00 Jubileumknaller bij Frans van Velthoven op=op fl HYPOTHEEKVISIE 1.69 4.00 0.80 Slagerij L van Zon-Reyrink FRANS VAN VELTHOVEN 2.40 1.20 50 JAAR'. 3.00 310-divx DVD-speler er bovenop! Hamburgers Kies voor je eigen levensstijl... ...samen met Hypotheek Visie ...zitten we Voor U... Bij 3 biefstukken GRATIS bakje portsaus bosvruchten Katenhaasje 2.50 Op weg naaf speelt alles.... lïiigM'J Gebr. kalkoentournedos Hardstyle avond in Vision! Brief van Anne-Marie Vermelis Coalitieonder handelingen Oisterwijk bijna afgerond nu per stuk funda op bordje p.p. schotels fondue, steengrill Wij verkopen full service: PS. Ik wil nog graag de leden van de boeren bruiloft bedanken voor hun bijdrage. Dit bedrag zal zeker goed besteed gaan worden! Veel groeten Anne-Marie Vermelis van oers makelaardij 013 536 80 55 www.vanoersmakelaardlj.nl jL VuüoaI Qnv -te. |e»ienj De gehele week: Rauwe ham 100 gram Gerookte kalkoenfilet 100 gram Gebraden gehakt 100 gram dit wel eens moeilijk omdat je geen idee hebt wat iemand heeft of hoe je het moet behande len maar vaak is het ook heel uitdagend en geeft het voldoening als een patient opknapt. Ik geniet van mijn werk, van de hectiek en de drukte. Ik maak een eind aan dit verslag want ik moet weer aan het werk want het ziekenhuis ligt ‘vol’ en de patiënten liggen te wachten! in champignonroomsaus, 100 gram Woensdag: 500 gram Gehakt 500 gram Verse worst 500 gram Shoarmareepjes SAMEN OwU Lamshaasjes, kalfssnitzels, Ik werk in een middelgroot missieziekenhuis op het platteland van Malawi, een klein land je in zuidelijk Afrika. Het ziekenhuis heeft ‘officieel’ ongeveer 220 bedden.Ik schrijf dit zo omdat er altijd nog wel een patient bij kan. En het feit dat in NL patiënten naar een ander zie kenhuis gestuurd worden omdat het ziekenhuis ‘vol’ is, dat bestaat hier niet. Er kan altijd nog wel iemand op een matras op de grond bij.Mensen hebben vaak al lang moeten lopen alvorens ze ons ziekenhuis bereiken, ze zijn vaak doodziek en het volgende ziekenhuis ligt 60 km verderop. Je kan daarom niet zeggen dat er geen plek voor ze is, dus al met al zit er niks anders op om de patient er op de grond bij te leggen. Het komt er op neer dat we altijd overvol lig gen. Vooral nu in het malariaseizoen hebben we dubbele bezetting op de kinderafdeling en soms wel driedubbele bezetting. Er zijn 40 bed den op de kinderafdeling en de afgelopen weken lagen er meer dan 120 kinderen opgenomen. Dit is dus 3 kinderen per bed. Ze hebben ook allemaal een verzorger (vader, moeder of oma) en die ligt ook in of onder hetzelfde bed. Als je ’s nachts geroepen wordt voor een patient moet je eerst over een paar mensen heen stap- ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON (013) 513 1769 pen en proberen niet te struikelen om bij je patient te komen (zie foto). Sinds kort hebben we een tent naast de kinderafdeling. Hierin kunnen we nog eens 40 kinderen plaatsen, 2 in 1 bed. Het duurde even voordat de tent in gebruik was want er zaten slangen en hyena’s in de buurt en de veiligheid moest wel gega randeerd kunnen worden. (Om nog maar eens een niet-Nederlands probleem te noemen.) Het ziekenhuis is al bijna 100 jaar oud en is gebouwd door Zuid-Africaanse missionaris sen. Het ligt op een berg en bestaat allemaal uit losse gebouwtjes. Het ziekenhuis heeft de vol gende opname afdelingen: kinder-, kraam-, chirurgie-, mannen-, vrouwen-, privé-, oog-, Tuberculose- en isolatie afdeling. In een jaar worden zo’n 9000 patiënten opgenomen. Dan is er ook nog een grote poli waar dagelijks meer dan 100 patiënten gezien worden. We hebben momenteel 5 dokters in het zieken huis. Dit zijn allemaal buitenlandse dokters (uit NL, Zuid-Afrika en Amerika). Malawiaanse dokters zijn er nauwelijks in het land. De wei nige dokters die er zijn, gaan naar het Westen als ze de kans krijgen, de zogenaamde ‘brain drain’, of ze blijven in de grote steden waar ze in een privé-kliniek werken. Uiteindelijk draait het hen toch allemaal om het geld. Ik wil ze daar geen ongelijk in geven, het is moeilijk rond te komen en als een persoon hier geld heeft dan moet hij er een heleboel mensen van onderhou den. De ‘extended family’ is groot en er zijn veel monden te voeden. Maar het zou veel beter zijn als Malawiaanse artsen hun mensen zou den behandelen. Qua taal en cultuur is het Deskundige voorlichting, prima service, alleen topmerken, uitstekende garantie en volop parkeerruimte, daarvoor gaat u naar ELEKTRO-TECHNISCH BURO Schoolstraat 7 - Moergestel - Telefoon 013-513 1245 voor hen veel makkelijker hun patiënten te verstaan. Mijn Chichewa (lokale taal) gaat