Nog eens vier generaties Voorlezen? Daar kun je nooit te vroeg mee beginnen Leden Prinses Juliana gehuldigd tijdens nieuwjaarsconcert Zaterdag 4 februari 20.00 uur w w HATHA YOGA MOERGESTEL WORKSHOP SEKKENBODEMTRAINING Gemeente Belangen hield nieuwjaarsreceptie De Nationale Voorleesdagen in Oisterwijk en Moergestel Dinsdag 31 januari t/m zaterdag 11 februari 2006 Onze sauwelaars: Will Bax-Habraken Carry Groenland Eric Boogaers Maikel Denissen Corrie Laurenssen Ron Hermus; van activiteiten staan in de bibliotheken Oisterwijk en Moergestel op het programma. U hoort er meer van Muzikale begeleiding door Staporkest 'D'n Ambiejans' Op de foto zien we over- oma Hurkmans: Toos Hurkmans-van Oers. Geboren te Waalwijk op 28 augustus 1911, wonende op de Reuselhof. Oma van Brunschot: Cis van Brunschot- Hurkmans. Geboren te Moergestel op 24 december 1949. Wonende aan de Hoefkens nummer 11. Moeder: Femke van Brunschot. Geboren te Moergestel op 4 februari 1975. Wonende aan de Kerckackerstraat nummer 8 te Moergestel. En tot slot Wieke Smits. Geboren op 3 januari 2006 te Tilburg. Uiteraard ook wonende aan de Kerck ackerstraat nummer 8 te Moergestel. Wieke is vernoemd naar de opa van vader Sjors Smits, de welbekende Louis ofte wel Lowieke Smits van de Oisterwijkseweg. Atf EXTM: CEES (MOLEN In een goed gevulde sporthal zijn tij dens het Nieuwjaarsconcert een 3-tal leden van muziekvereniging Pr. Juliana gehuldigd voor hun 25 jarig lidmaat schap. Alle voorbereidingen welke de leden van de Harmonie de laatste weken heeft bezig gehou den zijn zeer zeker niet voor niets geweest. De extra repetities, podium bouwen, zaal aankle ding en vele andere zaken hebben tot een gran dioos concert geleid, wat door het vele publiek als fantastisch werd omschreven. Als opening een “rappende” voorzitter, bege leid door de slagwerkgroep, die terecht de leden, sponsoren en begunstigers vooraf al dankte voor hun inzet. De concertzaal bleek, tijdens de eerste nummers van de slagwerkgroep, goed in staat om het geluid tot mooie klanken te ontvangen. Het opstaporkest en opleidingsorkest waren met hun uitvoering en muziekkeuze in staat om de zaal lekker warm te spelen! Toegangskaarten a €7 (incl. 'n kopje koffie) verkrijgbaar bij Jumbo Denissen, Novy van Wezel, In den Korenmaaier, en Partyboerderij 't Draaiboompje. Partyboerderij 't Draaiboompje Op 8 januari j.l. hield de fractie Gemeente Belangen haar nieuwjaarsreceptie ten huize van de lijsttrekker en kandidaat wethouder Jan Oerlemans en zijn steun en toeverlaat, Mieke. In een goed verzorgde sfeervolle bijeenkomst werd nog eens symbolisch de aftrap gedaan voor de start van de verkiezingscampagne door de onthulling van het eerste exemplaar van het campagne affiche.. Door verschillende sprekers werd nog even stilgestaan bij de afgelopen 4 jaar. Er zijn veel ups en een paar downs te memoreren. Met een goed gevoel wordt teruggekeken op een perio de die zich kenmerkt door de schouders eron der en de nek uit durven te steken. Diezelfde uitdaging zal Gemeente Belangen graag weer op zich nemen: geen woorden, maar daden. Gemeente Belangen als eerste met het verkie zingsprogramma en de volle kandidatenlijst is klaar voor de verkiezingen, we hebben er zin in!. We gaan voor uw belang. Jan, Mieke bedankt voor de gastvrijheid. Jullie hebben weer eens bewezen dat de kracht van Gemeente Belangen zit in het “WIJ” gevoel. Samen staan we voor de gemeenschap van Oisterwijk. Die zal te allen tijde een beroep op onze inzet kunnen doen. In de eerste week van 2006 werd Wieke Smits geboren. En met de komst van deze kleine spruit waren er weer vier generaties