galerie De Verdieping. Dit bioscoopje is nu net een museum van Moergestelse filmspullen. Ed Hurkmans: “Er gebeuren veel bijzondere din gen in Moergestel. De Moergestelnaren doen het toch allemaal maar.” Het ter beschikking stellen van filmpjes kan nog steeds.. Filmpjes kunnen voor ‘Moergestel Filmt’ worden aangemeld via telefoonnum mer 5131316 of e-mail hvbmedpro@hetnet.nl Filmpjes worden aan huis opgehaald en later keurig terugbezorgd. De filmpjes worden op dvd gezet en zo voor het nageslacht bewaard. Wie meedoet krijgt niet alleen alle filmpjes terug, maar ook een halfuur van de eigen film pjes op dvd. Deze kan men dan thuis op de tele visie bekijken. Na een onderbreking van 3 jaar, waarin het door diverse omstandigheden niet mogelijk was een Taptoe te organiseren, is Showband Taxandria er in geslaagd, om in 2006 dit gewel dige muziekspektakel weer aan Oisterwijk te presenteren. De Taptoe wordt gehouden op zaterdag 3 juni op het Lindepark achter het gemeentekantoor. De aanvang is 20.00 uur pre cies. Voorafgaande aan het evenement wordt een Streetparade gehouden door alle 7 deelnemen de korpsen, die via het centrum van Oisterwijk gezamenlijk op zullen marcheren naar het Lindepark. Deze Streetparade belooft al een indrukwekkend geheel te worden met veel toe schouwers. Immers het is Pinksterweekend, en tegelijk is ook Oisterwijk Sculptuur in volle gang.De organisatie verwacht dan ook dat tege lijk met de Streetparade veel publiek mee zal trekken naar het taptoeterrein waar er alles aan Voor het witte doek van zijn bioscoopje laat Ed Hurkmans een paar cameraatjes zien die Moergestelnaren aan zijn ‘filmmuseumpje’ hebben geschonken. V jk IV 4 PAGINA 9 it MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 APRIL 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 9