Is uw hypotheek up-to-date? CDA Moergestel in rep en roer door ‘Affaire van het weggetje’ Duidelijk lokaal Wanneer u uw hypotheek afsluit bij de Rabobank biedt dat veel voordelen. Maar ook de geruststelling dat uw hypotheek geen vervelende verrassingen voor u in petto heeft. Wilt u weten of uw hypotheek up-to-date is? Maak dan nu een afspraak met onze hypotheekadviseur op (013) 529 50 00. Voor de allerliefste Steunpunt voor vrijwilligerswerk in de gemeente Oisterwijk Tel. 513 2268 Groene kansen Het is tijd voor de Rabobank. van de en dat alle Weten wat hier leeft Kwaliteit van Bestuur ge van hoe met de hulp van de sterke arm en met behulp van een kraan het weggetje inder daad werd heropend. Frans van de Sande liet het er niet bij zitten. Hij begon een bodempro cedure. Toen deze zaak voorkwam deed het Nieuwsblad van het Zuiden opnieuw verslag. Frans van de Sande liet een vijftal getuigen opdraven, het echtpaar Gelden een bus vol (40 personen). Het ging er om of er voldoende bewijslast was van het jan dan nee gebruik van het weggetje. De rechter oordeelde dat hij vanwege ‘tegen strijdige getuigen’ niet tot een oordeel kon komen. Daarom kan gesteld worden dat deze onverkwikkelijke affaire nooit een formele oplossing heeft gekregen. In praktische zin gebeurde dat weï. “We konden naast dokter Van Delft een stuk grond kopen dat we als weg naar ons land gebruikten”, luidt het nuchtere besluit van Piet en Els Gelden. Vacaturebank steunpunt voor vrijwilligers werk op internet Vanaf 20 februari is de vacaturebank van het steunpunt voor vrijwilligerswerk in Oisterwijk aangesloten bij de provinciale website www.bra- bantsevrijwilligers.nl Op deze site komt een link naar Oisterwijk, die uitkomt bij de website van het steunpunt voor vrijwilligerswerk in Oisterwijk, Moergestel en *Vraag naar de actievoorwaarden Els en Piet Gelden op het weggetje dat de gemoederen in Moergestel ruim 40 jaar geleden danig heeft ver hit. Dank zij het filmpje dat Piet maakte is over 100 jaar nog te zien was zich toen heeft af gespeeld aan de Oisterwijkseweg. Vanaf 1971, toen Piet Gelden in Moergestel kwam wonen in verband met zijn huwelijk met Els, tot 1983 heeft hij alles gefilmd wat los en vast zat in Moergestel. Natuurlijk veel film pjes van de kinderen in alle stadia van hun opgroeien, maar ook veel Moergestelse situ aties. In totaal tien grote banden met de meest uiteenlopende opnamen. Een ware schat. “Daar hebben jullie de handen nog vol aan”, zegt Piet. Hij doelt op de werkwijze van ‘Moergestel Filmt’. Alle films die worden ingeleverd wor den op dvd gezet. Daarna gaan ze terug naar de rechtmatige eigenaar. Die krijgt, voor bewe zen diensten, een dvd met daarop de eigen film pjes. Voor veel deelnemers aan ‘Moergestel Filmt’ heeft dat iets heel aantrekkelijks omdat de filmpjes voor het eerst sinds jaren weer eens bekeken kunnen worden, op de televisie wel teverstaan. Nieuw aanspreekpunt inloopspreekuur steun punt voor vrijwilligerswerk Graag wil ik de nieuwe vrijwilliger voor het steunpunt aan u voorstellen. Haar naam is Mia Canters. Mia is sinds 3 jaar als vrijwilligster het eerste aanspreekpunt van Kerkplein nr. 28. Mia verricht daar o.a. balie werkzaamheden voor alle gebruikers van het gebouw, beheert de tele fooncentrale van zowel de Twem als het ROC en werkt voorkomend typewerk uit. Deze taken worden nu dus uitgebreid met het inloopspreek uur van het steunpunt. Het steunpunt voor vrijwilligerswerk is elke week op maandag van 10.00 tot 13.00 uur en op donderdag van 11.00 tot 14.00 uur geopend voor publiek. Iedereen kan dan vrijblijvend even binnen open. Daarnaast kunt u ook een afspraak maken op 528 4080. STERKE ARM Frans van de Sande bezat een perceel waarover het weggetje liep. Hij had zijn zinnen gezet om de grond van de familie van Els. Van de ene op de andere dag maakte hij het gebruik van het weggetje onmogelijk. Het vee op de weilanden was niet meer te bereiken. Piet en Els spanden een kort geding aan. Dat wonnen ze. Toch duur de het nog vijf jaar voordat de kwestie tot een ontknoping kwam. De rechter bepaalde, op straffe van een fikse dwangsom, dat het wegge tje weer toegankelijk gemaakt moest worden. De climax van deze affaire is door Piet vastge legd op de film. Honderden mensen uit Moergestel en verre omgeving waren er getui- ONTKNOPING DORPSDRAMA Dat al dit privéfilmmateriaal van groot belang is om straks ook nog een goed (bewegend) beeld te hebben van een verdwenen Moergestel, komt bijna sensationeel tot uit drukking in het filmpje met de intrigerende titel ‘Ontknoping klucht in 3 bedrijven’. Piet Gelden heeft in 1974 vastgelegd was zich toen voor hun huis aan de Oisterwijkseweg 68 afspeelde. Het was inderdaad de ontkno ping van een waar dorpsdrama met het jonge stel Els en Piet Gelden als ongewilde hoofd rolspelers. Op de plek waar het echtpaar nu woont, stond de ouderlijke boerderij van Els. Aan de over zijde van de Oisterwijkseweg, richting Zonnewende, had de broer van Els landbouw grond. Hij kwam bij deze grond via een zand weggetje. Dit weggetje bestaat nog steeds. Het is het eerste weggetje naar links als je richting de Pierenberg gaat. De foto van het echtpaar bij dit verhaal is er gemaakt. Alle eigenaren van deze grond hadden, aantoonbaar vanaf 1876, gebruik gemaakt van dit weggetje om op het land te komen. LIJST www.vvdOISTERWIJK.nl Meedoen aan de actie ‘Moergestel Filmt’ kan door te bellen met 513 1316 of e-mail: hvb- medpro@hetnet.nl <4% ‘Moergestel Filmt’ brengt dorpsdrama uit 1974 opnieuw onder de aandacht Met een zekere achteloosheid hebben Els (61) en Piet (65) Gelden een aantal kran tenknipsels op de huiskamertafel uitgespreid. Ze zijn uit 1974, uit het Nieuwsblad van het Zuiden, een krant die al weer een hele tijd niet meer bestaat. ‘Strijd om een weggetje’, luidt de kop boven een van de verhalen. En een andere titel: ‘Ontknoping klucht in 3 bedrijven’.Dat is tegelijk ook de titel van een van de vele tientallen filmpjes die het echtpaar Gelden ter beschikking heeft gesteld voor het project ‘Moergestel Filmt’ van MTV en WieKentKunst. Oisterwijkseweg 43 PAGINA 7 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 FEBRUARI 2006 i U stemt toch ook op 7 maart Ad Mutsaers Rabobank Voorste Stroom: natuurlijke loop met schone, groene oevers. Kansen voor de boer: ruimte voor ontwikkelingen. Grote bomen op 't St. Jansplein: meer uitstraling en sfeer. Janneke Oldenhof Lijst 4 - Nr. 2 Wat vindt u dat de politiek moet doen voor onze jeugd? Vertel het mij op onze website en maak kans op een gratis dinerl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7