moorman Mozes trok met veel volk door Moergestel ^OZtUS Vier Moergestelse deelnemers KEUKENS EN INTERIEUR ÜP MAAT MB Voorjaarsmarkt Scouting succes! 4 lijs van de Wouw Atelier-fietsroute Moergestel, Oisterwijk, Heukelom De Vurhaai hield paasactiviteit Rode Kruis woonkern- vertegenwoordiging VOOR: AUTOMOBIELBEDRIJF Mama proficiat! Wil, Linda, Eric Petra ziet Sara! De opening van mijn nieuwe atelier in Moergestel aan de Industrieweg 21a was een groot succes. Ik wil u bedanken voor de grote opkomst. Workshops, kinderfeestjes, vrijgezellenfeesten kunnen gereserveerd worden. Op zondag 21 mei zal er in de gemeente Oisterwijk een Atelier-fietsroute plaats vinden. Georganiseerd door kunstenaarsplatform Kigo ‘kunstenaars in gemeen te Oisterwijk’. totaal ongeveer 24 km lang. Iedereen is echter vrij om op elk gewenst punt van de route ’in te stappen’ en een of enkele, of alle ateliers te bezoeken. De fietsroute staat dan ook niet op de flyers maar is voor geinteresseerden los ver krijgbaar. In de route worden ook een aantal plekken genoemd waar de afgelopen jaren kunstwerken door de gemeente of particulie ren geplaatst zijn. De opening vindt plaats op zaterdagavond 20 mei om acht uur. De atelierroute is op zondag 21 mei van 11.00 tot 17.00 uur. Al met al een unieke kans om eens bij de kunstenaar achter de schermen te kijken. De organisatie van de Kigo Atelierroute is in handen van: Annemiek van Seters en Kees Ketelaars. Graag tot ziens. Carla Jansen tel. 013-511 1177 of 06-12963617 Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! (Bfoemsierlcunst cursusadres Vernieuwende Paaswake slaat aan U kunt alles waar een bloem in verwerkt zit bij mij bestellen. Het wordt vers voor u gehaald en gemaakt. vertelde Paul Spapens op zijn eigen wijze het verhaal van Mozes en de uittocht van de Israëlieten uit Egypte. Spapens maakte duide lijk dat Mozes Brabants moet hebben gespro ken en dat hij schoenen van Van Bommel droeg. Na afloop waren er broodjes en soep. Daarna ging het in processie naar een volle kerk. De Paaswake was vol symboliek en ook dat boei de de aanwezigen zeer. De viering van paaszaterdag was volkomen nieuw van opzet. Uit het feit dat er zoveel men sen aan meededen kon worden opgemaakt dat deze opzet was geslaagd. Er was duidelijk inge speeld op de behoefte van de hedendaagse mens ergens aan mee te kunnen doen, actief te zijn. Dat moet ook een van de verklaringen zijn geweest waarom zoveel jongeren van de partij waren. Er waren zelfs meer jongeren dan vol wassenen. Het vernieuwende van de opzet was ook het Brabants Dagblad niet ontgaan. Verslaggever Jan Broeks maakte de voorberei ding van de paaswake in een schuur op het erf van de familie Van Dijk mee. Ook een ploeg van MTV maakte een verslag. In de schuur van de gastvrije familie Van Dijk Afgelopen zaterdag had het bestuur van buurtvereniging ‘De Vurhaai’ een bijzon dere paasactiviteit georganiserd. De kinde ren moesten stukjes van een paaspuzzel bij elkaar zoeken en degene die de meeste stukjes vond kreeg het gouden ei! Dit jaar was het Werner Kastelijn die het ei ’n heel jaar mag bewaren! Dank-je-wel Marco, Gea en Guido en verder iedereen die zijn steen tje heeft bijgedragen om er een gezellige middag voor onze kinderen van te maken. Speciaal bedankt echter familie van Engeland voor de gastvrijheid. De Vurhaai-paashaas Voorafgegaan door Paul Spapens als 'Mozes (in kledij van Die Naemloose Speelers) verlaat de stoet het erf van de familie Van Dijk. Moergestelse jongeren dragen het vuur waarmee de Paaskaars in de kerk zal worden aangestoken. Foto Hennie van Schooten. Op de avond van paaszaterdag trok een bijzondere stoet door Moergestel. Voorafgegaan door Mozes, in de persoon van