I o moorman 1 >0 Boerenbruiloft terug van weggeweest! op weg naar een nieuw kloppend hart! 2006... 100 jaar Rabobank O Goed voor elkaar Pierewaaiers nodigen Moergestelse bevolking uit Morgenavond, donderdag 26 januari, wordt bekendgemaakt wie hier achter schuilgaan AUTOMOBIELBEDRIJF Tijdens een drukbezochte nieuwjaars bijeenkomst op 9 januari bij café Hans de Brouwer ontvouwde de nieuwe voor zitter Jan Vriens enkele plannen van het bestuur voor 2006. Als getuigen van de onechte verbintenis zullen optreden de drie illustere dorstlustige Prinsen van de evenzovele Moergestelse carnavalsver enigingen. Ze worden daarin bijgestaan door Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! I BRUILOFTSSTOET Het jonge en het oude bruidspaar en hun fami lies met verdere aanhang trekken na dit cere monieel vanuit het buitengebied naar het dorp. Deze bonte stoet, met een hoog folkloristisch gehalte, wordt daarbij muzikaal begeleid door Mirletonfanfare ‘De Klomp’ (ook folklore) en De Boerenbruiloft vindt plaats op carnavalsza- terdag 25 februari a.s. (zet dit in uw agenda) Het belooft vooral nu een ludiek festijn te worden. Het is in 2006 precies 20 jaar geleden dat in het Pierewaaiersrijk de eerste boerenbruiloft werd gevierd. In 1986 bracht dat heel wat teweeg en gaf het een prachtig cachet aan de carnavalsbe leving. Het getal 20 past in dit opzicht mooi bij het getal 44 (2 x 10 en 4 x 11). VERBONDENHEID De Boerenbruidsparen brengen tijdens de car- navalsmis symbolisch de verbondenheid van de Moergestelnaren en hun verenigingszin tot uitdrukking. Daarvoor beschikt de organisatie van de Boerenbruiloft graag over het logo van de plaatselijke verenigingen en organisaties. De besturen hiervan wordt gevraagd het logo op A-4 formaat en het liefst geplastificeerd te bezorgen bij Lenneke Ketelaars, Kloosterlaan 1,5066 AL Moergestel of bij Niels van de Ven, Rootven 17,5066 AT Moergestel. PROGRAMMA De organisatoren zullen in de komende weken (voor zover nog nodig) via publicaties in dit blad meer in detail treden over de uitwerking van de Boerenbruiloft. De opzet wordt hieronder alvast in hoofdlijnen aangegeven. De ceremo nie op 25 februari in verband met de zogehe ten ‘verbintenis van het boerenbruidspaar in de onecht’ begint al in de ochtend; om 11.00 uur in partyboerderij ’t Draaiboompje. Dat is qua uitstraling een locatie die helemaal past bij de sfeer van het gebeuren. Direct nadat burge meester Y. Kortmann traditiegetrouw de sleu tel heeft overgedragen aan Prins Pier XXXXIV van het Pierewaaiersrijk zal de bevoegde amb tenaar van de burgerlijke stand het boeren bruidspaar 2006 in de onecht verbinden. De identiteit van bruid en bruidegom zijn wordt onthuld in de MTV-uitzending van 26 januari. Wij lichten alvast een tipje van de (bruidsslui er op en noemen hun namen: Dorus van Doruzze van Gezwiene en Kaatje Appel van de Logt. staporkest ‘D’n Ambiejans’. Het hele gezel schap wordt om 13.30 uur verwacht bij de parochiekerk Sint Jan’s Onthoofding’. Aldaar worden de bruiloftsgangers met hun begelei ding de kerk binnen genodigd door pastor Th. Te Wierik die zal voorgaan in de dan volgen de carnavalsmis, al enige jaren een waar hoog tepunt van de Moergestelse carnavalsviering. Het thema van de dienst is VERBONDEN HEID. De onechte bruidsparen symboliseren de onderlinge verbondenheid van de Moergestelnaren, hun verenigingen en organi saties. 