Een kofferbak vol filmkes en apparatuur Moergestel filmt Voorde allerliefste geboortekaartjes... Thema-avond Diabetesvereniging Rode Kruis “vrijwilligers gezocht” Bel Jos van Dijk RIOLERINGSWERKEN Met garantie beleggen in opkomende markten <4 Eddie Hurkmans en zijn zoon Edward laden voor de ingang van MTV aan de Industrieweg de kofferbak van de auto leeg. De beste keuze voor uw beleggingen: Rabobank Beleggingsadvies Veel respons op ‘Moergestel Filmt’ een dvd met daarop een halfuur van zijn film pjes. Voor veel mensen is dat een geslaagd aar digheidje omdat vaak de apparatuur ontbreekt om ze nog af te draaien. Dank zij dit project kunnen de filmpjes thuis op de tv worden beke ken. Eddie Hurkmans filmde met name in de jaren ’60 en begin jaren ’70. Omdat hij altijd al zeer betrokken is geweest bij het Moergestelse rei len en zeilen, staat dat er ook allemaal op. Zoals zoveel mensen heeft hij al lang niet meer omge- Is uw riolering verstopt? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 Rabobank Hierbij nodigt het bestuur van de DVN - afde ling Tilburg e.o. u uit voor het bijwonen van een thema-avond “Diabetes en erfelijkheid” op donderdag 9 februari van 20.00 tot 22.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) in Wijkcentrum "De Ypelaer”, Corellistraat 10 te Tilburg. Spreker is dr. E M. Netten, internist in het Groot Ziekengasthuis in 's Hertogenbosch. Zoals bekend kan erfelijkheid een belangrijke rol spelen bij diabetes. Heeft b.v. één van de ouders type 2 diabetes dan is er één kans van een op de drie a vier om het zelf te ontwikke len, maar ook op type 1 (insuline afhankelijke) kan erfelijk een rol spelen.Het onderzoek naar de relatie diabetes en erfelijkheid is nog steeds in volle gang, en nog veel vragen zijn niet beant woord. Dokter Netten zal ons over dit onder werp zoveel mogelijk vertellen. Wilt u deze avond bij wonen, dan kunt u zich telefonisch aanmelden. U kunt dat doen bij Gerard Janssen tel. 455 7316 of bij Ria Rijnen tel. 522 0625 e-mail adrij- nen@tiscali.nl Kenmerkend voor veel opkomende landen is een jonge bevolking en een gezonde economie. Ze kennen lage overheidstekorten en exporteren meer dan ze importeren. Bovendien zijn de meeste opkomende landen nog lang niet uitgegroeid. Landen als Brazilië, India en China beleven een economische groei die voor Westerse begrippen ongekend is. Daarnaast profiteren Oost-Europese landen van de recente toetreding tot de EU. Terwijl de gevestigde markten in West-Europa en de Verenigde Staten een gematigder economische ontwikkeling doormaken, raken opkomende markten juist op stoom. keken naar dit materiaal. Tegelijk leeft hij in het besef dat de bewegende beelden belangrijk zijn voor toekomstige generaties. Verder beschikte hij over een nog complete set die je nodig had om te filmen, zoals een filmcame- raatje uit de jaren ’60, een projector uit die tijd, filmlampen, lichtmeter en wat al niet meer. “Ik deed er toch niets meer mee en deze actie vind ik belangrijk voor Moergestel, motiveert hij zijn schenking. “En ik krijg mijn filmpjes terug én daarbij ook nog eens die filmpjes op deen dvd. Kan ik ze voor het eerst sinds lange tijd weer eens zien, aldus Eddie Hurkmans. Het aanmelden van filmpjes kan via tele foonnummer 513 1316 of via e-mail: hvb- medpro@hetnet.nl Het landelijk unieke project ‘Moergestel Filmt’ slaat enorm aan. De meldingen van in Moergestel gemaakte filmpjes stromen binnen. Sommigen komen niet alleen met filmpjes op de proppen, maar ook met apparatuur waar niks meer mee wordt gedaan. Éddie Hurkmans en zijn zoon Èdward kwamen bij MTV aan de Industrieweg voorgereden met zelfs een hele kofferbak vol filmkes en apparatuur. Vader en zoon Hurkmans worden enthousiast begroet door Ed Hurkmans, namens MTV een van de mensen die dit project begeleidt. In ‘Moergestel Filmt’ trekken MTV en de Stichting WieKentKunst samen op. De bedoeling van het project is zoveel moge lijk particulier gemaakte filmpjes voor de toe komst veilig te stellen. De filmpjes worden door MTV met professionele apparatuur op dvd gezet. De eigenaar krijgt de filmpjes daar na terug. Als geste krijgt de eigenaar bovendien Met Robeco Emerging Mix profiteert u van aantrekkelijke rendementen in deze markten. Daarnaast kunnen koerskliks elk jaar een deel van de winst veiligstellen. Meer informatie omtrent risico factoren, voorwaarden en de voordelen die Robeco Emerging Mix biedt, vindt u in het prospectus verkrijgbaar bij uw adviseur van de Rabobank of via www.rabobank.nl. Kosteloos inschrijven is mogelijk tot 21 februari 2006, 15.00 uur. Wilt u meer weten of een afspraak maken, bel (013) 523 23 80. Het Rode Kruis staat symbool voor hulp aan mensen in kwetsbare omstandigheden, wereld wijd en om de hoek. Een hulporganisatie bij nationale en internationale rampen en oorlo gen. Maar het Rode Kruis doet nog veel meer, dagelijks zijn talloze vrijwilligers binnen en buiten Nederland in de weer om hulp te bie den, waar dit nodig is. Door kinderen op vroe ge leeftijd bekend te maken met de werkzaam heden van het Rode Kruis, kunnen ze een dui delijk beeld daarvan ontwikkelen. Een aantal jaren geleden werd ook door Rode Kruis afde ling Oisterwijk- Haaren een voorlichtingspro gramma gestart op alle basisscholen in voor noemde kernen en Moergestel, Helvoirt, Esch en Biezenmortel. Om deze voorlichting in de komende tijd verder te kunnen voortzetten zijn we momenteel op zoek naar vrijwilligers, die deze taak op zich willen nemen in de ker nen Oisterwijk en Moergestel. Wat houdt deze taak in: door middel van een aantal lesonder delen, spelenderwijs, jongeren bekent maken met de activiteiten van het Rode Kruis en in overleg met basisscholen, deze informatie in een rooster inpassen. Enige ervaring in de omgang met basisschoolleerlingen vormt een gemakke lijke opstap. Enkele uren en dagdelen beschik baar om je hiervoor in te zetten en mogelijk een uitdaging om dichtbij mee te helpen aan een verbetering van het Rode Kruis imago? Wil je meer informatie en je verder oriënte ren, neem contact op met T. Diepens, tel. 528 4639 en e-mail: theodiepens@parelnet.nl PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 FEBRUARI 2006 Let op: Rendementen uit het verleden bieden u geen garantie voor de toekomst. Vooskerbos 25, Moergestel 1 F

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7