Algemeen Belang komt met tweede wethouderskandidaat! 2 Carol Schade filmde kapelletje in 1949 00 00 Mini-playback- show 2006 Gij doet toch ók meej?! 5 Aphrodite BAKKERIJ KOUWENBERG 5 EIERKOEKEN OMEGABROOD (goed voor hart- en bloedvaten) TAARTJE g SCHEPEN^fh Twee ijzers in het vuur Eerste oogst ‘Moergestel Filmt’ Corrie op 't Hoog-Basemans was een van de eerste Moergestelnaren die een filmpje ter beschikking stelde. Ze was zeer verbaasd over de hoge kwaliteit van dit Jan Vriens NIEUW: Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenst weewielersnl www.schepenstweewielers.nl kleurenfilmpje uit 1949. De oproep in ‘Moergestel-Nieuws’ vorige week tot het aanmelden van oude Moergestelse filmpjes was niet aan dovemansoren gericht. Vrijwel meteen al kwamen de eerste reacties binnen. Volgens Ed Hurkmans van MTV zitten er ware juweeltjes bij. Op 20 januari heeft de ledenvergadering van Algemeen Belang het programma vastgesteld, waarmee een gevarieerd gezelschap van betrokken mensen de kan didatenlijst vult en die de band met de kiezers opnieuw willen bevestigen en vasthouden. Wie filmpjes heeft en die ter beschikking wil stellen, kan dat op twee manieren kenbaar maken. Telefonisch onder nummer 513 1316 en per e-mail hvbmedpro@hetnet.nl gen in en hoopt daarbij op steun vanuit de bevolking. Carnavalsoptocht 2006: Een carnaval zonder optocht, dat bestaat toch niet. Daarom zal ook dit jaar op camavalszondag (26 februari a.s.) om exact 13.00 uur een bontge kleurde stoet met schitterende wagens, kleurrijke loopgroepen, humoristische eenlingen en natuur lijk een geweldige kinderoptocht door ons dorp heen trekken. vervolg op pagina 3 Als tegenprestatie krijgt iedereen die meedoet een dvd met daarop maximaal een halfuur eigen filmmateriaal. Deze geste blijkt een schot in de roos omdat veel mensen hun filmpjes al jaren niet meer hebben kunnen bekijken. Nu ze op dvd staan kan dat wel. “Heel leuk”, zegt Corrie op ’t Hoog daarover. “Nu kijk ik op de televisie bij mij thuis naar het leven in Moergestel in de tijd toen ik zelf nog maar een paar jaar oud was.” ten, dozen en laden in Moergestel moeten nog honderden van deze filmpjes liggen van de meest uiteenlopende onderwerpen. De initia tiefnemers zijn in alle filmpjes geïnteresseerd, als ze maar in Moergestel zijn gemaakt. Filmpjes die worden aangemeld worden aan huis opge haald en weer keurig teruggebracht. MTV zet ze op dvd zodat ze zeker voor het nageslacht worden bewaard. Huidverzorgingsinstituut Let op de website van Schaatsclub ‘De Vennen’ De weersvoorspellingen voor deze week zijn veelbelovend: zeer strenge nachtvorst en overdag temperaturen die maar net boven het vriespunt komen. Als deze voorspellingen uitkomen, is de kans groot dat er in het weekend van 28 en 29 januari op natuurijs geschaatst kan wor den. Natuurlijk zal Schaatsclub “De Vennen” dan activiteiten organiseren op het Brandven. Kijk voor de laatste informatie hierover op de website www.devennenmoergestel.nl. Alle basisschool kinderen opgelet! Houd je van playbacken en wil je dat wel eens aan een publiek laten zien, dan is dit je kans! In het Draaiboompje mag jij laten zien wat jouw favoriete muziek is. C.V. de Durdraaiers organiseren de mini-playback- show op zondag 26 februari 2006! We vin den het leuk als je (weer) mee doet. Je kunt je opgeven t/m donderdag 16 februari bij Jessica van Boxtel, tel. 513 2015 of 06- 53583713. Dus geef je op voor onze play backshow, dan kunnen we er ook dit jaar weer een show van maken! Hij doelt onder meer op het 16 mm-filmpje dat door Corrie op ’t Hoog-Basemans ter beschik king is gesteld. ‘Tets zeer uitzonderlijks”, aldus Ed Hurkmans. Het filmpje is uit 1949. Het is vermoedelijk gemaakt door Carol Schade. Hij filmde een plechtig lof bij het kapelletje. Er staan veel Moergestelnaren op, onder anderen pastoor Van den Boogaard. Corrie op ‘t Hoog kreeg het filmpje een paar jaar geleden van pastoor Van den Broek. Daarna lag het al die tijd in een lade. “Ik had geen projector om het filmpje te bekij ken”, zegt Corrie op ’t Hoog. Toen zij vorige week hoorde van de bijzondere actie van MTV en WieKentKunst besloot ze meteen het in een blikje verpakte filmpje aan te mel den. “Het is belangrijk dat zoiets behouden blijft”, motiveert Corrie op ’t Hoog haar stap. MTV en WieKentKunst zijn samen begon nen met verzamelen van oude filmpjes. In kas- Goed idee, bij koffie of thee! 1 DRIEHOEKS^ en De afgelopen periode was Martien Mathijssen de wethouder namens Algemeen Belang en voor de komende periode 2006-2010 heeft Algemeen Belang naast Martien een tweede kandidaat-wethouder naar voren geschoven. De vorming van een coalitie komt mede tot stand door de verschillende programma’s op elkaar af te stemmen en te bezien of een com promis kan leiden tot een goede onderlinge samenwerking. Daarnaast is het belangrijk om de verdeling van de portefeuilles af te stemmen op ieders persoonlijke deskundigheid. Vandaar, dat Algemeen Belang naast Martien Mathijssen een tweede kandidaat-wethouder heeft gevon den in de persoon van Jan Vriens. Martien Mathijssen, geboren en getogen in Oisterwijk, mag genoegzaam bekend zijn, mede door zijn persoonlijke benadering naar de burgers toe, maar ook Jan Vriens, wonend in Moergestel, mag zeker niet als minder bekend aangemerkt worden. Jan Vriens heeft zowel bestuurlijk als maatschappelijk zijn sporen verdiend. Hij is in de gemeenteraad van Moergestel fractievoor zitter geweest van een lokale partij, is docent aan de Bestuursacademie Zuid-Nederland, heeft op provinciaal niveau gewerkt en heeft (nog) een eigen juridisch adviesbureau. Zijn werkterrein en deskundigheid strekken zich vooral uit op het terrein van de ruimtelijke ordening, grondgebiedzaken en openbare ruim te. Met een betrokken en sterke ploeg gaat Algemeen Belang vol vertrouwen de verkiezin- Weekblad voor Moergestel JANUARI 2006 - 30e JAARGANG - Nr. 1362 WOENSDAG Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL 013-513 1474 Telefoon 013-5424177 I iuiu vuiZ-Ui yii lyan iolill AL RUIM 80 JAAR FIETSPLE2IER j

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1