15-jarige Dennis van Dijk redt moeder na hartstilstand 4,50 Standbeeldenwedstrijd op koninginnedag Boek over onze Indië-gangers 2 00 p Aphrodite 27ste keer verschieting “Rad van Sinte Catrien” 1 I 020 KANDY- PEPERKOEK 5 KRENTEN BOLLEN WEENS APPELGEBAK Brabander van de Maand bij Omroep Brabant Kinderspeelgoed- markt 7 mei 2006 ‘vTI BAKKERIJ KOUWENBERG p Huidverzorgingsinstituut Twee Moergestelnaren exposeren in Oude Kerkje Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Dennis van Dijk vertelde zondagochtend z’n verhaal bij MTV radio. Dankzij kordaat optreden van zoon Dennis heeft zijn moeder Cobi van Dijk (Vooskerbos) een hartstilstand overleefd. Dennis, in het bezit van het jeugd- ÈHBO-A diploma bedacht zich geen moment toen hij thuiskwam en een leven loze moeder aantrof. Terwijl vader de ambulance belde nam Dennis de reanima tie over en redde haar leven. Aan het voorval is eigenlijk weinig ruchtbaar heid gegeven en Dennis wilde dat eigenlijk het liefst zo houden. Afgelopen weekend kwam ons dit bericht ter ore en ontmoetten we hem tijdens een interview bij MTV radio. Daar ver telde hij (bescheiden als hij is) precies wat hem en z’n ouders was overkomen. Nu alweer zo’n zevental weken geleden had het voorval plaats. Goed idee, bij koffie of thee! ScfdicCerwerkjen Ook dit jaar kunnen kinderen hun oude speelgoed verkopen op de kindermarkt tij dens de jaarmarkt van Moergestel op 7 mei. Een plaats (1/2 kraam) huren kost 5,- en degene met de leukst versierde kraam krijgt een prijsje. De markt begint om 10 uur en je mag gaan wanneer je wilt. Opgeven kan t/m 2 mei bij Laura Spaninks, tel. 06-23461324 of per e-mail laura- edwin@home.nl Beste kinderen uit Moergestel Deze koninginnedag zaterdag 29 april staat er iets nieuws te gebeuren. Het Oranjecomité organiseert een wedstrijd voor wie ‘de beste standbeelden van Moergestel’ zijn. Met een groep van minimaal 2 en maximaal 5 perso nen kun je je opgeven. Leeftijd ongeveer vanaf groep 5. Jullie worden beoordeeld op de volgende punten: 1. Hoe goed kun je stilstaan, de wedstrijd duurt 5 minuten, te verdelen in 2 x 2,5 minuut en ook 2 verschillende houdin gen. Afgelopen zondagen 2 en 9 april jl. heeft Gilde St. Catharina voor de 27ste keer de verschieting om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien” georganiseerd. Ondanks het zeer slechte weer van de eerste zon dag, hebben over de twee schietdagen verdeeld, 139 schutters hun geluk mogen beproeven naar het felbegeerde zilveren Rad van Sinte Catrien. Na een spannende afkampstrijd tussen de schut ters met het maximum van 20 punten, bleek Wilfred van der Leest van St. Joris Gilde te thuis. Die nam het reanimeren over zoals hij dat op de basisschool geleerd had. Ondertussen belde z’n vader de ambulance. Cobi bleek een hartstilstand gehad te hebben. Na vijf weken in het ziekenhuis te hebben gelegen is ze nu al weer twee weken thuis en aan het revalideren. Het gaat inmiddels alweer ’n stuk beter. Had Dennis echter niet ingegrepen dan had z’n moeder aan het voorval een hersenbeschadiging kunnen overhouden. Of erger nog: ze had het wellicht niet overleefd. Door de moedige daad zijn de opa en oma van Dennis bijzonder trots op hem. Zij droegen hem bij Omroep Brabant voor als Brabander van de Maand, en met succes. De jury koos hem de afgelopen week tot Brabander van de Maand maart. Toen de Tweede Wereldoorlog voor ons nog maar net voorbij was, gingen van uit Moergestel, hetzij als vrijwilliger, hetzij als dienstplichtige, jongemannen naar voormalig Nederlands-Indië om er “orde en vrede” te brengen. Voor som migen was het een avontuur, voor de meeste soldaten was het een episode uit hun leven, die hen altijd is bijgeble ven, soms met traumatische ervarin gen. De navolgende Moergestelnaren hebben in de tropen gediertd: Jo van Aarle, Piet van