kampioen veldrijden! Bouw nieuwe Den Boogaard kan van start Moergestel heeft weer een wereld- 88 4 FOCCASIA- BROODJES 5 GESSELSE SLOFFEN Pierewaaiers tonen met trots hun verleden a.s. Weekend wordt er weer gesauweld! Aphrodite 1 PAK HEERLIJKE SPECULAAS 495 BRILLEN LENZEN BAKKERIJ KOUWENBERG tv De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 Goed idee, bij koffie of thee! Zaterdag vanaf20.00 uur gHuidverzorgingsinstituut Weekblad voor Moergestel 41 RUIM 80 MAR FIETSPLEZIER 1 V.O.F. RUUD PAN IS WOENSDAG 1 FEBRUARI 2006 - 30e JAARGANG - Nr. 1364 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail Buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Het kan u inmiddels bijna niet meer ont gaan zijn; “De Pierewaaiers” bestaan dit jaar 44 jaar. 4 x 11 Jaar is in amavalskringen een zeer goede reden voor een bijzondere jubileum viering. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Eindelijk is het dan zo ver. De bouw van deze nieuwe multifunctionele accom modatie in Moergestel kan eindelijk van start. De Aannemerscombinatie Janssen Op 't Hoog heeft met burgemeester Yvo Kortmann de aannemingsovereenkomst ondertekend en daarmee het licht op groen gezet. De sloop kan begin februari een aanvang nemen en met de bouw wil men dan eind maart of begin april starten. Men verwacht dat de bouw ongeveer een jaar gaat duren en mogelijk is het dan voor carnaval 2007 klaar. Telefoon 013-5424177 Schilderwerken Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl hij aan een aantal opties met veel of zelfs wei nig woningbouw op de locatie uit om de betaal baarheid toch maar in de hand te kunnen hou den. Het traject is tot nu toe voortvarend en in goede samenwerking verlopen en men rekent er ook op dat het in de nieuwe fase het geval zal zijn. De werkgroep bestaande uit Ad Wagenmans, Henk Swinkels, Bernard Op 't Hoog, Peter Jansen, Marinus Wolfs en Victor Theeuwes hebben er voortvarend aan gewerkt om het plan te kunnen laten slagen. Victor Theeuwes is intussen wel met de VUT vertrok ken maar hij zal toch de nieuwbouw tijdens een aantal dagen per week gaan begeleiden omdat hij het gehele voortraject er ook intensief bij betrokken is geweest. De grote zaal zal met schuifwanden te verdelen zijn zodat men meer dere gebruikers op hetzelfde tijdstip tevreden kan stellen. Ook wordt er onderdak geboden aan de bibliotheek. Men zal een jaartje geduld moeten hebben maar de ouderen en ook ande re lokale verenigingen krijgen er beslist een prachtig onderkomen voor terug. Hb Wat ging er aan vooraf Wethouder Lambert van den Bosch schetste in het kort nog eens de voorgeschiedenis. In sep tember 2004 werd het faillissement van den Boogaard uitgesproken en kreeg de aanne merscombinatie de koopoptie en het aanbod van de gemeente. Schoorvoetend gaf de wethou der toe dat het gemeentebestuur indertijd de fout heeft gemaakt om het pand niet meteen te kopen. Een maand later startte men een haalbaarheidsonderzoek en kreeg de aanne merscombinatie het verzoek om met plannen te komen. Intussen werden de Moergestelse burgers tijdens een aantal avonden ingelicht over de plannen en konden zij zelfs eventuele wijzigingen aan te brengen. Op 10 maart werd het plan aan de Raad voorgelegd en men stem de tijdens deze historische vergadering in het oude pand in met de conclusie van het haal baarheidsonderzoek en gaf groen licht voor het uitwerken en opstellen van het bouwplan. Architect Marinus Wolfs kon definitief aan het werk en tussen april en november werkte Zaterdag om klokslag 20.00 uur is het weer zover: de jaarlijkse Sauwelavond. Dit keer vindt die plaats in de gezellig en sfeervol aangekle de zaal van ’t Draaiboompje waar sauwelaars, sauwelcommissie en publiek gastvrij worden ontvangen. Inzet van dit alles is natuurlijk een gezellige avond door, voor en over Moergestel, gebeur- De eerste succesvolle initiatieven hebt u al kunnen beleven, zoals de introductie van het “Ermelindis” jubileumbier, inmiddels toe aan zijn tweede brouwsel. De herintroductie van de officiële gemeentevlag van