1986 het eerste Moergestelse carnavals-boe- renbruidspaar waren. Velen kennen hen (nog) als Marieke van Dorus van Giender en Toon van Joanes van Koos van Peere. Dit paar viert op deze pierewaaiers-hoogtijdag zijn 20-jarige onechtverbintenis. Met zijn families en aan hang, want velen daarvan zullen acte de presen ce geven. Die groep vertegenwoordigt bij deze gelegenheid ‘d’n èrmen tak’. Ondernemend Moergestel: L A k Bereikbaarheid, veiligheid en leefbaarheid zijn de drie speerpunten van beleid. Het bestuur belegt binnenkort een oriënterende bijeen komst voor alle belangstellende ondernemers over de mogelijkheden van camerabewaking niet alleen voor het industrieterrein de Sonman maar ook voor andere delen van Moergestel. In het voorjaar zullen ook de plannen voor de verdere her-invulling van het centrum (herin richting Avangterrein/Kerstraat en Rootven) worden gepresenteerd en besproken. Het nieuwe bestuur van de detailhandel zal ook van zich laten horen. Verder zal het bestuur een gratis juridische servicedienst opzetten voor de aangesloten leden. Ook een e-mail nieuwsbrief zal de activiteiten gaan ondersteu nen. Een vaste, regelmatig terugkerende rubriek in Moergestel-Nieuws zal u op de hoogte hou den. Tenslotte werd scheidend voorzitter Ruud van de Ven nog eens in het zonnetje gezet voor zijn geweldige inzet de afgelopen jaren. Prins??....van ‘De Borrelèrs’ (verrassing). De club van deze prins, die ook aanwezig zal zijn, is een gimmick op zich. Notaris Mr. Drs. H. van Heesewijk staat het onechte paar bij met juri dische adviezen over de huwelijkse voorwaar den. Belangrijke gast van het jonge paar is: het oude paar, ofwel de bruid en bruidegom die in RECEPTIE EN GÈSSELSE MAALTIJD Na de carnavalsmis brengen de paren om 14.30 uur een bezoek aan het seniorencarnaval in café ‘t Centrum. (Hier vindt de openingsmid- dag van het carnaval plaats en er treden ook enkele deelnemers op van het Pieregeblèr). Vervolgens begint om 15.30 uur de receptie van het jonge boerenbruidspaar in café/zaal De Brouwer. Deze felicitatieronde, die zeker erg gezellig en carnavalesk zal verlopen wordt afge sloten met een oerechte Gèsselse maaltijd voor alle aanwezigen. Iedere Moergestelnaar en elkeen die er in 1986 al bij was (ook van elders) is hierbij van harte uitgenodigd voor deelname aan de onechtelij- ke plechtigheden, de optocht naar het dorp, de carnavalsmis, het seniorencarnaval, de recep tie en de afsluitende maaltijd. Het is natuurlijk wel zo echt, mooi en feestelijk als iedereen die meedoet ook zo goed en origineel mogelijk op zijn boerenbest is uitgedost. De Moergestelse carnavalsvereniging ‘De Pierewaaiers’ werd opgericht in 1962. In carnavalskringen is het getal elf (11) een ‘magisch’ getal. Daarom jubileert de vereniging in 2006 want ze bestaat nu 44 jaar (4x11 jaar) In het kader van dit his torisch feit organiseert de vereniging tijdens de carnavalsperiode 2006 enige bij zondere evenementen. Hiermee wordt het 44-jarig bestaan geaccentueerd. Een van deze evenementen wordt de ‘Boerenbruiloft 2006’ die geheel overeenkomstig de camavalstradities wordt opgezet en waaraan de gehele Moergestelse bevolking kan deelnemen. Zo willen ‘de Pierewaaiers” het dorp bij hun jubileumviering betrek ken. PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 JANUARI 2006 1 K De volgende organisaties danken wij hartelijk voor hun enthousiaste medewerking aan de Rabolympics: Van Dal Houthandel Scouting Oisterwijk Melkveehouderij Scherders Scouting Hilvarenbeek Mauri B.V. Secu-Drive C.V. de Pezerikken Muziekvereniging Prinses Juliana Koninklijke Harmonie Concordia van 1839 De Krieltjes Tèènenossum De Plekkers Zuutjes Aon Èègewèès De Plekbend D'Af Toeters Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk Een weekend lang hebben de inwoners van Hilvarenbeek en Oisterwijk genoten van de Rabolympics. De originele sport- en spelactiviteiten bezorgden zowel de deelnemers als de toeschouwers heel wat winterpret. Een geslaagd weekend dus voor jong en oud, als start van een feestelijk jaar waarin Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk zijn 100-jarig bestaan viert. Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7