O 1111 8.75 ER 5.50 100 Slagerij J. van Zon-Rey rink 0.90 K50 Alles over hoofdzaken er bovenop! Ham-kaas- soufflé Elke week 'n Weekmenu de 'Snack van de week'! Vleesspiesschotel Internationale Stoomdag in het Nationaal Automobiel Museum ...zitten we Voor U... 0.70 1.10 1.50 Gèsselse gehaktstaaf A E A Toscaanse kipreepjes A E A Gèsselse stoofpot j| AA Quiches ham/prei E AA DEZE WEEK: GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. Expositie: De kleine wereld Diersporenexcursie 5133604: goed gekozen! Wilt u helpen? Er is nog veel te doen! Giro 4003, Utrecht. Oisterwijkseweg 9, Moergestel, Tel. 5132465 funda 4 Hamburgers 100 gram bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw met gemengde sla, saus naar keuze en frietjes Over postpartum depressie is al veel bekend. Net als over andere psychische’aandoeningen. We kennen oorzaken, gevol gen en behandelingen. Het Fonds Psychische Gezondheid biedt informatie en geeft geld voor onderzoek en betere zorg. Kijk op www.fondspsychischegezondheid.nl FONDS PSYCHISCHE GEZONDHEID Gloeiende kolen Het mooie van alle miniaturen is dat ze ook nog eens bedrijfsgereed zijn. Water in de ketel, gloeiende kolen op het vuurrooster en draaien maar. Dat is heel simpel gezegd waar het om gaat. Telkens weer staan veel bezoekers ver steld van de kracht dat een relatief klein machientje teweeg kan brengen. Als de weer somstandigheden het toelaten zullen ook enke le deelnemers hiervan buiten demonstraties geven. Maar het mooiste van alles is voor de meeste deelnemers toch wel het bouwen zelf. Met grote precisie bewerken zij een ruw stuk je staal, koper, brons of messing tot dat kleine onderdeel voor hun machine. Veldgids Diersporen Geïnteresseerd geraakt, dan hebben we in het bezoekerscentrum nog een mooie aanbieding voor de leden van Natuurmonumenten. De veldgids Diersporen is voor leden te koop voor de actieprijs van 15,—, niet leden betalen €27.50. Wees er snel bij. Ik hoor nu te GENIETEN Zondag 19 maart organiseert N.V.M. Stoomgroep Zuid in samenwerking met het Nationaal Automobiel Museum te Raamsdonksveer voor de 21e keer de Internationale Stoomdag. In het decor van automobielen uit vervlogen tijden van de Louwman Collection showen die dag zo’n 200 deelnemers hun prachtige werk stukken uiteenlopend van stationaire stoommachines, heteluchtmachines, loco motieven en brandstofmotoren tot stoomwalsen. Speklappen I 500 gram 013 536 80 55 4 Runder- schnitzels Provencaals leven is in de Oisterwijkse bossen en vennen. De gidsen van Natuurmonumenten laten u op een enthousiaste manier zien, welke dieren hier leven. Woensdag: 500 gram Gehakt 500 gram Verse worst 500 gram Shoarmareepjes JF PA SAMEN OwU ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON (013) 513 1769 Oisterwijkseweg 30 5066 XD Moergestel Tel. 013 -513 3604 www.gebrjanssen.nl Internationale Stoomdag. Honderden bezoekers vergapen zich aan de vele prachtige miniatuur- machines. Machines die doorgaans in mini- werkplaatsen op zolders, schuurtjes of ware ateliers hun plaats vinden. Van beginnend modelbouwer tot ervaren rot, met gepaste trots geven zij allemaal graag uitleg over hun pro ject. Projecten waarvan hun welhaast onbe grensd geduld valt af te lezen. Zeker bij de gro tere projecten zijn bouwtijden van acht tot tien jaar geen uitzondering. Maar dan heb je ook wat! Een hobby voor iedereen Maar het hoeft niet meteen allemaal zo inge wikkeld. Voor de beginnende stoombouwer zijn er legio mogelijkheden. Mede door eenvou dige goede tekeningen, is de bouw van een eer ste stoomwerktuig dichter binnen handbereik dan vaak wordt gedacht. De aanwezige mede werkers van het tekeningenarchief van de Nederlandse Vereniging van Modelbouwers kunnen u helpen bij uw keuze. Niet zelden gebeurt