Berkel, Ries Boogaers, Huub de Cort, Frans van Elderen, Giel van Esch, Theo van Gorkum, Kees van Haaren, André Habraken, Jan Habraken, Jos Habraken, Leo op ’t Hoog, Rien op ’t Hoog, Ad van lersel, Jan Jans, Jan van Kerkoerle, Rinus van Kerkoerle, Rini Kwinten, Huub Lammers, Johan Ligtvoet, Jan van de Loo, Bart Meeuwis, Ad Meeuwis, Theo Mulders, Jo Nouwens, Piet Oerlemans, Noud Pape, Jan van Pelt, Piet Sebregts, Jan Smits, Bart Achteraf gezien is het allemaal reuzegoed afge lopen, maar het had evengoed veel erger gekund. Vader van Dijk was gelukkig thuis toen het gebeurde. Hij zat samen met zijn vrouw aan tafel toen zij plotseling met haar hoofd voorover sloeg. Hij legde haar op de grond en begon te reanimeren. Op dat moment kwam Dennis Gemonde de sterkste te zijn, net voor onze Koning Hein Bruuts die verdienstelijk twee de werd. Als derde kwam Jacques Neggers van Gilde St. Joris te Hoogeloon uit de bus. Bij de handboogschutters wist Jack Welten van Gilde St. Sebastiaan en Barbara uit Moergestel de concurrentie voor te blijven en ging met de eerste prijs aan de haal. De schietcommissie en Overheid van het Gilde St. Catharina kijkt terug op een zeer geslaagde verschieting van het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”. Zij wil alle winnaars van harte felici teren met hun behaalde prijzen en iedereen bedanken voor het welslagen van deze twee schietdagen. Op 22 en 23 april hebben Annemiek van Seters en Cas van Houtert een expositie van beelden en schilderijen in het Oude Kerkje te Middelbeers. Aan de expositie nemen nog drie andere kunstenaars deel respec tievelijk uit Oisterwijk, Tilburg en Goirle. Open: zaterdag van 13.00-17.00 uur; zon dag van 11.00-17.00 uur. De entreeprijs bedraagt 1,50 en is bestemd voor het behoud van het Oude Kerkje. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. van de Snepscheut, Kees Spaninks, Harrie van Stiphout, Jan Swinkels, Bart Trompenaars, Frans van Velthoven, Charles Verhoosel, Bart van de Wouw, Jan van de Wouw en Jo van de Wouw. Zij allen zijn in het boek, dat Heemkundekring “De Kleine Meijerij” heeft uitgegeven, met de vermelding van naam, geboortedatum, geboorteplaats, wanneer en met welk schip zij vertrokken en wanneer $n met welk schip zij terugkeerden. Ook de vol gende Nieuw Guinea-gangers zijn in het boek vermeld: Ad van Elderen, Ad Ketelaars, Tinus Lapien, Ad Nouwens, Frans Spapens, Gerrit van der Wel en Kees van de Wiel. Het boek draagt de naam: “Nou, tabee dan, ik groet je.en herinnert aan het theaterstuk “De Jantjes” bij hun vertrek naar de Oost en verhaalt over de geschiedenis van “onze jongens” in onze voormalige kolonie, het huidige Indonesië.. Het boek, dat 192 pagina’s telt en fraai geïl lustreerd is, is te koop voor 10,-. Men kan in Moergestel daarvoor terecht bij Noud Smits, De Hoefkens 21, tel. 513 1694. 2. Hoe goed kun je een emotie uitbeelden, bijvoorbeeld verdrietig of trots of vrolijk 3. Hoe fraai is je kleding en past het bij je emotie De wedstrijd wordt op het plein gehouden van 14.15 uur tot 15.15 uur op een klein podium. Er gaan telkens 3 groepen tegelijk strijden en een vakjury bepaalt uiteindelijk de winnaars. Inschrijven is mogelijk via formulieren die op scholen komen te hangen of via het email adres van het oranjecomité: oranjecomite@- tiscali.nl Inschrijven kan tot woensdag 26 april. Schrijf je nu in en veel plezier met de voorbereidingen. WIFI FIK Tel. 013-513 1474 j IHj Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 19 APRIL 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1375 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2371, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uilerlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl r AL RUW 80 JAAR FIETSPLEZIER Schoolstraat 5 MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1