KEUKENS EN INTERIEUR OP MAAI MB Moeder Roozen zag nooit de film over haar man UK 2e Voorjaarsmarkt Scouting Sint Jan ...Kiezers bedankt. Moergestelopdefoto.nl üjs van de Wouw Scouting houdt weer een lege flessenactie Opbrengst collecte Amnesty International Nieuws van de bibliotheek VOOR: Het is begonnen als camavalsgrap. Een act om mee te doen in de optocht. Foto’s maken van mensen langs de optocht en die dan op het web gaan zetten. Dit wordt dan meteen serieus opgepakt door Bart van Esch, die het idee veel verder uitwerkt en een website ontwerpt: www.moergestelopdefoto.nl Alle organisatoren of degenen die foto’s heb ben van Moergestelse evenementen kunnen nu hun foto’s inleveren bij Bart van Esch, Griete Veldeke 4 en hij gaat ze dan op het web zetten. Het is dus een website voor alle Moergestelse verenigingen die de foto’s van hun evenemen ten openbaar willen maken. De kaartje kun je eventueel gaan afhalen bij G. Simons, Past, van den Boogaardstraat 11, Moergestel. Op de website kun je de foto’s opzoeken en als je ze aanklikt, worden ze vergroot. Maar je kunt ze ook als diashow bekijken, downloaden, afdrukken en reacties plaatsen. Kortom, Gèssel gaat nu wereldwijd! COLLECTANTEN We zoeken nog enkele collectanten. Hebt u interesse, dan kunt u contact opnemen met J. Van de Ven, tel. 513 3157. Op vrijdag 10 maart en zaterdag 11 maart komen onze leden weer bij u langs om lege flessen op te halen. We zullen op vrijdag tussen 19:00 en 21:00 uur de wijken Heidevelden, Papenacker, Bungalowpark, Hoefkens en de Prinsessenbuurt aandoen. Op zaterdag komen we tussen 10:30 en 13:30 uur langs in de wijken Oistelvoortjes, Gezwiene Waai en het Rootven. We hopen dat u die week uw lege flessen opspaart zodat onze scouts een zakcentje voor hun jaarlijk se kamp kunnen verdienen. Helaas zal het niet mogelijk zijn om langs alle adressen in Moergestel te gaan. GEMEENTE BE LAN OEN Heeft u ook het voorjaarsgevoel weer een beet je en nog wat spullen over of bij elkaar geschar reld? Dan kunt u weer bij ons terecht. Na een klein succesje met de le overdekte voorjaars- beurs afgelopen jaar en een groot succes met de le speelgoedmarkt in Oktober, hebben we beslo ten om verder te gaan op de ingeslagen weg. Op 9 april 2006 zal dan ook onze tweede voor jaarsmarkt weer een feit worden. U kunt hier aan meedoen door u op te geven op een van onderstaande telefoonnummers. Deelname is voor particulieren die iets te ver kopen hebben en zich aangemeld hebben voor een of meerdere tafels. De prijs per tafel is €5,- Voor verdere informatie en opgave: Jan Jonkers 513 1619; Riky Bergman 513 2407 of Peter van de Wouw 06-22171727. De collecte voor Amnesty International die plaats vond van 12 t/m 18 februari heeft in Oisterwijk en Moergestel geresulteerd in een opbrengst van 958,58.12 Collectanten hebben zich in deze koude week ingezet om dit mooie bedrag te bij elkaar te krijgen. Amnes'ty dankt hen hiervoor hartelijk. Amnesty dankt ook u voor uw bijdrage. met vooraf een Heilige Mis, een koffietafel, een receptie en een feestavond toe. ‘Half’ Moergestel paradeert op de film voorbij. Een van de talrij ke details is hoe de echtgenote van Hans de Brouwer met de pas geboren zoon Jan-Hein op de arm vanuit de keuken het café binnenstapt. Het traditionele van het feest uitte zich nog op een hilarische manier. Tijdens het feest werd zoveel gerookt - hartstikke gewoon in die tijd - dat de lichtmeter op de filmcamera het niet deed. De camera werd snel naar Romanesco in Oisterwijk gebracht, maar die kon Frans gerust stellen. Het was de rook, zei hij. Moeder Roozen heeft de film helaas niet meer mogen zien, maar de verenigingsleden wel. Echtgenote Gera Roozen zou de film in het café van De Brouwer draaien. Nam ze per ongeluk de verkeerde film mee: het gezin Roozen braaf in het zwembad. Gelachen dat ze hebben bij De Brouwer.... ste van de drie kinderen van Frans en Gera Roozen. Je ziet hoe Hein met vallen en opstaan leert lopen. Heeft de film van de duivenmeikersjubilea van Cees Roozen voor de familie een dramatische betekenis, in historisch opzicht is het een gou den aanwinst. Dat kan alleen al gesteld worden omdat alle tekenen er op wijzen dat de duiven sport heel erg hard teloor aan het gaan is in Nederland. Moergestel telt nu nog slechts een paar duivenmelkers, terwijl het dorp er ooit vele tientallen heeft gekend. “En er