Moergestelse Esther Broeren beste advocate van Nederland Noud Smits ereburger van de Gemeente Oisterwijk 3.50 Aphrodite 6 MUFFIN- CAKEJES BAKKERIJ KOUWENBERG F7 MTV Bingo i.s.m. Sportvereniging Roef! WIT+-BR00D SCHAALTJE LENTE- BROODJES g OO Scftffderwerf^n p l\l Vervolg op pagina 3 y Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl PrO) werd koninklijk onderscheiden als Lid van de orde van Oranje Nassau vanwege zijn 12-jarig lidmaatschap van de Raad waarvan ook een vijftal jaren als wethouder en zijn groot aantal nevenfuncties. Hij kreeg de versierselen opgespeld van Burgemeester Yvo Kortmann. VRIJE TIJD In haar vrije tijd (ze waakt er voor dat ze die voldoende heeft) kun je Esther veelal buiten vin den. Samen met de hond bezig zijn of’n hand je helpen bij het opknappen van het huis waar in ze het samen met haar vriend zo naar de zin heeft. Samen ook nemen ze de tijd om Moergestel te leren kennen. Carnaval vieren bij voorbeeld doen ze graag en ook hebben ze uit stekend contact met de mensen in de buurt. Tijdens haar sollicitatiegesprek had men er blijk van gegeven liever te zien dat Esther in Breda kwam wonen. ‘Maar dat doen we niet’ zegt ze resoluut. ‘We hebben het hier in Moergestel meer dan uitstekend naar onze zin’! M.O. DIERENARTS Esther, haar wortels liggen in Helvoirt, begon haar studie aan gymnasium Beekvliet in St. Michielsgestel. Aanvankelijk leek het erop dat ze dierenarts zou gaan worden. Daar moet je echter voor ‘ingeloot’ worden, zoals dat officieel heet. Dat heeft nl. alles te maken met plaats ruimte in de opleiding (meer aanmeldingen dan dat er plaats is). Tot driemaal toe lukte het Esther niet om tot de opleiding door te drin gen. Op advies van haar vader (verstandige mensen zijn dat toch.nam ze ’n beroepspsy chologe in de arm die haar op het spoor van de advocatuur zette. Toen kon het met Esther twee kanten op: óf ze werd algemeen advocaat of ze koos voor ’n specialisatie. Dat werd het laatste, en meer precies bestuurs- en milieurecht. Zo had ze toch nog enige affiniteit met de dierge neeskunde. Ze ging naar de Universiteit van Tilburg om er rechten te studeren en daarna volgde nog één jaar diergeneeskunde in Antwerpen. De Moergestelse advocate Esther Broeren (30) is door haar branchegenoten geko zen tot het grootste talent in de advocatuur in Nederland. Maar liefst 43 nomina ties telde de lijst van jonge advocaten. Winnares Esther Broeren is volgens col lega’s die haar nomineerden ‘een snel stijgende ster’ binnen het bestuurs- en milieu recht. Binnenkort mag ze uit handen van oud-minister van Justitie Benk Korthals de Gouden Zandloper 2006 in ontvangst nemen. We zochten haar op. UITDAGING Ondanks haar drukke bezigheden is Esther gelukkig in haar werk. Als ze ’s morgens opstaat kan ze niet voorspellen hoe haar dag er uit gaat zien. Ze ziet elke dag weer als een uitdaging om haar dagtaak te beginnen. Dat begin ligt in Breda, maar kan evengoed uitmonden in Rotterdam of het uiterste puntje van Friesland of Limburg of op ’n zitting bij de Raad van State. Dan ook roemt ze de collegialiteit en samen werking met iedereen op kantoor. Daar straalt zelfs de bezorgdheid uit van de collega’s die haar liefdevol voorzien van een lunchpakketje als ze weer eens ver het land in moet. ‘En ook je melk opdrinken hoor.wordt er nog nageroepen als ze vertrekt. Donderdag 30 maart a.s. Zaterdag 25 maart vindt huis-aan-huis de verkoop plaats van de bingoloten voor de tweede uitzending van de televisiebingo op donderdag 30 maart. Mocht U de verkopers van Roef mislopen dan kunt u nog loten kopen bij de volgende verkoop punten: Jumbo Denissen, Novy Van Wezel, Cafetaria Epi en Slijterij In den Korenmaaier. Loten kosten slechts 1,25 en de hoofdprijs bedraagt 135,00. Doe mee en steun de spor tieve jeugd van Sportvereniging Roef! De uitzending begint donderdag 30 maart om 19.00 uur. Op donderdag 6 april is de volgende bingo- uitzending. De zaterdag daaraan voorafgaand zal een vertegenwoordiging van Sportvereniging Roef! huis-aan-huis de bingoloten te koop aan bieden. De moeite van het meedoen dus zeker weer waard! WERK IN BREDA Esther is werkzaam bij ADK Prinsen van Wijmen in Breda. Een van de grootste advoca tenkantoren van Nederland. Ze noemt haar werk vooral praktisch. Vaak bij bedrijven gewoon op de werkvloer, met laarzen aan op een boerderij, en de andere keer vind je haar met ’n helm op bij een bouwbedrijf. Bijzonder druk is bovendien de decembermaand wanneer ’n groot deel van haar aandacht wordt opgeëist door het vuurwerk dat vanuit bijv. China met schepen in ons land aankomt. Esther is gespe cialiseerd in externe veiligheid en adviseert met name grote internationele bedrijven (bij voorbeeld oliemaatschappijen) over brandvei ligheid en milieuvergunningen. Daarnaast is Esther redacteur van het Journaal Warenwet (tijdschrift voor levensmiddelen- en productenrecht), publiceert ze regelmatig in de Gemeentestem (jurisprudentie die van belang is voor de gemeentelijke praktijk) en spreekt ze regelmatig op congressen en semin ars. Al zo’n vijftal jaren is ze samen met haar vriend woonachtig in Moergestel. Waar ze woont? Aan de Schoolstraat 31A. Als iemand dat aan haar vraagt zegt ze: in het vroegere huis van bloemist Wim Willems. ‘En dan weet iedereen meteen waar dat is’, zegt ze lachend. |i Huidverzorgingsinstituut Bij zijn afscheid als lid van de Gemeenteraad van Oisterwijk, omdat hij zich gezien zijn leef tijd niet meer herkiesbaar gesteld had, is Noud Smits (Algemeen Belang) door het College van B&W benoemd tot ereburger. Vanwege zijn verdiensten als raadslid, wethouder, loco-bur- gemeester en waarnemend burgemeester gedu rende een tijdsperiode van onafgebroken ruim 37 jaren. Ook hebben onder andere zijn neven functies zoals voorzitter van de Heemkunde kring, voorzitter KBO afdeling Moergestel, Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding Moergestel, bestuurslid Stichting Welzijn Ouderen te Oisterwijk en lid van de Kringraad KBO Hilvarenbeek meegespeeld. Op 17 decem ber 1993 was hij reeds benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Een blij verraste Noud Smits nam in het bij zijn van zijn echtgenote Netty de versierselen in ontvangst. Ook Will van Roessel (D66 en nu zo gezond als bruin Q A met kinderverrassing 400 gram Goed idee, bij koffie of thee! me Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 22 MAART 2006 31e JAARG, r. 1371 met maandagavond. HL 8U1M 80 U88 FIETSPLEZ188 Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: toten oeraeste p i iuiu vui tui yn lyon ion 11 -.2— Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 t

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1