I ‘Koninklijk’ dankjewel van WieKentKunst Ermelindisbier Moergestel is al toe aan tweede brouwsel Zaterdag 4 februari 20.00 uur Kemps 1 COOUHI Rabobank trapt af in de sneeuw Fototentoonstelling Focus op Voedsel in de bibliotheek Moergestel Rechtstreeks van: i r IR K I I r’- I Vanaf slechts Toegangskaarten a 7,- (incl. 'n kopje koffie) verkrijgbaar bij Jumbo Denissen, Novy van Wezel, In den Korenmaaier en bij Partyboerderij 't Draaiboompje. alle geheugenkaarten mobiele telefoon CD-Rom ALS EXTpA: I ceis Nieuw initiatief slaat goed aan in Moergestel Onze sauwelaars: Will Bax-Habraken Carry Groenland Eric Boogaers Maikel Denissen Corrie Laurenssen Bon Hermus strijd ‘Focus op Voedsel’ uit. Met de allermooi ste inzendingen is een fototentoonstelling samengesteld. De tentoonstelling is een kleur rijke selectie van foto’s over voedsel wereld wijd. In 2006 gaat de tentoonstelling op tournee langs de bibliotheken in Brabant. Te begin nen in Moergestel waar de expositie is te zien van 12 januari tot 2 februari 2006. Behalve de foto-expositie is er een speciale boeken tafel ingericht en zijn er op dvd korte film pjes te bekijken over het hongervraagstuk in de wereld. Tot ziens in de bibliotheek. Op deze manier werd op 18 plaatsen in het dorp letterlijk stilgestaan bij hen die samen met WieKentKunst steeds de geslaagde evene menten maken. Want zo ziet WieKentKunst de manier waarop de spraakmakende manifesta ties tot stand komen. Het unieke aan de manier van werken van WieKentKunst is dat altijd een beroep Wordt gedaan op wat de inwoners van Moergestel zelf in hun mars hebben en te bieden hebben. Deze bijzondere manier van gemeenschapsopbouw heeft al heel wat aan dachttrekkende evenementen opgeleverd. Zoals afgelopen jaar WieKentKunst dat in het teken stond van ‘ambachten’. Moergestel is een ster ke en op elkaar betrokken samenleving is, maar tegelijk is het een relatief klein dorp. Dit bete kent dat heel dikwijls toch op dezelfde mensen een beroep moet worden gedaan, onder meer om de evenementen gefinancierd te krijgen. Iets terugdoen Moergestel zelf krijgt daar veel voor terug in de zin van bekendheid in Brabant, nieuwe bezoe kers over de vloer en een nóg hechtere gemeen- schapschap doordat de evenementen het samen werken stimuleren. Maar geheel naar de aard van WieKentKunst wilde de stichting op een eigen manier eens een keer iets ‘terugdoen’. Gekozen werd voor een optreden als Drie koningen. Daarmee werd aansluiting gezocht bij de eigen Moergestelse traditie, wat voor WieKentKunst hoog in het vaandel staat. Prachtig verkleed als Driekoningen en op de muziek van passende instrumenten als trekzak, blokfluiten en rommelpot, werd op elke plaats het repertoire van een aantal authentieke Kempische Driekoningen- en Nieuwjaarsliedjes gebracht. Tot de adressen die met een bezoek zijn vereerd behoorden uiteraard Stanislaus, de zusters van de Nieuwenhof, Reuselhof, win keliers, de Rabobank en een aantal particulie ren. Claassen en Geert Scherders. De drie ontwik kelden een uiterst professionele campagne en dito presentatie. Zo werden bijvoorbeeld een aansprekend etiket vervaardigd en zelfs een eigen glas. De professionaliteit van het geheel heeft volgens Bernard Smits zeer bijgedragen aan het succes. Andere factoren die hij noemt zijn de naam Ermelindis van het bier. Bij de naamgeving heeft men zich laten inspireren door het suc ces van de Moergestelse reuzin Ermelindis. Smits wijst verder nog op de populaire smaak en het feit dat ‘Moergestelnaren trots zijn op hun dorp’. Smits wil daarmee zeggen dat Moergestelnaren het Ermelindisbier hebben ontdekt als een eigen kwaliteitsproduct dat ze niet alleen graag zelf drinken, maar ook als cadeautje meenemen. Kleinschalig dorpsbier valt in de smaak Het Ermelindisbier van Moergestel blijkt een doorslaand succes. Vorige week heeft carnavalsvereniging De Pierewaaiers een tweede brouwsel besteld nadat het eer ste van 3000 liter was uitverkocht. Het tweede brouwsel is alweer te koop in Moergestel en Oisterwijk. Voorzitter Bernard Smits van de Pierewaaiers voert ver schillende redenen aan voor het feit dat het Ermelindisbier goed in de smaak valt. Het bier, een tripel, is vorig jaar twee dagen voor het reuzenfesitval in Oisterwijk gepresenteerd. Daar was het ook voor het eerst te koop en meteen was het een doorslaand succes. De belangstelling is gebleven en is nog van dien aard dat de Pierewaaiers het verantwoord von den om een tweede brouwsel op de markt te brengen. De Pierewaaiers kwamen op het idee van een eigen Moergestels bier omdat deze carnavals vereniging 44 jaar bestaat.”En carnaval en bier hebben toch iets met elkaar”, verklaart