niet veel verder dan ‘hoe gaat het?’ en als ik dan geen standaard antwoord krijg dan versta ik het al niet meer.En dat is alleen maar de taal. Cultuur is nog veel moeilijker en dat is als blanke nog lastiger te begrijpen. Naast de poli is de AIDS kliniek. AIDS is een groot probleem in Malawi. Zoals ik vorige keer al schreef is 15 van de Malawianen besmet met het HIV virus. Gelukkig zijn er nu medi cijnen om mensen te behandelen. In onze Aids kliniek zijn ze nu een half jaar bezig met de behandelingen je ziet grote gezondheidswinst in de patiënten. Jammer genoeg hebben we de medicatie voor kinderen met AIDS nog niet. Zij moeten nog helemaal naar de hoofdstad voor hun behandeling. Hopelijk kunnen we binnenkort deze service aan de kinderpatien- ten leveren. Het ziekenhuis ondersteunt ook nog 10 klinie ken in de omgeving. We ondersteunen hen met medicatie, scholing, onderhoud, etc. Elke week gaat er een team naar de klinieken voor supervisie. Ik ga soms mee en dan krijg je pas een goed beeld van hoe de mensen leven en met wat voor soort problemen ze te maken hebben. Zoals de slechte wegen en slechte vervoersmo gelijkheden. Zwangeren met weeën worden achterop de fiets naar het ziekenhuis gereden en hopelijk valt het kind er door al het gehob- bel er onderweg niet uit! Mijn werk is erg divers en afwisselend. Behalve 1 kinderarts,hebben we geen specialisten dus de hele geneeskunde komt op me af. Soms is Hier volgt weer een verslag van mijn verblijf in Malawi. Inmiddels ben ik hier al meer dan 4 maanden als tropenarts aan het werk. Jongerencentrum Vision te Moergestel pre senteert op vrijdagavond 14 april'S.I. Addicted - a dedication to hardstyle'van 20:30 - 02:00 uur.Tijdens deze vette hardsty le avond zullen DJ's Jones, Thera,B-front, Johnny Blaze, Dutch Jumpers, Loudness, Xani en the Impact draaien. De entree is gratis. Op zaterdag 15 april is er dan weer tijd voor de basisschooljeugd. Met pasen voor de deur, kun nen de kids leuke dingen gaan knutselen. Deze middag dag duurt van 14.00 tot 16.00 uur en is voor kinderen vanaf 8 jaar. De entree bedraagt 1,50. En omdat het nu langzamerhand weer wat beter weer wordt gaan we op woensdag 19 april bui ten spelletjes doen en sporten. De jeugd vanaf 8 jaar is van 13.30 tot 15.30 uur welkom en de entree bedraagt 0,50. Vision is natuurlijk ook gewoon geopend op de normale openingstijden. Deze zijn op donder dag van 19.00 tot 23.00 uur, op vrijdag van 15.30 tot 17.30 uur, op vrijdag van 19.00 tot 01.00 uur, op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op dinsdag van 19.00 - 23.00 uur. Tijdens deze openingstijden kunnen alle jongeren van Moergestel en omstreken langs komen voor een potje pool, om te computeren, om iets te drinken, om muziek te luisteren of gewoon voor een gezellige babbel! We zijn druk bezig met het uitbreiden van de activiteiten, dus heb je nog tips, opmerkingen of ideeën? Neem dan even contact op met info@jcvision.nl of kom gewoon even langs! PAASKHALLER' Lamsbout zonder been, I gemarineerd, I thijm, rozemarijn, 45 mini 80 C Sinds zaterdag 1 april onderhandelen de beoog de coalitiepartners PrO, CDA en WD over de inhoud van een coalitieakkoord. Het resultaat van de onderhandelingen zal op zaterdag 15 april openbaar worden gemaakt. Het verwach te akkoord zal vervolgens op 20 april aan de nieuwe gemeenteraad worden aangeboden. Inmiddels zijn de onderwerpen onderwijs, volkshuisvesting, natuur en milieu en sociaal beleid uitvoerig besproken. Op de agenda staan nog de onderwerpen financiën, integrale vei ligheid en burger/bestuur. Ook is op hoofdlij nen gesproken over de mogelijke portefeuille verdeling. Naar verwachting zullen de porte feuilles volkshuisvesting en onderwijs naar PrO gaan, Ruimtelijke Ordening, kunst en cul tuur naar het CDA en financiën en economi sche zaken naar de WD. De gesprekken vinden tot nu toe in een ontspan nen en constructieve sfeer plaats. Partijen stre ven uiteindelijk naar een goede balans tussen de verschillende speerpunten van beleid. Volgende week zal blijken of dit gerealiseerd is. DEZE WEEK uit eigen keuken: Rundercarpaccio Loop eens binnen of bel voor een afspraak. U bent wjjwoift van harte welkom! 4 stuks 50 Neem vrijblijvend contact met ons op. powered by nvm Wekelijks contact Mooie presentaties Funda Enthousiaste bezichtigingen Bouwkundige kennis keuring Opvallende advertenties Hypotheek Visie Besterdrlng 221, 5014 HK Tilburg tel. (013)581 I8 60 Kijk ook eens op hypotheekvlsle.nl NVM PAGINA 6 DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 12 APRIL 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 6