10 50 Hopmans Vlassak& Van lersel Brief veen Theo zz Verzamelbeurs Boxtel cis. Viandel Kruiskruidwerkgroep maakt zich sterk om plant onder controle te krijgen! Verplicht legitimeren bij Rabobank Voor carnavals- en andere kleuren! autobedrijf Elke week 'n Weekmenu de 'Snack van de week'! Sparerib-schotel Voor 'n complete badkamer JL en al uw loodgieterswerk! DEZE WEEK: föfyijs van de Wouw >35 Oisterwijkseweg 9, Moergestel, Tel. 5132465 Cochabamba, januari 2006 ±500 gram spare-ribs, sla, sausje naar keuze en frietjes ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 FEBRUARI 2006 F Opel Vectra C 2.0 Dti-16V Elegance Opel Zafira 1.6i-16V Comfort Opel Zafira 2.0 Di-16V Elegance Opel Astra 1.7 Dti-16v Edition station Opel Astra 1.6i Sport Edition II Opel Astra 1.6i-16V Sport Edition II Opel Astra 1.6i Edition Opel Astra 1.6i FreshCool station Opel Astra 1.7 TD Season Opel Astra 1.7 TD GL Opel Corsa 1.2i-16V Comfort 5-drs Opel Corsa 1.2I-16V Comfort 5-drs Opel Corsa GSi 16i-16V Opel Corsa 1.2i Swing Renault Megane 1.4i-16V Air Break Renault Twingo 1.2i Authentique Ford Focus 1.6i-16V Cool Edition Wagon Ford Mondeo 2.0 TDDi 115 pk Ghia Wagon VW Golf 1.8i 90 pk Pink Floyd Cabriolet VW Passat 1.9 TDI Basis Variant VW Passat 1.9 TDI Trendline Variant VW Lupo 1.0i Peugeot 307 1.6i-16V XS 5-drs Peugeot 206 1.6i-16V Gentry 5-drs Peugeot 106 1.1 i XR Peugeot 306 1.9D XR Break Suzuki Alto 1.0 Spark Voor meer info en foto’s: kijk eens op www.autobedrijfhopmans.nl DE SONMAN 36 - MOERGESTEL TELEFOON (013) 5I3 3745 Voor meer info en foto’s: kijk eens op www.autobedrijfhopmans.nl Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis F Gratis offerte, geheel vrijblijvend Vlassak Van lersel v.o.f. Korenschuur 25 5066 EX Moergestel Tel. 013-513 28 33 Fax 013-513 01 58 E-mail: vlassakvaniersel@home.nl L O O O GI F T E R S B EI RIJ F ERKEND SCHILDERS- Jw MPMI EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN f BEHANGER INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666 Beste mensen, nogmaals heel veel dank voor de actie met Driekoningen en voor alles wat jullie voor ons doen!! Heel veel groeten ook en tot een volgende keer!! Theo Raaij makers S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR... Redactie 'Moergestel-Nieuws' en Buro '76 Zondag 12 februari organiseert de VBV haar verzamelbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in De Tijberzaal van het Vmbo-College te Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 euro cent. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, siga renbandjes, telefoonkaarten, melkkuipjes enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 12 februari is dit: Winkelwagenmunten. Voor de jeugd is er een speciaal thema: Diddl. Voor veel informatie, wetenschappelijke onder zoeken, persberichten en foto’s ed. van het Jakobskruiskruid (ook in wintertijd) kun je terecht op www.kruiskruidinfo.nl. Ook is hier dus de mogelijkheid om vragen te stellen of te discussiëren. De petitie loop tot 1 maart en wil len we bij de Tweede Kamer aanbieden om een beleid te gaan krijgen om de plant onder con trole te krijgen. Momenteel kunnen mensen ook een handmatige petitie tekenen, deze lijsten zijn te downloaden via de website of bij mij aan te vragen, maar ze zijn ook te tekenen bij de Boerenbond, Novy Van Wezel en Dierenarts praktijk Moergestel.. Meer informatie hierover bij Hanneke de Brouwer 513 2456 of 06-27293029. heeft, zich moeten komen legitimeren aan de hand van een Nederlands paspoort, rijbewijs of identiteitskaart. Hier wordt dan een kopie van gemaakt dat vervolgens wordt opgebor gen in het dossier van de klant. “Een enorme klus, waarbij we dus ook de identificatie van bestaande klanten moeten controleren”, vertelt manager Service Center André Luteijn. “We begrijpen dat dit vreemd kan overkomen, zeker als de klant al jaren lang bij ons bankiert. Toch verplicht de aan gescherpte regelgeving vanuit de overheid ons tot deze maatregel”. Om het Moergestelse klanten zo makkelijk mogelijk te maken, opent het kantoor in Moergestel speciaal voor dit doel haar deuren in de avonduren. Op donderdag 9 en vrijdag 10 februari zijn klanten van 17.00 uur tot 20.00 uur welkom om hun identificatie door de bankmedewer kers te laten controleren. Volgende maand wordt deze actie herhaald voor klanten van de kantoren Diessen, Hilvarenbeek en Oisterwijk. ‘02 ‘01 ‘00 ‘02 ‘02 ‘01 11-‘01 10- ‘97 ‘97 ‘95 11- ‘01 10- ‘01 ‘97 ‘95 ‘02 11- ‘O2 ‘02 ‘02 ‘95 ‘02 ‘01 11-‘01 ‘02 ‘02 ‘01 ‘99 ‘96 Beste mensen van Moergestel, de MOV- groep, DriekoningenzangersZ-zangeressen, medewerkers en -medewerksters (advertorial) Even een berichtje vanuit Bolivia om jullie allemaal te bedanken voor de organisatie en de uitvoering van het Driekoningenzingen van dit jaar! Jullie begrijpen dat ik daar enorm blij mee ben, want het is alweer een bijdrage aan het werk wat we hier proberen te doen voor en met de kin deren