3 SLOGGI GRATIS moorman Poirters SLIPS DE 4E Prijs voor Moergestels productiebedrijf si Culturele Bierproeverij met Russische Bieren bij Vereniging Bierproeven Modehuis RONDOM DE KERK (5 TEN CATE o 00 h Mirjam Melchers van Poppel start in Rabo Weekend Cyclocross vervolg voorpagina AUTOMOBIELBEDRIJF Wij van Moergestel-Nieuws feliciteren Hans van Bnmschot en zijn collega’s Hans Schoen maker en Jan van Esch met deze mooie pres tatie. De BALTIKA brouwerij heeft een zeer lange traditie in de regio St. Petersburg, en een varia tie van blond tot honingbieren. Momenteel is Baltika marktleider in Rusland. Dit wordt dus een interessante en culturele avond. Hebt u interesse gekregen? Wij begin- Om 12.20 uur strijden de Vrouwen om de ere plaatsen. In totaal hebben zich hier ruim 30 dames aangemeld die ook een parcours rijden van 40 minuten. Mirjam Melchers-van Poppel en Nicolle de Bie-Leijten uit België om de ere plaatsen. Vervolgens rijden de Nieuwelingen om 13.15 uur een wedstrijd van 30 min met als KNELPUNTEN Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s PAROCHIËLE FINANCIËN Op zondag 5 december vindt de cyclocross plaats voor de senioren. Aan deze wedstrijden nemen ruim 220 herenrenners en damesrensters deel. Deze wedstrijden beginnen al om 10.30 uur met een wedstrijd over 40 minuten voor de Amateurs. Favorieten in deze categorie zijn natuurlijk de Nederlandse kampioen Edwin Raats en zilveren winnaar Wilfred Veldkamp. Daarna komen de Masters (veteranen) op het parcours met verschillende regionale renners die ook favoriet zijn voor de overwinning. Zo staan Ton van Korven uit Diessen en Frans Willems uit Oostelbeers op de startlijst maar weer terug van een hardnekkige blessure Peter Hoffmans uit Moergestel. De grote favoriet is echter Bonnie Leemreize. Op een internationaal filmfestival in de fran se stad Metz, georganiseerd door de EAEA, de European Association for Education of Adults, behaalde een Moergestelse productie een eer volle derde prijs. Deze productie, een docu mentaire door HVBMediaproducties gedraaid in Marokko, volgt een aantal Nederlandse docenten tijdens een inburgeringscursus in Marrakesh en tussen de berbers in het Atlas gebergte. Middels een intakegesprek en lessen in het Arabisch ervaren deze docenten met welke problemen hun allochtone studenten te maken krijgen. De documentaire, naast de Op 2 december a.s. hebben we weer een gastspreker tijdens onze maandelijkse bierproefavond. De heer Arthur van Traa komt ons vertellen over de Russische Baltika brouwerij en Rusland opzich. Nederlandse intussen ook in een Engelse en Spaanse versie, is internationaal op conferen ties over integratie en inburgering een groot suc ces. Een vervolg, met deelname van 10 ver schillende nationaliteiten in Turkije, staat in het voorjaar van 2006 op de agenda. Op zaterdag 3 december worden op het parcours de Heiberg aan de Zandstraat nabij café- res taurant 't Stokske jeugdwedstrijden gehouden in de leeftijd van 8 t/m 14 jaar. In totaal strij den de jeugdrenners in 7 categorieën om de ere prijzen. Er hebben zich inmiddels zo'n 100 jeugdrenners ingeschreven voor de wedstrijden. Daaronder bevinden zich een aantal kinderen uit Moergestel en Oisterwijk zoals, Sjoerd Smits, Jasper en Stijn de Laat, Djago Smits, Danny van Poppel, Bram, Kars en Kay Welten. Wielerclub TWC Pijnenburg is met liefst 22 wielrenner- tjes sterk vertegenwoordigd op dit sportevene ment. De jongste deelnemertjes starten om 12.00 uur en omstreeks 15.00 uur gaan de 14- jarigen van categorie 7 van start voor een wed strijd die 25 minuten duurt. Als microfonist treedt de landelijk bekende John Kooij uit Berkel Enschot op. nen deze proefavond zoals gewoonlijk om 20.30 uur bij Café de Brouwer aan het rootven in Moergestel. Kosten zijn voor leden: 8,00 (p.p.) en voor niet leden: 10,50 (p.p.). Na de proeverij is er gelegenheid tot aankoop van de diverse producten van Dhr van Traa. Tot vrijdag!! ‘PMocme $17/MWWOFMK grote favorieten voor de overwinning Wouter Haan, Tijmen Eising, Geert van der Horst en uit Tilburg Daan Meijers. De Junioren vertrekken om 14.00 uur voor een wedstrijd van 40 minuten. Natuurlijk is Boy van Poppel de grote favoriet. Tegenstand kan hij ver wachten van Remco Broers en Geert van der Sanden. Deze sportieve dag wordt vervolgens om 15.00 uur afgesloten met een wedstrijd voor de Elite en Beloften over een uur. Ook hier mag de organisatie zich verheugen op een sterk deel nemersveld. De bekendste namen zijn Harm Bronkhorst, Erik Hopman, Micha de Vries en Bart Sender. Als microfonist treedt weer de welbespraakte John Kooij uit Berkel Enschot op. Ook deze wedstrijden worden verreden op het bosrijke parcours aan de Zandstraat nabij café- restaurant ’t Stokske onder licentie van de KNWU. De toegang op beide dagen, evenals de programmaboekjes, is geheel gratis. PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 NOVEMBER 2005 L zich dat nog levendig herinneren. Men was wel verzekerd voor de gevolgen van dit gebeuren maar niet voor de oorzaak; dus moest er diep in de buidel getast worden om een 60.000,= vrij te maken