het zelfstandige Moergestel, en dan nu een zo volledig moge lijk overzicht van het ontstaan en de ontwik keling van het moergestels openbaar carnaval, en dat van “De Pierewaaiers” in het bijzonder. Vanaf zondag 5 februari is in galerie De Verdieping, Industrieweg 16 een imposante overzichtstentoonstelling ingericht. De expo sitie is tot en met 19 februari elk weekend gra tis te bezoeken. De commissie die de expositie voorbereide en inrichten is er in geslaagd om een uniek over zicht samen te stellen. Carnavals attributen op zich vaak alternatief en ludiek, vormen op de juiste wijze samengebracht, geëxposeerd en gedocumenteerd een waardevol overzicht van het Midden-Brabants carnaval van de jaren ‘60/’70 tot heden, en dat van Moergestel in het bijzonder. De bezoekers kunnen zichzelf (of hun ouders) ontdekken op honderden foto’s van Na Pieter Burgers (veteranen veldrij den) is het nu Boy van Poppel, wonend in de Kriekenakker, die wereldkam pioen werd in Zeddam, afgelopen zater dag bij de junioren. 10 Dagen na zijn 18e verjaardag fikste hij dat in een wedstrijd waarin hij nooit uit de kopgroep is geweest en in de slot fase de een na de ander verschalkte als een sluipmoordenaar. Of hij het in zich heeft een dominerende rol te spelen, zoals bv. Sven Nijs bij de profs, heeft vader Jean-Paul van Poppel (nog) zijn twijfels, daarvoor is hij in de Wereld bekerwedstrijden vaak nog onzicht baar, maar als hij echt wil winnen lukt hem dat ook. Na een paar nationale titels nu dus de wereldtitel op indruk wekkende wijze. Van harte proficiat! dank aan Fotopersburo Cor Vos voor het beschikbaar stellen van deze foto. uiteen lopende activiteiten, zich verbazen over de staat van de kleding van de allereerste raad van elf, een replica bewonderen waarin Prins Pier 1 gehuld ging. Tientallen onderscheidin gen van verdienste, vaak met een verhaal, tonen een unieke ontwikkeling van dit zo gewilde klei nood. Uniek is de samengebrachte eregalerij van alle statieportretten van de Prinsen die ooit over het Pierewaaiersrijk geregeerd hebben. Minstens zo uniek is de grote leestafel waar alle jaargan gen van het vermaarde Pierewaaierblaoike (voorzichtig) doorgebladerd kunnen worden. De eerste edities werden vaak met scherpe pen geschreven en zorgde voor de nodige opwin ding. Ed Hurkmans, eigenaar van de galerie en aangrenzende huisbioscoop “19-toen” levert een zeer bijzondere bijdrage door het vertonen van een door hem samengestelde DVD met nog nooit eerder vertoonde beelden veelal uit divers privé bezit. Tot slot is er nog de presentatie van een door Jos Dennisen samengesteld, en vaak op humoristische wijze verwoorde, kroniek der Pierwaaiers. Een ware almanak voor het Moergestels carnaval. Galerie De Verdieping is te bezoeken: zondag 5 februari van 14.00 tot 17.00 uur (opening); zaterdag 11 februari van 14.00 tot 17.00 uur; zondag 12 februari van 11.00 tot 17.00 uur; zaterdag 18 februari van 14.00 tot 17.00 uur en zondag 19 februari van 11.00 tot 17.00 uur (sluiting). Gratis entree. 6?° tenissen en (waarschijnlijk) over de mensen die er wonen. Laat dat maar aan de sauwelaars over. Zij zullen hun teksten ongetwijfeld tot op het laatste moment nog wat aangepunt hebben. Het begin van de avond ligt in handen van Cees Kooien, ’n Ouwe rot in het sauwelvak, zou den we bijna kunnen zeggen zonder oneerbie dig te zijn. Aan hem de taak om de zaal ’n beet je Tos’ te maken. Daarna treden (in willekeu rige volgorde) in de ton: Corrie Laurenssen, Maikel Denissen, Will Bax-Habraken en Eric Boogaers. Daarnaast komen, en dat was vorig jaar ook succesvol, Ron Hermus en Carrie Groenland-Linschoten ons bijpraten over de verhoudingen tussen Oisterwijk en Moergestel. De muzikale leiding is die avond in handen van (s)taporkest d’Ambiejans. Kaarten zijn in voorverkoop nog verkrijgbaar bij de bekende adressen (zie advertentie elders in deze krant) en a.s. zaterdag aan de zaal. p i iuiu vui lui gn lyoii louu ■h Li* J iviucnuco i cl. tl •S Tel. 013-513 1474 g

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1