Bernard Smits zich nader. Als hobbybouwer leverde hij samen met zijn collega Jos van Breda het recept. Het Ermelindisbier is gebrouwen bij de Drie Horne in Kaatsheuvel. Aan de basis van het succes stonden drie jeug dige Moergestelnaren: Martijn Faassen, Bart Spelen, voor 19 januari inleveren bij de kanto ren van de Rabobank. De winnaar van de wed strijd wordt tijdens de officiële opening op 21 januari om 11.00 uur bekendgemaakt. Hij of zij zal daarna met een directielid van de bank het Olympisch vuur ontsteken en zo de Rabolym- pics en het jubileumjaar officieel starten. Op beide dagen zorgen verschillende muziek gezelschappen uit het werkgebied voor een muzikale omlijsting. En leden van de Scouting Hilvarenbeek en Scouting Oisterwijk zien erop toe dat de inwendige mens niets tekort komt. “Met deze activiteit willen we ons jubileumjaar feestelijk aftrappen. Maar dit is niet het enige wat we organiseren, dus houd de media goed in de gaten!”, zegt Jeroen van den Ingh. Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk verricht de officiële opening van haar 100-jarig jubileumjaar in de sneeuw. In het weekend van 21 en 22 januari verrijzen aan de Vrijthof in Hilvarenbeek en De Lind in Oisterwijk twee Rabolympische dorpen. Alle inwoners, van jong tot oud, uit de gemeenten Hilvarenbeek en Oisterwijk kun nen op deze twee dagen tussen 11.00 en 17.00 uur gratis deelnemen aan verschil lende Olympische wintersporten. “Als 100-jarige willen we dit natuurlijk vieren met mensen in onze omgeving”, zegt Jeroen van den Ingh, algemeen directeur van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk. “Op de locaties kun nen de bezoekers onder andere kennismaken met skiën en snowboarden op de rolskipiste, met rodelen op een sleehelling en met de biathlon. Verder zijn er een ijsklimwand en een curling- baan. Kortom, winterpret in een sfeervolle entourage, met échte sneeuw. Precies zoals vol gende maand bij de Olympische Winterspelen in Turijn”, aldus een enthousiaste Van den Ingh. Onder de scholen in de gemeenten Hilvarenbeek en Oisterwijk is een kleurwed- strijd uitgeschreven. De kinderen kunnen hun tekening, met als thema de Rabolympische Dagelijks sterven in de wereld 25.000 mensen aan ondervoeding. In totaal zijn 840 miljoen mensen in de wereld ondervoed en hebben bijna 2 miljard mensen voedingsproblemen. En toch wordt er genoeg voedsel in de wereld geproduceerd om iedereen te kunnen voor zien. Het beschikbare voedsel is alleen erg ongelijk verdeeld. Om dit onder de publieke aandacht te brengen is 16 oktober wereldwijd uitgeroepen tot Wereldvoedseldag. In het kader van Wereldvoedseldag schreven de Brabantse COSsen (Centrum voor interna tionale samenwerking) in 2004 een fotowed- Volgend jaar weer Een greep uit de reacties. “Hartstikke leuk en origineel”, reageerde Peter Ligtvoet. “Bedankt voor de aandacht die jullie ons willen geven”, zei Frank van den Meijdenberg.” Tijdens de laatste WieKentKunst zag het op het erf van zijn boerderij aan de Kloosterlaan zwart van de mensen omdat in de antieke oven op een authentieke manier brood werd gebakken. “Heel schoon”, aldus de 87-jarige Miet Cleijsen- de Vries, bewoonster van de Reuselhof. “Gèdde gullie nie meej de schaol rond?”, vroeg Lies Huijsmans (73), in de Roozendries, deelneem ster aan een rikconcours van de KBO. Vanwege de beperkte tijd kon lang niet aan iedereen een ‘koninklijk’ bezoek worden gebracht. Een reden te meer om volgend jaar opnieuw Driekoningen te gaan zingen. Want dit besluit is inmiddels genomen. WieKentKunst is van plan om er dan nog meer werk van te maken. En zoals met alles van WieKentKunst: leuke ideeën zijn altijd van harte welkom, want “samen maken we er iets moois van”, aldus voorzitter Hennie van Schoo ten. De WieKentKunst Driekoningen bijeen. Alleen Paul Spapens, ‘Driekoning met de rommelpot’, ontbreekt. Hij maakte de foto bij de kerk van Moergestel. Een nieuw initiatief van de Stichting WieKentKunst is zeer goed aangeslagen in Moergestel. Afgelopen vrijdagavond trokken de bestuursleden van deze culture le organisatie, voor de gelegenheid versterkt met een aantal vrienden, als Driekoningen door het dorp. Bij inwoners en organisaties die WieKentKunst steeds ter wille zijn, werd een ‘aubade’ gebracht. “Om u te bedanken”, verduide lijkte voorzitter Hennie van Schooten van Stichting WieKentKunst bij elk adres dat werd bezocht. Partyboerderij 't Draaiboompje Muzikale begeleiding do Staporkest 'D'n Ambiejans' PAGINA 7 Uw Eigen Drogist Rootven 8 5066 AW Moergestel Tel. 513 1281 r+ n ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 JANUARI 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7