F? Sta jij ook paraat na een ramp? Op zoek naar een stoer avontuur? Sneller zoeken in het verleden via de nieuwe website van het Regionaal Archief Tilburg Buro '76 Oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268 Thema-avond DVN Het Nederlandse Rode Kruis +c A part of the international Red Cross and Red Crescent Movement I Word vrijwilliger! Je helpt met contactherstel tussen slachtoffers en hun familie. Als telefoonvrijwilliger sta je zoekers te woord of als registratievrijwilliger verzamel je inlichtingen over slachtoffers. Bel voor meer informatie: 070 44 55 888. zelfs mogelijk om de huwelijksakte van opa en oma te downloaden naar de harde schijf van de eigen computer. In de komende jaren zullen steeds meer bronnen op deze manier beschik baar komen. Stamboomonderzoek Voor de liefhebbers van stamboomonderzoek is dat goed nieuws. Zij kunnen nu de akten van geboorte, huwelijk en overlijden in digitale vorm op hun beeldscherm zien. De perfecte kwaliteit van de digitale beelden maakt het teld of blijkt hij toch een groot watje te zijn. Neem hem daarom mee naar deze dag en doe samen mee aan de ultieme survival test. Lukt het jullie om samen alle opdrachten goed uit te voeren? Kun je vuur maken zonder lucifers, stevige knopen leggen in een touw, hulpkreten seinen met morsetekens. Maar je gaat ook aan de slag met het bouwen van een goede schuil hut. Overleven in de natuur zal voor jou hier na een makkie zijn, en misschien steekt je vader er ook nog wat van op. Heb je honger gekre gen dan kun je hierna nog je eigen “stok”brood bakken. Je moeder, zusje, opa, oma en vrien den zijn natuurlijk ook van harte welkom. Zorg wel dat je oude kleding aan hebt en stevige schoenen. Hierbij nodigt het bestuur van de DVN - afde ling Tilburg e.o. u uit voor het bijwonen van een thema-avond. Het programma van deze avond zal zijn: “Diabetes en zwangerschap”. De avond vindt plaats op donderdag 30 maart van 20.00 tot 22.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) in het Auditorium van het TweeSteden ziekenhuis in Tilburg. Spreker is Dhr. A. R Drogtrop, gyna- ecoloog en Mv. dr. C. M. Schweitzer internist, beide werkzaam in het TweeSteden ziekenhuis. Als een vrouw zwanger wil worden is belang rijk dat de bloedglucose scherper wordt gere geld. Dit wordt gedaan omdat bij een onvol doende gereguleerde bloedglucose de kans op afwijkingen bij de baby groter is. Ook is een gro tere kans op complicaties bij de moeder. Er wordt onderscheid gemaakt tussen: Pre-existente diabetes dit wil zeggen een vóór de zwangerschap al bekende diabetes. Zwangerschapsdiabetes, dit wil zeggen diabe tes voor eerst vast gesteld tijdens de zwanger schap. Het zal duidelijk zijn dat deze a.s. moeders een uiterst zorgvuldige begeleiding nodig hebben. Deze begeleiding, die in het algemeen in team verband zal gebeuren, begint op het moment dat er sprake is van zwangerschapswens en duurt tot en met het kraambed. Deze avond is niet alleen van belang voor vrou wen met diabetes die zwanger zijn (of geweest zijn), maar ook voor vrouwen die een zwanger- schapwens hebben, familie, vrienden, en ande re belangstellenden. Wilt u deze avond bij wonen, dan kunt u zich telefonisch aanmelden bij Gerard Janssen 455 7316 of via janssen.dvn@12move.nl Toekomst In de loop van 2006 komt er nog een noviteit bij: alle collecties van het archief zijn dan met één zoekmethode te bevragen: genealogische gegevens, foto’s en informatie uit archieven worden gezamenlijk als zoekresultaat gepre senteerd. Stichting Organisatie Limburgse Bedevaarten Reizen naar Lourdes De Limburgse Bedevaarten organiseert ook in 2006 weer bus- vlieg- en een treinreizen naar Lourdes. De vrijwilligers