en jongeren in Cochabamba! Heel veel dank aan iedereen die bijgedragen heeft aan dit succes, in het bijzonder de MOV-groep en de kinderen die gezongen hebben, alle vrijwilligers en vrijwilligsters, de mensen die geld hebben gegeven, gewoon iedereen die op een of ande re manier heeft bijgedragen aan dit succes!Ik ben daar heel erg dankbaar voor en ik en wij allemaal hopen te kunnen blijven rekenen op jullie steun, want zonder die steun zijn we ner gens!! Geldig van donderdag t/m woensdag; zowel afgehaald als bij ons te gebruiken. Veel Moergestelse klanten van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk hebben onlangs een brief ontvangen waarin hen gevraagd wordt met een geldig legitimatiebewijs naar de bank te komen. Vervelend, maar ver plicht. Het heeft namelijk alles te maken met de Wet Identificatie bij Dienstverlening (WID). Het kantoor aan de Raadhuisstraat 9 in Moergestel is op 9 en 10 februari spe ciaal voor deze actie in de avonduren geo pend. Goedendag allemaal, ik ben Hanneke de Brouwer uit Moergestel en ik ben al een tijdje actief voor de kruiskruidwerkgroep, met onder andere vertalingen van wetenschappelijke onderzoeken, foto’s maken, contact met slacht offers en bekendheid geven aan de actie via bijvoorbeeld de pers. Deze werkgroep houdt zich bezig met het geven van informatie over het Jakobskruiskruid en zorgt voor meer bekendheid over de gevaren van de plant. Om de mensen van de juiste informatie te voor zien en kans te geven om er vragen over te stel len is er een website gemaakt; www.kruiskruid- info.nl. Door het geven van juiste informatie proberen we ook nog meer slachtoffers te voor komen. Bovendien is de werkgroep een petitie gestart via internet, www.kruiskruid.petities.nl. Hierover dadelijk meer, eerst wat over de plant. De plant is jaren geleden hier in Nederland in bermen, dijken, vliegvelden en natuurgebie den uitgezaaid door de mens, omdat de Jakobsvlinder en bijhorende rups naar deze plant komen. De overheid heeft de regels voor identifica tie van klanten door banken aangescherpt. De regels zijn onder andere bedoeld om witwas praktijken en terroristische activiteiten tegen te gaan. In het kort komt de wet erop neer dat banken verplicht worden gesteld om de legi- timatiegegevens te administreren van iede re klant waaraan zij producten of diensten ver strekt of in het verleden verstrekt heeft. Dit betekent dus dat alle klanten, waarvan de bank nog geen legitimatiebewijs in haar bezit Het Jakobskruiskruid is een 2-jarige zeer gif tige plant; het gif tast de lever aan en die wordt beschadigd. Ieder hapje dat een dier er van binnen krijgt beschadigd de lever, totdat het dier ziek wordt. Als de ziekteverschijn selen duidelijk worden, is het eigenlijk al te laat en zal het dier een afgrijselijke dood ster ven. Paarden zijn er erg gevoelig voor, maar ook andere dieren, zoals koeien, kippen, var kens, geiten, schapen, knaagdieren en insec ten. Aangezien de gifstof ook in honing, melk, eieren, graanproducten en kruidenpreparaten terecht kan komen is het ook voor de mens gevaarlijk. Hij kan bij aanraking ook allergi sche reacties veroorzaken en zaden overleven ook een particuliere composthoop. De plant kan tot 200.000 zaadjes produceren en zaadjes kunnen tot 20 jaar in de grond kiem- krachtig blijven. Dieren eten het meestal niet vers, maar jonge planten worden vaak niet her kend en toch gegeten. Ook uitgebloeide, inge droogde planten worden toch gegeten. In het hooi blijft de plant onverminderd giftig en wordt het door de dieren niet meer herkend. De jonge planten zijn ook in de winter in de wei aanwezig. PAGINA 4 Hier is Driekoningen voor mij vrij geruisloos voorbij gegaan. Het is hier wel de gewoonte dat de mensen op die dag met het kindje Jezus uit hun kerststal naar de kerk gaan om daar een zegen te halen, en daarna wordt het kindje dan weer opgeborgen tot volgend jaar!Je ziet dan heel veel mensen over straat lopen met de kind jes uit hun kerststallen; het is hier ook helemaal niet gek om meer kindjes in de stal te hebben: het gebeurt wel dat elk lid van de familie zijn/haar eigen kerstkindje in de stal heeft lig gen!! De grote gebeurtenis van de afgelopen weken is wel geweest dat we een nieuwe president hebben, voor het eerst een echte Indiaan, iemand van de Aymara inheemse bevolking; de plechtigheden waren indrukwekkend, maar nu begint het natuurlijk voor hem pas; hij zal in de praktijk moeten proberen te brengen wat hij allemaal beloofd heeft tijdens de speeches en zo; maar ik hoop dat hij een kans krijgt en niet meteen wordt afgeschreven; er is erg veel hoop bij de mensen dat we nu de goede kant op zul len gaan, maar je kunt natuurlijk niet zomaar even alle armoede wegwerken of zorgen dat iedereen onderwijs en gezondheidszorg heeft: daar is veel tijd en veel geld voor nodig. We hopen dat het goed zal gaan met Bolivia!! Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 4