Poirters NL rvl 0KVO Nou, tabee dan, ik groet je Modehuis KEUKENS EN INTERIEUR OP MAAT NU VOORJAARSAKTIE MB O^O MOTORRIJBE WIJS BEL 06-52091741/013-5133851 VERKEERSSCHOOL FRANK WOLFS Vrijwilligersbal CV De Pierewaaiers TE KOOP: IR Onze voorjaarscollectie is binnen Lenteconcert in ‘t Draaiboompje KORTOM: VOOR: a kom vrijblijvend kijken Raadhuisstraat 17 - 5066 AP Moergestel Wil je een leuke cent verdienen? Wij zoeken: scholieren/studenten vanaf 16 jaar Op zaterdag 1 april 2006, om 11.00 uur, vindt in de kapel van Haarendael, het voormalig Grootseminarie, Raamse Akkers 15 te Haaren, de officiële presentatie plaats van het boekje “Nou, tabee dan, ik groet je het publiek goed van zich horen. Reden genoeg dus om deze gezellige middag nog eens over te doen. Het concert vindt plaats in Partyboerderij ‘t Draaiboompje. Zangvereniging “Crescendo” opent de middag. Daarna komen ‘Inspiration’ en ‘Clapopp’ aan de beurt om hun repertoire te laten horen. Maar.u hoeft deze middag zeker niet stil te zitten. Uiteraard mag u een dansje wagen en wanneer Clapopp en Crescendo samen optreden kunt u gezellig meezingen. De entree is uiteraard gratis en we beginnen om 14.00 uur. Zondag 2 april a.s. Zondag vindt het jaarlijkse Lenteconcert plaats van zangvereniging “Crescendo”. Dit keer in samenwerking met Bras(s)band Clapopp en het zangkoor “Inspiration”. Vorig jaar was de middag een groot succes en een volle zaal met enthousiaste mensen die genoten van de muzikale klanken. Bij de Michiels Meezing Momenten waarbij de zaal uitgenodigd werd om gezellig mee te zingen liet FIETSEN Op dinsdag 4 april a.s. vanaf het St. Jansplein om 13.00 uur. De tocht naar het Poppenmuseum gaat niet door. Verder vanaf mei weer iedere le dinsdag van de maand. KENNISMAKING NORDIC WALKING Op dinsdag 4 april a.s. Moergestelseweg 123 om 19.00 uur. Verzamelen op St. Jansplein om 18.45 uur. Kosten 10,00 p.p. VOLKSDANSAVOND Op don. 6 april a.s in zaal ’t Plein Udenhout, aanvang 19.30 uur. Entree 3,00 kringac tiviteit). Afspreken om samen te rijden. MEI-BEDEVAART HILVARENBEEK Aanmeldèn bij Dilia de Brouwer, ‘t Vunderke 2, tel. 513 1873 (kosten 10,00 p.p.) Deze titel uit het theaterstuk “De Jantjes”, welke herinneringen oproept aan het vertrek van de matrozen naar de Oost, is gekozen voor het boekje, dat Heemkundekring De Kleine Meijerij' uitgeeft en verhaalt over de wetens waardigheden van een vijfjarig verblijf in Indië van onze jongens uit ons werkgebied. De verschrikkingen van de oorlog 1940-1945 in eigen land behoorden nog maar net tot het verleden of jonge Nederlandse knapen van soms nog geen twintig jaar gingen als oorlogs vrijwilliger of als dienstplichtige naar de toen malige kolonie Nederlands-Indië om er “orde en vrede” te brengen. Meer dan vijf jaar - ver van huis en haard - heb ben onze jongens zich toen gekweten van hun taak, terwijl later bleek, dat de strijd een ver geefse strijd was geweest. Hun verblijf in de Oost was overigens niet alleen gekenmerkt door het bestrijden van de vijand, maar ook door hulp verlening (voedseldistributie) aan de arme be volking; door ziekenverpleging, ook aan de inlandse bevolking; door het herstellen van de Uitnodiging Voor de gewone evenementen is het al de moei te waard om de commissieleden eens extra in het zonnetje te zetten met de gebruikelijke vrij willigers die hen elk jaar bijstaan. Daarnaast heeft de commissie 44 jaar en de commissie Pieregeblèr ook allerlei extra men sen ingeschakeld. Dankzij al die vrijwilligers is elk evenement op zich een succes geworden en kijken we terug op een buitengewoon geslaagd jubileumjaar. Maar wie nodig je allemaal uit? Die vraag is bijna niet te beantwoorden. Als het bestuur en de commissie 44 jaar zich waagt aan het indi vidueel uitnodigen van elke betrokken vrij williger voor al die activiteiten tijdens een heel jaar, worden er gegarandeerd mensen vergeten. Leggen we die verantwoordelijkheid bij de commissies neer dan weten zij niet op welke gronden ze wie moeten uitnodigen. Dus laten we het aan de vrijwilligers zelf. Iedereen die lid is van een commissie weet dat hij of zij erbij hoort. Iedereen die nadrukkelijk door een com missielid is benaderd voor hand- en spandien sten