Uitreiking Brabantse dialectprijs tijdens Brabantase Bonte Avond voor Willem Iven Jubileum- expositie E00 2" 1" I KERSTBOMEN KERSTBOMEN KERSTBOMEN KERSTBOMEN T 19 1 29 Tilburgse Taol organiseert op 17 december: Alle soorten en maten Het Voorportaal Eenheidsprijs Voorzitter Paul Spapens (links) van de Stichting Tilburgse Tool met Gerard van Maasakkers, dialect- prijswinnaar 2005. De Brabantse Dialectprijs wordt op zaterdagavond 17 december voor de tiende keer toegekend. Dat gebeurt tijdens een plezierige en muzikale avond in De Beurs in Sint-Oedenrode. Het Brabants feestje dat op 17 december wordt gebouwd staat in het teken van de dialectman Willem Iven. De betekenisvolle Brabantse dia lectprijs is een initiatief van de Stichting Tilburgse Taol met als voorzitter Paul Spapens uit Moergestel. Tilburgseweg 14 - Moergestel In de opzet is de hand van de Stichting Tilburgse Taol goed te herkennen. Het is een mix van muziek en voordrachten. Er zijn onder meer optredens van Peter Dictus, ’t Muziek en Lein d’n Bleu (Bert van der Linden). Twee van de mensen die met voordrachten optreden zijn in Tilburg en omgeving bepaald geen onbe kenden: Jace van de Ven, voormalig stadsdich ter, en Zjef Naaijkens. Zjef Naaijkens uit Tilburg brengt het nummer ‘boemlala’. In de tijd dat Willem Iven nog opt rad was dit een van zijn succesnummers. Alles wat op 17 december wordt gebracht staat in het teken van Willem Iven. De Stichting Tilburgse Taol en de jury van de dialectprijs willen op deze manier Willem Iven eren als een man die tien tallen jaren op een heerlijke manier het dialect heeft uitgedragen met boeken, muziek en optre dens. Willem Iven, die met een slechte gezond heid kampt, is de hoofdgast op 17 december in De Beurs in Sint-Oedenrode. Leur. Hij krijgt deze prijs postuum omdat hij begin dit jaar is overleden. Zijn weduwe neemt het bronzen plastiek van kunstenares Toos Manders in ontvangst. Het is voor de eerste keer dat de prijs postuum is toegekend. Hoewel de Stichting Tilburgse Taol de sturen de kracht is achter de Brabantse Dialectprijs, vindt de uitreiking per traditie plaats in De Beurs in St. Oedenrode. Deze avond van de uit reiking staat onder de liefhebbers van de Brabantse kunst en volkscultuur bekend als de ‘gezelligste avond van Brabant’. 35 kunstenaars presenteren werk in Oirschot Vijftig solo-exposities in Het Voorportaal vormen de directe aanlei ding voor een jubileumexpositie. Aan deze expositie nemen maar liefst 35 kun stenaars deel met elk twee werken. Het Voorportaal, expositieruimte voor heden daagse kunst in Oirschot, is zeveneneenhalfjaar geleden ontstaan uit een niet commercieel ini tiatief van drie personen. Kees Ketelaars, zelf beeldend kunstenaar, samen met Wim Creemers en de oud-moergestelnaar Rien van Gorkum, die beiden al jaren een bovengemiddelde belang stelling hebben voor kunst. De locatie voor de exposities is een onderdeel van een voormali ge bakkerij in de nabijheid van de markt in Oirschot. Speciaal voor deze jubileumexposi tie is de ruimte uitgebreid met achterliggende woning. De vijftig kunstenaars welke er inmiddels heb ben geëxposeerd, waren meestal net afgestudeer de beginnende professionele kunstenaars uit Brabant en hebben zich vanzelfsprekend ver der ontwikkeld. Het resultaat hiervan is op deze expositie te zien, welke 27 november fees telijk is geopend in de aanwezigheid van o.a. de deelnemende kunstenaars. Door een onafhankelijke jury wordt aan een van de deelnemers de 'Voorportaal stimulerings- prijs’ toegekend. Deze prijs bestaat uit de moge lijkheid eigen werken te exposeren in Broomhill te Barnstaple Engeland. Dit centrum voor kunst, de is gelegen in de mooie natuur van Devon en bestaat uit een Victoriaans hotel, gale rie en beeldentuin met meer dan driehonderd beelden. Een locatie waar jaarlijks 45 duizend bezoekers komen om een of meerdere dagen te genieten van hedendaagse kunst. Het winnen van deze prijs is een beloning voor jaren hard werken en ongetwijfeld een stimulans voor de toekomst. Elke liefhebber van de Brabantse taal en volks cultuur kan deze avond meemaken. De entree bedraagt 7,50 euro. Kaartjes kunnen worden gereserveerd onder telefoonnummer 0413- 472645. Aanvang: 20.30 uur. Wie een pollepel meebrengt krijgt een euro korting. Tijdens een van de vermakelijke nummers zijn polle pels nodig. Gedeputeerde Wim Luijendijk uit Tilburg is opnieuw bereid gevonden de prijs te overhan digen. Voor 2005 is de Brabantse Dialectprijs toegekend aan Frans Verschuren uit Etten- De expositie is t/m 18 december elke zaterdag en zondag geopend van 13.00- 17.00 uur, Koestraat 13a Oirschot. Informatie op www.hetvoorportaal.nl. Entree gratis. 3 stuks voor 0.99 Super de Boer 2A9/2A9 4 PAGINA 7 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 NOVEMBER 2005 Super Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 3 december 2005. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. •Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar. Neem ook eens een kijkje op www.superdeboer.nl Raadhuisstraat 1 - Moergestel - Telefoon 013-5136050 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 20.00 uur en zaterdag van 8.00 uur tot 17.00 uur. DubbelFrisss alle smaken 3 pakken a 1 liter LTT/1TT 0." Super Navelina handsinaasappelen Spanje, klasse 1 net 2 kilo 2 nettenS98 Vloerwit of -tarwe tijger of sesam heel |j.r CHeNET ICMH'.?, „Mll Super Bami-, Nasi of Mihoen goreng bak 800 gram 5L69' 234 J.P. Chenet* blanc-sec, blanc-moelleux of cabernet-syrah fles 750 ml Ovengebakken beenham vers van het mes per 100 gram LTS'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 7