Uw gemeente (ilia Onze zorg L korting) J u 25% korting op uw autoverzekering! ‘Moergestel Filmt’ wekt veel begeestering Moergestel filmt De mirakelse redding van bedrijfsfilm Nistria Rabobank Het is tijd voor de Rabobank. Gemeente Belangen in de commissies: uw belang is ons belang! Gemeente Belangen in de gemeenteraad: niet praten, maar doen! Weloverwogen snelle zakelijke besluitvorming. Een betrouwbare partij: ...Met de beste kijk op elke buurt en wijk.... 'J» «cl Theo Raaijmakers kreeg de projector weer aan de praat die hij redde van de container. Bij de projec tor staat een deurklink van de glazen toegangsdeur van Nistria. Promotiefilm In 1981 kreeg hij een baan als elektromonteur bij Nistria. Dit bedrijf in dieetvleeswaren is in 1958 opgericht door Jos van Nistelrooy. In zijn Voor al uw actuele informatie: www.gemeentebelangenoisterwijk.nl of neem contact op met een van onze raadsleden of de huidige wethouder Jan Oerlemans nager (het Moergestelse bedrijf was inmiddels eigendom van Ahold) heel het bedrijfsarchief op een container aan het gooien was. Raaijmakers ging er als een speer op af en vond onder meer tussen de afgedankte spullen de film en een projector. Hij kreeg de projector weer aan de praat. Zodoende heeft Raaijmakers de film al herhaalde malen kunnen bekijken. De actie ‘Moergestel Filmt’ heeft tot gevolg dat alle oud-werknemers van het bekende Moergestelse bedrijf Nistria straks allemaal een kopie hebben van een bedrijfsfilm. En dat is weer moge lijk omdat Theo Raaijmakers (46) van het Stokske 5 deze film op een mirakel se manier wist te redden van een roem loos einde op een vuilcontainer. Wie mee wil doen aan de actie ‘Moergestel Filmt’ en ook zelfgemaakte filmpjes ter beschikking wil stellen, kan dat kenbaar maken door te bellen met 5131316 of e-mail hvbmedpro@hetnet.nl Theo Raaijkamers zag de oproep in Moer- gestelnieuws en besloot meteen de film van Nistria aan te bieden. ‘Moergestel Filmt’ pro beert zoveel mogelijk vergeten filmpjes boven water te brengen. Door ze op dvd te zetten wordt dit belangrijke materiaal voor het nage slacht bewaard. De actie van WieKentKunst en MTV is uniek in Nederland. De filmpjes wor den op dvd gezet en gaan altijd terug naar de eigenaar. Het wordt Moergestelnaren extra aantrekkelijk gemaakt hun filmpjes ter beschikking te stel len. Ze krijgen niet alleen die filmpjes terug, maar daarnaast ook nog eens een dvd met daar op maximaal een halfuur film. Daardoor kun nen de deelnemers vaak voor het eerst sinds jaren de filmpjes weer eens zien en nog wel op de televisie thuis. ‘Moergestel Filmt’ heeft in Moergestel veel begeestering gewekt, zoals onder meer blijkt uit het verhaal van Raaij makers. DVD voor personeel Toen hij hoorde van de actie ‘Moergestel Filmt’ meldde hij de Nistria-film meteen aan. “Een geweldig initiatief waardoor ook deze film voor Moergestel behouden blijft”, aldus Raaijmakers. Hij heeft een heel eigen reden om blij te zijn met de dvd die hij krijgt als tegenprestatie. Op deze dvd staat de film van Nistria. Raaijmakers: “Ik wil alle oud-medewerkers van Nistria tegen kostprijs een dvd met de film aanbieden.” Wie iets meer wil weten van dit sympathieke plan van Theo Raaijmakers kan bellen met 5133879 of e-mailen theoraaijmakers@hetnet.nl. Hoewel Raaijmakers ergens anders ging wer ken, bleef hij altijd geïnteresseerd in het wel en wee van Nistria. Op een zekere dag werd hij gewaarschuwd dat de toenmalige interimma- functie van elektromonteur volgde Raaijmakers Harrie Reijrink op, tegenwoordig palingkwe- ker. Raaijmakers en Reijrink werkten nog twee maanden samen. Omdat ook Reijrink op de teruggevonden film staat, kon Raaijmakers pre cies bepalen wanneer de Nistria-bedrijfsfilm is gemaakt: in augustus 1981. Alle mensen die destijds bij Nistria werkten staan op de film. “Je ziet veel Moergestelnaren terug”, aldus Raaijmakers. De ongeveer twin tig minuten durende kleurenfilm is gemaakt als een promotiefilm. Vertegenwoordigers moesten de film laten zien aan de afnemers van de Nistria-producten, zoals ziekenhuizen en ver pleeghuizen. Door nog onbekende oorzaak is de film nooit voltooid. PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 FEBRUARI 2006 25% at w 1. Jan Oerlemans 2. Piet Meeuwis - 18 Juliette Smits 11 Mart Ermen Wanneer u een autoverzekering voor 19 februari 2006 aan vraagt bij de Rabobank, krijgt u 25% korting op de premie voor het eerste jaar. Dit geldt alleen voor nieuwe autoverzekeringen die voor 1 januari 2007 ingaan. Wilt u gebruik maken van dit scherpe aanbod? Of wilt u meer weten over onze autoverzekeringen? Maak dan nu een afspraak met een van onze adviseurs op (013) 529 50 00. 12 Anne-Marie Antonis-Vugts 13 Riky Smetsers - 14. Jos de Jong Bakx 15 Enny van Helden-Spreeuw GEMEENTE BELANGEN 3 Kees Rijnen 4 Carel Brands 5 Maria Willems -Schapendonk 6. Kees van Elderen 7. Gerard Willems 8 Jan Alberts 9 Marco van Herck 10 Carlo van Esch 16 Eric Bogaerts 17 Bert Klerks

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5