compleet. Na de pauze werd door voorzitter Frans de Bruijn ‘n 3-tal leden in het zonnetje gezet, van wege hun langdurig lidmaatschap van de har monie. Ellen Mathijssen (25 jaar), Anton Fonken (25 jaar) en Willem Ligtvoet (40 jaar!) zijn alle drie leden waarop een vereniging als Prinses Juliana heel trots mag zijn. Behalve het bespelen van een instrument zijn ze alle drie in deze jaren actief geweest in bestuurlijke functie’s dan wel in diverse com missies. Het was dan ook terecht dat de voorzitter namens de Muziekbond, hen alle drie een oor konde met de daarbij behorende Bondsspeld mocht overhandigen. Burgemeester Kortmann was graag bereid deze op te spelden en de daar bij behorende felicitaties uit te spreken. Het harmonieorkest sloot de avond af met enkele stukken waarvoor men een staande ova tie in ontvangst mocht nemen. Al met al een geslaagde avond met mooie muziek, fantas tisch publiek en drie jubilarissen om trots op te zijn. en de bibliotheek helpt u daarbij. De Nationale Voorleesdagen zijn een mooie gele genheid om kennis te maken met de biblio theek, een wereld vol verassingen Boeken zijn, ook voor de jongste kinderen, van groot belang. Samen een boekje bekijken en voorlezen is niet alleen gezellig maar leert hoe de wereld eruit ziet en vergroot taalontwikke ling en concentratievermogen. Neem eens een kijkje op de jeugdafdeling en u ziet er voorlees boeken, prentenboeken maar ook boeken voor de allerkleinsten tot 2 jaar. Onze medewerkers maken u graag wegwijs en hebben altijd wel een leuke tip, afgestemd op de interesses van uw kind. De boeken voor 2 tot 4 jarigen en 4 tot 6 jari gen staan op thema in de kast. Een boek over zindelijk worden, seizoenen of kinderangsten is zo gemakkelijk te vinden. Uiteraard helpen wij u er graag bij. Redenen genoeg om tijdens deze dagen een kijkje te komen nemen. Tal Hoe kun je omgaan met emoties van (klei ne) kinderen Op dinsdagavond 31 januari om 20.00 uur geven Mevr. L. den Boer- Krakeel en en Mevr. A.Mayer-Rakhorst van de Praktijk Opvoedings ondersteuning een lezing over “Hoe je kunt omgaan met emoties van (kleine) kinderen”. Denk daarbij bijvoorbeeld aan angsten, dromen, opstandigheid. Alle ouders hebben er met hun kind wel eens mee te maken. De lezing wordt gehouden in het leescafé van Bibliotheek Oisterwijk in Tiliander. Toegang 2,50 voor leden van de bibliotheek en €3,50 voor niet-leden. Kaarten zijn verkrijg baar bij de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel Semeente Belangen aWStem^F'- Cf PAGINA 9 Hoe ziet de workshop er uit? We beginnen met een stukje theorie, zodat je een goed beeld krijgt van je bekkenbodem, wat span je aan, welke spieren zijn dat, enz., ook bewustwording van je eigen problematiek. Daarna krijg je oefeningen aangereikt die er voor zorgen dat je de bekkenbodem kunt trainen zodat hij (weer) goed functioneert. Ik wil deze workshop aanbieden op 2 zaterdagochtenden: 21 en 28 jan. De ochtend begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 12.00 uur. Kosten: 20 euro inclusief koffie of thee. Informatie: Martje Blankers tel: 013- 5132680 Incontinentie, iets wat alleen voorkomt bij oudere vrouwen? Integendeel: ook veel jongere vrouwen hebben er last van, bijvoorbeeld na de bevalling. Je hoort er nauwelijks iets over, omdat de meeste zich hiervoor schamen. Als vrouwen met deze problemen meer informatie krijgen over hun aandoening en de juiste behandeling krijgen, zijn ze vaak van hun ongemak verlost! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 JANUARI 2006 SAUWELEN2006 UP- •O Jx- A

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 9