107.6 FM Jan en Joke van Gestel vieren hun gouden feest I Vier generaties Geerts op de foto Aphrodite SC® I Melanie Hoffmans en Yaëlle van der Donk presenteren bijzonder bij Taxandria ScftiCderwer^n TWEEWÉLERS ‘We hebben het hier prima naar onze zin!’ www.decibel.nl RADIO DECIBEL Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 12 APRIL 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1374 Huidverzorgingsinstituut 3 7U Schoolstraat 5 44" MOERGESTEL TJTel. 013-513 1474 MIDDEN-BRABANT Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl De tweede in een serie van vier echtparen (van de in totaal zeven) die ons hun verhaal vertellen over 50 jaar samenzijn zijn Jan van Gestel en Joke van Gestel- Denissen. Nu al weer 15 jaar woonachtig aan het adres Pijnendijk 7, vieren ze op vrijdag 21 april a.s. hun gouden huwelijksfeest samen met hun drie kinderen en zes kleinkinderen. Voor beiden begint in 1930 hun levensverhaal op een boerde rij... In het weekend van 4 en 5 februari werden in Valkenswaard de regionale kampioenschappen turnen gehouden voor de 4e divisie. Ilja van Schijndel, Melanie Hoffmans en Simone Garreau deden het zo goed dat ze door zijn naar de Nederlandse kampioenschappen die op 22 april in Hoofddorp gehouden zullen wor den! Melanie Hoffmans zal daarbij hoogst waarschijnlijk promoveren naar de 3e divisie. Op 26 maart werden ook in Valkenswaard de regionale toestelfinales gehouden voor alle divi sies. Ook deze wedstrijd verliep succesvol voor de turnsters. Zij wisten 3 gouden, 1 zilveren en 2 bronzen medailles in de wacht te slepen. Melanie Hoffmans uit Moergestel pakte in Valkenswaard goud op zowel het onderdeel Balk als Vloer. Voor de 3e divisie werden op 11 maart in Maarheeze de halve finales gehouden. Yaëlle van der Donk (3e div.) uit Moergestel behaalde op de Nederlandse halve finale de 22e plaats. Zij promoveerde vorig jaar van de 4e naar de 3e divi sie en kreeg in januari de Jeugdstimuleringsprijs bij de Sportawards in Oisterwijk. DE KENNISMAKING Zonder er speciaal om te hebben gevraagd komt het al gewoon spontaan ter sprake. Jan van Gestel is 24 jaar (dus Joke ook) als hij zijn huidige vrouw leert kennen. ‘Op zondag met Berkelse kermis’, beweert hij stellig. ‘Ons moe der had het al vaker gezegd: het wordt tèèd dè ge un meske zuukt, het wordt aanders niks mee jou’, vertelt Jan glunderend. Na op die bewuste zondag zoals gebruikelijk twee keer naar de mis te zijn geweest en ’s middags naar het lof, was het ’s avonds tijd om uit te gaan. Zo maakte hij dus de eerste kennis met Joke in de danstent tijdens de kermis. Om elf uur ’s avonds was het echter gedaan, want dan moes ten de meisjes al weer thuis zijn. Twee weken later ontmoet hij Joke weer, maar dan op de ker mis in Moergestel. Dan blijkt ook ineens de vonk over te springen.Hij brengt ze voor de eerste keer naar huis en ’n week later ontmoe ten ze elkaar weer op Oisterwijkse kermis. Sindsdien zijn ze elkaar niet meer uit het oog verloren. Ook bij Joke thuis werd de ‘verkering^ goedgekeurd. Ook van haar moeder kreeg Jan de goedkeuring. ‘Van Beek komt niks goeds vandaon, behalve de wind’, vertelde hij, ‘maar van jou heb ik nooit iets geheurd’. Nog geen jaar hebben ze verkering als ze gaan trouwen. Er was de mogelijkheid nl. om ’n boerderij op de Pijnendijk te kopen en dat kon geen uitstel verdragen. Op 17 april 1956 geven ze elkaar het ja-woord. Eerst tegenover burge meester Bardoel in het gemeentehuis en amper ’n uurtje later deden ze dat tegenover pastoor Van den Boogaard in de kerk van Moergestel. Het huwelijksfeest werd gevierd in het café van Jan Wolfs: ‘In den Korenmaaier’ aan de Schoolstraat. Het nog prille echtpaar neemt z’n intrek op de boerderij aan de Pijnendijk nr. 5. Daar begon hun bedrijf met 2 varkens, 100 kippen en 7 koeien. Liefst vijfendertig jaar boeren ze op dat adres en ze krijgen er hun drie kinderen: één dochter, Marian en twee zonen, Karei en Bert-Jan. De oudste zoon Karei, neemt in 1991 de boerderij over en Jan en Joke verhui zen naar de ‘buren’: Pijnendijk 7. naar de landbouwschool in Oirschot. Zijn toe komst lag dus al heel snel vast. Hij heeft ver volgens altijd thuis op de boerderij gewerkt op de drie jaar na die hij als boerenknecht bij Hesselmans in Hilvarenbeek in dienst was’. Dat was noodzakelijk om vrijstelling van de militaire dienstplicht te krijgen! 