journalist en schrijver Paul Spapens, liepen ruim 230 parochianen van de boerderij van de familie Van Dijk aan de Oostelvoortjes naar de kerk. Aansluitend vond in de kerk de Paaswake plaats. Waar ‘Oisterwijk sculptuur’ komt met de visie van één galerie, streeft Kigo ernaar om zoveel mogelijk opvattingen, stijlen en disciplines, vandaag de dag in de kunstwereld gangbaar, te tonen. De ateliers bevinden zich in Oisterwijk Moergestel en Heukelom. Centrale startplaats is Tiliander. Hier kan men flyers met deelne merslijst en plattegrond ophalen en informa tie over Kigo verkrijgen. Tevens is er dan een expo sitie van de Kigo leden gaande. Aan de hand van dit werk kan men een keuze maken welke ateliers men wil bezoeken. Omdat verschillende ateliers een heel eind uit elkaar liggen, is er voor de liefhebbers een mooie fietsroute uitgezet. Hiervoor hebben we de spontane medewerking van Stichting Fietsdorp Moergestel gekregen. Het traject is Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren biedt zorg en dienstverlening in zeven woonkernen. Denken we daarbij aan het sociale huisbezoek, de contact- telefooncirkel, de hobby- middagen, recreatieve middagen van welfare, begeleide aangepaste vakanties, voorlichting over het Rode Kruis op basisscholen en steun aan inter nationale projecten. Verder de noodhulp- acti viteiten bij rampen en calamiteiten, waaronder de opvang en verzorging en eerste hulpverle ning aan slachtoffers en het Sigma- team, dat medische assistentie verleent bij ongevallen. Om deze informatie dichter bij de bewoners in elke woonkern te brengen werden woonkern- vertegenwoordigers aangesteld, waar vragen en opmerkingen over deze Rode Kruis activi teiten kunnen worden voorgelegd, zodat con tacten directer verlopen en zorg- en dienstver lening daarop kan worden afgestemd. Voor vra gen uit Moergestel kan een beroep worden gedaan op Henriette van Gils, tel. 513 3207. KORTOM: advies, ontwerp, productie, plaatsing, begeleiding en nazorg allemaal in één hand'. Met 600 bezoekers was op zondag 9 april de tweede voorjaarsmarkt van scouting St. Jan weer een groot succes, op de foto kan je een beeld zien van de markt. Door dit succes zullen we in oktober weer een speelgoedmarkt organiseren. Dus als je nog speelgoed hebt om te verkopen of wilt kopen houd dan in oktober de berichtgeving van de scouting in Moergestel-Nieuws in de gaten. bel of tafel 'n andere er niet verzorgd meer uitziet: dan is zelfs dat mogelijk!) Bezoek en ontwerp aan huis (vrijblijvend) DANKBETUIGING Keukens op maat Badmeubelen Dressoirs Massieve tafels naar eigen ontw p Alle merken apparatuur (alles in één totaalplan!) Renovatie van lak- en heilswerken (d.w.z. als u voor uw keuken, uw meu kleur wilt omdat die 1 Jan en Sjaan Jansen-Machielsen Krijtestraat 45, Moergestel Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Marc van den Bosch De Looyakker 50 5066 MT Moergestel Tel. (013) 513 3913 Mobiel: 06 542 56 338 Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel TeL/Fax (013)513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 APRIL 2006 PAGINA 3 Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend Graag willen wij via deze weg iedereen bedanken voor de onvergetelijke dag welke wij mochten beleven ter gelegenheid van ons 50-jarig huwelijksfeest. Met name willen wij bedanken; De buurtbewoners voor het versieren van de straat. Het Gregoriaans Koor uit Moergestel. Paters Montfortanen te Oirschot. Harmonie Prinses Juliana voor de muzikale begeleiding. Familie Hans de Bouwer. Alle dorpsgenoten die door middel van kaarten, bloemen of welke wijze dan ook belangstelling en felicitatie hebben gegeven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3