het dat mensen raken uitgekeken op hun modelbouwhobby. Zij gaan dan op zoek naar een nieuwe uitdaging. Velen hebben hier bij hun weg gevonden naar deze bijzondere tak van de modelbouw. Allerlei technieken komen immers in de stoommodelbouw samen. Tot zaterdag 22 april exposeert Appie Bonis in het Bezoekerscentrum Oisterwijk van de ver eniging Natuurmonumenten. De expositie bestaat uit foto’s van preparaten van minera len die duizenden malen vergroot zijn. De ten toonstelling is gratis te bezoeken tijdens de openingstijden van het bezoekerscentrum. Het bezoekerscentrum is geopend elke woensdag, zaterdag en zondag van 10 tot 16 uur. Vanaf 1 april is het bezoekerscentrum weer elke dag open van 10 tot 17 uur behalve op maandag. machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave Ondanks dat het stoomtijdperk al lang achter ons ligt, blijft het voor veel mensen boeiend hoe met behulp van stoom allerlei machines wor den aangedreven. Ieder voorjaar is het dan ook weer een drukte van jewelste tijdens de Zondag 19 maart 2006 Op zondag 19 maart en zondag 26 maart orga niseert bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten een excursie over dier sporen. Tijdens een 2,5 uur durende excursie vertellen twee gidsen over de dieren en hun spo ren die te vinden zijn in de Oisterwijkse bos sen en vennen. Vertrektijd is 14.00 uur. Wij ver zoeken u tevoren te reserveren via het bezoe kerscentrum, 013-5219209. U hoort dan de exacte plaats van vertrek. Kosten: 4,- voor leden van Natuurmonumenten, 7,- voor niet-leden en kinderen tot 12 jaar betalen 2,-. Wat leeft er zoal in de bossen! Diersporen zijn tekenen die dieren hebben achtergelaten op een plek waar ze iets belang rijks deden of alleen passeerden. Ze geven vaak aanvullende informatie over de manier waar op een dier het terrein gebruikt, zijn voedsel vergaart óf zijn nest bouwt. Misschien zijn er knaagsporen van eekhoorns, aangevreten pad destoelen, braakballen van uilen en reigers, schuursporen en wissels van het ree. Ga mee op zoek naar de stille bewijzen dat er nog volop Inspiratiebron Laat deze beurs een inspiratiebron voor u zijn. En is uw interesse eenmaal gewekt dan is de tweede stap, de bouw van een eerste eenvoudig model, snel gemaakt zo leert de ervaring. Blijkt dat model dan ook nog te werken dan slaat het ‘stoomvirus’ pas echt toe en maakt u deel uit van wat door sommigen ook wel de ‘hoge school van de modelbouw’ wordt genoemd. Op de stoomdag is ook de handel weer ruim vertegen woordigd. Zij bieden wellicht dat ene ontbre kende onderdeeltje of dat bijzonder stukje pre- cisiegereedschap te koop aan. Voor meer infor matie over de verschillende stoomgroepen die Nederland rijk is, klopt u aan bij de exposan ten van de verschillende verenigingen. Wilt u meer informatie over de organiserende vereni ging en de mogelijkheden die deze voor u kan bieden, ga dan naar één van de standhouders van de N.V.M. Stoomgroep Zuid. Zij zullen u naar de juiste personen verwijzen. Plaats: Nationaal Automobiel Museum, Raamsdonkveer. Openingstijden: 10.00-17.00 uur. Prijs: 6 euro (kinderen van 4 t/m 12 jaar: 3 euro). Ham-preisalade De gehele week: Gekookte Gelderse 100 gram Ontbijtspek 100 gram Ontbijtcervelaat 100 gram Gerookte kalkoenfilet 100 gram 2.00 per stuk 500 gram 500 gram ItUV stuks 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 MAART 2006 Neem vrijblijvend contact met ons op. U wilt uw woning verkopen Wij doen het graag voor u, op een persoonlijke manier. [MAANDAG EN DINSDAG: I van o e r s makelaardij www.vanoersmakelaardij.nl PAGINA 6 DEZE WEEK u,t eigen keuken: L Geldig van donderdag t/m woensdag; zowel af gehaald als bij ons te gebruiken. powered by nvm NVM DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 6