Kleinmeubelen Matrassen Poirters Bedbodems Etc. etc. etc. Eethoeke*1 OPRUIMING Kasten Jan Micpiels Slaapka»«ers Banken Modehuis (Relax)Fauteuils Dressoirs °veX:i?,1,6,5 WieKentKunst en MTV stellen filmpjes uit Moergestel veilig voor de toekomst www.woninginrichting-janmichiels.nl Informatiebijeenkomst over reizen naar Lourdes Raadhuisstraat 17 - 5066 AP Moergestel ‘Moergestel Filmt’ is landelijk een uniek project staat en HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren De complete woninginrichter tel (041162 12 17 Kortingen tot 50 ^/c MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel (013)513 12 34 DRUNEN Grotestraal 278 5151 BS Druner tel (0416) 37 84 6S Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk «3 A ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 JANUARI 2006 PAGINA 3 KB.O. AFDELING MOERGESTEL De werkgroep ‘Moergestel-Filmt. Van links naar rechts: Ed Hurkmans, Hans van Brunschot, Leon De Limburgse Bedevaarten organiseert ook in 2006 weer bus- vlieg- en een treinreizen naar Lourdes. De vrijwilligers staan dan weer klaar om met veel inzet en plezier bedevaarten van goede kwaliteit voor de pelgrims te verzorgen. Treinreizen in juni en september In de trein zit U met 4 personen in een couchet te. Dit betekent dat U overdag kunt zitten en ‘s nachts kunt liggen. Verhoeven, Frans Kuijpers, Jan van Elderen, Jan van den Hurk en Paul Spapens. In de derde week van januari beginnen twee organisaties in Moergestel met een uniek project. De lokale omroep MTV en de culturele organisatie WieKentKunst gaan dit jaar proberen zoveel mogelijk amateurfilmpjes te verzamelen en zoda nig op te slaan dat ze voor het nageslacht bewaard blijven. De naam van het pro ject is ‘Moergestel Filmt’. BINGO Op 18 januari is het weer feest op de Reuselhof, want dan wordt er bingo gespeeld. Als u om 19.30 uur aanwezig bent kunt U zich bij ons aan sluiten. We hebben koffie en mooie prijzen. Als U met vele komt kunnen we er weer een leuke, spannende avond van maken. Groetjes van Diny. WieKentKunst en MTV De filmpjes zijn gemaakt in een tijd toen Moergestel zeer sterk veranderde. Juist dat maakt het ze zo waardevol voor de geschied schrijving. Dat bleek overduidelijk vorig jaar toen Harmonie Prinses Juliana een dvd uitgaf met daarop een film van Moergestel uit de oude doos. Deze dvd was een doorslaand suc- KAARTEN IN DE ROOZENDRIES Het is weer rikken en jokeren op vrijdag 20 janu ari om 19.30 uur. De koffie is weer bruin, en dat het een leuke avond wordt ligt aan U. Als U met velen komt, kan het gezellig worden. Wij zor gen uiteraard weer voor een leuk prijzenpak- ketje. Wat wil je nog meer. Dus tot vrijdag 20 januari. Jan en Herman. Vliegreizen In mei 3 en 4 daagse reizen en in juni en sep tember 6 daagse reizen. Vertrek vanaf vlieg veld Eindhoven. Men is overigens geheel vrij om al dan niet aan het bedevaartprogramma deel te nemen. Ook blijft er nog voldoende tijd over om Lourdes en omgeving te leren kennen en bezienswaardigheden te bezoeken. Indien U, Uw familie, kennissen en vrienden belangstelling hebben voor deze reizen bent U van harte welkom op de informatiebijeenkomst met diaserie op woensdag 1 februari in de zaal van de Levenskerk, Le Sage ten Broekstraat 2 te Oisterwijk. Aanvang 19.30 uur. Wilt U zich bij mij aanmelden als U op deze informatiebijeenkomst aanwezig wilt zijn. Voor opgave van de reizen, informatie en het aanvragen van een brochure kunt U ook bij mij terecht. Joke Hoekman, Olmenpad 13, 5061 BJ Oisterwijk, 521 6701. sinds jaren de filmpjes weer eens kunnen bekij ken, maar dan op de televisie. De filmpjes wor den door de meeste mensen nog meer zelden gedraaid omdat bijvoorbeeld de apparatuur het niet meer doet. De filmpjes liggen ergens op zol der en worden vergeten. Moergestelse samenwerking In dit project werken MTV en WieKentKunst samen met Moergestel-Nieuws. Elke week zal Moergestel-Nieuws verslag doen van de vorde ringen en de ontwikkelingen van