-I O 00 Jan en Sjaan Jansen vieren gouden bruiloft i u Aphrodite -< ‘We komen elke dag tijd tekort. Tweede Overdekte Voorjaarsmarkt 5 BRIOSSEN 5 EIER KOEKEN BAKKERIJ KOUWENBERG LENTESLOF 50 ScfdCderw erfden I Hceacae fymcwdfectie 2006... Donderdag 6 april MTV Bingo i.s.m. Sportvereniging Roef! Huidverzorgingsinstituut Anlnm/Jita fBOJETIEX ij jg Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 Goed idee, bij koffie of thee! Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 5 APRIL 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1373 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterv/ijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl 3?° KENNISMAKING De eerste kennismaking van Jan en Sjaan is eigenlijk best bijzonder. Voor die tijd (we heb ben het over 1951) was er in het dorp vrijwel niets te doen. Jan ging vaak dansen in Oirschot en Best. Twee meisjes uit Moergestel mochten met hem mee. Of beter gezegd: die mochten enkel gaan dansen als ze met Jan meegingen: Zus van Pelt (over enkele weken zelf vijftig jaar getrouwd) en Zus Smits (vrouw van Sjef Wolfs). In dezelfde zaal als zij gingen dansen was ook altijd Sjaan Machielsen te vinden. Daar heeft Jan haar echter nooit gezien... Hij ging Met ‘We komen elke dag nog tijd tekort’ kwam er een eind aan het leuke gesprek dat we hadden met Jan Jansen en Sjaan Jansen-Machielsen. ’n Gesprek dat ging over van-alles-en-nog-wat. Over vroeger, over werk, over kinderen, over vrije tijd.Kortom: ’n gesprek over het leven van twee mensen. Op vrijdag 7 april geden ken ze de dag dat ze vijftig jaar getrouwd zijn. Inmiddels wonen ze al ruim 45 jaar aan de Krijtestraat nr. 45. Daar zochten we hen op... Morgenavond, donderdag, is om 19.00 uur de vierde en laatste trekking van de MTV- bingo voor Sportvereniging Roef! U kunt nog loten kopen bij de volgende verkoop punten: Jumbo Denissen, Novy Van Wezel, Cafetaria Epi en Slijterij In den Koren maaier. Loten kosten slechts 1,25 en de hoofdprijs bedraagt €135,00. Doe mee en steun de sportieve jeugd van Sport vereniging Roef! len tot bankwerker. Van 1953 tot 1958 bracht dat hem bij DAF in Eindhoven. Hij ging na vier jaar toch weer terug naar de steenoven als... vrachtwagenchauffeur! Door ziekte en allerlei ongemakken werd Jan uiteindelijk afgekeurd maar hij keerde toch weer terug als chauffeur. Hij reed nog ’n tijdlang als bijrijder met z’n zoon Jurjan mee (heeft ’n eigen transportbedrijf, red.) om tenslotte toch als zelfstandig chauffeur z’n loopbaan te beëindigen bij boomkweker Van den Oever in Haaren. Dutch Mac Falino QS Intown Venducci Just B Di Gianni Blue 'Eli Jonny Q LemmAzuri echter ook vaak mee met Zangvereniging ‘Crescendo’ als die ergens ’n concert gingen geven. In mei 1951 was er zo’n concert op de markt in Oirschot. Daar ontmoette hij Sjaan. Het vervolg laat zich raden. Op 3 april 1956 geven ze elkaar het ja-woord voor de burgerlijke stand en vier dagen later, op 7 april, trouwen ze in de kerk van St. Petrus Banden in Oirschot. ‘Op zaterdagmorgen om negen uur al’, zegt Jan, ‘dat was het goedkoop ste!’ Op Sonderen in Oirschot, bij de bruid aan huis, wordt het huwelijksfeest gevierd. MOERGESTEL Het nog jonge echtpaar gaat inwonen bij Jan thuis in ‘Den Bokkenhoek’. ‘Daar woonden er al ’n stel’, zei Jan, ‘maar daar konden wij nog wel bij!’ ’n Half jaar hebben ze er gewoond en dan verhuizen ze naar de Kerkstraat (tegenover de huidige slagerij Ketelaars; het huis naast Jan Nouwens waar tot aan dat moment Jan van Pelt woonde). In 1961 komen ze terecht in de Krijtestraat. Daar betrekken ze ’n zelfgebouw de woning die er met medewerking van de KBO zijn neergezet. Dat was indertijd ’n plan voor 17 woningen. Tot op dit moment hebben ze het er nog steeds reuze naar de zin. Sjaan en Jan krijgen samen vijf kinderen: vier dochters en een zoon. Trots zijn ze ook op de vijftien kleinkinderen die variëren in de leef tijd van 5 tot 25 jaar. De vrije tijd die ze op dit moment hebben besteden ze heel erg nuttig. Jan fietst graag, houdt en verzorgt siervogels en mag graag ’n partijtje