en de ver- warmingsinstallatie in orde te laten brengen. Het voordeel was weer dat er een langzaam terugverdieneffect te zien is door de lagere energiekosten. Dan zijn er de kerkbijdragen. Een positief gegeven is dat de kerkbijdragen langzaam stijgen en dat dit beeld een 15% in de plus staat ten opzichte van het jaar 2003. De bedragen zijn echter van dien aard dat men daarmee de lopende problemen niet direct kan oplossen. Een van de grootste knelpunten ligt echter op het onderhoud en beheer van het kerkhof. De kosten hiervan zijn veel hoger dan de inkom sten. De hiervoor gehanteerde tarieven waren erg laag te noemen in vergelijking met wat de gemiddelde normen in het bisdom zijn. groep Kerkbalans) om te brainstormen en tot een oplossing voor deze problemen te komen. Men heeft toen o.a. "De vrienden van St. Jan Moergestel" in het leven geroepen. Dit levert ook inkomsten op en hierdoor kunnen pieken in het onderhoud van het kerkgebouw worden ondervangen en eventueel sneller worden uitgevoerd voordat de kosten uit de hand gaan lopen. drage is door een aantal parochianen wel eens gezien als een soort verzekering daar waar het-de prijzen van diensten betreft. Dit idee moet men echt vergeten en moet men ook loslaten, omdat dit tegen de achtergrond van bovenstaande niet haalbaar is. w. A - Mam -11/. J1 Nt5 tl ataq A -wrai De onderhoudskosten aan de kerk zijn een van de grootste kostenposten. Dit is al jaren zo, maar intussen maakte men ook de roet- explosie nog mee toen de verwarming het in het kerkgebouw liet afweten en velen zullen Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 VOORTAAN OP ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTENI 1 PROBLEMEN OPLOSSEN Het bestuur kwam toen tot een eensluidend oordeel dat er iets aan de tarieven diende te gebeuren, omdat de tarieven een aantal jaren niet aangepast waren. Dat leverde wel wat op maar was lang niet toereikend voor de pro blemen. Een aantal deskundigen zijn toen bij elkaar gaan zitten in een werkgroep (Werk- AANPASSING VAN TARIEVEN Eerder al had men alle diensten van de parochie onder de loupe genomen en beke ken waar men aanpassingen kon doorvoe ren. De meest elementaire dienst (de misin tentie) is niet verhoogd maar alle overige diensten moesten aangepast worden. Die tarieven worden sindsdien aangepast door ieder jaar te verhogen met de normale prijs peil stijgingen, maar, omdat er een achters tand was ontstaan, moesten er een aantal extra verhoogd worden en moest het beleid voor enkele tarieven worden bijgesteld. Met name de tarieven die te maken hadden met begraven. Daardoor hoopt men in de loop van een aantal jaren uit de problemen te komen. Men hoeft geen winst te maken of reserves over houden maar gelijk spelen is toch de min ste vereiste, leder jaar verschijnt er een lijst met het prijskaartje van de veelheid aan aan geboden diensten. Deze lijst ligt op het Parochiecentrum ter inzage zodat men een goed idee kan vormen wat een bepaalde gebeurtenis gaat kosten. In probleemgeval len is er overigens altijd de mogelijkheid om met de pastores te overleggen. De kerkbij- PAROCHIEWACHT EN SECRETARIAAT Sinds vorig jaar heeft de parochie twee beroepskrachten in dienst voor het secreta riaat, voor tezamen 16 uur per week. Daarnaast kennen wij al vele jaren ook een parochiewacht. Dit zijn vrijwilligers die ervoor zorgen dat het Parochiecentrum elke och tend open is van 10-12 uur en de parochia nen (en eventuele leveranciers) daar dan terecht kunnen. Bepaalde taken echter kon men niet aan vrijwilligers overlaten. Dit zou voor vrijwilligers een te grote belasting zijn en een te grote kennis van zaken vereisen, zeker tegen de achtergrond van de financiële tekor ten. Daarom is men overgegaan tot het aan stellen van die twee secretariaatsmedewer- kers. Zowel deze medewerkers, alsook de parochiewacht zijn voor het reilen en zeilen van de parochie van belang, leder heeft daar bij zijn eigen taak. Voorlopig is het bittere noodzaak dat de kos ten en de opbrengsten goed in de gaten wor den gehouden en elk jaar worden aangepast en bijgesteld om grote financiële problemen te voorkomen. Overigens kan men als parochi aan te allen tijde inzage krijgen wat de finan ciën betreft. Kerk zijn doen wij samen, maar dan zullen we ook samen voor de kosten moeten opkomen. Hb De laatste tijd meenden wij bij verscheidene parochianen een bepaalde sfeer van ontevre denheid te proeven. Daarom zijn wij naar Loet van Dam gegaan want hij kan, als parochieel bewaker van de financiën, het beste de uitleg hierover geven. Inderdaad kre gen wij te horen dat de toestand zorgelijk was en is en dat het eigenlijk zo niet langer kan om de parochie draaiende te houden. Men teert zogezegd in en dat kan snel gaan. Er zal dus op korte termijn iets moeten gebeu ren, zeker omdat al vanaf 2000 elk jaar nega tief wordt afgesloten en dat is ook funest voor het huishoudboekje van de parochie. Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Vk Ad Wolfs ¥1 Hany van Boxtel -l| www.oarochiemoeraestel.nl www.kerk-ln-oisterwiik.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5