3 Jaar werk te hij er tegen kost en inwoning. Daarnaast kreeg hij 400.gulden per jaar en ’n pakje shag in de week extra! Ook moest hij nog ‘in retrai te’ om de gang naar Indonesië te kunnen maken. Dat bleek echter niet meer nodig, dus daar hoefde hij niet naar toe. Wel haalde hij nog de Middenstandspapieren, want het was eigenlijk de bedoeling geweest om het café van zijn ‘suikeroom’ over te gaan nemen. Zo ver is het echter niet gekomen. JAN VAN GESTEL Jan wordt geboren opl september 1930 aan het Hoogspul 4 in Hilvarenbeek. ‘Unnen echten Bikse ben ik dus’, zegt Jan. Zijn vader runde er een boerderij met gemengd bedrijf: koeien, varkens, kippen en verbouwde rogge, haver, gerst, noem maar op. Het was hard werken en sober leven en ook het leven was er hard en niet gemakkelijk. Jan’s moeder kreeg in totaal twaalf kinderen, waarvan er liefst zes stierven in de leeftijd tussen 3 weken en ’n half jaar.Zes kin deren bleven er over en er viel net voor de oor log niet zo veel te verteren, zei Jan. ‘Hadden de kippen geen eieren gelegd, dan moesten we ’n ei met tweeën delen.’ Jan ging naar de bewaar- en lagere schooi in Hilvarenbeek en in 1943 toog hij voor vier jaar VANDAAG DE DAG Op laatstgenoemd adres wonen ze nu nog steeds, samen met hun jongste zoon. Nu alweer vijf tien jaar hebben ze het daar uitstekend naar de zin. ‘We hebben nogal wè aonlóóp en zitten hier hil gezellig te wonen’, zegt Jan niet zon der trots. Hij brengt z’n tijd veelal door met een van zijn vele hobby’s: vissen, biljarten, tot voor twee jaar terug vaak jagen, en... kaarten. Tot liefst vier keer in de week! Daarnaast is hij nog steeds actief lid van het Gilde St. Catharina (over 2 jaar ook al 50 jaar!). Joke zingt met veel plezier bij het seniorenkoor ‘De Echo’ en kaart ze haar potje ook nog heel graag mee en daarbij is ze natuurlijk onmisbaar in het dagelijkse huishouden. En verder geniet ze van alles om haar heen zo veel als ze maar kan. Vrijdag 21 april vieren ze het gouden feest samen met hun drie kinderen, schoonzoon Pieter, schoondochter Carina en zes kleinkin deren en natuurlijk de verdere familie en vrien den. Ze kijken er niet écht tegenop: ze kijken er eerder naar uit, zo blijkt. De feestdag begint met een H. Mis in onze parochiekerk om 13.00 uur en ’s middags van 15.00 tot 17.00 uur vindt de receptie plaats in Partyboerderij ’t Draaiboompje. U bent er van harte welkom zo laten Jan en Joke ons weten! Jan en Joke: alvast de hartelijke gelukwensen van ‘Moergestel-Nieuws’ en we wensen jullie graag nog vele goede en fijne jaren aan de Pijnendijk! M.O. Met de geboorte van Jan-Niek Geerts heeft de familie Geerts er een vierde generatie bij. Op de foto van links naar rechts: Kees Geerts, geboren 03-03-1915, wonend in Moergestel; Jan Geerts, geboren 04-03-1944, wonend in Moergestel; Niels Geerts, geboren 13-10-1970, wonend in Veldhoven en op de voorgrond: Jan-Niek Geerts, geboren 23-03-2006, wonend in Veldhoven. En dat verdient natuurlijk een plaatsje in ‘Moergestel-Nieuws’! Proficiat! JOKE DENISSEN Joke zag het levenslicht op 10 april 1930 aan de Heuvelstraat 23 in Moergestel. Ook de ouders van Joke bezaten een boerderij. Naast koeien en varkens en het verbouwen van aard appels en rogge handelde vader ook nog in paarden. Het gezin Denissen telde zes kinde ren: 4 meisjes en twee jongens. Joke ging naar de bewaarschool (natuurlijk ook bij zuster Alexina) en de meisjesschool aan de Klooster- laan. Tussen de middag bleven ze daar over omdat het toch elke dag weer ’n heel eind was om te voet van de Heuvelstraat te moeten komen (en uiteraard ook weer terug). Elke dag wachtte ’n heel stel kinderen elkaar op om gezamenlijk te voet naar school te gaan. In 1944 komt Joke van school om evenals de ande ren thuis op de boerderij mee te komen helpen. Haar vader is dan inmiddels al enkele jaren overleden. Joke was nog maar acht jaar toen dat gebeurde.Zij bleef het werk thuis op de boer derij trouw tot het moment van haar huwelijk. E tj LiZtJ Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. f013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER IA w Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Ui lirlï/orrnrriinncinctiti n it

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1