werd hier goed gespuid”, zegt Frans Roozen over de hoge kwaliteit van de Moergestelse duivenmelkers en hun wedstrijdduiven. De film is door Frans Roozen gemaakt in café De Brouwer. Daar was “Over Berg en Dal’ thuis. De feestdag was traditioneel in elkaar gestoken meubel of tafel 'n andere liet verzorgd meer uitziet: Je krijgt eerder reuma dan rimpels Artrose centraal tijdens Reumafonds collecteweek Rond de 35 begint het vaak al. Boven de 60 raakt het bijna iedereen: artrose, de meest voorko mende vorm van reuma. De pijn en beperkin gen kunnen je leven letterlijk verzieken. Genezing is er nog niet. We geven steeds meer uit aan dure cosmetica en ingrepen om mooi te blijven. Wat hebben we ervoor over om te kunnen blijven bewegen? Het Reumafonds collecteert van 12 t/m 18 maart. Meer dan 650.000 Nederlanders hebben artro se, de meest voorkomende vorm van reuma. Rond de 35 begint artrose vaak al, meestal nog zonder klachten. Pas laat openbaart de ziekte zich, en dan is het al te laat. Genezing is er nog niet. Het aantal artrosepatiënten zal met de vergrijzing snel oplopen. Artrose is daarom het belangrijkste aandachtspunt van het Reuma fonds tijdens de collecteweek van 12 t/m 18 maart. Uitbreiding van de service OBT bibliotheek van Midden-Brabant is uit gebreid! Vanaf januari maken 14 bibliotheken in Tilburg en de regio rondom deel uit van deze grote basisbibliotheek. Al met al een heel grote collectie boeken, cd’s, bladmuziek, cd- rom’s, video’s en dvd’s Als u lid bent van de bibliotheken in de gemeen te Oisterwijk kunt u GRATIS materialen opvra gen bij alle vestigingen van OBT. De materia len die u elders leent kunt u in de eigen bibli otheek inleveren. Inleveren kunt u altijd ook buiten opening stijden. Zowel de bibliotheek in Oisterwijk als in Moergestel hebben een Boekenbrievenbus. Deze brievenbussen zijn altijd te gebruiken. Filmpjes kunnen voor ‘Moergestel Filmt’ worden aangemeld via telefoonnummer 5131316 of e-mail hvbmedpro@hetnet.nl Filmpjes worden aan huis opgehaald en later keurig terugbezorgd. De filmpjes worden op dvd gezet en zo voor het nageslacht bewaard. Wie meedoet krijgt niet alleen alle filmpjes terug, maar ook een halfuur van de eigen filmpjes op dvd. Deze kan men dan thuis op de televisie bekijken. Frans Roozen kocht in 1970 een filmcamera met toebehoren. De projector heeft hij bewaard, keurig in de originele verpakking. De vader van Frans Roozen vierde in 1972 een dubbel gouden jubileum als dui venmelker. Van de huldiging van aannemer Cees Roozen maakte zoon Frans (68) een film die hij aanbood in het kader van de actie ‘Moergestel Filmt’. Frans Roozen schoot de film omdat zijn moeder de feestelijkheden niet bij kon wonen omdat ze in het ziekenhuis lag. Door middel van de film zou ze er toch nog iets van meekrijgen.”Het heeft niet zo mogen zijn”, aldus Frans Roozen. Zijn moeder, Leen Roozen-Adams, was onge neeslijk ziek toen haar echtgenoot eind sep tember 1972 werd gehuldigd. Hij was toen voorzitter van de Moergestelse postduivenver eniging ‘Over Berg en Dal’. De vereniging bestond vijftig jaar. Tegelijk was Cees Roozen een halve eeuw lid van de Brabantse Bond van Duivenhouders. Deze trouw werd beloond met een gouden speld. Dat was dus eind september. “Op 2 oktober is ze gestorven”, zegt Frans. Zijn moeder had drie kinderen. Ze is 69 jaar geworden. Het idee om een film te maken van de jubilea kon ontstaan omdat Frans in 1970 een eenvoudige filmcame ra met toebehoren had gekocht. De projector heeft hij nog. De reden om te gaan filmen was zijn jonge gezin. Op het eerste filmke dat hij maakte staat de toen éénjarige Hein, de jong- KORTOM: advies, ontwerp, productie, plaatsing, begeleiding en nazorg allemaal in één hand! Keukens op maat Badmeubelen Dressoirs Massieve tafels naar eigen ontwerp Alle merken apparatuur (alles in één totaalplan!) Renovatie van lak- en heilswerken (d.w.z. als u voor uw keuken, uw kleur wilt omdat die er ni dan is zelfs dét mogelijk!) Bezoek en ontwerp aan huis (vriend) PAGINA 3 (.1! Jan Oerlemans Piet Meeuwis W2 r Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis i Gratis offerte, geheel vrijblijvend Marc van den Bosch De Looyakker 50 5066 MT Moergestel Tel. (013) 513 3913 Mobiel: 06 542 56 338 Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 MAART 2006 - uU.üuiiii'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3