staan dan weer klaar om met veel inzet en plezier bedevaarten van goede kwaliteit voor de pelgrims te verzorgen. Busreizen in juni en september: De 9 daagse busreis van 21 tot 29 september vertrekt bij voldoende deelname uit Oisterwijk. Een bus reis is een bedevaartreis met een toeristisch karakter. Er worden mooie plaatsen bezocht waaronder Nevers waar Bernadette opgebaard ligt. Treinreizen in juni en september: De treinreis van 2 tot 9 september wordt begeleid door de vrijwilligers van de Lourdesgroep. Vliegreizen: In mei 3 en 4 daagse reizen en in juni en september 6 daagse reizen. Vertrek vanaf vliegveld Eindhoven. Men is overigens geheel vrij om al dan niet aan het bedevaartprogramma deel te nemen. Ook blijft er nog voldoende tijd over om Lourdes en omgeving te leren kennen en bezienswaardigheden te bezoeken. Voor opgave van de reizen, informatie en het aanvragen van een brochure kunt U terecht bij Joke Hoekman, Olmenpad 13, 5061 BJ Oisterwijk tel. 521 6701. Beeld Online De beeldbank BeeldOnline kent al enkele jaren een toenemende gebruikerskring. Toch heeft het archief ook hier verbeteringen aangebracht. De foto's en kaarten komen in groter formaat op het beeldscherm waardoor de details door inzoomen prachtig zichtbaar zijn. Hier kan men een kleine afbeelding direct downloaden voor eigen gebruik. Als je als bezoeker infor matie over een foto hebt kun je dat zelf toevoe gen. Werkgebied Het Regionaal Archief Tilburg beheert de archieven van: Alphen-Chaam, Baarle-Nassau, Dongen, Drimmelen, Geertruidenberg, Gilze en Rijen, Goirle, Hilvarenbeek, Loon op Zand, Oisterwijk, Oosterhout, Tilburg en Waterschap de Dongestroom. Op zondag 19 maart organiseert Natuur monumenten een avontuurlijke natuurdag spe ciaal voor vaders en zonen. Het wordt een stoe re dag die helemaal in het teken staat van over leven. In de opdrachten die tijdens een avon tuurlijke tocht worden aangeboden kan flink worden geoefend met allerlei survivaltechnie- ken. Tussen 11.00 uur en 15.00 uur kan er met de opdrachten worden gestart. Aanmelden vooraf is niet nodig. Leden van Natuurmonumenten betalen 3,- niet-leden betalen 5,- per gezin. Natuurlijk zijn stoere moeders en dochters ook van harte welkom. Overleven, hoe doe je dat? Vandaag is het uur van de waarheid aangebro ken. Is je vader echt zo stoer als hij altijd ver- De website is al sinds jaar en dag speerpunt van beleid bij het Regionaal Archief Tilburg. Tilburg was in 1996 één van de eerste archie ven in Nederland die het digitale avontuur aandurfde. Sindsdien is er veel veranderd op het gebied van internet. Snellere computers en snellere verbindingen maken het mogelijk om als archiefdienst op een andere manier de bezoekers van dienst te zijn. Met die ontwik kelingen is het RA Tilburg aan de slag gegaan om de website niet alleen een nieuw uiterlijk te geven, maar ook het aanbod van informatie aan te pakken. Om de website nog gebruiksvriendelijker te maken en up-to-date te houden is er een geheel nieuw softwarepakket ontwikkeld. Het RA Tilburg heeft er voor gekozen om naast de ges cande foto’s, de genealogische bronnen (akten van burgelijke stand en Doop-, Trouw- en Begraafboeken) gescand aan te bieden via de website. De inventarissen, plaatsingslijsten en nadere toegangen worden door middel van Word bestanden aangeboden. Deze nieuwe techniek maakt het mogelijk dat nieuwe gege vens kunnen worden toegevoegd en meteen beschikbaar zijn voor de gebruikers van de website. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 MAART 2006 PAGINA 4 Voor de mooiste momenten vindt u bij ons de mooiste kaartjes gratis advertentie www.rodekruis.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 4