weet dat hij of zij een bijdrage heeft gele verd. Dus schroom niet, kom gerust naar het bal als je op een of andere manier je handen uit de mouwen hebt gestoken en we maken er een gezellige avond van. infrastructuur (wegen en bruggen herstellen); enz.; enz. De traumatische ervaringen van onze jongens, opgedaan in de Oost, hebben een groot deel van hun verdere leven bepaald. Zij kwa men terug in eigen land, een land van weder opbouw, waren gedurende hun verblijf in het voormalige Nederlands-Indië in korte tijd van jongeman volwassen geworden, hadden de ver schrikkingen aan den lijve ondervonden, onrecht stond op hun netvlies geëtst, maar bij thuiskomst konden zij hun verhaal niet kwijt. Met hun gebruinde huid kregen zij zelfs opmer kingen te verwerken als: Nou, jij hebt lekker in de zon kunnen liggen! En wij maar hier de handen uit de mouwen steken!' Soortgelijke opmerkingen, waarin totaal geen begrip bestond voor datgene wat zij doorstaan hadden, zorg den er mede voor, dat zij hun opgedane erva ringen vóór zich hielden. Het boekje, samengesteld door Noud Smits, telt 192 pagina’s en is fraai geïllustreerd. Het bestuur van Heemkundekring “De Kleine Meijerij” hoopt met dit boekje een bijdrage te kunnen leveren aan een beter begrip van familie, vrien den en bekenden voor de omstandigheden waarin “hun veteranen” verkeerden. Het boekje is verkrijgbaar via de boekhandel of vanaf 1 april tegen betaling van 10,- af te halen bij Noud Smits, De Hoefkens 21. Op zaterdag 8 april 2006 organiseert CV De Pierewaaiers een vrijwilligersbal. Van 21.00 uur tot 24.00 uur stelt de ver eniging de vele vrijwilligers die op een of andere manier hebben bijgedragen aan het succesvolle jubileumjaar, in de gelegenheid gezellig terug te kijken op de Pierewaaiersevenementen waarbij zij betrokken waren. En dat waren er vele. Naast de gebruikelijke zoals het Blaoskapellen- festival, het bouwen van de carnavalswagen, het maken en rondbrengen van het Pierewaaiers- blaoike en het Pieregeblèr, is er veel extra werk geweest. Te denken valt aan het openingsweek end met de schuimparty, de historische optocht en de Hollandse avond. Ook de prachtige ten toonstelling in Galerie De Verdieping moeten we niet vergeten. En dan het Pieregeblèr. Iets dat we al 11 jaar kennen, maar dit keer een zeer bijzonder tintje kreeg, omdat het in de sporthal werd georganiseerd. En dat bracht heel veel extra werk met zich mee en veel meer vrijwilligers dan normaal. Tenslotte hadden we dan nog tijdens carnaval op zaterdag een fan tastisch evenement in de vorm van De Boerenbruiloft. beitswerken keuken, uw meubel of tafel 'n andere niet verzorgd meer uitziet: advies, ontwerp, productie, plaatsing, begeleiding en nazorg allemaal in één hand’. Keukens op maat Badmeubelen Dressoirs Massieve tafels'naar eigen ontwerp Alle merken apparatuur (alles in één totaalplan!) Renovatie van lak- en (d.w.z. als u voor uw kleur wilt omdat die er dan is zelfs dat mogelijk!) Bezoek en ontwerp aan huis (vrijblijvend) ■7 V 1 WBTI PAGINA 3 www.wolfsrijles.nl moergestel voor het inpakken van openhaardhout (het betreft binnenwerk) Marc van den Bosch De Looyakker 50 5066 MT Moergestel Tel. (013) 513 3913 Mobiel: 06 542 56 338 I T-shirf Jetty Pontalon Fame Wim van Alphen Broekzijde 9, Moergestel 06-28274728 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 29 MAART 2006 Past, van den Boogaardstraat 51, Moergestel Goed onderhouden vrijstaande woning gelegen aan speelveldje. Vraagprijs: 495.000,- k.k. Tel.; 013-513 3298 Begane grond: hal, meterkast, toilet, kelderkast, woonkamer met aparte comp.- /studieruimte, woonkeuken, bijkeuken. 1 e Verdieping: 3 slaapkamers. (8-9-13m2) allen met wastafel en inbouwkast; badkamer: ligbad, douche, dubbele wastafel; wasruimte voor wasmachine en droogtrommel; overloop met toilet en vaste trap naar 2e verd.. 2e Verdieping: volwaardige verd. met 2 slaapkamers (1 3-7m2). Aparte bergruimte, opstelling Hr combiketel. Afgesloten tuin met grote berging, garage, overdekt terras. Het huis is omgeven met een moderne tuin en heeft parkeerruimte voor min. 3 auto's. Aanvaarding: in overleg. PS. Zie marktplaats.nl V*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3