het project. MTV is mede-initiatiefnemer in het kader van het 25-jarig bestaan. WieKentKunst ziet hier in een kans om een bijdrage te leveren aan de opbouw van de Moergestelse samenleving. Het totaal is ee"n voorbeeld van de Moergestelse bereidheid tot samenwerken. De initiatiefnemers gaan er van uit dat ze in de loop van dit jaar vele honderden filmpjes aan geboden zullen krijgen. Wat gaat er met dit materiaal gebeuren? Het zal in ieder geval wor den opgeslagen in het Regionaal archief in Tilburg en in de Brabant Collectie van de Universiteit van Tilburg. Dit garandeert dat de filmpjes er over honderden jaren nog zijn. Omdat het zo’n uitzonderlijk project is, zal het ook op een bijzondere manier eind dit jaar wor den afgesloten: namelijk met een landelijk sym posium over iets unieks, in Moergestel. Wie filmpjes heeft en die ter beschikking wil stellen, kan dat op twee manieren kenbaar maken. Telefonisch, 5131316 en per email hvb- medpro@hetnet.nl Gratis dvd met filmpjes In de tussenliggende tijd zijn de filmpjes op een professionele manier op de meeste moderne ‘beelddragers’ opgeslagen. Dat betekent dat er nooit meer iets mee kan gebeuren, dit in tegen stelling tor de filmpjes. Het materiaal waar die van zijn gemaakt vergaat. Door de filmpjes op deze manier te bewaren hebben de toekomsti ge generaties de beschikking over een zeer uit gebreide collectie bewegende beelden van Moergestel. Wie filmpjes ter beschikking stelt, krijgt die - uiteraard - niet alleen terug, maar houdt er ook nog iets aan over. Filmpjes van de deelne mers worden gratis op een dvd gezet, tot een maximale speeltijd van een halfuur. Dit bete kent dat heel wat mensen voor de eerste keer Busreizen in juni en september De 9 daagse busreis van 21 tot 29 september of eventueel de 10 daagse busreis van21 tot 30 september, met als afsluiting een dagje Parijs, vertrekt bij voldoende deelname uit Oisterwijk. Een busreis is een bedevaartreis met een toe ristisch karakter. Er worden mooie plaatsen bezocht waaronder Nevers waar Bernadette opgebaard ligt. We reizen met een comfortabe le bus met bar en toilet en verblijven onderweg in goede hotels. Alle kamers hebben een eigen douche of bad en toilet. ces. Het initiatief tot deze dvd-reconstructie was ook genomen door MTV en WieKentKunst. Beide organisaties slaan opnieuw de handen ineen voor een project zoals er in Nederland ver moedelijk nog nooit een is opgezet. Voor het slagen van dit project wordt een beroep gedaan op alle inwoners van Moergestel. De opzet van ‘Moergestel Filmt’ is als volgt. Als iemand meldt dat hij of zij een of meerdere filmpjes heeft (soms gaat het om dozen vol), dan wor den deze binnen een week aan huis opgehaald. De persoon die materiaal ter beschikking stelt, krijgt een bewijs dat het in bruileen is gegeven. Binnen twee weken worden de filmpjes weer terug bezorg. Tot en met de komst van de videocamera zijn ook in Moergestel honderden van deze filmpjes gmaakt. De inhoud van deze amateurfilmpjes is van grote historische waarde. Foto’s worden al veel langer systematisch verzameld en bewaard. Dat dat nu ook met filmpjes gaat gebeuren is niet eerder gedaan. Het gaat om zogeheten ‘Dubbel 8’- en ‘Super 8’-filmpjes. Het maken van deze filmpjes is vanaf de jaren ’60 opgekomen en eindigde met de introductie van de videocamera. Toen MTV 25 jaar geleden werd opgericht, was deze plaat selijke omroep de eerste in Moergestel die met een videocamera ging werken. De onderwerpen op de filmpjes zijn zeer divers. Meestal zijn het bewegende familiekiekjes van bijvoorbeeld spelende kinderen op de Pierenberg of het bezoek van Sinterklaas. Maar er zijn ook filmpjes van het gilde dat voorbij trok, de bouw van een nieuwe woning, een brand en nog zoveel meer. De initiatiefnemers zijn verder nadrukkelijk ook geïnteresseerd in films die nog ouder zijn, bijvoorbeeld van kort na de oorlog of van voor de oorlog. IM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3