driebanden of libre spe len in ‘De Roozendries’. Sjaan heeft het nog steeds druk achter de naai machine. Het is zondermeer haar grootste hobby. Ze maakt nog steeds al haar kleding zelf. Verder doet ze aan 3D-snijden, kleien, gymmen, fietsen, tuinieren, lezen en sinds enke le jaren is daar ook de computer nog bijgeko men. Ze komt inderdaad elke dat tijd tekort! Vrijdag 7 april 2006 wordt hun grote dag. Wat er gaat gebeuren weten ze niet. ‘De kinderen hebben het allemaal geregeld, en wij laten ons lekker verrassen’, zegt Sjaan glimlachend. Ze hebben groot gelijk. Laat het maar lekker gebeuren! Sjaan en Jan: namens ‘Moergestel- Nieuws’ alvast de hartelijke gelukwensen en we wensen jullie nog graag veel goede jaren samen! M.O. JAN JANSEN Jan werd geboren op 26 juni 1932 in Moergestel. In ‘Den Bokkenhoek’ om precies te zijn op het adres Schoolstraat 17. Het gezin Jansen telde acht kinderen waarvan er inmiddels twee zijn overleden. Jan volgde de bewaarschool bij zus ter Alexina en ging daarna naar de jongens school van de broeders. Buurjongens Frans en Jan van El deren nemen hem de eerste keer mee. ‘Om half elf ben ik naar huis gegaan’, zei Jan, ‘ik had er geen zin meer in’. Dat was dus al op de eerste dag, dat beloofde nog wat. Buiten wat deugnieterij op school en net daarbuiten is het echter allemaal nog meegevallen. Als er iets niet deugde op school kreeg je ’n tik op je vingers met de liniaal, werd er aan je oorlel getrokken of moest je schoolblijven. De voor die tijd gebruikelijke ‘lijf’straffen. Jan herin nert zich echter ook nog het voorval dat hij bij de meisjesschool was gaan kijken. 100 Strafregels moest ie schrijven: ‘Ik zal niet meer bij de meisjesschool gaan kijken...’. Na de lagere schoolperiode werkte Jan op diver se plaatsen voordat hij op 14-jarige leeftijd naar ‘Duifjes’ ging. Doordat zijn vader als vrachtwa genchauffeur werkzaam was bij de steenoven in Udenhout, lokte Jan dat ook. ’n Viertal jaren heeft hij er gewerkt tot hij zich om liet scho- it7SZEVE DAMES^°V Rootven 9, Moergestel Tel. 013 513 36 64 Gratis parkeren voor de deur Als het publiek/kopers net zo enthousiast gaat reageren als degene die zich aan konden mei- A den als verkoper, dan gaat onze voorjaarsmarkt ook dit jaar weer slagen. We moeten al ruim een week “vol” verkopen aan potentiële verkopers en dat is veel eerder dan wij verwacht hadden. Dit betekent dan ook, denken wij, dat het zeer de moeite waard zal zijn om op 9 april onze markt te bezoeken. Alles is in ons gebouw onderge bracht dus ook bij slecht weer heerlijk om te shoppen. Voor degenen die nog niet weten waar het allemaal te doen is, en hoe laat zullen we dat bij deze hieronder vermelden. Plaats: Scoutinggebouw Den Donk aan de Bosstraat van 10.00 tot 14.00 uur. Entreeprijs: 0,50. De opbrengst van dit evenement komt geheel ten goede aan Scouting Sint Jan. Indien u wilt kunt u zichzelf ook voorzie van een hapje en een drankje want ook daarvan gaat de opbrengst naar onze scouting. Tot ziens op onze jaarlijkse voorjaarsmarkt. SJAAN MACHIELSEN Sjaan werd geboren op 14 november 1935 in Oirschot. ‘Het mooiste stukje van Brabant’, zegt ze niet zonder trots. Ze zag het levenslicht op Sonderen, in het enige huis wat er staat, ’n Boswachterswoning. Het gebiedje maakt deel uit van de welbekende ‘Mortelen’. In het ouder lijk huis wonen nu nog twee broers van Sjaan. Zes kinderen telde het gezin Machielsen, waar van Sjaan de jongste is. Ze was bijna 7 jaar toen ze naar school ging. De bewaarschool heeft ze niet gedaan omdat de afstand van huis naar dorp veel te groot was. Ze moest bijna ’n uur lopen om er te komen. Na de meisjesschool te hebben doorlopen gaat ze twee jaar naar de naaischool om er als volwaardig costumière/cou- peuse vandaan te komen. Daarna gaat ze thuis in het huishouden aan het werk om de plaats van moeder in te nemen. Die was immers al overleden toen Sjaan nog maar drie jaar oud was... 7Q Schoolstraat 5 M? j MOERGESTEL M ijl Tel. 013-513 1474 jw™ rr AL RUIM 80 AR FlfTSPLEZIER info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1